Ampi

Bez ohledu na pravdivost nebo jiné skutečnosti případu dobře natočeno. Dobrý režírní debut Petra Jákla. Co se herců týka dobrý herecký výkon bratrů Dlouhých, Vilhemové a Lavroněnka. ()

kinej

Celý ten akční ráz amerického ražení působí v českých poměrech tak nějak amatérsky a legračně, jako by jej točili velcí filmoví nadšenci s pramálem praktických zkušeností. Tím je film důkazem toho, že by se čeští režiséři měli držet od podobných technik dál. Celou dobu jsem se nemohl ubránit tomu, že sleduji parodii na nějaký hollywoodský akční film, protože snad každý záběr je klišé nasnímané dle nějaké opotřebované šablony. Kajínkovi nepomáhají ani herecké výkony, které jsou dosti nevyrovnané. Vilhelmová a V. Dlouhý jsou sice dobří, ale se zbytkem už je to horší. Většina vedlejších rolí je zvládnuta naprosto otřesně. Linda a Lavroněnko možná hrají dobře, ale nohy jim podráží odpudivý dabing. A žádná výhra není ani hudba, která vykrádá tucotvé motivy typické pro americký soundtrackový podprůměr. Ale abych jen nekritizoval. Je dobře, že tento film vznikl, protože když něco smrdí, tak je dobré to provětrat a za to zaslouží režisér Jákl uznání. ()

paascha

Chvíli jsem přemýšlel i nad odpadem, ale jen z úcty k poslední roli Vladimíra Dlouhého jsem dal pietní hvězdu. Jinak je to totiž totální sračka. ()

Jacinda

Nikdo netvrdí, že je Kajínek hodný skřítek nosící dětem dárečky jako pomocník Santy. Já ale TVRDÍM, že ty MAFIÁNY NEZABIL!!! Proto jsem i pro nový a spravedlivý proces vyustící v jeho propuštění, či omilostnění formou prezidentské amnestie. Kajínek je příklad MEDIÁLNÍHO MASÍROVÁNÍ A KOMPROMITOVÁNÍ PRAVDY...trochu mi to připomíná Equilibrium...Ale ted jsem se tu rozpovídala o realitě, musím napsat něco k filmu. Tady je tedy pár slov: ÚROVEŇ, AKCE, VÝKON, NAPĚTÍ, EMOCE...Tento film je na opravdové ÚROVNI a může se srovnávat s americkými akčňáky. AKCE je zde naservírována nikoli na desertním talířku, ale na pořádném rožni pro prasata (a já se filmem cpala jako grilovaným prasetem). Herecký VÝKON je předokonalý a vyzdvihnout musím Vladímíra Dlouhého, který snad do své poslední role vložil duši. NAPĚTÍ by se mnohdy dalo krájet, hlavně ve scéně u řeky. (Vilh+Dlouh). A byla jsem jedna z mnohých, kdo odešel z kina s pěkně rozohněnými EMOCEMI nad nespravedlností světa... ()

Big Bear

Český thriller o Kajínkovi... Byl jsem na tom v kině, viděl jsem a rychle pozapomněl. Zpracování snese měřítko s evropskou produkcí podobných akčně-krimi laděných thrillerů. Žádný zásadní dojem ve mně ale nezůstal, tak jen za dvě hvězdy. Kladu si otázku proč film vlastně vznikl. Poukaz na nestandardní vyšetřování? Justiční omyl či cílená likvidace nevinného člověka (byť s kriminální kariérou)? Nebo pouze scénáristův sjezd na módní vlně tohoto tématu? Mimo hodnocení velmi oceňuji herectví Michala Dlouhého. Když jsem se až po jeho smrti dozvěděl, jaké měl bolesti a přesto to dotáhl do konce....Smekám v úctě. ()

Pilda17

Kajínek je v celku dobrý akční film a na české poměry bych si dovolil tvrdit excelentní! Akčních scén sice moc není a chyb ve filmu není také zrovna málo, ale i přes to jsem se dokázal přenést a dát filmu aspoň 3*. Jákl to zvládl dobře, ale začátek je hodně slabý. Film se postupně rozjíždí, ale hlavně přežít začátek, protože pak to celé za to stojí.. 6/10 = 60% ()

Aky

Novináři se pokusili udělat z reportáží thriller, ale vyšla jim z toho jen zase plytká novinářská reportáž se spoustou věcných chyb. Jestli by se podařilo prokázat, že s Kajínkem střílel ještě někdo jiný, pak by Kajínek nedostal méně, ale v nejlepším případě stejně, jako dostal. Jestliže by obhájkyně měla osobní vztah k postavám své kauzy, pak by se v prvé řadě od případu měla distnacovat pro kolizi zájmů, a ne se do něj právě proto hrnout. Tenhle seznam by mohl být dlouhý, ale film za podrobnjěší analýzu nestojí. Jen ještě poznámku: jestli je pravda, že několik tisíc lidí podepsalo žádosti prezidentu o milost pro Kajínka, vzali by si ho, kdyby jim pan prezident vyhověl, domů? On určitě pořád nemá svůj byt. ()

GilEstel

Nemám rád, když se z člověka odsouzeného za vraždu, dělá národní hrdina. Ať už to bylo jakkoli, jakože spekulací je dost, nemělo by se z této kontroverzní mediální a stále ještě živé kauzy dělat téma na film. Jenže lidi to zajímá a víme, jak to chodí. Po filmařské stránce to nebylo tak zlý (na české poměry). I když místy to nemělo moc spád, nebezpečnému porovnání s americkou produkcí (akčních filmů) se podařilo vyhnout. Nicméně samotné vyznění příběhu ve prospěch Kajínka mi přijde jako ujetost a nezodpovědnost. Levroněnko v hlavní roli Kajínka je dobrota sama a jeho nadšená fanynka Vilhelmová ho opravdu „vhodně“ doplňuje. Z herců se mi líbil snad jen Vladimír Dlouhý. Jako postava i hereckým projevem. Film není vysloveně špatný, jen se musí zcela vymazat slova jako životopisný, dokumentární rekonstrukce, na základě svědeckých výpovědí a nahradit slovy jako konspirativní fikce na téma skutečné události. 52% ()

Cappuccino

Pozadie skutočnej kauzy nepoznám, a tak presne neviem, z čoho film vychádzal, ale popravde som mu "neveril ani nos medzi očami" a predpokladám, že má od reality pekne ďaleko. Z každej druhej scény cítiť snahu o štýlové poňatie, ktoré bolo takmer vždy úplne silené. Vzťahy medzi postavami pôsobili neskutočne umelo a správanie väčšiny postáv bolo maximálne strojené. Jediný, kto sa mi na snímke pozdával, bol samotný Kajínek alias Konstantin Lavronenko, ktorému rola nebezpečného trestanca sadla. P.S. Skvelý výkon podal aj dnes už zosnulý Vladimír Dlouhý, no jeho postava nebola dostatočne vykreslená. ()

Ruut

Docela rozklížený a nesourodý první pokus. Bonusové body za antihappyend. ... Ták a dejte Jáklovi 150 milionů + Rodena hrajícího ruského mafiána ... a nazdar v "Bé" Hollywoodu. ()

Peytl

Neskutečná hloupost, herecké výkony prapodivné, kaskadérská režie a kozy myší ženy Alice Bendové, můžu dát jen hvězdu za Vladimíra Dlouhého. Když Jákl ještě před lety machroval na Orlíku na pionýru, byl lepší...kecám, vždy to byl pičus. ()

Vančura

Když běžel Kajínek v kinech, s ledovým klidem jsem ho ignoroval stejně jako celá léta předtím ono mediální šílenství kolem samotného Kajínka. Je mi na blití z toho senzacechtivého námětu pro čtenáře Blesku o "nevinném a inteligentním" vězni, na kterého mocní ušili boudu. Televizní premiéru na TV Nova jsem si ale nakonec nenechal ujít, protože zvítězila zvědavost vidět Vladimíra Dlouhého v jeho poslední - a skvělé - roli. Strašná škoda, že už není naživu... ale to teď vem čert. Kajínek mě iritoval ani ne tak svým celkovým provedením, jako jednotlivými detaily - "trendy" střih, emotivní hudební doprovod, potemnělá kamera, product placement, strašlivý song Michala Davida, směšný sex na kuchyňské lince, oblečená Vilhelmová na zemi ve sprše pod proudem vody, otravně opakovaný zvuk dálkového zamykání jejího Volva, a milion dalších hovadin, chyb a protivných klišé, vykradených z amerických kriminálek posledních let... bože! Je to samozřejmě ambiciózní podívaná, ze které jsou cítit prachy, které se do toho vrazily, a jistý punc efektnosti se zde vytvořit podařilo. V českých podmínkách mi to ale stejně vyznívá falešně a Kajínek v mých očích nesahá podobně laděným americkým filmům ani po kotníky. Za všechny budiž jmenováno geniální Mlčení jehňátek, které má s Kajínkem leccos společného, tyčí se však vedle něj jako titán nad trpaslíkem a nechtěně směšným epigonem. Skutečnost, že samotný nájemný vrah Kajínek - o jehož vině nepochybuji - dostal za práva na tento film (jistě nemalé) prachy, je pro mě onou poslední tečkou, kvůli které nacházím pro tento snímek nic než výraz nejhlubšího opovržení, a lituji všech, kteří Jáklovi skočili na špek. Jedna hvězda z piety pro famózního Vladimíra Dlouhého. ()

Javert

Vezměte libovolnou 00s seagalovku a namontujte na ni story o novodobém českém "zbojníkovi". Vznikne Kajínek. ()

kingik

Kdo by neznal kontroverzního trestance Jiřího Kajínka a jeho složitou kauzu. Bylo jen otázkou času kdy o něm vznikne film ve kterém režijně zaperlí debutující Petr Jákl ml. nevyhýbající se explicitnímu násilí, nahotě, neopomenul zakomponovat do příběhu nějakou tu akci a z filmového hlediska byly některé skutečnosti ve "story" upraveny pro potřeby filmu a bez těchto úprav by se to asi neobešlo. Jákl si ke spolupráci přizval renomovaného kameramana F.A. Brabce a kdyby ho usměrnil a nechtěl po něm za každou cenu, aby do filmu sázel jeden efektní záběr za druhým v různých kamerových úhlech určitě by udělal líp. Občas těch efektních záběrů bylo až moc. Na druhé straně množství scén je zrežírováno přímo mistrovsky s citem pro autentičnost (např. soudní proces s Kajínkem, dramatický Kajínkův útěk z Mírova nebo jeho opětovné dopadení v panelákovém bytě). Tím se dostávám k samotné a stěžejní postavě Jiřího Kajínka ztělesněného ruským hercem Konstantinem Lavroněnkem, který je oproti svému obrazu filmovější, nemá jeho nevyzpytatelný pohled za kterým může být nevinný člověk nebo i několikanásobný vrah, ale hlavně "filmový" Kajínek je zde prezentován jako muž s dobráckým charakterem a jeho skoro až dokonalé chování v cele i mimo ní nedávalo prostor k větší kontroverzi a naopak svádělo až ke glorifikaci. Jákl to však včas ustál a ve filmu se dokonce mihl i v miniroličce bachaře. Ostatní herci zvládli své role celkem obstojně a když bych si měl vybrat kdo z nich hrál opravdu super, tak to bude Alice Bendová, které jsem uvěřil její autentické podání "lehké ženy" maximálně.Faktické chyby nebo postsynchrony se dali přežít. Jenže musím konstatovat, že film je jedna velká křeč a i přes úpornou snahu tvůrců ne a ne povolit. U nás prostě neumíme udělat thriller, který by v našem prostředí nevyzníval směšně a dal se brát vážně. 60% ()

Snorlax odpad!

Ono by to mohlo být zajímavé, kdyby to někdo filmově zpracoval. Ale TO, co předvedl Jákl a spol, má s filmem společného asi stejně jako škorně Jana Žižky. Nesourodá patlanina trhaných záběrů bez jakékoliv návaznosti asi měla evokovat experimentální film. Experiment se možná vyvedl, film nevznikl. ()

Omnibus

Žiju v Plzni. Takže vím, že při stavbě dálničního přivaděče od Klatov již zanikly serpentiny pod věznicí Bory. Tudíž korektní kriminalistická rekonstrukce zločinu (tenkrát neprovedená!) už není ani možná. Kam se hrabe Freddy Krueger! Neboť toto jsou ty pravé běsy a moje nejhorší noční můry: Nepotrestané zlo, nejistota, možnost justičního omylu... a vysoko nade vším ční, do žulového kamene vytesaný nápis: „In dubio pro reo“. Slova, po kterých stékají stružky krve až k našim nohám. SPRAVEDLNOST. Slovo tak majestátní... i laciné a vulgární zároveň. Co dodat k samotnému filmu? Není to dokument, je to jen film, samozřejmě. Coby obyčejná kriminálka je to pro mě jen lepší průměr. Ale ten Konstantin Lavroněnko, ten byl přesnej. ()

Payushka

Tesne dve hvezdicky. Film sam o sobe je totiz neskutecne zoufaly, neprirozeny, vylozene spatne natoceny. Nespravna hudba hraje v nespravnych chvilich (az to pusobi smesne), kamera sama o sobe neni marna, ale opet rychle zabery strida v momentech, kdy by ji to chtelo trochu uklidnit apod. Na vine je zrejme rezie (kdo jiny ma na starosti soulad vsech filmovych prvku). Ovsem Lavronenko je uzasny homme fatale a Vladimir Dlouhy si na stara kolena strihl zaporaka, jak ma byt. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý