Pafl

Tak dobrý, že byste nevěřili, že je to český film. Štindlův scénář suverénně ignoruje hloupá klišé a zároveň se mu daří výborná věc: film není a priori o totalitě (na to je příliš soustředěný na jednotlivé postavy, které jsou promyšlené a věrohodné), ale právě tím vydává o minulém režimu velmi silné svědectví. Herecké výkony jsou famózní (kampak se poděla současná česká koncepce "osvědené tváře do každé hlavní role" ?), hudba Tomáše Vtípila je moc zajímavá. Jenom ten závěr se trochu přetáhl a celá ta věc mohla skončit o 15 minut dřív (někdy ve chvíli kdy Klára otevírá dveře Pavlova domu). ()

Tomin88

Po dlouhé době velice kvalitní český film, jenž je po technické stránce srovnatelný s evropskou tvorbou. Dále musím vyzvednout herce, kteří hrají skvěle, zvláště Ondřej Malý velmi překvapil. Na poli dvou a půl hodin se výborně rozehrává psychologická hra Antonína Rusnáka a společnosti. Výborně ztvárněná stísněná atmosféra tehdejší doby, psychedelická hudba a na české poměry výjimečná práce s kamerou dělá z tohoto snímku nevšední podívanou. ()

KatRi

Krize středního věku je pěkná mrcha, a když se k tomu přidá napoleonský komplex, je na světě pěkný hajzlík. A když je navíc estébák, nezbývá než politovat každého, kdo se mu zrovna připlete do cesty a znelíbí, nebo vlastně i zalíbí. Ondřej Malý je opravdu ve formě, jeho postava je skvostně napsaná. Jenže je jediný takto výrazný, což ve výsledku spíše škodí. Ale už od začátku mě ubíjela ta představa sedět v kině 145 minut plus nepostradatelné reklamy. Neznám český film, který by tak vražednou stopáž se ctí unesl, a právě to přispělo k tomu, že ve mně nepřevládají výrazně pozitivní dojmy - prostě jen mírný nadprůměr. ()

Tomu.Ver

Odporúčam vidieť, hlavne tým (násť ročným a zanietencov), čo si ešte stále myslia, že za komunistov bolo "super najviac najlepšie", lebo každý mal akože prácu a ubytovanie. Aj napriek tomu, že film je fakt dosť dlhý, človek sa pri ňom nemá čas nudiť. Klobúk dole, cením tento film... ()

dehlie

"keď prijdeš do miestnosti, akoby sa v nej zotmelo". výstižné zhodnotenie pana antonína. české "životy tých druhých" s hereckým koncertom ondřeja malého. páčili sa mi aj výkony slovenských hercov- farkašovej a latináka. po čase český film, ktorý stojí za to. ()

lukasd

Všechny scény, ve kterých se vyskytuje Ondřej Malý jsou nepochybně zajímavé a sledování rozpadu osobnosti hlavního hrdiny je nosné téma. Všechno kolem ale působí jako trochu nudná vata, film by v podstatě vůbec nemusel být o agentovi StB a odehrávat by se mohl kdykoliv, jeho kvalitu by to moc nezměnilo. 70% ()

LBsmoke

některé scény až moc moc dobré.. perfektní jsou ty talíře v kuchyni "hele dívej... už chápeš?" a pak ty další s pytlíkem -vrcholná je když se dvoří.. Ondřej Malý.. špičkově.. ale celkově bohužel jenom dobré.. stopáž mi příjde přetažená pokud není víc takových scén, aby dohromady dali atmosféru, která člověka posadí na zadek.. ()

Zyne

skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony, ale i když jsem se u filmu poměrně bavil po celou dobu, nějaké to stříhnutí by mu ještě prospělo (: ()

mira007

Pouta jsou českou variací na Životy těch druhých - jen s menším rozpočtem ( přesto reálie osmdesátých let jsou velice povedené na český film ) a trochu syrovější. Ondřej Malý mne přesvědčil přidat ještě dvě hvězdy. Film je pomale vyprávěný, místy možná zdlouhavý , ale finále v disidentském bytě stojí za to! ()

Renfield

Tak zase podobně, jako už mnohokrát předtím? Tentokrát nikoliv! Pouta jsou svá, jejich netradiční pojetí mě příjemně překvapilo, v něco takového jsem u českého filmu z tohoto období už ani nedoufal. Dobové pojetí je do detailu propracované. Úchvatné a dokonale mrazivé jsou především kanceláře "tajných", tak jednoduché, přitom tak účinné. Ale dalo by se pokračovat například i vybavením bytů, auty (protože "projížďky" byly časté) a celkově velmi trefnými lokacemi natáčení. Právě exteriérové kamerové kompozice, jsou dokonalé, čímž nechci říct, že by tomu v interiéru bylo jinak. Hold mi použitý šedý filtr více ladí k té krajině, takové své depresivní krajině. Co se příběhu týče, ten je též jiný. Hlavním rozdílem budiž, že zde prakticky nejsou kladní hrdinové, vždyť každý má své, tedy, především mužská část. Najít si k někomu z nich cestu, je velmi složité, nemožné, vůbec pokud jde o hlavního hrdinu. Antonín je... a postupně se rozkládá, prakticky každou minutou dění níž a níž. Ondřej Malý je v jeho roli naprosto fantastický, svým výkonem zastíní všechny, i když taktéž velmi dobré. Přesto mám pocit, že by se příběhově dalo přitlačit, alespoň v některých vypjatějších pasážích. Ovšem z výkonu Ondřeje Malého je opravdu vše jasné. "Tak jo". 80% ()

STxxEN

Je velmi těžké popsat můj celkový dojem. Nepopiratelně v rámci ČR je to dobrý snímek, asi jeden z těch nejlepších, co česká kinematografie "vypotila" za poslední léta. Dostáváme velmi slušnou sondu do života pár lidí, je zde opravdu vkusně popsána doba špehování, ovlivňování a omezování lidí, jako další plus je určitě výkon herců (Ondřej Malý, Kristína Farkašová) a v neposlední řadě kamera, hudba a střih. Bohužel mě osobně chyběl větší záběr okolí postav (např. kde je konec Antonínovi manželky...). 85% ()

panmroz

no a teď, proč ne za pět ...........................postava, která je nejméně věrohodně vystavena, řekl bych snad až parodicky (spisovatel Veselý) dostává zdaleka nejvíce prostoru, zatímco vlastně celej film očekávanej "duel" (Antonín X Klára) se odehraje v nejkratším možném čase. ............................kamera. Přibližně v polovině filmu jsem si uvědomil, že scény začínají nejklasičtější možnou jízdou "zlvevadopravapomístnosti", což z banality působí až nějakou nechtěnou (aspoň doufám) atrakci. Například steadycamová scéna v lese (nebo takový to švenko/jízda z paneláků na schody) je náprostej námrd, o to více mrzí fakt,že tato již běžná kamerovojízdová technika, nedostala více prostoru. ............................doba a čas vyprávění - a to je vlastně stejné jako s tou postavou - expozice je sice zábavná, ovšem daleko zábavnější je katarze, která je ovšem...kratší. Prostě sem měl dojem, že bych radši sledoval něco trochu jinýho a jinde. v ději. jako... no a proč jako je to vlastně čtyři a tři čtvrtě ...................................režisér Špaček už v Bezesných nocích dokázal, že zvládne vytvořit "nečekaný úhel pohledu". V tomto dokumntu, možném stáhnout v dvd kvalitě na jeho stránkách, se nepřiřadil k davově humánnímu hledisku odpůrců dosazení nekompetentního ředitele Čt, nýbrž především sledoval fungování provozu bobovize - tedy televize veřejné služby v amatérských podmínkách. Popřípadě spektrum davu před Kavčími horami. Horama. Nebo jak. I v případě PO OUT si vybírá z dějin Československa dramatizovaný pohled na život věznitelů. Dává vzpomenout na nejzábavnější postavu v seriálu Přítelkyně z domu smutku - vyšetřovatele Michal Dlouhého. ...........................hudba Tomáše Vtípila ............................dialogy .............................herectví ............................konečně pořádnej českej zlej film .............................p.s. hlavní hrdina vypadá jak kombinace MiniMe Austina Powerse a Karla Rodena ............................p.s.s. poděkování ČSFD za možnost shlédnout film v předpremiéře v kině Art v Brně ...........................p.s.s.s jo, no a ještě moc nechápu, proč je taková tendence PO U T A srovnávat s Životy těch druhých? jakože je tam taky postava estébáka. Nebo že tam figurují odposlechy. Nebo že je to ve výsledku podobně hřejivě lidské? Mě spíš Antonín připomínal agenta Smithe z Matrixu - prostě zavirovanej antivirus. nebo tak něco... ()

bellicek

Pouta působí jako celek, ale také je z nich cítit vykonstruovanost, která se bije s hutnou depresivní atmosférou. Antonín poutaný Ondřejem Malým celým filmem tvrdne, až dojde ke scéně v bytu; závěr mi prostě vyrazil dech a já jsem jen nehnutě seděl a... 3, 4, 5. ()

tomisaburo

Tondova role je po dlouhé době příjemné překvapení. Asi se hodně díval na filmy se Sonny Chibou. Zato ústřední oběť je tak neskutečně nesympatický kretén, že bych ho nedokázal brát vážně ani s pistolí u hlavy. ()