Původní seriál mě minul uctivým obloukem, byť jsem byl ve věku zamýšlené cílové skupiny. Tentokrát však ani touha přiblížit se k nepříteli na dotykovou vzdálenost (neboť spolužačky hromadně usíraly z Depky a ty divnější i Bařtipána), abych mohl iniciovat pokusy o třecí pohyby, nebyla silnější, než nutkání dělat to, co jsem dělal. Asi jsem zrovna bulel Morrisonovi na hrobě, Krylovi na pohřbu, nebo celé té dnešní degeneraci na křtinách. - Pobavilo. Některé humory jsou hravé, jiné téměř neotřelé, parodování chlapeckého přátelství v rovině (zatím) sebe sama neobjevivších čáryfuků z Teplákova považuji za značně vydařené.(11.1.2015)

Priznávam, že som čakal niečo viac kriminálne a menej komediálne, no nakoniec mi to nevadilo, dokonca som sa pobavil aj na niektorých scénach a situáciách, ktoré mi inde smiešne neprídu. Hneď v úvode film vtipne skritizoval a sparodoval sám seba, no nenechal suchú niť ani na niektorých zaužívaných stereotypoch americkej mainstreamovej kinematografie (nebudem spoilerovať, iba tím, čo zabudli, pripomínam - cisterna a práva). Chýbalo mi tam viac akcie, no keďže bol humor vcelku na úrovni, film mi sadol bez problémov, no niet ho za čo chváliť do nebies. Ako pocta staršiemu seriálu z konca 80. rokov funguje slušne aj vďaka účasti Deppa a DeLuise.(2.9.2012)

Výborná komedie, která mě mile překvapila. S malinkou obavou jsem čekal daleko vážnější notu, jež bude nějakým způsobem vztažená k původnímu krimi seriálu, ale (naštěstí) nestalo se, takže ve výsledku nemůžu než neocenit výkony exotů Hilla a Tatuma, které mě nejednou slušně rozesmály. Tenhle film je výbornou oddechovou zábavičkou, takže za mě krásné 4*. 80'%(23.12.2013)

Dokonalá pocta žánru, za kterou nechť si dá Falcon OHROMNOU facku, že snímek vyřadil z plánu českých premiér (ale hlavně že jsme mohli do kina na Jacka a Jill, že…). V mnoha ohledech téměř perfektní buddy-movie komedie, v níž není nouze o památné hlášky („Mami, mohli byste ty fotky dát pryč? Vypadám na nich jako dítě, co umřelo při autonehodě“) a výborně vypointované scény (první zatčení, drogový trip, příchod do školy, každá scéna s Ice Cubem). Další projekce rozhodnou o tom, jestli si to zaslouží pět hvězdiček. Horký adept na komedii roku (Diktátora jsem zatím neviděl). Více zde.(19.5.2012)

• Pluhy

"Ty voe byla prdel jak vybouch ten náklaďáke tye." "Jojo to bylo hustý, kámo. Jsem se chlámal, jak si šlehli tu drogu" "To byl nářez a ta honička byla taky hustá." Pokud jste mentálně labilní student ve čtvrtém ročníku prvního stupně základní školy a Babovřesky se vám zdají málo akční, výbušné a bez bouchaček, jste tu správně! 21 Jump street je další z tuctu přiteplených amerických buddy movie v kterém čirou náhodou nehraje Franco se Segelem, ale Jonah Hill a výsledný dojem nezachrání ani IceCube a ani Johnny Depp. Prý to měla být nejlepší komedie za posledních pět let. Tohle? Vážně?! FIlm, který má schlíplé koule, je naprosto bez invence a který mě donutil ještě víc cenit novodobé kreativní komediální režiséry, jakým je např. Edgar Wright.(13.10.2014)