Snaživé, ale moc ma to nechytilo. Temný seriál (na ktorom som vyrastal) bol atmosférou a postavami niekde absolútne inde, ale to nie je dôvod, pre ktorý filmovému spracovaniu dávam "len" 60%. Len 60% za to, že ma príliš nebavil, je dosť dlhý a najlepšie vtipy sa dostali do traileru. Tatum a Hill sú vydarený párik a ako celok je to vlastne fajn, oddychová záležitosť. Ale dvojka ma bavila o dosť viac, čo je prekvapivé.(24.2.2017)

"Clearly I wasn't talkin' to you, big titties! You cherub lookin' motherfucker. I was talkin' to your partner over here, Fake ass handsome McGee! When I'm talkin' to him, I'm talkin' to him. When I say, shut the fuck up, I'm talkin' to you." Budem si ešte pár dní užívať túto hlášku, ako aj celú kostolnú scénu pod taktovkou teenage the fuck up kapitána Dicksona (inu Ice Cube a jeho naložená, hustá vrava straight outta Compton) a potom asi niečo napíšem aj o tom, prečo si myslím, že "21 Jump Street" je aj napriek prkennej réžii obstojným a uvoľneným filmom._______Neviem prečo niektorí recenzenti vyplakávajú ohľadom údajne nedostatočnej chémie medzi hlavnými protagonistami a rád by som sa ich kamarátsky spýtal, či naozaj tak naivne čakali niečo po vzoru "Posledného Skauta". Duo Tatum/Hill nepredstavuje obávane nahláškovanú mašinériu ako Willis/Wayans, ktorá svoj úspech zožala pod diametrálne odlišným, režisérskym vedením a v čase, kedy Shane Black písal jedny z najkúlovejších slovných výmien široko-ďaleko, ale pre zmenu sympaticky nemotorný tandem nového milénia, ktorý šlape na základe bezprostrednej improvizácie a excentricko-súcharskych running jokes. Slabších úsekov neni málo, avšak onu nosnú líniu undercover police as highschool students chalani udržali vďaka svojej uvoľnenosti nad vodou a zjavne nezvládnuté (rozumej sterilitou zaváňajúce) vyplnenie syžetu už potom nebolí ako zásah paralyzérom. Z troch na štyri idem nakoniec z toho dôvodu, že scenár bol vedený pod patronátom Michaela Bacalla ktorého osvojené trademarky zo "Scotta Pilgrima" a "Projektu X" našli uplatnenie aj tu a stali sa osviežujúcou kompenzáciou jalovosti niektorých sekvencíí. Všetky tie R-kové blbnutia snaživých lúzrov a eklektické zapájania gamerských prvkov hýria nápaditosťou, ktorá sa (ak k tomu máte vzťah) nedá ignorovať a jednoducho ma baví. Preto ma ani tak nemrzí, že celovečerný reštart pôvodného seriálu neskončil ako uvedomelá pastiš, ale skôr echt entuziastický variant buddy movie, ktorý takmer vôbec nenudí a plynie si na vlastné riziko.(23.11.2013)

Tak tato věc mi nějakým způsobem zcela unikla a objevena byla až díky svému pokračování v minulém roce. Nu, do filmových žurnálů se asi 21 Jump Street nepropracuje, kritizovat by šlo asi také kde co, ale víte vy co? 21 Jump Street mne dostala a já nemám náladu kritizovat. Už jen "intro" s Eminemem a máničkou bylo perfektní, následované neobávanými strážci zákona na bicyklech, kteří následně svého prvního zatčeného znesvětí. Skvěle se povedlo vykreslení změněné mentality náctiletých nové generace, kdy největším borcem už není quarterback s největšími svaly a fárem, co každého na potkání zbije (úvodní scéna na parkovišti mne fakt rozsekala), ale uvědomělý chcípáček jezdící na biodiesel. A potom se skrz skákání přes kapoty aut, (ne)vybuchování jinak standardně vybuchujících objektů a Johnnyho cameo dostáváme k originální, zřejmě vůbec první limuzínové honičce. Jonah skvělý a Channing kupodivu taky něco hrál... 80%(26.2.2015)

S tím seriálem z 90.let má tento počin společné jen 21. skákací ulici. Drsňák a chytrák to jako nováčci v policejním sboru pořádně poserou a jsou suspendováni kam jinam, než zpátky do školy a na jednadvacátou. No, celé je to postavené v nastoleném trendu ujetých nelogických komedií a když pominu, že Jonah Hill je mi absolutně nesympatický, tak se to dá jednou přežít. 50%(12.5.2012)

Má to vynikajúce momenty: každá scéna, v ktorej je Ice Cube ("Teenage the fuck up!!!"), úprimné doznanie policajného riaditeľa ("Už nemáme nové nápady, tak skúšame staré sračky, možno niektorá zaberie."), problémy s explóziami a geniálne finálne dvojcameo. Okolo toho sa ale vŕšia trapasy, ktoré proste nie sú vtipné. Veľa dobrých liniek (chemikárka je jasne najzábavnejšia postava) zostane nevyužitých. A chémia hlavných postáv nie je až taká dobrá, ako by sa patrilo - Channing je väčšinu času totálne mimo postavy. 5/10(13.5.2012)

• - Jonah Hill (Schmidt) zhodil kvôli úlohe až 18 kilogramov z váhy, a to najmä preto, lebo musel vykonať mnoho fyzicky náročných kaskadérskych kúskov. (harryy)

• - Film se natáčel v New Orleans a okolí ve státě Louisiana. (Rominator)

• - Channing Tatum (Jenko) úlohu vo filme dvakrát odmietol, než ho Jonah Hill (Schmidt) definitívne presvedčil, aby ju zobral. (misterz)