S tím seriálem z 90.let má tento počin společné jen 21. skákací ulici. Drsňák a chytrák to jako nováčci v policejním sboru pořádně poserou a jsou suspendováni kam jinam, než zpátky do školy a na jednadvacátou. No, celé je to postavené v nastoleném trendu ujetých nelogických komedií a když pominu, že Jonah Hill je mi absolutně nesympatický, tak se to dá jednou přežít. 50%(12.5.2012)

,,...NAŠTĚSTÍ PRO VÁS DVA JSME VYHRABALI SRAČKY Z MINULOSTI A OBNOVUJEME ZRUŠENÝ POLICEJNÍ PROGRAM V UTAJENÍ Z 80 LET....“ /// Dva trotlové, střelenej humor a uvolněná nálada s vědomím, že recyklace sraček může dopadnout jakkoliv. A proto se od začátku až do konce (i s tím rozšlehaným Deppem) drží toho, čím chce a má bejt a já mám strach, že z držky ten podivnej škleb, kterej znamená něco jako úsměv, už nikdy nedostanu. Taková psychická vodmašťovna, kterou doporučuju dávkovat po malejch dávkách (ale často). Třeba místo Zyprexu a Mirtazapinu. Ruku na to holky. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět konec jedný legendy. 2.) Zjistím, kdy nastal ten správnej okamžik vzít svý péro do huby. 3.) Thx za titule ,,Krusty“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(18.6.2012)

Takhle dopadá film, který produkují mladí herci a zároveň jeden z nich dohlíží na scénář. Nemá to sice takovou řemeslnou flow, jakou by to mohlo mít v rukou např. povolanějšího Phillipse (Starsky a Hutch, mrk mrk), ale příval nekorektních vtipů a hlášek (Ice Cube se našel) a stupidních pubertálních výlevů je i pořád tolik, že to na ty necelé dvě hodiny s přehledem vystačí. Ideální buddy zábava, která předznamenává bohatou letní sezónu, i fakt, že sequel tu bude do roka a do dne. Sem s ním. [Londýn 18/3/12](20.3.2012)

Snaživé, ale moc ma to nechytilo. Temný seriál (na ktorom som vyrastal) bol atmosférou a postavami niekde absolútne inde, ale to nie je dôvod, pre ktorý filmovému spracovaniu dávam "len" 60%. Len 60% za to, že ma príliš nebavil, je dosť dlhý a najlepšie vtipy sa dostali do traileru. Tatum a Hill sú vydarený párik a ako celok je to vlastne fajn, oddychová záležitosť. Ale dvojka ma bavila o dosť viac, čo je prekvapivé.(24.2.2017)

Značka prodává. Komu je dnes ke třiceti, původní seriál o tajném policejním programu dobře zná. Mladí muži zákona se v přestrojení za středoškoláky dostali do centra kriminálních výrostků v uhlazeném balení. Dívat se na to rozhodně šlo. O několik desítek let později výrazně měníme kontext, na scénu přicházejí dva průměrní pochůzkáři, kteří namísto poměrně vážně se tvářícího seriálu přináší velkou porci ironie a dialogovou munici, která rozhodně ne vždy udeří na to správné místo. Tlusťoch Hill a atlet Tatum i tak při pátrání po výrobci nebezpečné drogy solidně na necelé dvě hodinky „zabaví“, a pochopitelně těží z toho, že na střední už se dávno neřeší pupínky ve tváři, ale úplně jiné věci. Takže spapáme nějaký ten oblbovák, vyřešíme svody chemikářky, popereme se při školním představení, překonáme uměle narušený vztah nerozlučné dvojky, překvapí nás nevybuchlá cisterna s benzinem i ustřelený penis. Pár lehčích úsměvů ale ještě jaro nedělá, buddy-chemii si také umím představit lépe a celkově mi těch 73% tak nějak neladí s tím, co jsem právě viděl!!(3.8.2014)

• - Schmidtovy (Jonah Hill) fotografie z dětství jsou skutečně snímky z dětství Jonaha Hilla, které pořídila jeho matka. (Brousitch)

• - Vo filme zaznie i pieseň "Straight Outta Compton" od formácie N.W.A., ktorú napísal a bol jej členom v rokoch 1986 - 1990, Ice Cube (Kapitán Dickson). (belinko)

• - Scenárista Jonah Hill napsal malou roli zvlášť pro Johnnyho Deppa. V titulcích poté Depp uveden nebyl. (Aurum)