Upřímně jsem čekal, že za tímhle zaklapnu víko a spláchnu, nicméně nějakým zázrakem se tvůrcům povedlo vybalancovat na hraně trapnosti do docela snesitelné taškařice. Broskvovina to byla řádná, ne, že ne, avšak několikrát jsem nachytal verbala nahlas se hihňat, což je neklamným znakem toho, že je dílo schopno zaujmout i seriózního a erudovaného filmového kritika! Ťuťum je sice neherec, ale totální alfasamice a Jonáš Hnill šel po poslední příhodě při slunění na pláži, kdy se ho skupina odhodlaných Grínpissáků sveřepě snažila vtáhnout zpět do moře, asi do sebe, a z keporkaka se mu podařilo dostat na standardní váhu porážkové svině. Slizký jak cigánské hračky je sice neustále, nicméně alespoň člověk při pohledu na něj nemusí myslet tolik na to, jak se mu mezi zapařenými faldami dělá pásový opar. Bylo rovněž děsně roztomilé, že nám Džoník nezapomněl, co mu na stará kolena umožnilo hrát si na zfetovaného, přeplaceného piráta a nechal se za pár mega ukecat k minutové brigádě. Takže podtrženo a integrováno nehodlám tentokrát dělat Spáčilku ani její ohyzdnou dceru a s dementním výrazem v obličeji tomu napálím roztomilé dvě. (Pro všechny hnědopichy napadající integritu mého hodnocení: Zase jsem o víkendu řezal dřevo)(14.5.2012)

Jako tradiční ochránce filmových hovadin jsem se na kluky z Jump Street docela těšil, ale přesto jsem byl velmi příjemně překvapen, když jsem uzřel dva poldy trhat asfalt v růžovém New Beetlu v přestrojení za KNO3 a Petera Pana pod dohledem korejského Ježíše. Je to úlet a já se bavil patrně upřímněji,než je v Sále království zvykem.(19.8.2012)

Perfektní "buddy movie" letošní filmové sezony. Seznamte se s policisty a milými zmatkáři v jednom: Schmidtem & Jenkem, kteží právě absolvovali policejní školu a byli přiděleni k metropolitní protidrogové policejní jednotce Jump Street. Jejich mladistvý vzhled je přímo předurčuje, aby se jako dva bráchové pod falešnými identitami infiltrovali na zdejší střední školu a pomohli dopadnout dealery a výrobce nebezpečné drogy, která se rychlostí světla šíří mezi studenty, a dokonce už má na svědomí život jednoho z nich. Pro Schmidta s Jenkem bude maličkost získat si důvěru ostatních a případně se vetřít do přízně distributora drog, ale záhy zjištují, že život na střední se od jejich studentských let značně změnil. Vyjít s omladinou není takový snadný úkol, ale musí se pro to hodně obětovat, a to znamená nechtěně ochutnat drogu, uspořádat odvázanou párty, dostat se do honičky s nebezpečnými motorkáři, pokazit utajení Johnny Deppovi, zachránit jeden druhému na poslední chvíli život a hlavně zůstat za každou cenu v utajení. Jejich šéf v případě nezdaru je pěkně sprostě seřve a ještě pohrozí případným vyhazovem. Channing Tatum a Jonah Hill, přestože jsou to herci poměrně známí, nejsou zárukou kasovního trháku. Bylo tedy odvážné, když měli přebrat filmovou štafetu úspěšného seriálu po slavném Johnny Deppovi, který kdysi kultovní seriál proslavil. Navíc oběma je dávno po třicítce a měli hrát středoškoláky. Oba herci se podíleli na produkci, Jonah Hill připojil námět, a vrhli se do toho naprosto po hlavě a bez skrupulí, čímž odbourali případné pochyby a vlastně díky nim je film takový, jaký je. Vtipný a zábavný. Nejvíce překvapí bývalý striptér Tatum, který prokázal, jak dobrý dokáže být, když od něho nemáte žádná očekávání. Ve filmu vystřídá tři účesy, od dlouhých vlasů až po krátké, nejdříve se se svým partákem na střední nesnáší, ale později jsou to přátelé na život a na smrt. Jonah Hill je rozený komik a nikdy nezklame. A co víc, sympatické duo funguje naprosto skvěle, a když se každou chvíli dostane do průšvihu, tak z něho po roštácku zase vybředne. Ti dva zkrátka smetou všechno kolem sebe. Obrovským překvapením je pro mě dvojice režisérů, kteří ještě na svém kontě nemají hraný film, ale pouze animák. Phil Lord & Chris Miller v první polovině vzdali holt seriálu svým citem pro situační komiku a pak ve druhé, akčnější polovině, vypráskali a napráskali všem režisérům specializujícím se na akční filmy. Radím vám, vyflákněte se na animáky, a jděte z fleku točit akční filmy. Máte na to! A pak se ve filmu objevil Depp a nebylo co řešit. Skvělý film plný vtipu a akce se super dvojkou je na světě. 100%(9.5.2012)

Byť mnoho zábavných momentů, minimálně stejný počet těch, kde se koutek úst pozvedne tak akorát když vám po tváři začne lézt moucha, aneb hopkavá Straße. Vlastně není nic moc dalšího ho říct, snad jen že potenciál byl mnohem větší, než jak dopadl výsledek. [ ano, mohl bych tu psát o geniálním cameu, ZZ top motorkáři, Ice Kubovi a dalších věcech, ale... Nemůžu, zakázali mi to zlý gang hypergalaktických Orangutanů s fialovými chlupy za můj komentář k posledním opicím. Sakra. ](5.8.2014)

S tím seriálem z 90.let má tento počin společné jen 21. skákací ulici. Drsňák a chytrák to jako nováčci v policejním sboru pořádně poserou a jsou suspendováni kam jinam, než zpátky do školy a na jednadvacátou. No, celé je to postavené v nastoleném trendu ujetých nelogických komedií a když pominu, že Jonah Hill je mi absolutně nesympatický, tak se to dá jednou přežít. 50%(12.5.2012)

• - Schmidtovy (Jonah Hill) fotografie z dětství jsou skutečně snímky z dětství Jonaha Hilla, které pořídila jeho matka. (Brousitch)

• - Vo filme zaznie i pieseň "Straight Outta Compton" od formácie N.W.A., ktorú napísal a bol jej členom v rokoch 1986 - 1990, Ice Cube (Kapitán Dickson). (belinko)

• - V menších rolích agentů Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami DEA si zahráli Johnny Depp jako Tom Hanson a Peter DeLuise jako Doug Penhall, kteří pod stejnými jmény vystupovali v původním seriálu Jump Street 21 (od r. 1987). Coby policistka, u které si Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) berou auto, se objevila také Holly Robinson Peete, která si v původním seriálu zahrála Judy Hoffs. (Rominator)