Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

becki_tu

Slušný životopisný film, ve kterém je však hodně cítit rukopis režisérky hudebních videoklipů, který bohužel občas zapomíná na příběh a zcela rezignuje na hlubší seznámení se s členkami kapely a rovnou nám servíruje řadu více či méně důležitých momentů v "životě" jedné vlivné kapely. PS: Přiznávám se, že doposud jsem o této dívčí kapele neslyšel, ale jméno Joan Jett už mi povědomé je. ()

JASON_X

Hned po Suzi Quatro jsou The Runaways moje druhá nejoblíbenější ženská rocková muzika. A kvůli muzice jsem si film taky pustil. Ovšem ze zákulisí hudebního komerčního showbyznysu je člověku na blití, holky se mi nikterak nelíbily, natož aby mi svým životním stylem imponovaly (ve dvaceti bych ale mluvil úplně jinak), jejich filmové postavy jsou ploché a působí jaksi bezduše (možná proto, že jsou úplně vymaštěné)... Jednou jsem se i zasmál, to když ještě neplnoletá Cherie kradla nemocnému tátovi-alkáčovi z nočního stolku klepky, aby si trochu srovnala svůj absťák, kdoví po čem. Jinak ale vcelku průměrný komerční film o komerční holčičí kapele, která byla ve své době určitě hrozně sexy, ale až po důkladném producentově tréninku ve stylu "kterak být co nejvíc sexy" (skvělý Shannon). ()

Katullka

Asi propadám v úžasných uživatelech na csfd, co jdou s proudem. Nejen, že miluji veškerou Riot hudbu, ale hlavně tomuhle dávám 5 hvězd. Riot grrl, a vůbec hudba spojena s nimi, je pro mě dlouhodobý vztah. Miluji Bikiny kill, Bratmobile, Le tigre a samozřejmě Runaways a samotnou Joan Jett. Tudíž tento film hned z počátku jsem doslova žrala každým coulem. Joan Jett je šílená lesbická ikona a opravdu se to umocnilo, když naše milovaná Kristen Bella Stewart vypadala jako Shan z tak už homo seriálu L word. Obávám se, že ne jedna lesba u tohoto filmu onanovala (ne, že bych se počítala mezi ně). Opravdu překvapivě Kristen Bella byla přesvědčivá a vážně se mi líbila (však krásou na Joan Jett-reálnou nemá!). Když se kouknu na zobrazení Cherie v podání Dakoty Fanning, tak tam je to už rozporuplnější. Cherie Currie mě vždy přišla z nahrávek z Japonska opravdu více robustnější, což Dakota je opravdu sexy tělo. Hlavně slečna Dakota (opravdu hrozné jméno, možná i horší než Montana) neměla v hereckých schopností tak navrch, jako jiní herci. Mile mě překvapily různé informace o Runaways, které jsem nečekala a to je mám v přehrávači už mnoho měsíců, ba i let. V kvalitě vizuality filmu jsem byla t´že mile překvapena. Viditelné chyby žádné, dost jsem se kochala. Velké plus musí dost i Floria Sigismondi, jako celovečerní debut-klobouk dolů. Prostě paráda. Cherry bomb je pro mě klasika a The Runaways je příjemné zpestření a opravdu úžasný film a úžasné kapele. ()

Shaqualyck

A kdo říkal, že estrogen a rock 'n' roll nejdou dohromady?! Film, který neuhne. Film, který zní. A to setsakra rázně! Slečny Stewart & Fanning = Queens Of Noise 2010! To se to pak točí, s takovým obsazením (na mou duši, ideální volba!) A jen tak mimochodem - nebýt The Runaways, těžko říct, zdalipak by se našel někdo jiný, kdo by vyšlapal cestičku kapelám jako: HOLE, Elastica, L7, Kenickie, Veruca Salt nebo třeba 7 Year Bitch. To už stojí za to zjistit, co byla ta zvláštní sestava okolo Joan Jett a Cherie Currie vlastně zač, ne? P.S.: kreace Michaela Shannona v sobě dokonale snoubí všechnu krásu a hnus hudebního průmyslu (čti: jak se dělá kapela, publicita snadno a rychle, atd.) 90% ()

Caelos

U Runaways u mne forma přebila obsah, protože co se týče scénáře, to žádná bomba není, výhrady bych měl i ke Kristen Stewart a a Dakotě Fanning, protože ta první vypadá jako že každou chvíli usne (vlastně její standartní grimasa) a ta druhá, já nevím, někteří herci by prostě neměli vyrůst, u Dakoty mi to obzvlášť vadí, čím je starší, tím hůře hraje. A navíc mi byla hrozně protivná a nesympatická. V tomto filmu. Jinak je to ale paráda, skvělá muzika, sedmdesátková stylizace a skvělý Michael Shannon:-) O Runaways, o těch hudebních jsem nikdy neslyšel (bude to tím, že se o hudbu zase tak hluboce nezajímám, jen ji poslouchám), ale hudbu Joan Jett mám rád. ROCKNROLL!! ()

Khalesi

Som rebel srdcom aj dušou, takže mi film sadol ako riť na šerbeľ:) Naviac moja milovaná muzika a nejaké tie ľahučké paradoxy života, aspoň čo sa sexuálnej túžby týka.Joan Jett mi pripomína trochu mňa samú.V celku nemám veľké výhrady.Zaslúži si 4*. ()

Litsarch

The Runaways řadím mezi to nejlepší co jsem kdy viděl. Rozhodně a nesesaditelně pro mě patří mezi Top10. Floria Sigismondi moc dobře shrnula cca 5 let do hodiny a půl filmu. Bylo to plné energie, kde se člověk nemá šanci ani na chvíly nudit. Emotivní, rebelské, s klady a zápory popularity. Dakota Fanning s Kristen Stewart to zahrály prostě naprosto skvěle a i když originální The Runaways miluji, tak písně přezpívaly opravdu moc dobře. Dakota Fanning alias David Bowie je pro mě prostě nezapomenutelná. Michael Shannon byl v roli Kima Fowleye excelentní. To co do role dal se podle mě nedá naučit. Líbilo se mi, že při koncertu v Japonsku měla Dakota stejné oblečení jako Cherie Currie v roce 1977 a celkově ten koncert vypadal až identicky stejně jako tenkrát, což dodalo filmu hodně. Film má toho tolik, od začátku legendy, přes její vrchol až po její pád. Velmi skvěle natočeno, zahráno a ještě k tomu s úžasnou hudbou. Chtěl bych o tomto filmu napsat tolik chvály, ale prostě nenacházím slov. Sex, drugs and rock&roll! ()

Terva

Začátky hry na kytaru Joan Jettové jsou komické. CITÁT - Koníček pádí !!?? Naučte mě raději Smoke of the water............ Joan Jett, Sherry Carrie, Sandy West, Lita Ford, Robin Robinson ve velkolepé životní éře jako zakladatelky skupiny The Runaways. CITÁT - Nezletilá zpěvačka, tomu říkám trefa............. Povedená scéna je ta, kdy Joan Jett močí na kytaru jednoho ze skupiny, které The Runaways dělají předkapelu. ............Ty vole, co děláš, močíš na kytaru !!! Je mi to u prdele........... Spojte sex, drogy a hudbu a vznikne co ? Rock 'n' Roll. Ve filmu mimo jiné zazní živě a celá píseň Cherry bomb. http://www.youtube.com/watch?v=pMDn6V7ZLhE Pak přijdou i první rozpory, hádky a životní nezkušenosti některých členů skupiny. CITÁT - Propaguj naši kapelu a ne svoji frndu !........... Nádherná autobiografie se spoustou hudby. Produkci tohoto příběhu měla Joan Jett osobně. Mimo písní The Runaways a Joan Jett The Blackhearts zazní třeba Rebel, rebel od Davida Bowieho, nebo Fever od Peggy Lee, nebo třeba Pretty vacant od Sex Pistols. ()

Johny_fork

Dakota Fanning definitivně končí s roztomilými dětskými rolemi a to velmi rázně, šestnáctiletá holčina předvádí bezprostřední autentický herecký výkon zpěvačky co se dotkla vrcholu až moc brzy, je bez debaty, že do pěti let si Dakota na poličce leštit zlatého panáčka. Přes mé momentální období Kristen Stewart a její nepochybně kvalitní hraní musím uznat, že zde zůstává zastíněna hlavní hrdinkou. Navíc bych jí teda ani nepoznal. Bohužel zmíněná kvalita hereckého obsazení není doplněna kvalitou režie. Seznámení s hrdinkami a vznik kapely, dejme tomu. Ale ten skok z koncertu v obýváku před dvaceti burany na world tour lajnované chlastem a koksem je strašně nepřirozený, trhaný, kusovitý, chybí tomu koule a drive. Přes mojí touhu mi nebylo umožněno naplno prožít podle mého strašně zajímavý příběh (rád si přečtu knihu, jestli nějaká je). Ještě na konci se mi ty holky pletly, to je zlý. Takže bohužel průměr, škoda, z námětu se ale dalo vytáhnout mnohem víc! ()

moviesfan

Velmi slušný film s poměrně dobrým zpracováním. Holky (Kristen a Dakota) zvládly své role skvěle a bylo se na co dívat. Škoda, že jsem nebyl zatažen do děje na maximum, ale jen z poloviny. Ať je to jak chce, The Runaways se mi líbilo. ()

Lyli

Léto, volnost, sex, drogy a rock. Komu vadí, že panenky jsme odložily teprve včera? Teď žijeme a užíváme si všechno naplno… PS: OST taky stojí za pozornost. ()

liquido26

Na tenhle film jsem se těšil od té doby, co jsem před několika lety objevil kapelu The Runaways a Joan Jett a přečetl si na netu, že by se měl začít natáčet. Čekal jsem dlouho, ale dočkal jsem se a výsledek stál fakt za to. Realistický a autentický pohled do zákulisí hudebních úspěchů, vztahů v kapele, vzniku píísniček atd. Výborné herecké výkony, hlavně Kristen a Dakota. Škoda jenom, že to distribuovala taková partička blbců jako Apparation a k nám se to nikdy do kina nedostane, protože bych na to hnedka šel a to do kina moc nechodím. ()

corpsy

Je len škoda, že je to nudné ako vychádzka po parku ( teda pokiaľ nemáte pri sebe nejakú ´´chick´´ ). A je škoda, že naozaj dobré herecké výkony sú spláchnuté v blbej réžii. Tešil som sa na netradičný životopisný snímok, keďže napr. taká Kristen nemá problém v netradičných veciach zahrať. Ale paradoxne, som dostal tradične komerčný príbeh. ()

baribal

Hodnocení závisí především na tom, jak moc máte rádi rock a rock n roll. Kirsten Stewart se mi konečně líbí v nějakém filmu, jednak vypadá jako Joan Jett a také dobře hraje. Dakota už je ve světě filmu tak dlouho, že každého překvapí, že jí je jenom šestnáct. Celý film jsem čekal na I love rock n roll a byla to parádní tečka nakonec. ()

Krissty

Kristen Stewart byla úchvatná, ale Dakota Fanning, ta byla totálně dokonalá! Joan Jett obdivuji již dlouho, ale o nějaké Cherie Currie jsem v životě neslyšela a už jen proto je potřeba vidět tenhle film a zjistit, jak byla skvělá. Od shlédnutí The Runaways se Cherry Bomb stala mým novým vyzváněním, a to ho moc často neměním. Navíc se stačí podívat na záznam koncertu v Japonsku (viz odkaz) a o tom, jak přesně Dakota Cherie vystihla, nemůže být vůbec pochyb. Jsem nadšená, i když bych občas čekala trošku větší nářez, když jde o takové bomby. Mimochodem i Michael Shannon byl super. Můžu doporučit, jen si to hlavně nepouštějte s dabingem. ()

SaNcHeZ_cz

Filmu se daří navodit správného rock n rollového ducha, ovšem doplácí na sterilitu která jej v místech potkává. Jistě dá se v něm najít pár zajímavých nápadů a dokáže celkem zaujmout, nicméně to z téhle průměrné adaptace nedělá nic jiného než jen zase průměrnou adaptaci. Jediné body navíc získává stylizace, Dakota Fanning konečně v něčem jiném než v upištěné roli a Kirsten Stewart ukazující, že má navíc než jen na výplachové upírské romance. Příběh, ač zajímavý se nepodařilo prodat natolik, abyste si tenhle film chtěli někdy v budoucnu zopakovat. ()

MartinezZ

24.7.2010 ~ Životopisný příběh mladé dívčí kapely 70. let. O tom, že TO bylo, že se TO podělalo a že TO skončilo. ~ Film kupodivu není tak úplně o Runaways, jako spíš o vztahu Joan Jett (Kristen Stewart) a Cherie Currie (Dakota Fenning) k sobě a ke kapele. Samotné vytvoření, vystupování a sžívání se kapely, stejně jako její úspěch, je tu jen v pozadí. ~ Joan je rebelka a rockerka, která ví, co chce, Cherie je mlaďounké trdlo, které spíš utíká z domova za dobrodružstvím. Holky si užívají, jak se na jejich postavení a tehdejší dobu sluší a bohužel patří, takže osvědčené sex, drogy a rock-and-roll, což ale neunáší právě Cherie, díky níž to všechno spěje do pryč. Nic víc ve filmu nehledejte, nenajdete to. ~ Od Kristen a Dakoty jsem čekal víc, stejně jako od scénáře. V podstatě jde jen o zrychlený průřez kapelou. A zřejmě taky nebudu cílovým divákem. O Runaways vím, že existovaly, ale tenhle hudební žánr vysloveně nesleduji, takže jsem ani netušil, že některé písničky jsou od nich, případně poté už jen od Joan na sólové dráze. A ani se mi nedostalo nějakého překvapení. Že se holky neudrží a pustí se ze řetězu bylo očekávané, že se pohádají a rozpadnou pak také. Byly první, OK. Pokud chtěl jejich kariéru ale někdo zarchivovat a oživit, měl to být někdo, kdo to umí, a ne jen režisérka, která doteď dělala videoklipy. Když už někdo nacpe dvě z nejznámějších mladých hereček do jednoho filmu k sobě, mělo by z toho být něco, co hned tak nezapadne. A to není případ The Runaways. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky