• Subjektiv
  ***

  Seriál zřejmě přímo navazuje na Hajime no Ippo. V úvodních dílech je ve svém posledním zápase poražen japonský šampión. Hlavní hrdina od něj přijímá "pochodeň" japonského boxu, závazek vrátit mu čest v boji proti jeho pokořiteli. Náš hrdina je však zatím mladý a nezkušený - je třeba trénovat a získávat expy... Divák tak bude moci nasávat hodnoty - pochopit a prožít ducha čestného boje, včetně pilné a poctivé přípravy, psychologických aspektů boxu (motivovaných snahou naznačit, že box je jakýsi intelektuální sport?) atd. Nekonečný seriál, zřejmě nekonečná sada protivníků, nekonečná sada nových fint, nových aspektů boxu, nových úderů. Kupodivu s absentující nadpřirozenou složkou, která je u bojových seriálů vcelku běžná... 8 dílů mě k dalšímu sledování nezlákalo. Slabé ***.(9.4.2009)

 • Wysch
  *****

  New Challenger ve skutečnosti začíná až posledním dílem. Do té doby se jedná příběhově o pokračování první řady, ale hlavní roli v půlce přejímá Mamoru Takamura a vrcholem šestadvacetidílného seriálu je souboj Takamury s Hawkem o titul mistra světa. Ti, kteří chtějí vidět více Ippa, mají smůlu, ale ti, kteří si zvykli v první sérii na protahované vyprávění, budou spokojeni. Není to lepší než první řada, ale taky ne o moc horší, hlavně svým posledním dílem opravdu, ale opravdu navnadí. Mezitím můžu v klidu zestárnout :)(2.9.2009)

 • Saraph
  ****

  Přibylo HD rozlišení, přibyl ending s Kumi v plavkách, přibyl jakýsi brazilský superšampión a nový Ippův kolega a obdivovatel, který přichází s hláškami jako ,,Woah, sandbag isn't getting any rest." Když už je Ippo šampión, točí se příběh spíše kolem ostatních, ale celkově se seriál moc nevychýlil ze své původní linie.(24.6.2013)

 • Genryuusai
  ****

  Lepší grafika a děj (pro někoho díkybohu pro někoho bohužel) pořád stejný. Sám nevím, kam bych se ohledně děje zařadil. U Hajime no Ippo je děj někdy napínavý, zajímavý, zábavný atd. Někdy je to ale jen prachsprostý fanservis nebo nezajímavý polofiller. No ale kdo by nakonec u pokračování čekal nějakou výraznou změnu, když jde teprve o druhou řadu anime podle jedné z nejdelších mang vůbec. Vždyť v předloze je materiálu tak na 600 dílů ve stejném tempu jako doteď... Btw, i když se New Challenger staví skoro do role seriálu, na který se může začít dívat kdokoli, určitě bych doporučil nejdřív shlédnout původní HnI.(17.4.2009)

 • Dajtin
  ****

  Keby nie natahovaneho posledneho suboja plus vsetkeho toho klise, resp spravenie zo supera takeho zaporaka . V podstate v prvej serii som kvitoval to ze aj superi mali tiez svoje motivy/ pozadia, ktore boli zahrnute do deja. Tu len v podstate ukazali na hlavnom superovi len jeho zaporne vlastnost, plus vsetkych este pourazal a teraz ho dame do ringu. Plus nemal na stadione ziadnych americkych fanusikov, co je docela divne. Rozhodne aj uponahlanejsi dej, mensie oboznamenie s novymi postavami. Ale rozhodne ma to drzalo pri obrazovke.(6.1.2016)