Reklama

Reklama

Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger

(seriál)
  • Japonsko はじめの一歩 The Fighting! New Challenger (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Ippo pokračuje ve své kariéře profesionálního boxera a snaží se udržet si svůj titul japonského šampiona v pérové váze. Musí čelit různým vyzyvatelům, kteří by ho rádi sesadili a poté by si chtěl splnit svůj sen - být uznávaným na mezinárodní úrovni. Svět boxu je obtížný, jelikož ostatní musí padnout, aby jeden dosáhl vrcholu. (Jigvell)

(více)

Recenze (11)

Saraph 

všechny recenze uživatele

Přibylo HD rozlišení, přibyl ending s Kumi v plavkách, přibyl jakýsi brazilský superšampión a nový Ippův kolega a obdivovatel, který přichází s hláškami jako ,,Woah, sandbag isn't getting any rest." Když už je Ippo šampión, točí se příběh spíše kolem ostatních, ale celkově se seriál moc nevychýlil ze své původní linie. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Seriál zřejmě přímo navazuje na Hajime no Ippo. V úvodních dílech je ve svém posledním zápase poražen japonský šampión. Hlavní hrdina od něj přijímá "pochodeň" japonského boxu, závazek vrátit mu čest v boji proti jeho pokořiteli. Náš hrdina je však zatím mladý a nezkušený - je třeba trénovat a získávat expy... Divák tak bude moci nasávat hodnoty - pochopit a prožít ducha čestného boje, včetně pilné a poctivé přípravy, psychologických aspektů boxu (motivovaných snahou naznačit, že box je jakýsi intelektuální sport?) atd. Nekonečný seriál, zřejmě nekonečná sada protivníků, nekonečná sada nových fint, nových aspektů boxu, nových úderů. Kupodivu s absentující nadpřirozenou složkou, která je u bojových seriálů vcelku běžná... 8 dílů mě k dalšímu sledování nezlákalo. Slabé ***. ()

Reklama

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Lepší grafika a děj (pro někoho díkybohu pro někoho bohužel) pořád stejný. Sám nevím, kam bych se ohledně děje zařadil. U Hajime no Ippo je děj někdy napínavý, zajímavý, zábavný atd. Někdy je to ale jen prachsprostý fanservis nebo nezajímavý polofiller. No ale kdo by nakonec u pokračování čekal nějakou výraznou změnu, když jde teprve o druhou řadu anime podle jedné z nejdelších mang vůbec. Vždyť v předloze je materiálu tak na 600 dílů ve stejném tempu jako doteď... Btw, i když se New Challenger staví skoro do role seriálu, na který se může začít dívat kdokoli, určitě bych doporučil nejdřív shlédnout původní HnI. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

New Challenger ve skutečnosti začíná až posledním dílem. Do té doby se jedná příběhově o pokračování první řady, ale hlavní roli v půlce přejímá Mamoru Takamura a vrcholem šestadvacetidílného seriálu je souboj Takamury s Hawkem o titul mistra světa. Ti, kteří chtějí vidět více Ippa, mají smůlu, ale ti, kteří si zvykli v první sérii na protahované vyprávění, budou spokojeni. Není to lepší než první řada, ale taky ne o moc horší, hlavně svým posledním dílem opravdu, ale opravdu navnadí. Mezitím můžu v klidu zestárnout :) ()

Naslund 

všechny recenze uživatele

Stačilo pouhých 100 dílů, aby se Ippo dotáhl na polovinu nedokončené předlohy (momentálně 881 dílů). Nabízí se otázka, jestli má co série nabídnout, když začíná někde v polovině a končí někde v polovině. Odpověď je,... ano. Alespoň koho zajímá box víc kvůli technice, než kvůli ubližování jiným, tak si ho užije. Na druhou stranu kdo by nechtěl uhodit nového supersilného soupeře Takamury? No já asi ne, protože by mi to pak nehezky vrátil. Oproti původní sérii se docela dost změnilo,... melodičtější hudba, lepší animace, dynamičtější souboje, a pak hlavně, jak říká Angelos, ten infantilní humor. Osobní život je teď prostě čistě komedie, a to méně povedená. Jinak je to asi lepší, ale ten humor mi to kazil. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama