Reklama

Reklama

Hadžime no Ippo: The Fighting – New Challenger

(seriál)
  • Japonsko はじめの一歩 The Fighting! New Challenger (více)
Animovaný / Drama / Komedie / Sportovní
Japonsko, 2009, 26x25 min

Předloha:

George Morikawa (komiks)

Scénář:

Fúta Takei

Kamera:

Júja Kumazawa

Hrají:

Tomokazu Seki, Wataru Takagi, Akio Ócuka, Daisuke Namikawa, Šózó Iizuka, Unšó Išizuka, Keidži Fudžiwara, Kóhei Kijasu, Kendži Ucumi, Daisuke Sakaguči (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Ippo pokračuje ve své kariéře profesionálního boxera a snaží se udržet si svůj titul japonského šampiona v pérové váze. Musí čelit různým vyzyvatelům, kteří by ho rádi sesadili a poté by si chtěl splnit svůj sen - být uznávaným na mezinárodní úrovni. Svět boxu je obtížný, jelikož ostatní musí padnout, aby jeden dosáhl vrcholu. (Jigvell)

(více)

Recenze (11)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Seriál zřejmě přímo navazuje na Hajime no Ippo. V úvodních dílech je ve svém posledním zápase poražen japonský šampión. Hlavní hrdina od něj přijímá "pochodeň" japonského boxu, závazek vrátit mu čest v boji proti jeho pokořiteli. Náš hrdina je však zatím mladý a nezkušený - je třeba trénovat a získávat expy... Divák tak bude moci nasávat hodnoty - pochopit a prožít ducha čestného boje, včetně pilné a poctivé přípravy, psychologických aspektů boxu (motivovaných snahou naznačit, že box je jakýsi intelektuální sport?) atd. Nekonečný seriál, zřejmě nekonečná sada protivníků, nekonečná sada nových fint, nových aspektů boxu, nových úderů. Kupodivu s absentující nadpřirozenou složkou, která je u bojových seriálů vcelku běžná... 8 dílů mě k dalšímu sledování nezlákalo. Slabé ***. ()

Dajtin 

všechny recenze uživatele

Keby nie natahovaneho posledneho suboja plus vsetkeho toho klise, resp spravenie zo supera takeho zaporaka . V podstate v prvej serii som kvitoval to ze aj superi mali tiez svoje motivy/ pozadia, ktore boli zahrnute do deja. Tu len v podstate ukazali na hlavnom superovi len jeho zaporne vlastnost, plus vsetkych este pourazal a teraz ho dame do ringu. Plus nemal na stadione ziadnych americkych fanusikov, co je docela divne. Rozhodne aj uponahlanejsi dej, mensie oboznamenie s novymi postavami. Ale rozhodne ma to drzalo pri obrazovke. ()

Reklama

Angelos 

všechny recenze uživatele

Jak já tenhle seriál miluju. Druhá řada je snad ještě lepší, než ta první, fantastický soundtrack, krásna kresba i animace, napínavé a nervy drásající souboje, skvělé postavy a perfektní závěr, který navnadí na další série, které jak doufám, budou co nejdrív. 5*/5 /Jen jednu výtku bych měl, a to k občasnému, až infantilnímu smyslu pro humor :DDD ()

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Lepší grafika a děj (pro někoho díkybohu pro někoho bohužel) pořád stejný. Sám nevím, kam bych se ohledně děje zařadil. U Hajime no Ippo je děj někdy napínavý, zajímavý, zábavný atd. Někdy je to ale jen prachsprostý fanservis nebo nezajímavý polofiller. No ale kdo by nakonec u pokračování čekal nějakou výraznou změnu, když jde teprve o druhou řadu anime podle jedné z nejdelších mang vůbec. Vždyť v předloze je materiálu tak na 600 dílů ve stejném tempu jako doteď... Btw, i když se New Challenger staví skoro do role seriálu, na který se může začít dívat kdokoli, určitě bych doporučil nejdřív shlédnout původní HnI. ()

fablefavorit 

všechny recenze uživatele

Leč místy dochází Novému Challengerovi dech, je ve svých 26 kapitolách napěchován akcí až k prasknutí. Setkání s neporazitelným světovým šampionem byl jednou z nejpůsobivějších částí seriálu, přesto však pomyslnná korunka patří Takamurovi, z jehož místy až nelidského odhodlání a touhy uspět mi občas šel mráz po zádech. Kéž by Ippo byl jen z poloviny tak motivovaný.. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama