Dostaň ho tam

• USA Get Him to the Greek (více)
Komedie / Hudební
USA, 2010, 105 min

Scénář:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (více)

Aldous Snow, britská rocková hvězda, vydává nové album, které je absolutní propadák. Následkem zdrcujícího rozchodu a potápějící se kariéry to s ním jde z kopce. Kvůli drogám a alkoholu má zakázaný styk se svým synem. O pár měsíců později, v Los Angeles, Aaron Green, mladý pracovník hudebního nakladatelství Pinnacle Records, přijde s nápadem uspořádat výroční koncert kdysi slavného rockera Aldouse Snowa, který v Greek Theatre vystoupil v roce 1999. Sergio Roma, šéf nakladatelství, je nápadem nadšen a tak tři dny před vystoupením pověří Aarona, aby osobně dopravil zhýralého zpěváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použitelném stavu na pódium amfiteátru Greek Theater. (TV Nova)

harryy

Čaká vás neľahký žáner komediálnej road-movie no našťastie kombinuje väčšie množstvo miest, aby sa mohol prejaviť. Ich spoločným menovateľom je pochopiteľne trio životných i filmových nerestí: vulgárny a úplne politicky nekorektný humor navážajúci sa prakticky do všetkých- na čele s rasizmom, sexuálne narážky v razantnej kadencii (vďaka napísaniu postavy Snowa ako sexuálnej mašiny) a kopa omamných látok, o ktorých sa tu vtipkuje a požívajú sa na kilá. 75% ()

Ichabod

Po FSM přeci jen zklamání, paradoxně méně obvyklé téma tady tolik nevyniká jako výtečně propracovaný rozchod s drtivým odkopnutím Segela v jedné z milionu variací vztahů romantických komedií a jejich zprocesování. Starat se o celebritu a její střízlivost tedy zas tak zajímavé není, protože bohémy a magory nám Apatowa sebranka předhazuje skoro pravidelně a většina humoru vyplývá z kontaktu normalního světa s bláznem, ultra-flinkem nebo tady celebritou. Vztah postav funguje, humor je místy velmi dobrý, ale opakované sledování tohoto filmu mi nepřijde zas tolik atraktivní a pustil bych si spíše poslední "bro-mance" se Sandlerem Grown Ups, kde jsem se bavil lépe o tom jak se dospělí chlapi dovedou vykravit pokud nejsou stanoveny hranice a to v mnohem běžnějších kulisách reálného světa. Silnou stránkou tohoto filmu jsou dva hlavní protagonisté a dobré texty. Skladba "Inside you" patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších. ()

Curlyman

Ešte o kúsok zábavnejšie ako Forgetting Sarah Marshall a hlavne tu dostal Brand viac priestoru, čo sa vyplatilo. Ten chlap je aspoň z polovice magor a práve preto sa neho dobre pozerá, pôsobí to úplne prirodzene. A Hill sa tiež nenehal zahanbiť. Už to tak vyzerá, že spolupráca Stollera a Apatowa začína byť po dvoch filmoch zárukou dobrej zábavy. Plus takmer dokonale vyhláškované. ()

Krosmen

3 1/2 abych byl přesnější. A to hlavně kvůli a díky songům, které tady zazní, alespoň mně přišly pro film nadprůměrné a nějaká kapela by třeba za jednu z nich mohla líbat autorovi ruce;-) Doporučuju vygooglit Infant Sorrow. Pokud jde o film samotný, tak první polovina je dost kvalitní. Pak přijde poněkdu hlušší místo nacházení sebe sama v tomhle světě a bla bla bla a pak konec, který ale nedosahuje kvality začátku. Russell Brand by mohl ve filmu minimálně o polovinu míň zvracet, nevím co s tím ti američani v těch filmech pořád mají. ()

Guzo

O dost lepší komedie než Forgetting Sarah Marshall (protože tohle opravdu komedie JE). Vtipné momenty jsou sice místy prokládány nudnějšími a zbytečně vleklými scénami (vždyť to také mělo přes 110 minut), ale některé hlášky jsou opravdu výborné. Ovšem když se podívám na obsah a vidím srovnání s Pařbou ve Vegas, tak té GHTTG nesahá ani do půl těla. ()

Scar

Čakal som niečo zaujímavejšie. Apropo, fanúšikovia Kristen Bell, netešte sa, objaví sa tam len sekundu. ()

strelenaL

Jízda, ještě lepší než Forgetting Sarah Marshall aspoň z mého pohledu. Sem tam jízlivé poznámky, černý humor, a dva nejlépe zvolení herci pro tuto popcornovou movie. ()

blackJag

Druhý film režiséra Stollera, druhá "apatowovka" a druhý komediální touchdown. Po ZBOUCHNUTÉ režisér opět využívá model, který na oko staví z povrchové rozjívenosti, ty pravé základy tvoří ale na "pouhé" každodenní lidskosti. Přitom, skloubit věrohodně něco takového na poli showbizu (postava Aldouse Snowa pochází z jiného, tvůrčím zázemím spřízněného, snímku KOPAČKY) určitě nebylo snadné. Nevím jen, jestli by se Russell Brand nehodil lépe do role popové modly - na tu rockovou disponuje až příliš zženštilými prvky. Jinak se mi ovšem tituly téhle partičky kolem Apatowa pozdávají víc než dobře. 80% ()

ghatos

Nejdříve jsem to bez povšimnutí nechal plavat. Ještě, že jsem se k tomu vrátil! Opravdu jsem se zasmál. Má to dobrou atmosféru, hrubší humor (nacističtí doktoři, perverzák Moby, sex, zvracení atd.) a dobré písničky :) . Určitě je to lepší než Na doraz. Možná nejlepší komedie roku 2010. 79%. ()

Bagr_007

Další apatowský citlivý příběh o síle přátelství, zabalený do apatowského přisprostlého obalu. Kopačky mám mnohem radši, ale to srovnávání moc nedává smysl. Moje očekávání nebyla vysoká, ale Stoller to zvládl pěkně. 80% ()

Dreadd

Svůj film si určitě zasloužil. Nelze ale jednoznačně říct, jestli Aldous Snow neměl zůstat tou opěvovanou vedlejší postavou z Forgetting Sarah Marshall a bez tohohle filmu bychom se klidně obešli. Aldous stále má svoje charisma z Kopaček, je zde i pár povedených vtipů (například chlupatá zeď), ale děj není moc zajímavý, navíc se spoustou zvracení, což nemám vůbec rád. Velkým plusem je soundtrack, který téměř celý nahrála fiktivní skupina fiktivního rockera Aldouse Snowa, Infant Sorrow. ()

iantomasik

Překvapivě funkční směs popkultrního, vztahového, rasově a genderově nekorektního i fekálního humoru a nostlagické sentimentality, která v mých očích strčila Pařbu ve vegas i Kopačky do kapsy, protože nabídla hrdiny, kteří jsou vlastně až překvapivě uvěřitelní a lidští. + jason segel se zde prezentuje jako opravdu zručný muzikant... Podrobněji na : http://buranfilm.xf.cz/#greek ()

Specs

Hlášky: Sergio Roma: - "Vyjebávám s tebou." Aaron Green: - "Doufám, že máš kondom, protože moje mysl je špinavá!" & Aldous Snow: - "Jo, to, cos udělal, bylo škodolibý! Ale taky to bylo velmi statečný a upřímný, a za to tě respektuji, ale to, cos mi řekl, mě donutilo tě nenávidět! Takže tu máme vrstvu respektu, očividně kvůli tvé pravdomluvnosti, míchanou s nenávistí. Nenávistný respekt." & Pharrell Williams: - "Co si myslíš?" Sergio Roma: - "Zahoď tu růžovou, kámo, to není gangsterský." Pharrell Williams: - "To je ten tvůj problém, kámo. Ty se vždycky snažíš být gangster." Sergio Roma: - "O čem to tu mluvíš? Ten song se jmenuje 'Jsem gangster'!" & Aaron Green: - "Nebuď takovej škrt, kámo, nech mě se zhulit." & Aaron Green: - "Jste Paul Krugman?" Paul Krugman: - "Jo." Aaron Green: - "Můj táta miluje vaše sračky." & Aaron Green: - "Cítím se, jako v Rychle a Zběsile." & Jonathan Snow: - "Hudební talent máš po mně! Napsal jsem všechny tvý songy špičkou mýho ptáka!" Aldous Snow: - "Jasně, tak to je. Takže jsem plagiát z tvýho pytle na koule?" & Sergio Roma: - "Mně nezdrhnete! Jsem černej!" ()

tommmy89

Celkom priemerný film, humorné scény, no i príbeh ktorý ma niečo do seba nesúci zaujímavú pointu. Po pravde som si film užil, až na niektoré situácie, ktoré ma moc nepobavili, ale proste tam museli byť, lebo by film strácal pútavosť. Dávam 4* ()

spikey1

Po Kopačkách ve kterém měl Hill své cameo a které vlastně zrodilo ústřední dvojici, jsem očekával daleko nabitější film v rámci vtipu. Jak to u mnoha zábavných scén bývá některých je dobré pomálu. to se děje i tady, co výborně doplňovalo Kopačky zde nedokáže vyplnit celou plochu filmu a tak začne snímek ve své kadenci vtipu pokulhávat Jako nenáročná komedie navzdory dojmům je snímek obstojný ()

Lennyanka

No byla to pitomost, ale některé fórky se docela povedly ("You can't outrun me! I'm black!"). Také mě potěšila dost vyvedená camea, hlavně Tom Felton, Pharell Williams a Moby. P.S.: "British mother fuckers don’t die. You ever heard of a British Rock and Roll star dying? No. None of ‘em die. Mick Jagger, Keith Richards, those Led Zeppelin motherfuckers, those motherfuckers old as fuck. Fuckin’ Ozzy Osbourne’s gonna outlive Miley Cyrus!" ()

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru