Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

petero

Boli tu výletníci, snowboardisti, jaskyniari ale horolezci ešte nie. Až do teraz. Vertige dieru do hororového sveta neurobia ale na spríjemnenie nenáročného večera to postačuje. Už úvodné scény lezenia sú dostatočne adrenalínovou záležitosťou a potom k veci príde i jediný člen z Wrong Turn, ktorý nie je zrovna neporaziteľným monštrom ale len taký nezbedník a pri tejto kritickej situácii vyplávajú na povrch aj charaktery jednotlivých postáv. ()

gogo76

Dej filmu sa odohráva v horách, ja som sa toho hneď chytil a veril, že to nemôže byť až tak hrozné ako to mnohí opisujú. Nakoniec s pokorou priznávam porážku, pretože toto bolo často strašne na hlavu. Môj blbý pocit ešte umocňoval strašný anglický dabing. Film je francúzky a ani neviem ako som sa dostal k tejto hroznej verzii. Dabovaná angličtina mi prišla z úst hercov ešte trápnejšia než český či slovenský dabing. Úvod filmu je celkom fajn, na snímaní hôr sa toho veľa pokaziť nedá, ale od momentu keď spadne most, to už ide s kvalitou len dole. Asi nemá cenu spomínať strapatého bezdomovca, uvrešťané postavy, chaotické zábery v tme, priblblé chovanie sa postáv...Dôležité je, že "madmaisel" má veľký výstrih na tričku...Takýchto vyvražďovačiek vznikli stovky a tomuto nebudem pridávať body len preto, že mám rád hory. 40%. ()

Phobia

Nebylo by to tak špatné, kdyby to nebylo tak blbé. Prý inspirováno skutečnými událostmi, to jo, leda by hlavní hrdinové prchli z debilhauzu. Pětice žabožroutů si nalehko vyrazí do skalnatých hor kdesi na Balkáně. Zapomeňte na stmelenou partu přátel a zkušených horolezců, složení je následující: arogantní nezodpovědný blbeček a jeho stíhačka, traumatizovaná zdravotní sestra, její plešatý ex-bojfrend a jako pověstná třešnička na onom dortu z žabích stehýnek trůní žárlivý přítel zdravotní sestry, který (jen tak mimochodem) trpí akrofobií, tedy panickým strachem z výšek... přesněji z hloubek, výšek se asi bojí málokdo. První půlku filmu po sobě svorně štěkají a snaží se hysterického Lucca dostat zase o nějaký ten metr výš a dál. V druhé polovině po sobě stále štěkají, stále je nutno posouvat žárlivého panikáře dál a výš, kromě toho však postavy stoupají a padají do různých pastí, které na uzavřenou stezku nastražil místní, hrůzu nevzbuzující degen. Frantíci pobíhají a řvou jako na lesy - vždycky jedno jméno stále dokola, než se něco přihodí někomu dalšímu, pak ječí další jméno. Kamera je po hixploitačním převratu "báječně" rozpohybovaná, začínám být na tyhle "live" záběry těžce alergická. A tak tam všichni běhají, vřískají a krvácejí až do uspokojivého konce. Logikou nezatížený slabší průměr, s poměrně hezkými exteriéry - jednou se na to kouknout dalo. 48% ()

darkrobyk

Hory za 5*. Nádherná krajina, lesy, skály, horské řeky - to by chtělo velké plátno. Hudba (Jean-Pierre Taieb ) hymnická, smyčcově táhla, potemnělá, k horolezecké části skvostně padnoucí. V horrorové části se proměňuje spíše ve zvuky a tóny. Škoda, že horolezecké dobrodružství je napínavější, než blížící se masakr. Scéna s lanovou lávkou nemá chybu ( byť dá vzpomenout Cliffhangera, a tak trochu i Indana Jonese...) - po ní bych se s chutí prošel. Jak bylo v jiných komentářích zmíněno, film se po půlce přehoupne do Pachu krve, případně Hory mají oči a další různé podobné texaské masakry, což je škoda. Postavy si vás příliš nezískají, ale v tomhle žánru jde snad už o běžnou věc. O ústředním monstru se raději ani nebudu rozepisovat. Gore efekty jsou však vydařené. Celkový dojem mně trochu kazily titulky. Věřím, že původně je Livingdead udělal bezchybně, ale verze, kterou jsem viděl, měla titulky jak od hotentota, kde většina diakritiky se proměnila v přeškrtlá o a jiné paznaky... ()

Hrabka

Tak tohle bych mohl pořád. Hodně vydařený "svižný béčkový thriller", jak já s oblibou říkám. Krásná příroda, dramatická horolezecká turistika, parádní hudba - to je první půlka. Napětí, strach a vyvražďovačka - to je druhá půlka. Narozdíl od mnohým uživatelů se mi líbily obě tyto odlišné části. Škoda že jsem to viděl s anglickým dabingem, což trochu pokazilo zážitek. Ferraty forever!! Víc takových filmů. 70% ()

kinej

Obyčejný horor, jehož jediným plusem je krásná krajina ve které se odehrává. Díky záběrům z ferat se mi film nezdál jako úplná ztráta času. Jinak se jedná o totálně béčkovou záležitost s banálním příběhem, trapně se snažícím vypadat skutečně a se zpracováním prodchnutým spoustou amatérských chyb. Na druhou stranu, mít režisér příště větší rozpočet, třeba by se mu povedl i vcelku solidní horor. ()

lamps

Rozjezd je velmi dobrý, jak už bylo ostatně několikrát řečeno. Působivé prostředí, hluboké skalní strže, nápaditá práce s kamerou a především vzrůstající očekávání směrem ke klíčové druhé polovině. Bohužel, společně s první obětí jakoby se chytil do pasti i samotný scénář, nemůže se vyprostit z pevného sevření klišé a tuctovitosti, které je drtivé většině novodobých hororů zřejmě souzené. Kamera je čím dál více roztržitá, ve zběsilém střihu a navíc v úplné tmě se divák špatně orientuje a skutečné napětí odchází s příchodem vraždícího maniaka. Ten se sice pravda s ničím nepáře a v rekordním čase se snaží sejmout co nejvíce našich hrdinů, čímž ale nijak výrazně nepřispívá ke stovkám jiných vyvražďovaček, které jsou vesměs stejně stupidní a vyznačují se dvěma různými konci. Buďto se vrahem ukáže být zdánlivě kladná postava, nebo všecno končí nějakým velkolepým odrovnáním padoucha a velkým happy endem. Alespoň že zde se tvůrci něčeho takového vyvarovali, byť dle jejich mínění je člověk s podříznutým krkem schopen uběhnout ještě celý maraton:)) Nedadchlo, ale ani nijak nezklamalo.. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +celkem dobře napsané postavy, jejich chování je přirozené, herce sice neznám, ale hrát umí, potěšilo mě prostředí ve kterém se děj filmu odehrává, má to i hodně hutnou atmosféru, občas jsem napětím nedýchal -problém by někdo mohl vidět v druhé polovině filmu, kdy se změní tempo a poodhalí se další část filmu, rovněž se (naštěstí jen občas) některé postavy chovali jako pitomci/// Závrať je podle mě povedený horor. Divákovi nabídne neokoukané prostředí, které samo o sobě by dokázalo všechny eliminovat. To že si tvůrci nakonec vzali na pomoc kanibalského zabijáka jim leckterý divák nemusí odpustit. Mě to ovšem až tak nevadilo. Částečně mi to připomnělo filmy Vertikal Limit a Wrong Turn, které byly v lecčem podobné./// Celkem 73%/// ()

S.Quentin QUALE

Velmi průměrný survival, který posléze přejde v hixpoitation, kde bych od Francouzů čekal sakra přitlačení na pilu. Takhle to ve finále vyznělo poměrně mdle. Tohle se mi líbilo mnohem víc. 60% ()

Allien.9

Úvod je velice nadějný (lezení po skalách, bortící se lávka, uvíznutí v pasti), postupem času se však začíná projevovat klasické schéma horrorů. Parta přátel uvízne v lese, jeden po druhém umírají rukou neznámé osoby, z osoby se vyklube totální šílenec a nakonec zbudou jen chlapec a dívka, přičemž film končí buď záchranou obou zmiňovaných (a tím pádem smrtí šílence), nebo smrtí obou zmiňovaných (a tím pádem přežitím šílence).;-) ()

misterz

Film je akoby rozdelený na dve polovice. V tej prvej sa kocháme hlavne peknou prírodou, ale nenudila, malo to svoje napätie spojené s horolezectvom, v tej druhej sa thrillerovo pritvrdí a film naberie niečo málo hororových prvkov. Nešlo o nič extra ale ako celok film celkom potešil, rozhodne nešlo o stratu času. 60/100 ()

sochoking odpad!

Totálna hovadina a ja viem , že opäť si nájdem svojich fanúšikov medzi užívateľmi ! Hoci som lezec a milovník hôr ( tie feráty boli nádherné ) , film ma nudil , pil mi krv a vytáčal svojou bezduchou stupídnosťou , akou sa chovali hlavní hrdinovia na čele s tým upišťaným kokotkom Loïcom !!! ()

Webb

První půle byla ještě celkem koukatelná, ale pouze díky krásné přírodě, na kterou je opravdu radost pohledět. Jinak tu najdeme slabší režijní a kamerovou stránku bez atmosféry, nesympatický herce kterým herectví asi nic neříká v čele s naprosto primitivním scénářem. V půli druhé, kdy snímek přechází do hororového kabátku se ale vše zvrtlo a najednou mě to úplně přestalo bavit. K čemu mi jsou postavy s problémy, když se o ně vůbec nebojim a jsou mi naprosto ukradené? Hvězda za přírodní scénérie v první půli, víc si snímek nezaslouží. ()

teutates

Kedysi na mňa zapôsobil "Wrong Turn", les som nemusel ešte dlho potom, nooo Vertige sa ani len nechytá... nerád porovnávam, no v tomto prípade to inak nejde... 3/10 veľmi slabé ()

PetrPan

Kdyby to byl býval zůstal survival..ach, to by byla paráda, jenže nezůstal :( V druhé polovině se přehoupneme do roviny tupoučkého slasheru bez chuti i zápachu ..ach jo, zas jeden zabitý potenciál. ()