Závrať

• Francie Vertige (více)

Skupina přátel se rozhodne navštívit terén, který byl pro veřejnost uzavřen. Stezky se nacházejí vysoko v horách. Je tu však ještě něco nebezpečnějšího než samotný výstup. Skupinka zjistí, že v horách nejsou sami. Dobrodružství se promění v noční můru. (oficiální text distributora)

Korbitch

Je to děsně průměrný, béčkovitý, vykosovací filmek. Logika masa na špejli je místy značně tragická, stejně jako LIVINGDEADOVI titulky, který např. větu That is not your fault překládal jako Je to jedno a tak podobně. Fakt machr. Je fakt, že začátek filmu mile těšil na duši, a doufal jsem v pořádnou vybíjenou, ale pak ouha. Vedle vás přiletí šipka z kuše do stromu, vy ji necháte v něm, a dáte se na zběsilý úprk. Ajajaj, tuhle část asi přepsalo scénáristovo dítko. Ale né, co to mé oči vidí dál??! Týpek mlátí humusáka šutrem do hlavy....ještě jednu, no, no, ještě jednu a je tvůůůj...ale nééé, on jde pryč a pak visí na žebříku :-D bože. Tři shurikeny za přírodu, za úvod filmu a za Fanny Valette. ()

Tayen

Průměrný thriller, který nesází na těla trhající krvavé scény, ale na atmosféru, která se jakž takž daří. Takový Pád do tmy v jiné nadmořské výšce. Konec poněkud slabší a nesmyslné podrazáctví, které byste ani nečekali, na konci filmu trochu hodnocení sráží. ()

Vyrida

Ať se snažím sebevíc, tak mě opravdu teď nenapadne ani jeden film, který jsem v posledních dnech viděl a dokázal mi naservírovat tolik filmových chyb a nelogických situací jako právě komentovaný Vertige. Myslím, že kdybych je chtěl všechny spočítat, tak mi budou obě ruce málo a je to rozhodně velká škoda, protože díky nim jsem musel srazit i celkové hodnocení. Teď se už budu asi opakovat a lidi, kteří čtou mé komentáře častěji už nejspíše tuší co chci napsat, ale já vážné ty filmy z prostředí lesní přírody zbožňuju a je mi prakticky v tu chvíli úplně ukradený o jaký žánr právě jde. Vertige se vyžívá hlavně ve sklaních převisech a je to opravdu nádhera, ale bohužel která netrvá věčně, protože zhruba od druhé poloviny snímku, začnou hrát ostré struny, pytlacké pastičky a jiné podobné serepetičky, které film shazují na kvalitě zase o kousek níž a níž. Závěr už je čistě vycucaný z nouze a chtě nechtě jsem si musel zprominutím odplivnout, protože hůře to asi vymyslet už nešlo. Na poli vyvražďovaček jde proto o podprůměrný horror, který však má kde čerpat na poli okolních exteriérů a proto hodnotím 3mi hvězdičkami, ale pochopitelně s velkým vykřičníkem na konci. ()

blackrain

Klasické schémátko, tentokrát s francouzskou příchutí. Hory mají zkrátka něco do sebe. Partička mladých byla docela sympatická. Na tu lávku, po které přecházeli údolí, by mě nikdo v životě nedostal. ()

kaylin

Chvíli jsem měl pocit, že by mohl být snímek „Závrať“ výjimečný film, ale on není výjimečný, on je celkem průměrný, protože nedovedl hlavně ve své druhé části nějak zásadně překvapit a ukázat, že ten začátek nebyl vlastně jen velmi dobrý úvod k tomu, aby se zabíjelo. Ti vidláci mi tu přijdou skoro jako pěst na oko a podle mě to nefunguje tak dobře, jak by mohlo, kdyby se tvůrci pokusili o trochu jiného nepřítele. ()

Thomassi

Mazec. Ještě teď mě mrazí po celém těle. Frantíci vědí, jak natočit dobrý hororový příběh. Tento je ještě zasazený do krásné přítody na Balkáně, což je další plus. Ze začátku je to velmi napínavé, pak to sice upadné do klasické vyvražďovačky, ale v tomto případě budiš. A ten lesní tarzan byl fakt dobrej. Konec také nebyl šťastný a takových je málo. 75% ()

vanadium

"Připomíná mi to Alpy." "Mně to připomíná že mám hlad." "Ty si nesnídal?" "Tse." Závratná hloupost dialogů na začátku filmu dává tušit, že v podobně závratně přitroublé rovině bude ubíhat celý film. Parta mladých lidí vyjede na hory a počáteční idylka okořeněná alespoň o malicherné osobní nevraživosti se překlene pod vlivem nemalicherného externího nebezpečí do boje o holý život. Koncept již nesčetněkrát použitý, nic závratně revolučního divák očekávat nemůže. Ale na oddychový filmový zážitek to postačuje. Scenérie Balkánu jsou působivé, stejně tak vertigo scény. A přes závratně průzračnou dějovou linii si stejně divák nemůže u těchto filmů být nikdy jistý, zda - přežije někdo, nebo ne? Possibly. Possibly not. ()

Vědma

No víte, já mám taky závrať a proto se i na žebříku držím jako klíště, ale rozhodně bych se na horolezeckou výpravu nevydala ani kvůli Colinu Farrellovi a už vůbec ne s takovým pakem jako byl Fred. Ale to co přišlo pak, byla sice docela účinná léčba závrati, ale pro film, který ve svých horolezeckých momentech nebyl vůbec špatný, to bylo smrtící. Logika a paradoxně i napětí skončily a film se stal směšným, ale nikoliv nezábavným. (Kdo sehnal ty herce, a kde?) ()

Dubro

Prvý polčas záznamu v disciplíne horolezectvo si zaslúži nielen pozornosť, ale miestami aj pochvalu a imho organizátori a súťažiaci prvých päťaštyridsať minút zvládli. Druhý polčas záznamu v disciplíne orientačný beh je už slabšou trávou a tu doporučujem použiť väčšie množstvo slovenskej spišskej hrušky alebo českej zlatej slivky. Oboje prinesú divákovi spokojnosť a filmu 60%. ()

gumli

Celkom dobrý príbeh piatich mladých ľudí,troch chlapcov a dvoch dievčat na horolezeckej túre.S veľmi smutným koncom.V prvej polhodine filmu krásne zábery hôr,zhora,zdola,so všetkých strán.Potom už len naháňačka lesom,krvavá brutalita,vraždenie.Podoba z filmom Wrong Turn je tu určite ako aj s inými podobnými filmami.Škoda že herci nehrali lepšie,až na toho drbnutého psychopata,ten to hral asi najlepšie.Prvá polovica filmu bola lepšia ako druhá,aj keď nebola krvavá.Dej je nasadený do Chorvátska v pohorí Risnjak,ale natáčaný bol doma vo Francúzsku v Alpách.Skúsil som film porovnať s filmom Deliverance a Ritual,ale nejako mi to nepasuje.Vertige má oveľa viac spoločného s akčným horrorom,komerčným,ako z tými dvoma filmami.No nuda to nie je,film sa oplatí pozrieť,keď už kvôli ničomu inému,tak kvôli prvej polhodine. ()

ilemas

Nádherné dechberoucí přírodní scenérie, zpočátku výborná kamera, ale zhruba v polovině se film zvrtne ve sračku a kamera také. ()

honajz2

Další z filmů, co jsem chtěl vidět jako malý. A tenhle jsem navíc už kdysi rozkoukal, ale nudil mě už ze začátku. Jaj, to mě to ale zklamalo... První polovina, kdy je to čistě horolezecká noční můra, je strašně napínavá a to až tak, že jsem od toho nemohl odtrhnout oči. Doufal jsem, že se to takhle udrží až do konce, jenže když se začalo ukazovat, že nepůjde jen o to, šlo mé nadšení sice trochu dolů, ale pořád jsem byl napnutý. A zhruba do 50.minuty (prostě do té scény, kdy najdou dům) tenhle stav trval, jenže pak ten film obrátil o 180°, postavy se chovali totálně idiotsky, nedalo se nikomu fandit a už to byl jenom sled kravin, včetně toho závěrečného zvratu. A taková škoda to je, tak dobrý horor to mohl být... Silné 3* tomu dám, ale zachraňuje to hlavně skoro až bezchybná první polovina (a těch pár neskutečných náhod a záchran na poslední chvíli bych ještě odpustil). ()

Chen

Nebudu to protahovat, kromě poutavých vizuálů tu nenajdeme nic, co by nenabídnulo 9 z 10 žánrových kolegů. ()

Martin741

Zlatanina vsetkych moznych hororov s tragickymi hercami a bezduchou vyvrazdovackou. Reziser Abel Ferry sa inspiroval filmom Wrong Turn 1, to je mi jasne, ako som uvidel tu scenu lezenia po skalach. 33 % ()

zdenotvor

Tento film bol pre mňa menším sklamaním.Možno preto, že som mal až príliš veľké očakávania keď som videl obrázky tej nádhernej prírody ktorá ma v horore vždy dostane. Ale musím plne súhlasiť s užívateľom J*A*S*M. Akonáhle nastupuje na scénu vrah,všetok dojem je preč a film sa mení na priemerný hixploitation. Takže sklamanie,ale iba mierne.Pretože tu bolo aj veľa pozitívnych dojmov a keďže som hororový fanušik tak nemôžem povedať že by som sa nudil. ()

Havaj8

Ono i ten výstup sám o sobě dokázal ze začátku navnadit, těma kamerama dolů z vejšek se závrať dělala parádně a situace gradovala. Pak už to byla jenom průměrná vyvražďovačka, kterejch ale není nikdy dost. Pokud se to drží určitejch pravidel a není to úplně bez logiky. Tady ho sice měly postavy párkrát na lopatě, a taky to tak dopadlo podle očekávání. Aspoň že ty herce ve Francii uměj najít rozumně, když nepočítam Antona. Jinak to nebyl úplně špatnej počin z horskýho prostředí. ()

bourec

Vůbec ne špatný.Začátek filmu paráda,ty scenérie,dramatický scény spojené s napětím z toho ,co přijde,opravdu dobrý.Sice je ten děj dost předvídatelnej,ale natočený je to slušně.60%. ()

O´Neill

Námět filmu byl skvělý, ale režisér se moc nepředvedl. Když jsem si přečetl info o tomhle filmu, řekl jsem si, vypadá to na super film, rozhodně to chci vidět. Hned od začátku se mi to ale nezdálo v atmosféře. Poté co jsem viděl atmosférický Frozen, vypadalo tady toto jako céčková slatanina bez atmosféry. Postupem času filmu ubíhal, a my v podstatě nic nezjišťovali. Ke konci se nám ukazuje hlavní záporák, kterého když vidíte, kladete si otázky jako co je to za šílence, retarda, blázna, psychopata.. Film byl tedy absolutní ztráta času, kdy hvězdičku dávám za hudbu, a za to, že vím, kde na dovolenou rozhodně nechci jet. ()

cariada

další z podobných filmů, ala skupina v lese na výletě, tentokrát evropská produkce. Opět klasický nesourodý model, to jest lichý počet dvě holky a tři kluci. V podtatě to bylo hodně předvydatelné a i jsem si velice dobře odhadl, kdo, že přežije. Přesto se to nechalo. Ps- nechápal jsem ty utržky z minulosti toho, co měl závrať, k ničemu to nebylo, jen to zbytečno kazilo děj a hlavně , proč jde lézt na hory, když se bojí a má závrať. ()