Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zpráva o smrti Lorda Neda Starka, pobočníka krále Roberta se šíří po všech Sedmi Královstvích. Vazalové, kteří mu v minulosti přísahali věrnost, prohlásí za svého krále a krále Sedmi Království mladého Robba Starka. Jon se pokusí opustit Zeď, aby pomstil smrt svého otce, ale přátelé jej přesvědčí, aby zůstal s nimi a připojil se k výpravě Noční hlídky za Zeď. Protože Jaime Lannister byl zajat vojskem Starků, udělal Tywin Lannister z Tyriona králova pobočníka, má přitom kontrolovat nezkušeného Joffreyho a jeho matku Cersei. Daenerys ke svému smutku zjistí, že její nenarozený syn je mrtvý a manžel Drogo zůstal odsouzen k nedůstojnému životu v bezvědomí. Rozhodne se, že nejistou budoucnost vezme do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koniec serie prinasa zaciatky. Zaciatok Aryinej cesty, Robbovho tazenia, Sansinho utrpenia, Tyrionovho vladnutia, Jonovej vypravy za Stenu a novej ery drakov. A samozrejme zaciatok pomerne dlhej doby pocas ktorej Shae asi vsetkym pojde na nervy. V tomto dieli bol prvy moment kedy som si povedal ze uz by mohla umriet. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkolepé zakončení série, které si diváka podmaní hrdinskými scénami, stejně tak komorními. Jedna z mála epizod, kde je skutečně minimum scénáristické vaty, děj má spád a nic není navíc, či samoúčelné. Motivace postav čitelné, jednoznačné, pletek už minimum. Zřejmě se v dalších sériích půjde na věc razantněji. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už som mal dojem, že ide o najlepšiu časť celej prvej série, keď zrazu skončila asi tak o desať minút skôr, ako som čakal. Na konci nás čaká udalosť, ktorá sa tvári nadprirodzene, pričom nemám na mysli vyliahnutie drakov. Snáď nám bude vysvetlené, o čo išlo. Inak asi ma prvá polovica s mladou dcérou Neda Starka bavila viac, než všetky ostatné politické pletky medzi dospelákmi, i keď aj tu sú dialógy napísané skvostne. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stále jednoznačně na 5 hvězdiček, i když intenzity předchozích tato epizoda nedosahuje. Není se čemu divit, tento díl je totiž o kontrastu. První polovina epizody poklidnou formou popisuje události odehrávající se v Západozemí a vytváří tak půdu pro přechod k té druhé, jež kompletně patří Daenerys, která nejdříve zjišťuje, jak vysokou cenu zaplatila za záchranu života svého milého, aby se následně v opravdu velkolepém vyvrcholení celé série znovuzrodila jako Matka draků. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Desátá epizoda byla všechno možné jen ne závěrečná. Tento díl naopak evidentně vše otevírá, přestože oficiálně ukončil první sezónu. Opravdu mě baví sledovat rozhovory mezi Tywinem a Tyrionem, zato interakce mezi Tyrionem a Shae je pro mě čiré utrpení. Dějová linie Daenerys mě po celou dobu příliš nebavila, závěrečná scéna byla paradoxně jednou z nejzajímavějších z celé první řady. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Táto epizóda spôsobila aj jeden kuriózny škandál. V jednej scéne je možné medzi hlavami napichnutými na hradbách vidieť jednu, ktorá profilom nápadne pripomína Georgea Busha. Tvorcovia seriálu Benioff a Weiss uviedli, že im rozhodne nešlo o vyjadrenie politického stanoviska, a že na podobnosť umelej hlavy s bývalým americkým prezidentom boli upozornení až po dotočení inkriminovanej scény. HBO sa Bushovi ospravedlnilo. (Macejko)

Reklama

Reklama