Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Zpráva o smrti Lorda Neda Starka, pobočníka krále Roberta se šíří po všech Sedmi Královstvích. Vazalové, kteří mu v minulosti přísahali věrnost, prohlásí za svého krále a krále Sedmi Království mladého Robba Starka. Jon se pokusí opustit Zeď, aby pomstil smrt svého otce, ale přátelé jej přesvědčí, aby zůstal s nimi a připojil se k výpravě Noční hlídky za Zeď. Protože Jaime Lannister byl zajat vojskem Starků, udělal Tywin Lannister z Tyriona králova pobočníka, má přitom kontrolovat nezkušeného Joffreyho a jeho matku Cersei. Daenerys ke svému smutku zjistí, že její nenarozený syn je mrtvý a manžel Drogo zůstal odsouzen k nedůstojnému životu v bezvědomí. Rozhodne se, že nejistou budoucnost vezme do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

vinnetou500 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Abych se přiznal, tak prostě nesdílím opěvování svých přátel, kteří GoT žerou a nedaj na ně dopustit. Dokonce musím říci, že první lajna byla chvílemi až nudná. Ale nedá se upřít skvělé finále v podobě ohňové show a přeživší khaleesi. Mimochodem její prsa a všechny ostatní sexuální scény mi lezou na nervy už od prvního dílu. Je to jeden z důvodů, který u mě zhoršuje hodnocení. Už se těším na draky v druhý řadě. A jestli tam nebudou, tak se vážně ******. ()

buzzwoody 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úžasný závěr s draky slouží jako neskutečné nahození chuti si okamžitě pustit další sérii. Toto je však jeden z posledních dílů na dlouhou dobu, kde je Daenerys ještě pořád sympatická postava, pak to půjde až do šesté série výrazně z kopce. Naopak začíná cesta vykoupení pro postavu Králokata, který si od této epizody začal postupně získávat moje sympatie. ()

Reklama

Loki_Six 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Koniec serie prinasa zaciatky. Zaciatok Aryinej cesty, Robbovho tazenia, Sansinho utrpenia, Tyrionovho vladnutia, Jonovej vypravy za Stenu a novej ery drakov. A samozrejme zaciatok pomerne dlhej doby pocas ktorej Shae asi vsetkym pojde na nervy. V tomto dieli bol prvy moment kedy som si povedal ze uz by mohla umriet. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Desátá epizoda byla všechno možné jen ne závěrečná. Tento díl naopak evidentně vše otevírá, přestože oficiálně ukončil první sezónu. Opravdu mě baví sledovat rozhovory mezi Tywinem a Tyrionem, zato interakce mezi Tyrionem a Shae je pro mě čiré utrpení. Dějová linie Daenerys mě po celou dobu příliš nebavila, závěrečná scéna byla paradoxně jednou z nejzajímavějších z celé první řady. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velkolepé zakončení série, které si diváka podmaní hrdinskými scénami, stejně tak komorními. Jedna z mála epizod, kde je skutečně minimum scénáristické vaty, děj má spád a nic není navíc, či samoúčelné. Motivace postav čitelné, jednoznačné, pletek už minimum. Zřejmě se v dalších sériích půjde na věc razantněji. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (1)

  • Táto epizóda spôsobila aj jeden kuriózny škandál. V jednej scéne je možné medzi hlavami napichnutými na hradbách vidieť jednu, ktorá profilom nápadne pripomína Georgea Busha. Tvorcovia seriálu Benioff a Weiss uviedli, že im rozhodne nešlo o vyjadrenie politického stanoviska, a že na podobnosť umelej hlavy s bývalým americkým prezidentom boli upozornení až po dotočení inkriminovanej scény. HBO sa Bushovi ospravedlnilo. (Macejko)

Reklama

Reklama