Obránci Severu po pádu Zdi přijíždějí bránit Winterfell. Daenerys a Jona tam čeká chladné přivítání, Sama tragická zpráva. Daenerys se dozví tajemství Jonova původu. Theon se snaží napravit svá selhání. Cersei utužuje nové spojenectví. (DavidWark)

Ozzy2

Tak fajn, nekoukatelné české sračky a výplody neumětelů alá Most!, Rapl, Zkáza Dejvického divadla se tu vynáší do oblak a tenhle nářez vám nevoní???Co jste čekali?Že se bude od prvního dílu vraždit a bojovat? ()

Klajondr

Spousta lidí asi nechápe, že se někdy musí začít a trochu uvést do děje. A k tomuto účelu byl díl perfektní. Navnadí každého diváka na další epizody. I přesto ale doufám, že se poslední řada co nejrychleji rozjede. ()

EmilHS

Bohužel mi to nedalo a musel jsem se po shlédnutí všech kladných reakcí a ohlasů na první díl podívat, co se děje tady... asi to nemá cenu komentovat, tak radši přejdu k startu poslední série. Tomu se v podstatě nedá co vytknout. Každá scéna byla vypiplaná do detailu a vlastně jsme sledovali takovou kopii úplně premiérové epizody Game of Thrones s trochu více pompézním nádechem. Nevím, jak je to možné, ale je obdivuhodné jak jsou osudy všech postav stále úplně otevřené a vůbec nejde odhadnout, co se stane v dalším dílu. Lepší rozjezd jsme si asi nemohli představit. ()

korect

Velmi dobrý start nové série, je znát, že dílů bude jenom šest, není se tedy s čím zdržovat. SPOILER Čekal jsem, že setkání v první epizodě budou mnohem osudovější (Jon + Arya, Jon + Sam, Dany + Sansa, Arya + Ohař), zejména Jon a Arya se neviděli od začátku první série. Nejosudovějšího setkání se ovšem dočkáme až na úplném konci epizody. Objevuje se několik nelogičností (Schopností letět na drakovi dosud oplývali jen Targaryenové nebo Night king, tohle by mělo být jasné každému, kdo o Targaryenech něco málo ví - například přihlížejícímu Tyrionovi nebo Varysovi) nebo tradičně logistických nesrovnalostí (Sansa má docela point se zásobami pro Unsullied, Sever je poměrně zplundrovaný několika válkami a léto skončilo). Je nicméně jasné, že bitva o Winterfell je na spadnutí a dvě úvodní epizody tu jen připravují půdu pro nejepičtější seriálové finále všech dob, jakým závěřečná série doufejme bude. 80% ()

0verseer

”Stay back, he’s got blue eyes!” “I’ve always had blue eyes!” Po takmer dvoch rokoch čakania som predpokladal, že dostanem omnoho viac. Otváracie epizódy bývajú zväčša pomalšie, táto však bola prakticky celá len o opätovnom stretávaní každého s každým na Winterfell a zhola ničím neprekvapila. Všetko čo sa udialo sa už po predchádzajúcej sérii tak akosi prirodzene očakávalo, napätia a iskra sa z dialógov pri absencii vedúceho rukopisu G.R.R. Martina vytratili, akcia takmer úplne absentovala. Snáď už sa to ďalej bude len zlepšovať... ()

ACDCKL

Z určitého hlediska jsou první díly posledních 3. sérií to slabší, následně pak se to rozjede ve velkém stylu, tak budeme muset doufat, prozatím to je jen o intrikách, politice a kecání. Zatím hezké 4*, ale čekám od poslední série mnohem více. ()

adamix

Príjemný začiatok veľkého finále. Ono sa dalo čakať, že seriál po dvoch rokoch čakania na nás nepôjde hneď zhurta a nechá nás napínať do poslednej chvíle. Dôkazom bola táto konverzačka (vďaka ktorým sa dej niekam hne), kde sa zišli naše charaktery a ktoré sa začínajú pomaly pripravovať na vojnu. U mňa 4*. ()

Kimkong

Nic moc. Potkaly se postavy a sdělili to co divák už zná způsobem, že to moc nezapůsobilo. Téměř to samé, co minulou sezónu. Žádné zvraty, žádné napětí. Jak se ty dvě scénáristické nuly nemají čeho chytit, je to o ničem. ()