Jaime skládá účty z minulosti. Winterfell se připravuje na osudovou bitvu s Bílými chodci vedenými Nočním králem. Bran objasní jeho motivaci. Daenerys se snaží urovnat vztahy se Sansou. V předvečer bitvy je pasován nový rytíř Sedmi království. Jon a Gendry odhalí svým nejbližším tajemství svého původu. (DavidWark)

Jaro_slav

"He’s only second man in my life I can say that about." "Who was the first?" "Someone taller." Jestli má z podobnejch dialogů Sansy a Daenerys bejt nějakej running joke táhnoucí se poslední sérií, stěžovat si nebudu. A doufám, že nás čeká opravdový WTF zakončení, protože vichni ti idioti, co tak děsně vyváděli z jedný decentně natočený scény, by při nějakym fakt WTF zakončení mohli dostat šlak a tim prospět lidstvu. ()

Yokolobuna

Parádní atmosféra a poslední klid před bouří, kterého se v rámci seriálu dočkáme. Tlučhuba, ultimatní kinematografický pozér a rádoby horový znalec (pevně doufám, že jde jen o nadsázku) Psychor si může mlet co chce... chtěl bych mít tolik času na sledování "odpadní" tvorby jako on :). ()

Klajnik

Očividně, když jde o život všech živých, tak se vymýšlí strategie a buduje obrana, aby měli co největší šanci, na záchranu světa. Oni místo toho pijou víno u krbu a kecaj nesmysly. Jasně, chápu, je důležité dát fanouškům to co chtějí. Všechny ty postavy se před bitkou setkaj, řeknou si pár slov, uzavřou určité linky. Kdyby ty dialogy aspoň stály za to. Nestojí. ()

warrenur

Epicentrum hurikanu, v ktorom je zatial klud a ticho. Mnoho postav a dejovych linii z minula sa prepojilo a dava predpoklad na grandiozny stret zivych s mrtvymi v dalsej casti. Cliva pesnicka v zavere a par hrejivych rozhovorov zrejme predznamenavaju pochmurnejsie vygradovanie deja. Moze byt. Chapem, ze niekomu to moze prist nudne, ale ako poznam G.R.R. Martina i z knih a nasledne dvoch tvorcov, co prebrali taktovku, tipujem, ze cca 4tinu postav sme videli naposledy "nedotknutych". Netrpezlivo ocakavam dalsi diel. ;) ()

Jason.Cruger

Nechápem.. Ľudia si sťažovali urýchlenému priebehu predošlej série, tak sa štáb poučil a naservíroval nám všetky stretnutia, rozhovory, nedoriešené veci priamo - bez ktorých by sme (podľa mňa) len ťažko došli ďalej a ľudia si sťažujú na "kecacie epizódy". Netreba však zabúdať na Dynamiku deja a keď v prvom diely sme mali veľku dialogovú časť ktorá sa musela vystriedať vizuálom a k a Let na drakoch a príchod do kráľovstva, tak v tomto diely vidíme len tu dialogovú časť čo automaticky nám hovorí že v ďalšom diely nič také nebude a budeme sa "len" pozerať na sled udalostí. Každopádne pekný diel, vyeskalovaný do detailov, troška ma mrzí odbitie Deny a Jona ktorí si majú povedať toho viac ako sme doteraz videli, dobrá práca s Aryou a ukázanie ľuďom že niektoré postavy už dospeli a rovnako aj záverečná scéna pri krbe. Snáď nikomu neušlo že tento diel je len rozlúčka s postavami o ktoré v nasledujúcom deji prídeme, rovnako bolo dosť zretelné aj zrejme o ktoré postavy konkrétne. PS: Troška som sklamaný že nám dej neustále ukazuje ako je moc "bezpečno" v kryptách a opakuje to čo nám automaticky predpovedá že tam príde zvrat a bezpečno rozhodne nebude. (Žeby nemrtví Stárkovci vyliezli?) Uvidíme každopádne budúca epizóda je rozhodne posledná kde vieme ešte že sa udeje nejaký boj, čo príde po ňom netuší nik. ()

Kaktusak12

Druhá epizoda se nese v podobném duchu jako ta minulá. Kdo čekal velkolepou bitvu, bude zklamán, ovšem dalo se čekat, že Benioff a Weiss nám ji nenaservírují hned na začátku nové série..Vcelku průměrný díl, nicméně v mnoha směrech emočně bohatý. ()

kkarx

Úplně stejně prázdné jako předchozí vyčpělý díl. Loučit se měli herci na place a ne 2 hodiny na obrazovce. Jak píše darkrobyk, přátelé i nepřátelé u jednoho stolu a to je podle mě dost hloupé. Všichni se najednou bratříčkují jako by neexistovala žádná minulost. Vždyť Jamie je pořád bratr Cercei a spolu vybili půku rodiny Starků. Nebyly by děti Starků alespoň trochu naštvaní? Hounda a Aryu jsme sledovali hromadu dílů než se jejich vztah posunul do další roviny. Arya ho nenáviděla za jeho minulost. Teď se řeknou dvě, tři věty a všechno je ok. A ten vztah Hounda s Aryou taky stagnuje. Zase hromada nadávek a to je vše. Seriál má takovejch děr a scénaristy nenapadne udělat nic jiného než přemítat o minulosti. ()

Wallis3

Tohle klidně mohl být první díl závěrečné série, kdyby těch mizerných čtyři a půl minuty veledůležitých plků z debilního předchozího dílu nacpali sem. A ono by se to s klidným svědomím dalo, když rozhovory jsou divně navazovány, skáče se od ničeho k ničemu. Já se začal bavit, když na scénu nastoupil Tormund Obrozhouba a cosi jako hrdost jsem pocítil, když ser Jamie pasoval Bryene. Ale pak to stejně zmizelo. ()

Ozzy2

Hovádka lačnící po krvi tu rvou odpady...Fakt nechápu, proč na to čumíte.Vždyť je to naprosto logické, že v poslední sérii se musí vyjasnit vztahy, urovnat starou nenávist a zapomenout na nepřátelství a křivdy otců.A nadechnout se před velkou bitvou.A zřejmě ne poslední. ()

pistik

Najhorsi diel za cely serial. To co mali natrepat do 25-30min roztiahli cez dva diely. 55min nudy. Hroza. Obavam sa ze to bude smutny koniec pre tak putavy serial. Emocie, nula bodov. Napatie nula bodov. Smutne ()

Hellierer

Po dlouhé době jsme se konečně dočkali a je nám servírována epizoda s tím správným GoT vibem. Nulová akce, pouze zábavné tlachání, zpívání a pití. Přesně kvůli tomuhle jsem měl GoT rád a je vlastně asi škoda, že tohle je pravděpodobně ta úplně poslední epizoda tohoto ražení. ()

swiss

Příprava na bitvu jak má být. Vtipné momenty i zárodky zla. Ti kritici, kterým vadí moc mluvení, by si neměli nikdy znovu pouštět úvodní řady seriálu, protože tam se taky většinou jen "žvanilo".... ()

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

22.05.2019

Zatímco internet pokračuje v debatě o kvalitách a nekvalitách závěrečné řady Hry o trůny, její tvůrci už se mezitím přesouvají k novým projektům. Dvojice showrunnerů David Benioff a D. B. Weiss se… (více)