Jaime skládá účty z minulosti. Winterfell se připravuje na osudovou bitvu s Bílými chodci vedenými Nočním králem. Bran objasní jeho motivaci. Daenerys se snaží urovnat vztahy se Sansou. V předvečer bitvy je pasován nový rytíř Sedmi království. Jon a Gendry odhalí svým nejbližším tajemství svého původu. (DavidWark)

ZeroCZ1233

Řada ukázek a preview pro tuto epizodu byla v duchu velké bitvy, ale přesně to se nestalo a já jsem za to tuze rád. Celá epizoda se odehrává na Zimohradu, do kterého dorazil zbytek lidí, kteří to v té minulé nestihli a všichni svým způsobem čekaj na bitvu, která se blíží víc a víc. Takže postavy kecaj, chlastaj, šukaj, zpívaj a čekají na smrt. Dialogy se od minulé epizody zlepšily a jsou přirozenější a odhlečenější a to platí i pro již popsané chovaní postav, protože upřímně, když je 90% šance toho, že se nedočkáte rána, tak snadno zapomenete na staré křivdy a bude kecat i s těmi, se kterými máte dost barvitou minulost. Ano, dalo by se říct, že se jedná svým způsobem o fan service, ale právě kvůli té přirozenosti a logice mi to tak nepřijde. Jediné, co mě mrzí, je délka epizod, která je stále na stejné koleji jako dřív, takže doufám, že příště už dostaneme aspoň tu hoďku. Všehovšudy to je hodně dobrá epizoda, která mi zase zahrála na nostalgickou strunu, která bude doznívat mnohem déle než minule. ()

Sany33

Ako som už v komentári na predchádzajúci diel spomenul, táto časť je nutná. Vyplavuje na povrch tak potrebné emócie pred veľkou bitkou. Vzťahy sa vyostrujú a z nepriateľkou na život a na smrť sa stávajú bratia v meči. ktorý bojujú za spoločnú vec. Príchod Chaimeho ma úprimne potešil, toho chalana si idem od prvej séria a páči sa mi jeho charakterový prechod. Arya konečne nabrala gule. Sansa dala Danerys jasne najavo že sever už neohne chrbát pred žiadnym južanským kráľom. Theon došiel a priniesol toľko očakávané zimomriavky. Ako som povedal, táto časť bola viac ako nutná lebo armáda nemrtvých už zaryla kopýtka svojich koní do snehu pred Zimohradom. 83% ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Co jsem na GoT milovala nejvíce? Chytré dialogy a výborné, mnohovrstevnaté postavy. A Knight of the Seven Kingdoms byl jen další z dlouhé řady potvrzení, že obé je v tomto seriálu již v nedohlednu. Prázdný díl, kde nikdo nepověděl nic zajímavého. Chování postav neodpovídá jejich vlastnostem budovaným uplynulých sedm let (a alespoň první čtyři roky budovaným skutečně poctivě). Temný, nelítostný svět podobný středověku, včetně násilí, sexismu, otrokářství atd., je během pár dílů bořen moderními myšlenkami rovnosti, tolerance, feminismu a vzájemné spolupráce. Nevadí, že sedm let byl Jaime Lannister vrah a spíše záporák, který de facto započal celý konflikt mezi Lannistery a Starky, a který ještě v šesté sérii zaníceně tvrdil, že mu záleží jenom na Cersei a všechny by kvůli ní zabil. Teď je to kámoš, Cersei je mu ukradená, protože "se změnil". To samé Tyrion, z chytrého alkoholika a děvkaře se stal průměrně inteligentní mnich, který se hodlá sebe zdokonalovat, protože se také "změnil". Všem bylo vše odpuštěno, ze všech jsou náhle kladné postavy a jejich vzájemné dialogy se stávají z 90% z rekapitulování minulého děje ("Pamatuješ, v jakých bitvách jsi bojoval? Pamatuješ, jak ses choval? Pamatuješ, co jsi říkal?"). No, já si bohužel pamatuji, jaká Hra o trůny bývala na začátku. Když dokázala být zajímavá, strhující a chytrá díky skvělým charakterům, výborným dialogům a charismatickým hercům, ne díky CGI drakům a očekávání CGI bitev. ()

SamVimes

Bál jsem se, aby závěrečná řada nebyla jen uspěchaným průletem přes bitvy a zásadní zvraty bez prostoru pro malé charakterní momenty. Byla by to o to větší škoda, že tady na sebe poprvé narážejí postavy, které od sebe byly dříve celé kontinenty daleko, a divák samozřejmě chce vidět jejich interakci. Obavy naštěstí nebyly na místě a druhý díl je hodnotných setkání plný, mnohdy navíc umocněných naléhavostí oné příslovečné poslední noci na zemi. ()

srbak

Neviem, prečo na tento diel toľko ľudí nadáva, avšak vadila mi jedna veľmi podstatná vec - buď sa mala táto séria ešte o pár dielov natiahnuť, alebo aspoň neukracovať na úkor očakávanej akcie. Každopádne z dejového hľadiska podľa mňa veľmi výživná a vhodná epizóda, ktorú si GoT po takej dlhej dobe zaslúžilo. ()

LEATHERFAC

Nejlepší (nejmíň zprasený) díl osmé řady nejspíš, nabitý emocemi a prolínáním dávných linií všech zůčastněných na jednom jediném hradě. Dusno by se dalo krájet, stejně jako všudypřítomný strach a blížísí se smrt (v podobě pana Furdíka toho času z Olomouce). Nejdojemnější scéna pasování Brien, malá holčička co chce bojovat, Samovo darování rodinného meče Tarlyů Mormontovi a Podrickova píseň...ach A Aryina sexuální scéna je nejdivnější taková scéna z celého seriálu asi. ()

cypp

Epizoda jako by snad ani nepatřila do seriálu GoT. Náhodné potkávačky hlavních postav to fakt nééé. Nemúžu si pomoc, ale každou další sérií se kouzlo ztrácí víc a víc. Přibývají jen chroničtí mainstreamový petihvězdičkáři. Ještě, že se blíží konec. Snad nás nečeká podobně "kvalitní" ala Dexter... ()

Warle

Doufal jsem, že budu spíš trpět ze smrtí všech postav a bát se každého záběru, ale zatím se spíš musím "smát" dětinským rádoby vtipům. Ještě že se příště začne už pod dohledem Miguela Sapochnika mlátit, vraždit a dělat to všechno, o čem by tahle série měla být, protože tohle je zatím jen celkem zbytečné natahování děje. Sice se toho hodně děje v pozadí, ale jinak nuda, sorry. ()

Esgalnor

Vynikající vykompenzování mizerného pilotu - postavy se setkávají, jednotlivé osudy se prolínají ve spoustě srdceryvných momentů, které jasně slouží k tomu, že moment jejich smrti nás naprosto složí. Druhá epizoda nádherně balancuje na tenké hranici mezi fan service a kvalitním GoT dramatem, na které jsme zvyklí. Důstojná rozlučka všech postav před koncem většiny z nich. Připravte si kapesníky, bude to síla. Tento díl mě po rozpačitých dojmech ze sedmé a úvodu osmé řady vrátil do stavu, kdy věřím, že se konec povede. Konstantní husina a velká očekávání před třetím dílem. A dnešním vítězem je rozhodně Brienne, která si kradla všechny scény pro sebe. ()

KM Phoenix

Přestože je druhý díl jen rozšířením toho předchozího, je tenhle o mnoho horší. Plynule přecházíme mezi jednotlivými debatními kroužky abychom si vyslechli neskutečnou hromadu debilních keců, kdy některým postavám musilo být stydno když je pronášely. Chvílema jsem si až užíval tu obludnou absurdnost dialogů. ()

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

22.05.2019

Zatímco internet pokračuje v debatě o kvalitách a nekvalitách závěrečné řady Hry o trůny, její tvůrci už se mezitím přesouvají k novým projektům. Dvojice showrunnerů David Benioff a D. B. Weiss se… (více)