Jaime skládá účty z minulosti. Winterfell se připravuje na osudovou bitvu s Bílými chodci vedenými Nočním králem. Bran objasní jeho motivaci. Daenerys se snaží urovnat vztahy se Sansou. V předvečer bitvy je pasován nový rytíř Sedmi království. Jon a Gendry odhalí svým nejbližším tajemství svého původu. (DavidWark)

SuzieS

noooo, jako, na to, ze do konce zbyva opravdu jen malo dilu, tak se to cely dil kupodivu skoro nikam nepohlo. Ale na konci uz to vypada, ze pristi dil uz to bude jine kafe. Jinak me trochu mrzi, jak se z postavy po postave zacinaji stavat kladasove. Najednou jsou jimi naprosto vsichni, teda krome Daenerys. Ano, muze to byt pud sebezachovy, nebo tim, ze si mysli, ze nejspis nepreziji, ale je to v GoT proste mega nezvyk. Taky se mi trochu nezdalo, ze by vsichni Bryana jen tak nechali neco naznacit, aniz by ho vic vyzpovidali - krom trpaslika. Psychologie postav trosku pokulhava, ale porad doufam, ze je to jen tim, ze se vse teprv rozjizdi ()

Krisslybear

Presne takto nejako som si predstavoval prvú epizódu tejto série. Je škoda, že niekto asi nedostal dostatočný honorár za scenár aby stihol spraviť "build up" pred jednou z najväčších bitiek celého seriálového univerza. Autori sa nás do slova snažia zviazať s postavami, snažia sa medzi nimi vytvoriť nejaké akési puto a stavte sa so mnou o čo chcete, že je to z toho dôvodu aby nám ich bolo ľúto v momente, keď zomrú. Veľmi rád by som tejto epizóde dal plný počet, pretože obsahovala úplne všetko čo mala, pripravila nás na to čo bude nasledovať, upevnila vzťahy, pobavila. Tým pádom, ale pilotná epizóda tejto sezóny nedáva vôbec, ale vôbec žiaden zmysel...A je pre mňa neprístupné čakať 2 hodiny na niečo čo sa očividne dalo stihnúť za necelých 58 minút. ()

paddy35

Dobrá tedy. I já se s Vámi podělím o svůj pohled. Tohle je vážně zklamání. Velkolepé řeči, jak se všichni pomějeme a spadneme zadkama na zem ze židlí jsou...jenom řeči. Začneme hezky od začátku. Postavy ve Hře o Trůny se vždy vyznačovali jednou originální charakteristikou: handicapem. Jon byl bastard, Tyrion skřet, Jamie a Cersei tím, že se dopouštěli opakovaně nedovolených hrátek, mohl bych pokračovat. A osmá série? Všechny tyto rozdíly mezi postavama máchnutím proutku smazala a ze všech zmiňovaných i nevyřčených se staly morálkou prolezlé nevýrazné patvary sebe sama. Důkazem je Tyrion, který neumí říct novou hlášku, a tak raději opakuje ty z předchozích sérií. Scénáristům se nechtělo používat mozek? Snad...Další věc. Kam zmizel děj? Tyhle dva díly by se v pohodě dali natočit jako necelý jeden a nikoho by neubylo. Já bych si o hodinu prodloužil život a byl bych ušetřen naprosto nepdostatných scén (Viz Arya a Gendry, naprosto zbytečná situace, navíc vložená tak silově, že z ní přímo křičí touha šokovat, když už to neumí ničím jiným - byl bych raději, kdyby v seriálu vůbec nebyla). Snad dvacetkrát jsem slyšel "Jak tu všichni umřeme", "Jak žádný zítřek nemusí přijít" a "Noční král je Smrt" a podobné fláky, které divák dokáže odtušit i sám, aniž by mu to bylo připomínáno jako malému dítěti. Žádný posun v ději, jenom přešlapování na místě. Jakoby tvůrci dostali rozkaz, aby druhý díl trvla hodinu a narvěte si tam, co chcete, jenom ještě netočte tu bitvu, proboha! Jinak máte volnou ruku. Bojuju s nutkáním podívat se na nějaký sestřih po skončení série, abych se dozvěděl vše podstatné a zbytečně neztratil dobrých pět hodin svého života. Doufám, že další díl mě konečně vyvede z omylu a tvůrce vykoupí z jejich vlastního ponížení... ()

DonNeto

Za mě zatím nejslabší díl nejen 8. sezony, ale i celého seriálu. Za tu hodinu se nedozvíte v podstatě vůbec nic, co by mělo byť sebemenší dopad na děj. Jinými slovy, pokud uvažujete, zda má cenu si tenhle díl pustit, odpověď zní jasně. NE. Celý díl provází bezvýznamné tlachání a snad jediné pozitivum téhle epizody je konečně vidina první bitvy v díle následujícím. Zkrátka a dobře, jako fanouškovi série, mi tenhle díl prostě nic nedal. ()

Horác

Pro mě perfektní budování atmosféry před bitvou. I když žvástání v tomto seriálu je často opravdu k nevydržení, tak tento klid před bouří jsem si užíval a epizoda mě bavila (na rozdíl od pilota, který mi přišel prudce slabý).Jen se trochu bojim, že v příštím dílu bitva sotva začne a bude se vyprávět nějaká vedlejší linie - třeba jak cersei intrikuje. ()

leonidas odpad!

To jak tam všichni říkaj "zemřou dle mé vůle" a jsou to kladné postavy to mi hlava nebere ale jednoho překvapení jsem se dočkal já jsem si myslel, že ten trpaslík je jen podvraťák co škodí Danarys( v 6 serii zapříčiní válku z otrokářema a 7 serii radí aby nezaútočili z mně neznámého důvodu, abych to zkrátil prostě, když mi někoho zajmou tak ho nepůjdu osvobodit pro jeho vlastní dobro a to proto že chce prý pomoci prostým lidem, chudákům zřejmě za to že jim vládne Danarys zvednou platy a žebrákům se bude líp žebrat??? (tak jsem to nezkrátil) a potom navrhne aby se domluvili z Cersei což kdyby jim kývla tak se projeví jak kardinální kráva nepřítel mého nepřítele je mým přítelem a košile bližší než kabát) a von je to kladný hrdina!!! ()

pold odpad!

Takže všechny ty postavy, které měly nějaké charaktery, to jenom předstíraly, že, ale všichni jsou vlastně úplně nudní Dušíni, jen občas trochu nerudní, ale kdo by nebyl s takovou partou plantážnickou, vyvraždil jsi mi rodinu, nevadí, zabils mi bráchu, nevadí, jsme přeci všichni jedna velká rodina. K ZBLITÍ! ()

DavidWark

Musí to být těžká práce pro Benioffa a Weisse pozavírat všechny ty příběhové linie, které G.R.R. Martin hedonisticky nakousnul a dlouhá léta nechal být. Tahle přemosťovací epizoda splnila účel, pohla s figurkami po šachovnici, jak bylo potřeba, víc se toho do ní nevešlo. Ale byla vážně "jen přemosťovací"? Celá výplatní listina seriálu kromě Cersei a Eurona se sešla na Winterfellu, setkaly se postavy, kterým se to ještě nepovedlo. Připomnělo mi to neblahou závěrečnou scénu v kostele v sérii Lost (ach, pane televizního nebe, kéž to Benioff zvládně líp než tehdy Lindeloff). /// Všichni si řekl, co bylo nutné pro další pohyb děje vpřed (rovnici L+R=J se už naučila i Daenerys). Autoři toho už evidentně nemají tolik na srdci, když si pátou epizodu od konce celého seriálu dovolili zaplnit scénami jak ze starého (dobrého) ruského válečného filmu, jehož postavy mezi bitvami balí papirosy a vyprávějí si o svých životech nebo jen tak mudrují a zpívají, než v dalších scénách zahynou. Napětí před blížícím se fatálním střetem vydrželo. /// Hvězdná epizoda pro rytířství Jamieho Lannistera a Brienne z Tarthu. Coster-Waldau i Christie/ová předvedli v rámci daného schématu pěkný kousek divadelního herectví. Seriál dává prostor neuvěřitelnému množství postav, daní za to je jejich většinová prvoplánovitost. Jamie, Sansa (a v menší míře i třeba Theon) se tomu vymykají, jejich postava prošla velkým a nepředvídaným vývojem. /// Love stories lehce zajiskřily, pro Aryu konečně skončil ten prvý den smáčený krví, aby pro všechny na Winterfellu den plný krve a smrti nadešel. Nepřipojím se k těm, kterým v epizodě chybělo vic dramatu. Bylo ho tam až až, subtilního, ale působivého. Vždyť na podobné situaci jsou postaveny i dobré samostatné filmy, třeba tenhle. Mráz přichází zpoza Zdi.Až mě z toho v několika momentech mrazilo v zádech. ()

Sashmen13

To jsem potřeboval v životě, vidět sex scénu s ariou, teď je můj život kompletní. Snad přijde undead boy a pořádně to tam rozčísne, protože jinak všichni umřeme, nudou a cringem. ()

7benjamin7

Většinou nic nekomentuji....ani tenhle dil nebudu komentovat...budu jen komentovat uživatele Psychor ..ten je totiž uplně mimo... myslim že takový člověk nemuže mít ani kamarády, a jak se chvástá a chlubí hororový expert :DDDDD no mám dost ()

KuceraJohny

Sice druhá v pořadí ale lepší než první. Po ne úplně nadšeně přijaté první epizody 8. Série z mé strany, jsem po týdnu opět pokračoval druhou. Ta byla o hodně kvalitnější a lepší. Bylo tam cejtit to napětí jako vždy při hře o trůny. Celou dobu sledujeme přípravu na souboj s bílými chodci a díky tomu vzniká napětí kdy se objeví. Celá epizoda se nesla v duchu mezilidských vztahů. Někdy byli i dojemné momenty. Musím říct že mě epizoda vtahla natolik že jsem se cítil na zimohradu se všemi ostatními. Už se nemůžu dočkat třetí epizody. ()

Dreamon98

Jako jo, v podstatě se tam nic nestalo, ale vážně potřebujete každý díl nabitý akcí a breathtaking vyvrcholení? Je to druhý díl, pořád tak trochu úvod, akce teprve přijde. Tenhle nabízí super atmosféru před bitvou a kopec dobrejch postav na jednom místě. Takže až na pár zbytečných dialogů dobrý.. Za mě 8/10. ()

Bumkybunny

Tak z téhle epizody mi běhal mráz po zádech. Dokonale ztvárněné ono ticho před bouří a realizace postav. Rozhodně nepovažuji za ztrátu času, že se ještě nic moc akčního nedělo. Sledovala jsem se zatajeným dechem a Podrickova písnička mi zlomila srdce na milion kousků. ()

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

Scenárista Hry o trůny míří do Středozemě

22.05.2019

Zatímco internet pokračuje v debatě o kvalitách a nekvalitách závěrečné řady Hry o trůny, její tvůrci už se mezitím přesouvají k novým projektům. Dvojice showrunnerů David Benioff a D. B. Weiss se… (více)