Série(2) / Epizody(14)

Seriál pojednává o pěti různých lidech, z různých částí Británie. David Sowerbutts, masovými vrahy posedlý muž, který stále bydlí u své matky Maureen. Mr. Jelly, jednoruký klaun. Oscar Lomax, slepý milionář, který nadevše miluje svoji sbírku plyšových zvířátek. Joy Aston, porodní sestra, která žije v představě, že jedna z nácvikových panenek je skutečné dítě, a Robert Greenspan, lilipután, jeden ze sedmi trpaslíků v divadelní hře, který je zamilovaný do Sněhurky a věří, že ovládá telekinezi. Jednoho dne tyto lidi spojí záhadný vyděrač, který všem pošle dopis se stejným textem "Vím, co jsi udělal". (dr.block)

honajz2

Ne vždy to funguje jak by mohlo, některé epizody jsou vyloženě slabé a svých chyb to má celkem dost, ale jinak je to skutečně povedené, celkem dobře vymyšlené, vtipné, má to správně ujeté postavy i správně ujetý humor (když se zadaří) a dokonce i funkční mysteriózní atmosféru a zápletku, která celkem zdatně graduje. Takže jo, jsem rád, že jsem to viděl a vůbec dokoukal do konce. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Slabé 4* ()

Zbyisek

Inu Psychoville má skutečně příhodný název. Psycho je totiž slovo, které seriál vystihuje asi nejlépe. Mysteriózní, tajuplný příběh o několika hodně podivných lidech nad nimiž někdy zůstává rozum stát. Seriál je celkově skutečně netradiční - velmi ujetý, hororově napínavý, šokující, morbidně vtipný a místy až nepochopitelně divný. Z počátku se mi seriál příliš nezamlouval. Ale s každým dílem přicházely nové zvraty a pomalu se začal celý prapodivný příběh rozplétat. Kousky té tajuplné skládačky do sebe začaly zapadat. Odkrývaly se nové a nové souvislosti a já jsem byl zvědavý, jak to všechno dopadne... ()

pufina

"Hororové prvky" jsou krásným černým a hlavně britským humorem podané tak, že jsem si sledování seriálu náramně užila (to jsem vůbec nečekala). David a jeho matka byly asi nejlepšími postavami, jejich tancování na místě činu, jejich drbání nebo když maminka Davidovi předžvýkala klobásu a držela ptáčka při čůrání; zkrátka s nimi byly nejlepší situace. Další krásně výranou postavou klaun Mr. Jelly mi hned padl do oka. Nicméně pravého britského (černého) humoru je tam až požehnaně, což já mám moc ráda! Druhá série byla v mnoha směrech překvapující, že děj vyústí až k takovému tématu jsem rozhodně nečekala. "Debbie, pohlídáš mi něco? - Kočku? Jsem alergická na kočky. - Ne, nic živého. - Mrtvou kočku?" Oblíbené postavy: David a jeho matka, Mr. Jelly.. ()

Ice123

Skvělý černý humor zabalený do jemného oparu hororu. Seriál střídá hororové prvky s vtipnými hláškami, naprostými absurditami, či nedorozumněními a vše je vměstnáno do promyšleného příběhu, který odhalí všechny karty až v posledním díle každé série. 95% ()

Splasher

Šílené, vtipné a veřejnoprávní. Takže Sajkou made in UK. Polovička Ligy se vrátila ve formě a opětovně mě dobře bavila. Ve čtvrtém díle první série se potkáme i se třetím do Ligy - Gatissem. Obě série mají výborné nápady a několik nehorázných point. Postavy Lomaxe a Knihovníka - to je to pověstné Comedy gold, které má i mimo ostrovy tak dobrý zvuk. Upjatá Imelda se taky povedla. Vůbec herecké výkony ani nemá cenu vyzdvyhovat. To musí každý soudný divák vidět, co neskutečného Steven a Reece předvádějí. ()

Mr.Bulanek

Vezmi trochu černého humoru a zamícháme s britským humorem řekněme 1:1. Dále přidejme trochou mystiky a hororu. Poté vezměme pár trhlých postav, dle chuti, a opět promíchejme. Poté rozložme na plech ve tvaru Británie a dejme péct do trouby BBC, v ostatních by to nemuselo dopadnout tak dobře. Pečeme po dobu 30 minut. Konzumujeme sami, případně s přáteli. ()

ybuko

Serial (respektive zatim sedmidilna miniserie, ale uvidime co bude dal) za kterym stoji Reece Shearsmith a Steve Pemberton, polovina ctyrclenne skupiny zodpovedne za vyborny podobne ujety pocin League of Gentlemen http://www.csfd.cz/film/195203-league-of-gentlemen-the. Psychoville je taky dost nedefinovatelny zanrovy mix komedie s hororovymi a bizarnimi prvky a ma podobnou strukturu jako treti serie Ligy - prolinajici se cernohumorne pribehy nekolika podivnych existenci, ktere pak spoji dohromady ramcovy straslive tajemny pribeh, tykajici se davneho zlocinu, jez se jich vsech nejak tyka. Podobne jako Liga mne to chytlo az po nekolika (cca trech) dilech. U ctvrte epizody citujici Hitchcockuv klasicky thriller http://www.csfd.cz/film/4390-provaz-rope/ jsem uz ale byl plne lapen. Tresnicka nacerpana z wikipedie: serial se jmenuje podle japonskeho a korejskeho prekladu nazvu, pod kterym tam byla uvedena Liga gentlemanu. ()

Kerion

Nijak převratná dějová zápletka, spíše naopak se tu jedná o příběh už mnohokrát použitý ve filmech i seriálech. Co (nebo spíše kdo) tuto ministerii dělá pro mě zajímavější oproti ostatním, jsou postavy a jejich neotřelé a černo-humorné situace do kterých se dostávají. Vtípky a atmosféru jsem si užíval hlavně díky někdy až divadelnímu vystupování herců. ()

Angelic-77

Velmi ojedinělý seriálový počin, BBC hodně překvapilo :). Po shlédnutí první série jsem byl opravdu zvědavý, co mě čeká v sérii druhé a abych se přiznal, čekal jsem tak trochu zbytečné pokračování, ale opak se stal pravdou - druhá série mě baví ještě mnohem víc. Rozhodně doporučuji všem, kteří hledají netradiční, originální seriál plný napětí, brilantního britského humoru a nečekaných zvratů. ()

Blue.Poison odpad!

Moc nudné, moc laciné, moc britské. Tupá fraška s hodně zvláštními postavami. Paradoxem je, že zrovna ty postavy by mohly být zajímavé kdyby... kdyby všechno ostatní bylo pojato úplně jinak. Horor a komedie prostě nejdou dohromady, vždy z toho vzejde zbytečný paskvil. ()

Lisabellla

No ... prostě psycho .. Jediné pozitivum na celém seriálu je příběh. Nic víc. Ale ono to úplně stačí k tomu, abych byla schopná dát tomu celé tři hvězdy a přemýšlet nad čtyřmi (což už bych ale opravdu byla asi padlá na hlavu). Směsice černého humoru, velmi netradičních poruch osobnosti a špatných herců dá zavdat seriálu toliko absurdnímu, až se člověk smát a divit prostě musí. Na druhou stranu přiznávám, že jsem se nemohla přestat koukat, dokud jsem se nedozvěděla, jak to dopadne. Pro slabší nátury to zřejmě nebude to pravé ořechové, ale pro vděčné diváky, kteří nepohrdnou černočernou absurditou, to bude balzám po dlouhém dni :) ..... Přidávám hvězdičku po druhém kole .. jsem padlá na hlavu :)) ()

Silwer

To je tak strašně ujetý a zvláštní až je to dokonalý :-D Nejlepší je klaun a zvrhlá maminka se synem... ()

Dr.Horror

Po klasice League of Gentleman se tahle partička pustila do dalšího geniálního seriálu, který se jim opět podařil na výbornou. ()

Sancty

Absurdné, úchylné a nenormálne zábavné. Necelých 210 minút britského čierneho humoru, bravúrnych dialógov a choromyseľných indivíduí. Kde inde sa na jednom mieste objavia jednoruký vulgárny klaun, slepec vlastniaci jedinečnú zbierku plyšových hračiek, lilipután s minulosťou pornoherca ovládajúci telekinézu, pôrodná asistentka dojčiaca nácvikovú bábiku alebo vražedné duo matky a masovými vrahmi posadnutého syna? V skutočnosti je to všetko oveľa oveľa šialenejšie. Spočiatku tento mix žánrov pôsobí dosť trápne (ja som mu prepadol až po tretej časti) a áno, naozaj nie je pre každého, ale vytrvalcom ponúkne osudnou chvíľou poznačené pozoruhodné postavy, premyslený dej a v neposlednom rade okrem odkazov na popkultúru aj skvelé hudobné čísla. Sem sa s ďalšou sériou! ()

reditelka

Asi nejšílenější seriál, jaký jsem kdy viděla. Opravdu podařená kombinace tajemna, hororu, vtipu a úchylnosti. Když už si myslíte, že to nemůže být ujetější, objeví se na scéně jednooká siamská dvojčata. Každý díl je lepší a lepší a zamotanější... a nutí vás to podívat se co nejdříve na další. Po bleskovém zhlédnutí první řady dávám 4 (a půl) hvězdy. ()

iampatrik

65% Hned v prvním díle člověka donutí tajemná postava shlédnout seriál až do konce, přece jen, koho by nezajímalo, kdo a proč hlavním protagonistům-vrahům dopisy poslal. Tak začne krátký seriál, kde člověk sleduje pětici neobvyklých, podivných lidí, jak je jejich příběh(y) spojují dohromady. Místy vtipný, místy zvrácený Psychoville však nemá tak skvělý příběh, jak je zde psáno a svým koncem mě taky zklamal - přitom mohli tvůrci vymyslet mnohem lepší závěr nebo rozjet další sérii. ()