Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

blondboss

Hmmm....to tu už ale boloooo!!! Malo by to aj lepšie hodnotenie nebyť neutíchajúceho pocitu, že tento film bol 75%-nou kópiou prvého dielu bourneovskej trilógie. Liam Neeson síce zahral skvele, ale stále som v ňom a v jeho roli videl Matta Damona. Chlapík sa zachráni pred takmer istou smrťou, má hmlisté spomienky, nakoniec zistí, že je sériový vrah a pokúsi sa napraviť zlé činy, ktoré napáchal. Okrem toho niektoré scény boli naozaj gýčovité. Na druhej strane ale treba oceniť svižnosť a dynamickosť jednotlivých akcií, skvelé herecké výkony a taktiež (nemôžem si pomôcť) brutálne sexi hlavnú predstaviteľku Ginu. Musím uznať, že Diane Kruger je fakt kočka, čo sa dá povedať aj o January. Takže oceňujem výber ženských postáv. Skrátka a jednoducho - svižný akčný thriller s priemerným nádychom. 65 % ()

p.i.t.b.u.l

Hodně zajímavý film na pohodový letní večer. Liam Neeson je bezesporu jedním z mála herců, jehož filmy si udržují pomyslnou laťku nadprůměrnosti. Jinými slovy, filmy s ním stojí za to vidět. Kdybych hodnotil tento film jedním slovem, napsal bych překvapivý. Film, který má v celku slušný děj, i když místy trochu pokulhává, nechybí akce, napětí a hlavně to tajemství, které Vás nenechá vydechnout. Ano....má své mouchy. Ale na druhou stranu má zajímavou pointu. V druhé půli sice film trochu ztrácí tempo, ale i tak je stále se na co dívat. Pokud máte rádi špionážní filmy s nádechem tajemna a mysterie, nenechte si ho ujít. Osobně dávám 65%. ()

Luckyboy

První půlka skvělá. Nevědět co se přesně děje, jak to vlastně je a pomalé rozkrývání... Od půlky jsem si říkal, kde se jako naučil profesůrek biologie takhle řídit auto a mlátit lidi a jak mu zvládli tak rychle ukrást identitu. Jeho kamarád "z univerzity" to pak ve dvou větách celé rozlouskl. Chvílemi sice žánrově schématické, ale od takovéhoto thrilleru nic moc jiného čekat nelze. Dokonalé to není, ale hodně dobré určitě. Navíc Liam Neeson :). ()

CrazymanM

Velmi dobrý akční film,v hlavní roli jeden z mých nejoblíbenějších herců,Liam Neeson,prostě paráda!Jen ten závěr byla trochu selanka,ale já to beru,co mi také jiného zbývá! ()

Dextwer

Klasický thriller s překvapivým závěrem. Jinak nic novýho pod sluncem. Zajímavosti: * Natáčelo se ve Východním i Západním Berlíně, v celé řadě čtvrtí, jak v ulicích čtvrti Friedrichshain-Kreuzberg, tak na známých místech, jako je Braniborská brána a Ostrov muzeí. * Hodnocení: 55 % ()

Bobofon

Tak nakonec z toho mám spíš rozpačitý pocit. Vedle toho, že je film plný mnohokrát ohraných klišé - například to, jak hlavnímu hrdinovi obětavě pomáhá naprosto cizí krásná žena - a vedle toho, že Neeson v cizím a neznámém městě s holým zadkem a na útěku před vrahy v pohodě přežívá v podstatě bez jídla a spaní, je to hlavně vysvětlení celé zápletky, které mi přišlo strašně nepravděpodobné. Naopak potěšil Bruno Ganz, skvělý jako vždy, škoda že neměl větší roli. Celkově průměr. ()

Prochy84

Vykrádačka vykrádaček vykrádaček. Průhledný nudný odvar Bourna, který ničím nezaujme a navíc to nic ještě shodí prapodivnou zápletkou s jakýmsi biomateriálem. Uf, to byla zase čitelná nuďárna o ničem. ()

PeterMC

Standardna 3-oj hviezdickova vec, nicim neurazi, extra neprekvapi, prijemne odsypa ... Liam kym vladze nech toci a potom nech toci tiez. 4* davam pre osobnu vynimocnost projekcie ()

honzic

Poměrně příjemný film, který není hned od začátku zcela jasný, pak začne svítat a celkem i zaujme, sice herecky je to slabé, ale scénář není až tak špatný. Konec už je moc překombinovaný. Hodnocení: 65 % ()

Darth Kedr

Povedený moderní akční film, pokud od něj nebudete čekat něco nad rámec akčňáků, budete spokojeni. Pozitivem je taky zajímavé prostředí zimního Berlína, obsazení spousty německých herců, zejména Bruna Ganze, který stvárňuje velmi zajímavou vedlejší postavu. Sedělo mi i hlavní duo Liam Neeson s Diane Kruger a potěšil také Aidan Quinn. ()

davistercz

Tak tohle je teda něco! Konečně pořádná akčí žánrovka s dechberoucím dějem. Sice začátek nebyl zrovna moc přesvědčivý, že film bude nějak extra dobrý.Ale naopak byl jetě lepší zbývajicích půl hodiny filmu, ty teda byly vskutku vynikajicí.Liam Neeson opět nezklamal a myslím si, že tento herec by měl dělat jenom takovéhle podobné filmy! palec nahoru! ()

Mikecat

Ozaj dobrý zvrat udalostí. Príjemný mysteriózny thriller, plný tajomna, krvi, násilia, ľudskej pomoci a zrady, s pekným koncom:) ()

Leeroy3167

Všetci tento film porovnávajú s Taken, ale myslím, že v tomto smere Neznámy prehráva na plnej čiare. Akcie bolo málo a aj to iba takej matnej a nevýraznej. Ale okrem toho to celkom šlo, moc sa toho síce na plátne nedialo, ale dajme tomu. Nakoniec však prišiel ten veľký ,,nečakaný zvrat udalostí,, a ja som v skratke tento film zhodnotil jednou vetou... to je ale blbosť, Spomeňte si na Lucky Number Slevin... tam konečné rozuzlenie naozaj stálo za to. Tu mi len dalo pocit, že som zbytočne vyhodil peniaze za kino. ()

mariquee

Film u kterého jsem měla pocit, jako by vyměnili scénáristu. Prostě to nějak přestalo fungovat. V první třetině bych dala pět hvězdiček, ve druhé čtyři a ve třetí tři hvězdičky. No prostě překombinovanej hokej. I takový je film... ()

megajalec

Dobrá akčná mysteriózka, kde neviete, čo sa stane v ďalšom okamihu. Neesonovi nejde nefandiť proste, je hlavným kladom a ťahákom filmu. Takéto mystery mám celkom rád, páčila sa mi aj pointa. Pekné 4* odomňa ()

maniacxl

První část filmu velmi povedená.Škoda,že to pak sjelo někam k Bournovi a spol.Z takovýho scénáře šlo vymačkat daleko víc.Liam Neeson nezklamal,ale ani nijak nevyčníval.Tajných agentů je tu plná prdel,tak proč to jednou nezkusit jinak.Průměrný thriller na jedno,možná dvě podívání.60%. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)