Top dokument o muzice. Není tu tolik míst, kde bych se nudil, jako v Beatles Anthology, a to jsou pro mě Beatles nej kapela všech dob... ale zpět k tomuto dokumentu. Je to skvěle prošpikováno příjemnými, vtipnými (třeba když Noel Gallagher na prstech ukazuje, kolik milionů mu v 1 týdnu vydělala Wonderwall) i emotivními (mě dycky nejvíc dojme konec 6. dílu, kde Stipe mluví o Kurtovi, jak ho chtěl vtáhnout do novýho projektu a Dave Grohl říká, co by si vybral, kdyby mohl změnit jednu jedinou věc na světě) rozhovory, takže to nejsou jen keci nějakého redaktůrka či kritika, jako je třeba Rejžek:-) Jinak souhlasím, že tam není vše, to by v 7 dílech ani nešlo, každému tam bude chybět nějaká kapela, nicméně i tak je to supr. 100%(17.8.2012)

Vďaka stajni BBC za tak komplexný a objektívny dokument o jednej z mojich vášní - rockovej muzike. Najpozornejšie mám odsledované diely 3 a 4 (Punk a Heavy Metal) a som unesený. Rád som si s tvorcami zaspomínal na rockarolla muzičku 80 a 90 tych rokov na ktorej som vyrastal. Tvorcom nevytýkam, že sa venovali naozaj len kapelám, ktoré v žánri niečo dokázali a znamenajú. Z časových dôvodov je to pochopiteľné. Jasné, že každého by potešilo, keby tvorcovia spomenuli tú jeho srdcovku, ovšem to by sa dokument dal asi natiahnuť na niekoľko desiatok častí a keďže by mal byť určený aj širšej verejnosti, takto je to ok. Pre rozšírenie rozhľadu v scéne samozrejme treba pozrieť všetky diely, takže sa teším na ďalšie a dík ČT.(11.10.2009)

Užasně naučný hudební pořad Který mapuje vývoj rockového žánru. Hodně zajímavého se dozvíte v každé epizodě . Některé epochy jsou sice moc nezáživné , ale pak se to zase vynahrazuje něčim lepším . Jsou zde například skupiny jako Velvet Underground, Ramones , The doors , The Who R.E:AM, Black Flag Oasis nebo Nirvana. Jednotlivé období a hudba jako taková se neuvěřitelně mněnila. Každý nový dil jsem si říkal o čem to bude dnes. Slavné skupiny v dokonalém dokumentu. Každý fanoušek hudby si určitě příjde na své. Dozvíte se i spoustu informaci jak to tehdy bylo . Jediné co bych pořadu vytkl je málo dílů. Jinak prostě paráda. U mne první díl 50% druhy dil 65 , třetí 45 čtvrtý 40 , paty 78 šestý 100 a závěr také 100 . Bylo tam par diůi mebo jeden co mně nudil. Jinak ale Skvělej pořad(28.9.2011)

Zprvu mi vadila absence objektivity (resp. neusilování o ni) – ke slovu jsou pouštěni převážně ti, kdo byli přímo „v tom“ –, ale pak mi došlo, že s odstupem by ono vyprávění pozbylo své poutavosti a my bychom přišli o možnost slyšet o vzniku rocku a jeho odnoží od těch, kdo jej sami (spolu)stvořili. Jako fanoušek filmový závidím fanouškům rocku, že jejich Bezstarostní jezdci, zuřící býci trvají skoro sedm hodin. Apendix: rád bych pro srovnání viděl ještě rozsáhlejší a údajně do větších detailů zacházející Historii Rock 'N' Rollu.(31.10.2009)

1. díl 4/5* - Zrození ( The Who, Rolling Stone, Bob Dylan, Yardbirds...) 2.díl 5/5* - Art Rock (Pink Floyd, Roxy Music, David Bowie, Genesis...) 3. díl 3/5* - Punk (Sex Pistols, Clash, Ramones, The Damned...) 4.díl 4/5* - Heavy metal (Ozzy, Black Sabbat, Metallica, Iron Maiden...) 5.díl 5/5* - Na stadionu (Led Zeppelin, Queen, Kiss, Bruce Springsteen, Police, U2...) 6. díl 5/5* Americký alternativní rock (Nirvana, R.E.M, Pixies, Pearl Jam...) 7.díl 3/5* Indie/ Britpop (The Smiths, Libertines, Oasis...) Celkově zajímavý a poučný hudební seriál.(5.1.2011)