Reklama

Reklama

Sedm epoch rocku

(seriál)
  • Velká Británie Seven Ages of Rock (více)

Epizody(7)

Autoři sedmidílního dokumentárního cyklu BBC Sedm epoch rocku jsou přesvědčeni, že rocková hudba poskytla k proměnlivosti doby originální soundtrack. Oproti tomu Libor Pešek po vysílání Radiožurnálu prohlásil, že poprock není hudba; Laco Deczi charakterizoval rockové hudebníky slovy: "Rockoví hudebníci jsou ti, co hrají rok na nástroj". Rock je fyziologický vzdor, rytmicky potvrzuje gravitaci, zatloukáním down beatů, těžkých dob do země. Odtud kritici ortodoxního rocku přezdívají rockery na sudokopytníky. Postupem doby se rocková hudba stala věrohodnou politickou a uměleckou silou. Do hudby vnesla větší hlasitost a osobitý postoj. Rock se zrodil z blues, ale postupně začal dospívat a vydal se stovkami rozmanitých, vzrušujících směrů.

Seznam jednotlivých dílů :   01. Zrození v roce 1963-1970
02. Art Rock 1966-1980
03. Punk 1973-1980
04. Heavy Metal 1970-1991
05.
06. Alternativní Rock 1980-1994
07. Indie 1980-2007 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (138)

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Jak moc jsem se na tenhle seriál těšila, tak moc mě po pár dílech zklamal. Příliš povrchní, občas příliš na přeskáčku a zrychlené, hudebníci a jejich rozklady až moc často zůstávají jen u samochvály a pietních vzpomínek, čekala bych trochu hlubší zamyšlení...ale třeba se ještě následující díly vytáhnou? Zatím za tři. Po stadionovém dílu (jediným kriteriem úspěšné kapely jsou vyprodané stadiony, U2 se stali slavní díky tomu, že Bono tančil s dívkami z davu) a alternativní hudbě (půlku dílu věnovat REM?? Vynechat tucty zajímavých jmen a vysvětlit, že Pearl Jam prostě měli smůlu, protože nedokázali napsat takovej hit jako Nirvana?) snižuju na dva. Resumé - seriál sjel výhradně po známých a populárních jménech s tím, že tu nenápadně tu nápadněji se nám snaží vnutit, že základem a smyslem existence hudebních kapel je dobýt americký trh, oslovit masy a vyprodat stadiony. Tak tudy ne, přátelé...jdu poslouchat opravdouvou muziku. ()

fordhont 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument o formování rocku jako reakci nebo spíše vyústění tehdejších událostí v souvislosti s vývojem společnosti a jejími proměnami ve 20. století. Samozřejmě nebylo možné obsáhnout všechny interprety, kteří do tohoto hudebního žánru zasáhli či jej ovlivnili, avšak základní kostra tu je. Perfektní je hlavně atmosféra čišící ze starých videonahrávek a z osobností rockových legend. Díl o heavy-metalu zaslouží zarámovat. Jako věrný fanoušek rocku nemůžu hodnotit jinak. ()

Reklama

icedalaman 

všechny recenze uživatele

"Is she rally going out with him?" Yeah, she deffinetly does, so grab a guitar and put it over your neck. Then you can explain what I CAN´T EXPLAIN, that you´re part of MY GENERATION and you can´ get no SATISFACTOIN. You just say GIRL, YOU REALLY GOT ME NOW and I love EVERY BREATH YOU TAKE. And if you become a little PARANOID go to BLACK SABBATH where you meet guy called ZIGGY STARDUST who will get you throu THE WALL. Also when you let ENTER THE SANDMAN or you´ll keep LOSING YOUR RELIGION don´t worry, ANARCHY IN THE UK will be as fast as BLITZKRIEG BOB so if you´ll see SMOKE ON THE WATER, just no stress man. GOD SAVES THE QUEEN and all GIRL AND BOYS. We absolutelly don´t care that you SMELLS LIKE TEEN SPIRIT or you were BORN IN THE USA. WE WILL ROCK YOU, because WE ARE THE CHAMPIONS.................................................................................................................................... To mi to nějak uteklo, ale abych reagovat na některé zdejší komentáře. Holt nejde do 40 minut narvat všechny pro Vás zásadní kapely, prostě se tam vešly ty, které v určutém období nejvíce hýbaly hudební historií. Ale klidně bych si nechal líbit, kdyby měl každý díl tak o tři hodiny víc. ()

spacylemon 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jenom 3 epochy (punk, american alternative rock a british indie)... a ve všech třech šlo vidět značné zjednodušení (dá se čekat, že v ostatních částech to bylo podobné). Ale jasně, kdyby se tam mělo vejít všechno důležité, musel by každý díl trvat 4 hodiny. Vždy byla ta padesátiminutovka ale nakonec relativně zajímavá (i když opravdu bylo nutné slyšet po stopadesáté klasické sexpistolské historky nebo věnovat půlku dílu jenom R.E.M.???). Tři, čtyři? Tři? Čtyři? Nakonec hodnocení převrací na stranu 4 hvězd Kim Deal a její ukázka toho, že nejtěžší je hrát jednoduše a v jednoduchosti je síla - nejlepší. ()

Greny 

všechny recenze uživatele

i přestože v dokumentu byly některé kapely a uskupení vynechány, tak jsem spokojen, protože tvůrci i přesto nabídli 7 hodiny zajímavých informací a materiálů. Bohužel, jak to tak bývá, tka některé díly se povedly více a některé upadly, ale dohromady to tvoří dobře fungující sérii, která uspokojí méně náročnější diváky. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama