Sedm epoch rocku

(seriál)
  • Velká Británie Seven Ages of Rock (více)

Epizody(7)

Autoři sedmidílního dokumentárního cyklu BBC Sedm epoch rocku jsou přesvědčeni, že rocková hudba poskytla k proměnlivosti doby originální soundtrack. Oproti tomu Libor Pešek po vysílání Radiožurnálu prohlásil, že poprock není hudba; Laco Deczi charakterizoval rockové hudebníky slovy: "Rockoví hudebníci jsou ti, co hrají rok na nástroj". Rock je fyziologický vzdor, rytmicky potvrzuje gravitaci, zatloukáním down beatů, těžkých dob do země. Odtud kritici ortodoxního rocku přezdívají rockery na sudokopytníky. Postupem doby se rocková hudba stala věrohodnou politickou a uměleckou silou. Do hudby vnesla větší hlasitost a osobitý postoj. Rock se zrodil z blues, ale postupně začal dospívat a vydal se stovkami rozmanitých, vzrušujících směrů.

Seznam jednotlivých dílů :   01. Zrození v roce 1963-1970
02. Art Rock 1966-1980
03. Punk 1973-1980
04. Heavy Metal 1970-1991
05.
06. Alternativní Rock 1980-1994
07. Indie 1980-2007 (oficiální text distributora)

NightPorter

Top dokument o muzice. Není tu tolik míst, kde bych se nudil, jako v Beatles Anthology, a to jsou pro mě Beatles nej kapela všech dob... ale zpět k tomuto dokumentu. Je to skvěle prošpikováno příjemnými, vtipnými (třeba když Noel Gallagher na prstech ukazuje, kolik milionů mu v 1 týdnu vydělala Wonderwall) i emotivními (mě dycky nejvíc dojme konec 6. dílu, kde Stipe mluví o Kurtovi, jak ho chtěl vtáhnout do novýho projektu a Dave Grohl říká, co by si vybral, kdyby mohl změnit jednu jedinou věc na světě) rozhovory, takže to nejsou jen keci nějakého redaktůrka či kritika, jako je třeba Rejžek:-) Jinak souhlasím, že tam není vše, to by v 7 dílech ani nešlo, každému tam bude chybět nějaká kapela, nicméně i tak je to supr. 100% ()

fildatriska

Paráda. Dokument jaký si hudba zaslouží, ale přesto mám nějaké výčitky. Rozdělit rock do epoch (dílů) jako by se navzájem neprolínaly je podle mě trochu chybné, jelikož díky tomuhle je zde absence několika stěžejních kapel zasluhujících se na vývoji hudby. Chtělo by to jen trochu víc stopáže a už by to dávalo jako celek větší smysl. Nicméně je to skvělý dokument a každý fanoušek hudby by se na to měl podívat.... ()

Zeliiik

Moc pěknej dokument o hudbě, hodně jsem se dozvěděl novýho ale bohužel o hodně víc věcí mi tam chybělo. Chápu, že tam nemohly bejt zařazený i další skupiny, na to by byla třeba minimálně 3x delší stopáž a stejně by to nestačilo, ale i u zmíněnejch skupin jsem postrádal dost zásadní věci...Jednu hvězdičku musim ubrat už jen kvůli tomu, že vůbec nezmínili smrt takovejch legend jako Cliff Burtona, Freddieho Mercury (To si nejsem jistej) a dalších.. ()

crjules

Strohy a strucny prehled historie moderni hudby.Bohuzel, se vse neda vmacknout do padesati minut, chtelo by to delsi stopaz, ci vice dilu.Pocin ale sympaticky, nevahal bych rict ,,strucna ucebnice Rocku". Prvni a pata epocha pro me nejlepsi! Takze davam **** (pata utekla za strucnost ..... kde jsou The Beatles?! ). ()

icedalaman

"Is she rally going out with him?" Yeah, she deffinetly does, so grab a guitar and put it over your neck. Then you can explain what I CAN´T EXPLAIN, that you´re part of MY GENERATION and you can´ get no SATISFACTOIN. You just say GIRL, YOU REALLY GOT ME NOW and I love EVERY BREATH YOU TAKE. And if you become a little PARANOID go to BLACK SABBATH where you meet guy called ZIGGY STARDUST who will get you throu THE WALL. Also when you let ENTER THE SANDMAN or you´ll keep LOSING YOUR RELIGION don´t worry, ANARCHY IN THE UK will be as fast as BLITZKRIEG BOB so if you´ll see SMOKE ON THE WATER, just no stress man. GOD SAVES THE QUEEN and all GIRL AND BOYS. We absolutelly don´t care that you SMELLS LIKE TEEN SPIRIT or you were BORN IN THE USA. WE WILL ROCK YOU, because WE ARE THE CHAMPIONS.................................................................................................................................... To mi to nějak uteklo, ale abych reagovat na některé zdejší komentáře. Holt nejde do 40 minut narvat všechny pro Vás zásadní kapely, prostě se tam vešly ty, které v určutém období nejvíce hýbaly hudební historií. Ale klidně bych si nechal líbit, kdyby měl každý díl tak o tři hodiny víc. ()