Frank (Rainn Wilson) je obyčejný muž, který nesmírně miluje svoji ženu Sarah (Liv Tyler). Jednoho dne však zjistí, že je mu nevěrná s drogovým dealerem. Proto se rozhodne, že se stane hrdinou jménem The Crimson Bolt a to vše jen kvůli tomu, aby se k němu Sarah vrátila. Překážkou mu není ani to, že nemá žádné schopnosti. Brzy poté se k němu připojí jedna mladá sociopatka jménem Libby (Ellen Page), která pracuje v obchodě, kde prodává komiksy. Její hrdinské jméno je Boltie. (virus10)

juta

Dalo by se to přiřadit k Troma filmům? Aspekty to mělo, ale až tak brutální ne, ale to vůbec nevadí, protože stejně šlo o super komedii, i když místama se smutnou, až depresivní náladou. To nemění nic na tom, že svůj účel to rozhodně splnilo, já se skvěle bavil. ()

playboxguest

Ruku v ruce s Defendorem asi nejrealističtější (ačkoli stále těžko uvěřitelný) film o superhrdinovi jaký jsem viděla. Ze začátku jsem očekávala komedii o dalším týpkovi, co se inspirován komiksy rozhodne hájit dobro, ale scéna, v níž se řeší předbíhání ve frontě, mě utvrdila v tom, že mám čekat poněkud silnější kafe, což poslední dvacetiminutovka jenom potvrdila (nedoporučuji milovníkům hodných týpků alá Superman). Film, který není tak popcornový jako Kick-ass, ale ani tak nudně se vlekoucí jako zmíněný Defendor, každopádně slušně odsýpající kousek, který nejednou pobaví, překvapí i zarazí (nebo vás snad finální rubačka minimálně v jednom momentu nerozsekala!?). Právě za četná překvápka, humor a finále, co má koule, přihazuju čtvrtou hvězdu. PS: Jsem jediná, kdo při sledování Super zavzpomínal na skvělý Rozsudek smrti, ve kterém Kevin Slanina brutálně rubal gangsta šmejdy a tím pádem se pobavil nad tím, koho tatáž herec ztvárňuje zde? XD ()

S.Quentin QUALE

Neprávem na periferii díky Kick-Ass. Mrzí mě jedině to, že Liv Tyler nedostala větší prostor, jinak fajn krvaká komedie s tématikou komiksáků. 75% ()

sochoking

Jeho nesympatický ksicht a jej uškriekaná držka (Ja som tu malú puču nikdy nejak moc nemusel.) zrážajú tento film, ktorý je na hranici trápnosti a niečoho, čo mohlo byť geniálne, na kolená. Takže len tri hviezdičky. ()

IQ Tiqe

Trochu jako v Kick-Ass se hrdina "loser" rozhodne hrát si na hrdinu, protože mu parchant (dealer) přebral ženu. A tak začne potírat zločin. Ale narozdíl od Kick-Ass je dospělý a nemá za zády Cage a Chloeë Moretz s různýma udělátkama. Na film jsem se těšil, kvůli Liv Tyler (ve filmu má spíš vedlejší roli a není moc vidět) a Ellen Page, která je zase hodně slyšet, je jak utržená z řetězu a tím nejlepším z celého snímku. Na Kick-Ass to zdeleka nemá; ale aspoň je místy dobrá muzika, která dodává filmu spád a posouvá akční pasáže o chlup výš. # příběh 4 | hudba 7 | humor 5 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4 ()

Jordan

Nie až také super, ako som čakal po tom, čo poznám ako tak Gunn-a. Ellen Page je veľmi príťažlivá, aj keď jej charakter je vskutku otravný, s hlavným hrdinom som nemal problém sa stotožniť a nekorektnosť celého snímku sa mi páči, dokonca aj humor je miestami celkom "slušný", ale je to akési nevyvážené, ku koncu mierne zmätené . . . ()

swamp

Rozhodně podhodnocený snímek!!! Super je prostě super, a i když místy trochu pokulhává, je tento anti-anti-hrdinský snímek tak krásně nekorektní (že by uživatelé ČSFD byli tak konzervativní?!), až jsem místy nechtěl věřit tomu, co vidím (nebudu spoilerovat). Rainn Wilson je echt loser a Ellen Page tady je naprosto cáklá - nemám co dodat. "'Whoa, what are those?' 'I'm not sure if I'm doing it right. If I am.. bombs.'" ()

Campbell

Co tak koukám tak takovýhlech filmů kdy se obyčejní lidí snaží být superhrdinou začíná být jako šafránu. Nicméně mi to moc nevadí, jednou za čas takovýhle film neuškodí. Co se mi líbilo na tomhle filmu byla taková poměrně slušná realističnost, není to nic kdy se budete popadat za břicho i když to je komedie, ale budete se ušklebovat u hodně scén. Wilsona nemám nějak moc rád a jeho učinkování v Kanclu mi přijde spíše otravné nicméně tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Bacon odvádí svůj kvalitní výkon i když teda mohl dostat více prostoru. Page je poměrně roztomilá, a Tyler je sexy ženská. Je to celkem pohodovej odpočinkovej film s hodně mínusama ale též hodně dobrýma nápadama. Jenom mě trochu zklamalo že jsem si nevšiml Kaufmana na kterýho jsem se těšil. ()

predators

Kolikátý už je to komiksový hrdina, který si na něj jen hraje? To máme něco kolem tří titulů a žádnému z nich jsem nepřišel pořádně na chuť. Super má ale v jistých částech na to, aby byl super! Vlastně by stačilo, kdybych si nemyslel, že hlavní hrdina je magor. A co taky čekat od někoho, kdo seřeže hasákem předbíhajícího maníka ve frontě na lístky do kina...+ jeho společnici. Super je třeba brát s nadhledem, to se mi povedlo částečně .55% ()

Němi

Až na nesnesitelnou Ellen Page už tu všechno dřív bylo, Defendor, Kick-Ass i Napoleon Dynamite. Po Slimákovi obří Gunnův skok zpět. ()

silentname

Nebyť Ellen Page, ktorá je v tomto filme absolútnym zázrakom by to bol skutočne mizerný film. Na môj vkus je asi trošku moc naturálny (najmä v posledných 15 minútach) a občas mám pocit, že mohol trošku z toho ubrať. Myšlienka je fajn, herecké výkony nič zaujímavé (s výnimkou Ellen Page), príbeh nič moc, a jediné čo ešte dvíha tento film je záverečné rozuzlenie, ktoré je skutočne pekným zakončením. Inak si však myslím, že bude lepšie ak to nebudete ani pozerať. ()

Bachy

Cože? Tohle bylo naprosto neuvěřitelnej a nečekanej zážitek. Ano, není to tak famózní jako Defendor, ale pořád je to zatraceně skvělé. "Super" kope blockbustery do hlav a směje se jim. Originalitu plive sem a pak tam. Byl jsem unavenej ze všech letošních velkých filmů a na Super jsem narazil poměrně náhodou. Tohle je nejlepší film Ellen Page. Bez debat. Na druhou stranu vidím, co dalšího James Gunn vytvořil a o to víc si vážím, že alespoň jednou to vyšlo perfektně. ()

Chrustyn

Když vyšlo Kick-Ass popravdě jsem čekal, že vznikne celá řada napodobitelů ale překvapivě jich bylo minimum (napadá mě jen Defendor) a kvalitou se mu vůbec nevyrovnali. "Super" je podobný ale zároveň jiný. Není tak zábavný, originální, propracovaný ani tak odvázaný a dobře zahraný ale rozhodně je zajímavý. Bohužel mu však chybí ona "coolovost" a popravdě postavy nejsou moc zajímavé ani zábavné aby dokázaly pobavit a nebo se jim dalo fandit. Vznikl tedy film, který je neobvyklý a občas docela zábavný ale žádné překvapení (jako v případě Kick-Ass) se nekoná. ()

SeBig odpad!

Mám pocit, že jsem takovouhle podobnou mrdku už bohužel viděl už tak dvacekrát? Stupidní onuce si nandá kostým a najednou hero. Určitě. Kam se hrabe Kickass tyjo. ()

korbitch22

Jestli dám filmu Super 3*, musím Kic-Ass zvednout o jednu nahoru.Komorní nezávislárna, která se zbytečně bere moc vážně, emoce jsem jí nevěřil ani minutu a díky bohu za občasný humor a pořádně krvavou akci.Problém je hlavní hrdina, kterým je nesympatický Dawn a jeho společnice, která byla opravdu nesnesitelně na tečku.Ano jistě, znásilnit bych se nechal taky, ale hned potom bych jí hasákem rozmlátil hlavu.Ani mu nemůžete vlastně moc fandit, umlátit někoho heverem jen proto, že předbíhal ve frontě na kino?To už raději snesu patnáctiletou školačku, co krájí padouchy katanou.Finální bitka slušná, Kevin Bacon skvělej a konec na pěst.O trošku lepší než Defendor, ale pořád čistej průměr.50%. ()

poz3n

Opravdu neobvyklý žánrový mix. Na komedii příliš brutální a ke konci dojemné, na drama příliš nadnesené. Takže od všeho trochu. A překvapivě to, obzvlášť ke konci, dobře funguje a baví. Takže i když to po vizuální stránce chvílemi působilo až amatérsky, zábavou se to určitě řadí někam k prvnímu Kick-Ass, tudíž asi k vrcholné komiksové zábavě, kterou jsem schopný snést. 7/10 ()

jonyyy

Srovnání s Defendorem se přímo nabízí. U něj jsem psal, že se jednalo o nejsympatičtější filmovou postavu roku a na tom si tvrám, navíc Super prohrává i ve vtipnosti. Tak či tak, konec byl opravdu extraprďácký. Jde poznat, že film točil hororový fanda, navíc s Tromáckými kořeny, minimálně na tom, jak si liboval v gore, na to že jde o komedii. Slušné. 65% ()

Othello

Původně jsem sem chtěl napsat pouze sonet na Ellen Page, ale rozhodl jsem se, že ji sbalim někde jinde na svoje zelený oči a donebevolající charisma. Super je přesně ta škatulka debilní až vtipný, oslava nevkusu (James Gunn koneckonců kopal za TROMu) a nakládání s rozpočtem, kterýmu se ani rozpočet řikat nedá. Cena za spícího producenta a podpory studií, který jsou spíš rádi, že pod nima někdo točí filmy, než aby řešili jaký, je naprostá nepředvídatelnost a amorálnost dláždící dobré úmysly. Super je dítě Kick-Ass, ale vítězí tam, kde rodiče nervozně přešlapávali - v konci, který tento film posunul na pět hvězd. A ano, ten film skutečně nemá koncepci. ()