Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. (Falcon)

Allien.9

Nebudu lhát, od trojky jsem (i přes absenci Baye, který si ve filmu střihl alespoň symbolické cameo :-)) čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě mnohem více. Má to k0ule, má to šťávu, tvůrci se možná změnili, ale nevyměkli, nep0srali se ze všudypřítomné korektnosti (čti: debility) a naservírovali nám tytéž "Bad Boys" jako před sedmnácti a patadvaceti lety. Chemie mezi oběma herci / postavami je i po té době naprosto jedinečná, Mike vypadá pořád skvěle a ani Marcus není tak strašný, jak tu někteří píší. Ač je to v podstatě telenovela, tak jsem se smála, brečela (tu jednu věc fakt p0srali...), užívala si akci a napětí a nejednou si posteskla, jak strašně mi ty devadesátky chybí. Objektivně 4*, protože minimálně jednička je pořád top, ale jebat na to.;-) ()

HAL

Michael Bay je v současnosti už tak urvaný ze řetězu, že je jenom dobře že po něm jeho erbovní sérii přebrali jiní - talent od boha na orgasmické kamerové jízdy tak velký nemají, ale napodobovat zvládají velice slušně, některé záběry jsou tu zatraceně cool a akce odsýpá výborně i při menším rozpočtu než tehdy BB2. Paradoxně jediné co to trochu kazí jsou občas až příliš očividné digitální kamery a lacinější nasvícení, ten pravý smooth filmový look vypadá jinak. V čem Baye bez problémů překonají je příběh a rozvíjení vztahu hlavních postav, a humor i s odkazy na staré díly. Přiznejme si to, Bay ty scénáře nikdy neměl moc dobré (krom Skály, Skála je dokonalá). 8/10 ()

mzss1

(80%) Viděno v kině. Vida, pro mě zatím druhé kino tohoto roku, které mi krásně sedlo (film Pod vodou se mi nelíbil). Jsem zvědav, kolik dám letos filmů na velkém plátně (vloni jich bylo 32), ale dost k odbočení od tématu. Nyní k filmu! MIZEROVÉ NAVŽDY, coby třetí část, která nám utvořila trilogii …. No, musím říci, že jsem víceméně spokojen, čekal jsem o něco méně. Nejsem totiž fanouškem předchozích dvou mizerů, které točil režisér Michael Bay, proto jsem na tento třetí díl ani tak moc nechtěl jít. První Mizerové – no, víc jak koukatelný průměr bych z toho nedělal a druhý film byl už teda o něco lepší, akčnější, tam už jsem skoro ty 4* dal. Zato tento počin, to je úplně z jiného soudku. Dokonce si myslím, že je zde naprosto jedno, jestli je tohle součást série mizerů nebo ne – tak jako tak to ale jako celek funguje, takže super! Nejvíc se zde dá pochválit to jak je to KRÁSNĚ ZAHRANÉ. A tím myslím nejen postavy dvou hlavních hrdinů (mizerů), ale jednotlivé scény (ať už ty vážné, nadlehčené, vtipné) apod. Příběh je jednoduchý, což mi rozhodně nevadí, scénář je též takový + to má zajímavou pointu na konci, ze které jsem se cítil trochu rozporuplně, ale nakonec jsem jej kladně akceptoval. Tempo to má ale obří, takže mi bylo líto, že nebyl film alespoň o dobrých 20 minut delší. Vlastně furt jsem měl pocit, že se to stále rozjíždí, což je tedy jedině pozitivum. Jak už jsem psal, zde se výborně povedl humor (především skvělý Lawrence), vážnější scény, nadlehčené pasáže, nostalgie, několik málo emotivních okamžiků, dobrá akce, solidní filmový soundtrack …. Takže tu vlastně není skoro nic, co bych vytkl? No, něco bych tu lehce zkritizoval, a sice: AKCE. Takhle, rozhodně mě akce bavila, byla svižná, místy tvořila menší akční sekvence a jindy zase výbušnější a velkolepější momenty. Jenže z technického hlediska bych vytkl asi rychlejší střih. Nejhorší scénou byla asi ta, ve které herec Jacob Scipio zneškodnil několik protivníků, tam jsem se musel málem zasmát. Poté se už nic takového neopakovalo. Zase si tu nebudu hrát na kverulanta, další akční scény byly fajn, ale i tak jsem ten rychlejší střih a několik nepřehledných momentů zaregistroval. Nejlepší sekvencí byla rozhodně naháněčka na motorce, to nemělo chybu. Finále už bylo takové klasické, výbušné, ale i tak dobrý. Nicméně, jsem opravdu spokojen. V mých očích je to nejlepší díl z této série. Will Smith a Martin Lawrence – opravdu vydařená dvojka, jejichž chemie zde fungovala na výbornou. Ostatní herci též v pohodě. Jen ta AKCE mohla být kapku lepší, ale nechci, aby to zde vypadalo, že se mi nelíbila, to určitě ne! Těším se na další shlédnutí. ()

Goldbeater

No teda, tohle je latinskoamerická telenovela jak vyšitá. A neospravedlňuje to ani fakt, že to scénář uvědoměle nechává postavy na plnou hubu přiznat v průběhu filmu. Za mě jsou třetí Mizerové dost nahodilým navázáním na předchozí dva díly, v němž Michael Bay vyloženě chybí akčním scénám, a docela zábavné cameo to těžko zaplácne. Konec je pak jen totální výplachový cliffhanger hodný leda tak série Rychle a zběsile, přitom já měl vždy Mizery za o něco solidnější franšízu. ()

kingik

Dva miamští poldové slaví čtvrt století na filmové scéně. A Otec stvořitel je u jejich návratu jen symbolicky. A i bez Michaela Baye je to akční jízda.. Mike a Marcus by si už mohli užívat zaslouženého důchodu, kdyby se zločinné podsvětí proti nim zase jednou nespiklo, a Mike neskončil rozstřílený jak řešeto v nemocnici. Marcus sice skončí ve vytouženém domácím úboru a užívá si role dědečka svého právě narozeného vnoučka, ale celá rodinná idyla trvá jen pár chvilek, než jeho zotavený parťák dostane pomstychtivé choutky, načež při pátrání mimoděk narazí na svoji nejrychlejší spermii. Trojka s hláškujícími poldy v akci, na kterou už se těšil málokdo, přece jen po letité odmlce vznikla. Už ale pod novým realizačním týmem. A i když občasně trpí, úmyslně i neúmyslně, "bayovským" afektem, jedná se o skvěle načasovaný návrat v důstojné formě a stylově drsném ražení. Will Smith & Martin Lawrence prostě stárnou do kvality, přičemž opuchlost druhého jmenovaného není na škodu, koketuje-li se s bačkorovým efektem zamýšleného penzisty. Na akci je stavěný atletický Will Smith a Martin Lawrence vysílá do éteru nejednu šťavnatou hlášku, sprostých slov létá vzduchem nepočítaně. A o brutální akci rovněž není nouze. Sexy děvy u takové stylové podívané samozřejmě nesmí absentovat, takže o natlakované spermicidní účinky bojují hned tři adeptky - Paola Nuñez, Vanessa Anne Hudgens, které stojí na straně zákona, opačnou stranu zastává Kate del Castillo. Režijní otěže po Bayovi převzala belgická dvojice Adil El Arbi a Billal Farah, která komerčním filmům rozhodně hoví, takže dvě hodiny pádí kupředu v solidním tempu a vypiplané technické kvalitě. A navíc odkaz předešlých dvou filmů se zbytečně neznásilňuje. Prostě Mike a Marcus to jistí a jejich společný návrat je oslnivý. 10/10 ()

dr.horrible

Keď aj nerátam tú zabudnutú shyamalanovku, Will Smith sa v dvoch filmoch hneď po sebe snažil hrať na rodičovskú strunu a zakaždým mu to pokazilo záver filmu a zážitok celkovo, tak možno by bolo pomaly na čase skúsiť niečo iné. Napríklad neodbiehať od akčných, hláškovacích a buddy momentov, pretože v nich mu to ide skvele, scéna úteku z klubu s následnou naháňačkou bola v rámci žánru päťhviezdičková, prekvapilo ma niekoľko inteligentne napísaných dialógov, resp. nápadov, a opakovane som sa smial nahlas, takže keď príde štyrka, strčte si to drama do prdele, pochovalo nejedného akčného hrdinu. ()

InJo

Nečekané příjemné překvapení. Smith a Lawrence jsou (pořád) bezva duo a kupodivu funguje (většinou) i vše ostatní - hlavně tedy akce a humor. Vizuálně je to prakticky k nerozeznání od prvních spoluprací Bruckheimera s Bayem, takže nás absence druhého jmenovaného nemusí skoro vůbec mrzet (maximálně v případě velkých akčních scén, které by Bay dotáhl do ještě větších extrémů). Pokud máte rádi první dva díly (nebo i jen jeden z nich) a subžánr akčně-komediálních buddy movies obecně, o návštěvě kina nemá smysl dlouze váhat. 70 % ()

Anderton

Humor kupodivu na mňa fungoval (ale nie vždy), scenár si na moje fakt veľké prekvapenie pripravil zaujímavé témy, skrátka na život päťdesiatnikov vo všeobecnosti je nahliadané optikou ich rodinného života a v tomto smere nás čaká zopár prekvapení. Čo ale fungovalo menej, je, a teraz vážne na moje veľké prekvapenie, akcia. Príbeh síce odsýpa, sme radi, že sa pozeráme opäť na starý tím, furt sa niečo deje, ale že by som si na nejakú akciu spomenul ešte zajtra, silno pochybujem. Z nostalgie ale zostanem u vyššieho hodnotenia. 70% ()

Kudly4

Mizerové nejsou má srdcovka, ale svým fanouškům tento díl ostudu neudělá. Co se akce týče, nic co by mě posadilo na prdel, každopádně zábavná jízda, se slušným finále. Jednohubka. ()

AppleCore

Třetí Bad Boys mi asi způsobili amnézii. Už pět vteřin po skončení filmu jsem si nebyl schopnej vybavit jedinou scénu, která by mě bavila. Postavy se sice začaly chovat v rámci možností normálně, tudíž Bayův infantilismus ustoupil, zato zábavovej faktor klesnul pod úroveň prvního dílu. Příběhově banální děj nedoprovází ani dobrá akce, protože akce v tom vlastně není. Těm pár výstřelům chybí jakákoli dynamika i nápaditost. Druhej díl jsem viděl asi šestkrát, a i přes všechnu jeho stupiditu je to jeden z nejzábavnějších akčních filmů všech dob, trojka je ale mizérie v plný polní, kterou z hoven nevytáhnou ani Lawrence se Smithem. ()

Kothy

Kupodivu to i po tolika letech funguje. Dvojice Smith a Lawrence nám dokazují, že na to i v jejich pokročilém věku stále mají. Samozřejmě se to neobejde bez občasných narážek na stáří. Vytahují se staré křivdy a dvojka Mike a Marcus musí opět do akce. Záhadný Mexičan totiž zabíjí jejich bývalé kolegy jednoho po druhém. Pomstě prostě nepočká. Dostanou k dispozici tým mladých policistů, kteří jim v případu pomáhají. Ne vše ale šlape podle plánu a vše se neustále mění. Celé to končí v Mexiku jednou velkou střílečkou a trochu ve stylu telenovely. Vlastně vše celou dobu šlape, pokud se nesnažíte přemýšlet. Dost se mi líbila dobře udělaná akce a hezká práce s barvami. Třeba je ještě uvidíme. "Hasta el fuego." ()

predators

Jednu hvězdu dávám za místy vtipné pasáže. Jinak jde o dost nudné pokračování postrádající špetku nápadu a originality. Akční scény jsou "béčkové", čemuž zdárně pomáhá nepovedený střih a kamera. Myslím, že si "ne"kvalit byli vědomi i autoři a proto celé zahalili do moc hezkého barevného kabátku...ten ovšem funguje zhruba prvních 10 minut, pak už ani toto neoceníte. 30% ()

Yoshitsune

Tak původně sem si chtěl do kina vzít stopky, notes, stoleček, stolní lampu, anglického sluhu a tři pera, každé by mělo jinou barvu, byla tady modrá, červená a černá, ale všechno sem to doma zapomněl. Já sem totiž nechtěl, jenom stopovat délku akčních scén, ale i geometrii a následnou chemickou reakci, v akčních scénách a to abych pak mohl posoudit, jestli sou akční scény zde lepší, delší a jestli jich je tady více či méně, než v předchozích filmech. Mně totiž předchozí díly, moc nesedly, jako jo byla v nich parádní akce, spousta vtipných hlášek a.....aaa.....hm a to je vlastně všechno, příběh byl napsán na jeden list papíru a z druhé strany, byli popsány charaktery a to ve stylu nahoře hodní a dole zlý. Ale trailery na tenhle film, byli tak dobrý, že sem se i těšil na tenhle díl a víte co, sem rád, že sem šel na tenhle film. Ano možná zde neni tolik akce, nemá přes třicet minut, ale tvůrci k ní přistoupili kreativně a udělali ji napínavou, napětí vydrželo až do konce. Navíc zdejší duo záporáků, od těch předchozích i dělá něco pro to aby, si opravdu zasloužili titul záporák a jo film mně v mnoha věcech, regulérně sejmul a já se v tu chvíli nezmohl na nic, jen sem seděl a nevěřil sem tomu, co se zrovna stalo. Ale sou tady i vtipné hlášky/situace a kupa skvělých momentů, kdy sem se nemohl přestat smát, takže furt je to komedie, byť s vážnějším nádechem. A jak záporáci, tak i kladné postavy, včetně Mike a Marcuse, mají zde hloubku a propracovanost, ti dva Belgičani v tomhle filmu, udělali to co Bay v těch dvou předchozích filmech nedokázal a to aby mi hrdinové přirostli k srdci, aby mi na nich záleželo a aby ti zlý, nebyly jenom plochý a nic neříkající postavy. Tohle je konečně vydařený comeback a to v té nejlepší formě. ()

silentname

"Bad Boys For Life" som mal konečne možnosť vidieť v kine a tak je načase si o filme niečo povedať. Je super, že sériu už nemá pod palcom Michael Bay. Myslím si, že duo El Arbi a Fallah tomu dali potrebného ducha. Will Smith a Martin Lawrence stále pôsobia ako dobrá dvojka. Takže postvám to nijako neublížilo. Humor je oveľa lepší a scénky majú podľa mňa väčšiu váhu, než v poslednom filme. Už to urobili miestami aj trošku vážnejšie a filmu to len prospieva. Vďaka tomuto podľa mňa pôsobia niektoré scénky oveľa uveriteľnejšie, než keby som si to predstavil pod palcom Michaela Baya. Najmä momentky v úvode. Prvých 20 minút je fantastických. Možno 30 minút. Keď sa Mike s Marcusom po nejakom čase stretnú a Mike chce zobrať Marcusa do akcie, tie dialógy proste fungujú a celková váha tej scénky na mne skutočne visela. A neplatí to len v tej scénke. Je tu niekoľko ďalších skvelých momentiek, ktoré majú potrebnú energiu a razanciu. Takže v tomto smere tvorcom a hlavne scenáristom tlieskam. Kde však tento film úplne nevychytal svoje problémy sú 2 veci. V prvom rade mám pocit,že po prvej polke filmu to ide s tempom trošku dole. Pôsobí to oveľa natiahnutejšie a nemá to taký dobrý spád ako prvá hodina filmu. A v druhom rade je pre mňa problém spôsob akým niektoré scénky výsledne dopadnú. Nemôžem povedať, že by to boli zlé momentky, no dívate sa na jednotlivé scénky a viete aký bude ich výsledok. Viete vycítiť, že sa niečo stane a viete dokonca prísť na to aj čo presne sa stane. A ako to dopadne. Myslím si, že je tu niekoľko dobrých zvratov a vďaka tomu to dáva dobré momentky záverečnému stretnutiu medzi Mikom a našim hlavným zloduchom. Celkovo však by som asi bol radšej, keby na mňa tie scénky nepôsobili tak jednoznačne. Plus tu máme aj nový tím ľudí. A niekedy sú vo filme momentky, kde som chcel vidieť aký bude Will Smith pán, no scénka sa skončí príchodom AMMO tímu. A pôsobí to ako trošku sklamanie. Obzvlášť v jednej momentke, kde Will odloží zbraň, aby sa pustil do boja a scénka sa proste ukončí inak, než by som chcel. Výsledne som si však film užil, dostal ma do dobrého akčného filmu, je tu niekoľko štýlových momentiek a skvelá motorková naháňačka, takže verím, že fanúšikov poteší. Ak máte radi túto sériu, kúpte si lístok, posadťe sa v sále a užite si film tak ako ja. Stojí to za to. Hodnotenie: B+ ()

Ratemus

Zoufalá snaha se vyrovnat předchozím dílům a Bayovi, které nakonec vylezlo jen Rychle a Zběsile v černém. Proč se do toho musí cpát opět Mexiko jsem nepochopil, Rambo, Terminátor a teď tohle...milfka čarodějnice úřadující celý film z balkonů věčně si přežvykující čáry máry mě fakt spíše otravovala, nějaké vodoo sračky do toho fakt nepatří a nakonec tu máme tým nádherných mladých lidí jako z časopisu, kteří jsou prostě dokonalí. Každou chvíli nám film ukáže, kde se dej odehrává a jsme nuceni sledovat polonahe lidi, život na pláži, kde nenajdete nikoho nad třicet, všichni vypadají dokonale a jak říkám, rychle a zběsile hadr... Abych jen nehanil, jediný důvod, proč tři hvězdy je ústřední dvojce, která i po letech předvádí fajn zábavu a hlavně humor je povedený..ale to je fakt vše ()

SeBig

Spokojený průměr. Čekal sem spíš průjem abych byl upřímný. Martin Lawrence má furt ten vtip v sobě, akce ušla, leč to přebíjení tam mohli aspon dát.. záporáci tak půl na půl. Hudba okey a nechápu, proč všichni řikaj poslední jízda, když to má otevřený konec.. Kamera fajn, prostředí top (miami miluju) a je to tak na jedno shlédnutí, určitě bych to do nebes nevyzdvihoval. ()

Arsenal83

Nie som vôbec fanúšik akčňákov. Sústredil som sa skôr na humor, ale tých vtipných scén tu bolo naozaj málo. Ale určite by som dvojicu, ktorá spolu hrala v podstate už pred 20 rokmi neoznačil ako užívateľ kohaku: "Špatnej film s nefunkční dvojkou." Pokiaľ Lawrence so Smithom nie sú funkční, tak kto potom? ()

LaciLC

Pecka. Mám rád aj jednotku aj dvojku, ale tretí Bad Boys ma bavili najviac. Nečakal som to, ale podľa mňa to noví režiséri namixovali lepšie ako Bay. Všetky potrebné ingrediencie ako akcia, hlášky, napätie, prekvapenia, emócie, ženy atď. boli namiešané dokonale. Včera som na tom bol v kine a dnes by som si to dal znova. ()

classic

Kľudne by sa mohlo jednať o akýsi neoficiálny «prequel» k minuloročnému Blížencovi, to len tak na margo veci, alebo asi skôr už ako oficiálny, regulérny »sequel« , čiže: „Zlí chlapci” , kapitola III. (mimochodom podtitul: „for Life” má byť správne preložený do Slovenčiny, ako PRE ŽIVOT, a určite nie „navždy” , ako to tvrdí tento skomolený preklad !), keď si s ňou ozaj dlho dávali načas, kedy kapitána Michaela Baya za kormidlom, striedajú novopečení kormidelníci z Belgicka s marockými koreňmi, ktorí sú pre mňa totálne neznámymi pojmami-Adil El Arbi s Bilallom Fallahom, ktorí museli isto vyrastať na pôvodných Bad Boys, a podľa dátumu ich narodenia by som sa tomu vôbec nečudoval, ak by to tak aj bolo... ?! Automaticky skladajú poklonu pôvodnému filmu z roku 1995, ktorý urobil z Willa Smitha hollywoodsku super-hviezdu, ktorá sa už štvrťstoročie ksichtí stále rovnako, skrátka svoju hereckú úroveň má nastavenú iba na jeden a ten istý LEVEL, a to ani vôbec netuším, kde bol dlhých 17 rokov zahrabaný jeho kolega Martin Lawrence, ktorý pravdepodobne ťaží len na tejto značke, ktorá i napriek tomu celkom dobre dokázala nadviazať na originálny koncept, ale už čisto bez jeho vedúceho ? »(Zvuk v kine bol tak dynamický, že po skončení tejto typickej „bruckheimeroviny” som bol tak strašne ohlučaný, keď ešte ani teraz sa z toho nedokážem poriadne spamätať !)« Skúsim niečo navyše ku scenáru » defacto, ani dlhá doba medzi dvojkou a trojkou vonkoncom ešte nemusí znamenať, že by si dali extra na ňom i záležať, keď práve s jednou scenáristickou perličkou absolútne zaklincovali slaboduchú kreativitu dnešného Hollywoodu, ktorý sa vôbec už ani nemazlí s náročnejším vymýšľaním dejovej línie vzťahov, pretože súčasné publikum má zo dňa na deň čoraz menšie požiadavky pre filmovú zábavu... Je to neuveriteľné klišéovité, akonáhle som sa dozvedel podstatnú informáciu z filmu, a tú som už nedokázal po zbytok nikdy preglgnúť, až tak to so mnou lomcovalo ! Čo sa týka samotnej akčnosti, tak tej nemám príliš veľa, čo vytknúť, aj keď mi akosi evokovala šialenosti typu-Rýchlo a zbesilo. Potešil aj nový, mladý ansámbel v podobe týchto dám: Paola Nuñez, Vanessa Hudgens i Kate del Castillo boli sexi, najmä Mexičanka Isabel Aretas ma zakaždým strašne vzrušovala, rovnako ako aj Rita... _ Mike Lowrey s Marcusom Burnettom ešte asi nepovedali úplne posledné slovo... ? A či sa oplatilo k nim vracať ? Z časti áno, z časti nie. 50/50. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)