Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Pattrick

Alvarez odvedl slušnou práci a originálu nedělá ostudu. Tam kde Raimiho Evil Dead začal, tak Alvarezovo pokračuje, v nastavené laťce, kterou sice nepřekročí, nýbrž lehce podleze. Nevím, co od toho odpadáři očekávali, že se bude děj točit kolem zrození světa. Nakonec to vyšlo jako slušná pocta hororové klasice, která nepřináší žádnou inovaci v ději, ale pěkně se na to kouká, párkrát přijde lekačka, zastříká krev a konec. velký plus za super hudbu. ()

hujerita odpad!

Originál Evil Dead mámrád, to bola špička vo svojom žánri, ale toto??? Musím povedať že som už dávno nevidel takú zhovadilosť ako toto. Nič som od toho nečakal, tobôž nie že to bude tak super ako originál, ale keď som sa nedokázal prinútiť to dosledovať tak to už je sila. Ako béčkový horor by som to bral z nadhľadom a dal mu nejakú tú hviezdu, ale toto je lan strata peňazí, času a kopec nervov vám to zožerie.Ešte raz nie a nie. ()

raiden14

som velky fanusik originalu. trilogia evil dead predstavuje pre mna jedine dobre filmy co kedy sam raimi natocil. a preto som sa na remake moc tesil. a dostal som presne co som cakal, aj ked to samozrejme mohlo byt lepsie. naozaj hororova atmosfera strachu v remaku nehraje moc velku rolu, toto nieje insidious alebo sinister, z ktoreho budete mat neprijemny pocit este po mesiacoch. novy evil dead je v prvom rade masaker s uzasnym ne-cgi gore, pocta 90-kovým hororom a sem tam nejaky ten cierny humor. ked vysiel prvy evil dead, rozpocet bol mizivý ale raimi to dotiahol na hranicu. masky boli na tu domu famozne, atmosfera sa dala krajat atd...; dnes je moderny mainstreamovy horor troska inde... novy evil dead ma totizto srandovne herecke vykony, zaciatok je v podstate len priprava na hodinovy masaker, ktory nasleduje...ked vsak zacne, neskonci az do konca. jedna brutalna scena strieda druhu - ihly v oku, rezanie rúk, rozrezavanie jazyka žiletkou, vracanie krvi atd. proste pre fanusikov zanru je to mňamka. ide to vsak za nejaku hranicu? NIE. je to prilis? NIE. je to vsak prilis na niekoho, kto chodi do kina na horor raz za rok...no možno hej. oplati sa teda ist na to do kina? ak mate radi horor, toboz ak mate radi original, odpoved je velke krvave ANO. ake ne, zostante radsej doma a pustite si life of pi. ()

M1ckey

Evil Dead rozhodně není pro každého, ale hodnotit to 0-40% je naprostá zhovadilost. Film se snaží víceméně šokovat diváky svou brutalitou, která není nesmyslná, nýbrž cílená. Lidé co za extrémní scény dávají odpad by se nad sebou měli zamyslet. Film si potrpí na detailech, důležitou roli také hrají masky. Démon je zpracovaný na vysoké úrovni, takže nevadí, že se ve filmu objevuje téměř nepřetržitě. Je zde i několik lekaček, které nenadchnou, ale ani neurazí. Bohužel jsem neviděl původní verzi filmu, takže nemám s čím srovnávat, alespoň jsem nevěděl do čeho jdu. Zpracování je dostačující a konec mě odrovnal. Pokud chcete vidět něco drsného, tak doporučuji. Hororoví nadšenci si film užijí podle mě více. Zasloužilých 70% ()

gummy77

Upřímně jsem fakt čekal,že mě tenhle remake přišpendlí k sedadlu a vyplivne na konci jak tejden starou žvejku. Nestalo se, bohužel. Skvěle vybudovanou atmosféru z původního filmu režisér pohřbil hned úvodní scénou, která je vystřižená jak z céčkový vymítačky. Hudba tu nefunguje ani jako prostředek k dokreslení atmosféry, houkání sirény v posledních 20 minutách mě fakt sralo, stejně tak i scény odkazující na originál, hozený do placu jen tak, aby se neřeklo a bez většího smyslu. Třeba scéna s pajcrem. Nicméně realistické ztvárnění posedlých, zkrvavených a efektně amputovaných končetin, čehož se mi dostalo vrchovatě, mě docela bavilo. Hvězda za pokus o remake a 2 za kocoura v troubě, Ashovo auto a závěrečnou porcovačku motorovkou "in bloody rain" :-) Ten obraz se mi vryl do paměti, ale to je asi tak vše. ()

EL_lofasso

Je to hnusný,někdy i vtipný ale atmosféru originálu to prostě nemá.Potěší pár fajn odkazů ale to je tak všechno.Možná jsem podle trailerů čekal moc ale byl sem lehce zklamán.Ovšem kdo nezná starýho Lesního ducha nebude mít podle mě nejmenší problém. ()

Investman

Lidi, mně se to docela líbilo... Je jasný, že na originál to nikdy mít nemůže, ale když vezmeme v úvahu že to byl Remake, který většinou nedopadnou dobře, tak tohle bylo ještě fakt dobrý. Sice možná trochu moc krve na úkor děsu, ale i tak se mi to líbilo. ()

Mrliš

Pecka!!! Původní verzi jsem viděl s monodabingem a nebylo to nic světového, ale tento remake, který si jede podle svého je fakt našlapanej. Člověk, kterej jde na takový horor do kina, tak se jde hlavně pokochat silnou řezničinou a nehledá žádné rozsáhlé příběhy. Pro mě víc než úchvatná podívaná. Jsem opravdu nadšený, že ještě někdo umí natočit horor, do něhož se zažerete od začátku do konce. U mě víc jak 5 hvězdiček. ()

-krusty-

EHF: EVIL DEAD. Kult všech kultů.....a po dvaatřiceti letech se přecejen našel kdosi, kdo si dovolil překopat tento klenot podle svých představ a s dnešními prostředky. A věřte: není jednoduché se k EVIL DEAD 2013 zodpovědně postavit. Jde o to jak k filmu budete přistupovat. Die-hard fans Sama Raimiho budou jistě dštít síru a oheň...netknutí si budou mlaskat. Aktuální Alvarezova verze by si zasloužila snad nejlépe dvojí bodování. Pokud budete čekat opravdový REMAKE, se zlou se potážete. Když pominu skutečnost, že prostě NELZE úspěšně natočit remake něčeho takového jako je EVIL DEAD 1981, tak už po úvodu musí být znalcům jasné, že jsme v lehce jiném filmu. A tento pocit budete mít jistě během sledování nesčíselněkrát. Alvarez se k předloze chová celkem svéhlavě a hlavu si neláme se spoustou nejen detailů, ale i zásadních skutečností a reálií. Pokud někomu vadí, že jedna z hlavních hrdinek je feťačka na odvykací kůře, vedené přáteli a bráchou, že se do toho zatahují staré rodinné záležitosti a že se jezdí džípem, pes se jmenuje Dědek a posedlí démonem lesa se podobají japonským dlouhovláskám...tak ať se pokusí nahlížet na EVIL DEAD 2013 jako na NOVÝ FILM. V tom případě - pokud se Vám povede odpoutat se od vzpomínek na originál - si to užijete podstatně více. Pokud mi na novince něco zásadně chybí, tak atmosféra, kterou je originál napěchovaný. Novinka jde spíše cestou agresivního zla a neskutečné brutality. Marně pátrám, kdy jsem viděl v běžném kině tolik brutality a gore. Možná jde o lacinou snahu šokovat, možná je to prostě trend současnosti, kdy se nikdo nemá moc času zabývat pozvolna rostoucím strachem a napětím a pokud má film zaujmout, je třeba na všechno jít rychle a zostra. Děj tedy řešit nebudu, ten je víceméně známý a hlavní dějová osa dodržena. Gore efekty jsou na jedničku a já se párkrát přistihnul jak zatínám zuby a sykám bolestí za hrdiny. Logika děje je dejme tomu v mezích běžného chápání a konec je - ač happy end (?) - přijatelný a ta poslední osoba si jej zasloužila :-) Každopádně mohu EVIL DEAD 2013 všem doporučit - je užitečné jej vidět. Není to jistě "nejděsivější film, jaký kdy uvidíte", ale odpusťte mu tyhle marketingové žvásty a dejte si to na vlastní kůži... Na plný počet to není, ale půlky se tu nedávají :-) P.S: a pokud budete v kině opravdu trpěliví, dočkáte se i Božského Bruce :-):-) ()

Parker Flynn

První a nejvetší chybou bylo přílišné vychvalování, jak v trailerech, tak i v rozhovorech a na plakátech. Díky vychloubání s nejděsivějším filmem je také hodnocení značně sníženo. Spousta lidí prostě přišla do kina s očekáváním high-end remaku a pak zbytečně odcházeli nasraní a zklamaní. Film sice nedosahuje atmosféry a kvalit původního Evil Dead, ale koneckonců má s ním tak málo společného, že to ani nemám důvod srovnávat. Šlo spíš o rebirth a ne zbytečný. A když to beru jako samostaný horor, musím uznat, že jsem byl spokojený. Není nouze o lekačky, které jsou sice často očekávané, ale v žádném případě neurazí, což jen dokazuje otřásající se sál, když při bezmála 10 scénách vyskočí diváci ze sedačky. Atmosféra také není špatná, spojení odporného lesa a hektolitrů krve. Samozřejmě mám pár výtek, za prvé dle mého názoru do hororů nepatří dvě věci: děcka a zvířata. Pes umlácenej kladívkem? Proč? Za druhé - zabít děvku, zabít děvku -> zakopeme Miu a ona se vzápětí probudí unharmed a úplně normální? wtf. Dál, jak už zmiňoval J*A*S*M, docela zbytečná postava Natalie, která se tam objeví, aby párkrát zaječela, zmizela na půlku filmu a vzápětí si uřízla hnátu. Celkově ale slušná podívaná, která příjemně překvapí, na rozdíl od spousty zbytečných hororů, jako např. Návrat do Silent Hill. A není nad skvělý závěr hororové atmosféry, když praskne H7 potkávaček, člověk pak v dešti a neosvětleném městě vidí celkem hovno a říká si, jestli za to náhodou nemůže Duch lesa... :DD ()

beret69

uvedomte si už prosím vás, že keď hodnotíte horror, alebo nejakú šialenú komédiu, tak v nej nedostanete hlboký príbeh s maximálnym morálnym ponaučením a hodnotami ..ale dostanete horror, ktorý má vystrašiť, respektíve dementnú komédiu, ktorá má pobaviť, tak buďte tak dobrý a hodnotte filmy v rámci svojej kategórii ..tento horor bola celkom tuctovka ..ale dosť nechutná a desivá tuctovka a ja som dostal presne to, čo som od toho očakával ...objektívne by som dal 70% v rámci žánru, ale vďaka idiotom, ktorý film podhodnoťujú mu dávam 5 hvezd ()

Vaso

Za prvních 20 - 30 minut. Zbytek už jen potoky krve a lekavé scény, které však očekáváte, konec natahovaný nepříliš překvapivý ()

iron.maiden

Tak nejděsivější film určitě ne, všehovšudy jsem se leknul asi 2x. Ovšem co se týče gore, tak je film fakt nechutnej. Ta brutalita je tu opravdu maximální. Pokud hodnotím míru děsu, Mama vede, co se týče gore, Evil Dead vyhrává na plné čáre. ()

PeeTRSs

no taakk LIDII??!! aspon jasm to pochopil,viz.komentar nize.tak doufam,ze to pekne zcervenite! rozhodne nejlepsi remake za poslednich par let z tech vsech slintu a pokusu(sorry).i heslo sem si tady kvuli tomu obnovil,takze aspon ta sedmdesatecka,jooo??!! ()

Falker[4N]

Film určitě patří k žánrovému nadprůměru a stojí za to shlédnout. Čekal jsem od něj víc, ale zklamaný jsem také nebyl. 6,5/10 :-) ()

pornohavo

Tak na tomto horore som v podstate vyrastal. Nová verzia sa nápadne podobá na pôvodný film. Nič pre tých čo nemajú radi klasické krváky. Potešili ma pekné masky, pár dobrých efektov a ľakačiek. V dnešnej dobe je však takýto typ filmov už asi nemoderný, mne sa však páčil. Davam 70% ()

BStone

Velké plátno,skvělé technické zpracování,úchvatný lesní vizuál s chatou,dobrá první polovina.To jsou ty potencionální klady tohoto snímku.Nicméně nahradit strach a hrůzu horou brutalit nebyl nejlepší nápad.V druhé polovině film i přes všudypřítomnou krev,a kdovícovšechno selhává...K čemu vlastně jsou ty remaky,kromě lživých trailerů a nesplněných slibů....? 50% ()

Baracudas

Nejděsivější....to tedy vůbec. Na to, že chtěli tvůrci hrůzou překvapit hororové diváctvo nejděsivějším filmem posledních třiceti let, se to moc nepovedlo. Ve filmu není nic, co by vás vyděsilo. Naopak se objevovaly i úsměvné odlehčovací chvilky. Nevím, jestli se to do filmu, který se honosí jako nejděsivější zrovna hodí, ale tyto vtipné momenty byly vzhledem k okolnostem opravdu vtipné. Film je primárně postaven na vycamrání hektolitrů filmové krve a precizně odvedených maskách. Příběh má celkově hlavu a patu. Jeden z těch lepších hororů, nicméně kdyby mu nepředcházela taková mediální masáž, nečekala bych od něho tolik a nedostavilo by se konečné zklamání. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016