Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

HAL

Alkáč z Pařby ve Vegas a holka se zálibou v syrovém hovězím bourají zámořská kina, a teď jak jdu ze sálu jim vlastně i docela fandím. Ten její pop mě v rádiích nedojímá a její dosavadní nejlepší vystoupení byla parodie na ni od Die Antwoord, ale tady ve spojení s rockerem na pokraji sebezničení, a příbehem o ušmudlané popelce co najde svého depresivního prince, to funguje velice dobře. Hlavně tedy v přízemnější první půli, pak už nasadí vyloženě "Lady Gaga mód" a to už začíná být trochu nuda. Tak jako v postupně se proměňující hudební složce tu i v podání příběhu sterilní povrchnost popu získává trochu navrch nad niternou syrovostí - po velmi kvalitním rozjezdu se tak filmu trochu tupí hrany právě tam kde by měl být nejostřejší, což je docela škoda. Oscar za režii to tedy nebude. Ale ten za nejlepší filmovou píseň je jistý, první výstup na pódium je výborná scéna. A za herecké výstupy minimálně nominace tak padnou - je to samozřejmě průhledná volba, ale ona ta holka prostě vůbec nehraje špatně a Bradley Cooper bez nadsázky jede vrchol své kariéry. 8/10 ()

liskam

Bradley Cooper je prostě skvělej. Třeba jednou,(za 40 let), možná, opravdu možná bude tak dobrej jako Clint Eastwood. Za mě 80% ()

kingik

Bradley Cooper si dal (s)pich(a) s Lady Gaga. A vyšel z toho příjemný potomek, který sice rozvrátil jeden vztah, ovšem dopomohl upevnit pouto mezi zdánlivě herecky nesourodou dvojicí. Alkoholem a drogami svlažený i pomočený Cooper je jistě zajímavým protipólem hodné Gagy, která s ním zpívá i jebe s pocitem blaženosti a oscarového uznání. Zdánlivě nic převratného se neděje - jeden hudebník zažívá strmý kariérní pád a talentovaná hudebnice rozjíždí svoji popovou kariéru. Obdobné časy pamatuje i stará dobrá a  stále úspěšně mrtvá Judy Garland, jen s tím rozdílem, že její archaický příběh byl přetaven do soudobé verze, která je v mnohém atraktivní i tak trochu zbytečná zároveň. Určitě je dobré vědět, že Cooper v sobě našel režijní klima(kterium), co ho katapultuje mezi ne úplně marné režiséry, možná se dokonce stane i expertem na hudební snímky. Je dobré napsat, že vůbec nic by se nestalo, kdyby byl film i o půlhodinu kratší. Postupem času se do celého pojednání začala vkrádat rozvláčnost. Songy netřeba představovat, mnohé z nich jsou slavné a vydařené, Shallow se stalo nesmrtelným. Mezi nezapomenutelné snímky si tenhle film nezařadím. Měl vcelku pevně a režijně patřičně zvládnutou přehlednou osnovu, co nepostrádá příjemnou hudební složku, výrazně osobité herectví ústřední dvojice a množství dojemných scén. Oproti tomu se nepodařilo odbourat dojem místy utahané i natahované podívané, která příliš neláká k opětovnému zhlédnutí. 6/10 ()

Aknah

Dechberouci hutne drama s výbornými hereckými výkony a úžasnými písničkami:) Bradley Cooper předvádí herecký koncert a Lady Gagu mám po filmu ještě radši.. hrála skvěle a jak jí to děsně slušelo když byla přirozená! Dojemné a krásné. Jednoznačný adept na Oscara - doufám že ne jen v jedné kategorii! ()

InJo

Hudební milostná dramata jdou často mimo mě, ale Cooperova režijní prvotina je po všech stránkách natolik povedená, že se vůbec nedivím jejímu úspěchu nejen u diváků (resp. hlavně divaček), ale i u kritiky. Příběh má více vrstev (rozhodně to není jen sladkobolná lovestory pro milovnice červené knihovny), Cooper i Lady Gaga jsou ve svých rolích naprosto skvělí (oba výtečně hrají i zpívají) a i většina songů se opravdu povedla (ústřední hit Shallow se snadno zaryje pod kůži a mně osobně z něj chvílemi běhá mráz po zádech). Možná nejvíce mě však překvapilo, že film ve své druhé půlce dost otevřeně kritizuje reálnou hudební kariéru a celkovou (povrchně laděnou) image hlavní ženské hvězdy... ;-) 70 % ()

IQ Tiqe

První půlka mě dost chytla, druhá ztrácí dech. Překvapilo mě, jak je Lady Gaga sympatická, škoda, že v osobním životě produkuje hudbu, která mi nic neříká a přehání to se stylingem. ()

Tsuki

Film plný příjemných překvapení. Bradley Cooper, na to že je předně herec, překvapil svým hudebním/pěveckým nadáním (a to nemluvě o režii)... Lady Gaga naopak, na to že je předně zpěvačka a textařka, překvapila svým hereckým umem. Možná že to příběhem není nic nového ani objevného, ale zkrátka to herecky a hudebně šlape na maximum, takže dojem je více než dobrý. Závěrečný pěvecká scéna Lady Gaga se navíc postarala o grandiózní konec plný emocí. Co víc si od podobného filmu přát? Dva talentovaní umělci zde naplno ukázali, co v nich je, a proto to funguje. Až na pár útržkovitých scén a příliš rychlých záběrů, které mi trochu vadily v první polovině filmu, tomu není prakticky co vytknout. Na Cooperovu režisérkou prvotinu je to rozhodně výborně odvedená práce. ~(4,2)~ ()

HoneyBunny

Jo! Romanťárny a dramata potřebují tři věci: solidní scénář, dobré herce a silnou chemii mezi nimi. Tenhle film má všechny tři. Cooper překvapí zpěvem, Gaga vřelým a přesným hereckým projevem. Jejich postavy mají uvěřitelné pouto a to silněji pak divák vnímá, kam jejich vztah směřuje. Oba spojuje hudba a ta je tu skvělá - největší grády má Shallow a I'll Always Remember You This Way. Poklona Cooperovi, svůj režijní debut zvládl na jedničku. Kdo by to do hezouna z Pařby řekl... ()

Anderton

Objektívne v podstate nemám veľa toho čo vytknúť. Možno si nie som istý, či je správne, že boli niektoré udalosti zo sujetu vyhodené a naopak, ale to je vec názoru. Rozhodne už ale nechápem naznačený motív "buď sama sebou, inak ťa dlho počúvať nebudú", ktorý nie je nijak rozvedený, i keď pieseň Ally zaspievaná v televíznej show bol gýč jak sviňa. Ale nakoniec ani to nevadilo a možno to tak je aj dobre. A obaja herci ma bavili. Takže jednoducho tento príbeh v tomto žánri mi zase tak veľa nehovorí, aby som dokázal byť z neho nadšený. Spokojný ale som a odnášam si z kina aj nejaké tie pocity... 70% ()

Frajer42

To, že se Adolf Hitler rozhodl vyhubit nebohé Židy se dá označit za nepříliš dobrý nápad. Ovšem to, že se někdo rozhodl točit dvouhodinové romantické filmy, to je vyloženě píčovina non plus ultra. Další totálně nadhodnocená hrůza, na kterou mě nalákaly asi dvě vynikající písně. Lady Gaga i Bradley Cooper hrají velmi slušně. Bohužel hrají role, které někdo psal pro dnešní popkornovou subkulturu. Příšerná a stále se opakující hnus. Naprosto nezajímavý děj a předvídatelný vývoj postav. Snímek se mi dokonale omrzel po několika minutách. Bradley Cooper by měl zůstat pouze u herectví. Tam je jeho rajón. Nic dalšího v tomto filmu totiž nefungovalo. Obrovské zklamání. Hvězdičku dávám za to, že jsme si se spolusledovatelkou luxusně zdřímli. ()

MikeCool

Lapač Oskarů? Pěvecké a herecké duo Cooper & Gaga by si to rozhodně zasloužili po všech oceňovaných stránkách. Stefani (Lady Gaga) předvedla strhující a emoční výkon, který by měl a podle mě bude oceněn. To samé platí o výkonu Bradleyho Coopera, který se krom hereckého výkonu blýskl zároveň kvalitně odvedenou prací za kamerou. Plynulý, nevtíravý scénář okořenil krásu celého snímku. Samotná hudební stránka byla jako balzám na duši. Po strašně dlouhé době mi v kině naběhla husí kůže po celém těle. Zvláště při scéně, kdy nám v plném znění zazpívali oskarovou skladbu Shallow, na které jsem se stal po zhlédnutí v kině závislým! V uších mi zní stále dokonala a před očima se mi vybavuje scéna s touto skladbou spojenou. A pokud vám nějaký film zaryje do paměti, jakýmkoliv způsobem, dělá ho to výjimečným. "Zrodila se hvězda" je toho důkazem. Vřele doporučuji. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Dzeyna

Na mě až moc romantické a hlavní postavy se k sobě vůbec nehodily, ale jinak příběh hezký a procítěný. ()

DwayneJohnson

Už jsem vážně myslel, že mé romantické srdce odešlo do věčných lovišť, ale není tomu tak. Tenhle výtečný film s velmi dobrou Gagou a ještě lepším Cooperem mě přesvědčil o opaku. Je to uvěřitelné, natočené s lehkostí a bravurou a výborná hudba, ta už je jen taková malá bonusovka navíc. ()

Ant

Připadá mi, že jsem viděla dva různé filmy. První polovina je skutečná "tour de force". Dynamické, inovativní, plné opravdových emocí, které se z hereckých výkonů (Cooper ten výkon - režisérský i herecký - tahá opravdu z duše, Gaga je naivně opravdová) promítají do filmu a naopak. Když Gaga a Bradley poprvé zpívají Shallows, měla jsem husí kůži a byla jsem dojatá k slzám. To se mi snad ještě nestalo. Vše perfektně snímané Matthew Libatiquem. Jenže druhá půlka pro mě byla spíše unavený stereotyp, který se vyžívá až příliš ve své vlastní tragédii. Jenže tohle není Titanic, nejde z toho cítit osudovost ani následná životní proměna, jakou Rose prošla. Z filmu se vytratila intimita. Což dost možná byl Cooperův cíl - ukázat, jak deprese a krutý showbusiness ničí vše včetně životní lásky. Film to není dokonalý, ale byla by chyba předstírat, že se nejedná o jeden z nejlepších počinů tohoto roku. Filmy s takovou uměleckou a emocionální integritou je dnes třeba hledat lupou. Přece jen skutečně dokonalé rockové songy jsou ty s notnou dávkou chyb, které ale mají syrovosti a emocí tolik, že na ně stěží zapomenete. ()

eileen

Tak tohle mě opravdu nebavilo a dokoukala jsem to na 3x s velkým sebezapřením a jen ze zvědavosti. O Lady Gaga vím dlouho, že je skvělá zpěvačka nejen popová, ale třeba i jazzová, tady jí to sedlo a její normální vizáž byla osvěžující. Ale ten příběh byl taková nuda!!! Nevadí mi čisté romanťárny, vím, že od muzikálu nelze čekat příběhově nic zvláštního, ale tohle neplynulo, to bylo tak šíleně dlouhý a hudba tak nezáživná, jediná pecka Shallow to nezachrání, ostatní šeď a žádný nápad. Cooper asi dobrý, ale celkově mě ten jejich vztah nějak nevzal. Bohužel, pro mě zůstává o dost vpředu verze se Streisand a Kristoffersonem, hudba je tam sice poplatná té době 70. let, ale má to lepší tah a vztah tamté dvojice mi připadá uvěřitelnější a líp se na to kouká. Nominace na Oscara - kromě titulní písně - nechápu. ()

nascendi

Zo štyroch verzií tohto vďačného námetu som videl dve (s Barbrou Streisand a túto). Nemám najmenšie pochybnosti o tom, že táto verzia i vďaka Lady Gaga je o hviezdičku lepšia, i keď verziu s Barbrou som ani nehodnotil. Nejde podľa mňa o žiaden mimoriadny film, ale dobre sa naň pozerá a pri reálnych očakávaniach môže byť divák spokojný tak, ako som bol spokojný ja. ()

silentname

"A Star Is Born" som nakoniec išiel pozrieť do kina a bol som zvedavý kam sa dostane tento hudobný romantický film s Bradleym Cooperom a Lady Gaga. Aby som bol úprimný, tak nie som nejaký výrazný fanúšik Lady Gaga. Má úžasný hlas, je veľmi talentovaná, no jej skladby mi absolútne nepasujú a neviem sa s nimi nijakým spôsobom stotožniť. Keď som však videl trailer a počul, akú muziku bude tento film dávať dokopy, tak môj záujem narástol. A čo sa týka soundtracku, tak nemám problém si ho kúpiť hneď v deň, keď vyjde a budem si ho môcť pustiť. Pretože hudba v tomto filme je absolútne fantastická. Celý čas som bol nadšený. Alebo teda ... väčšinou. Všetky časti duetov sú vynikajúce. Všetky jej klavírovky ma berú. Keď sa dostaneme do jej popových skladieb, tak to trošku upadá. Nie je to otrasné... ale rozhodne viem povedať, že niektoré skladby mali pre mňa oveľa väčšieho ducha a oveľa viac na mňa zapôsobili. Herecké výkony oboch hlavných protagonistov sú absolútne fantastický. Bradley Cooper dáva do toho všetko ako herec a myslím si, že aj režisérsky preukázal veľký talent. Čo sa týka Lady Gaga, tak je to asi najlepší výkon v celom filme. Nemal som problém jej uveriť všetky emócie. Či už tie šťastné, alebo tie utrápené. A dáva do tohto filmu celé svoje srdce. Tak ako všetci. Čo sa týka príbehu, tak hoci tu sú veci, ktoré som bol schopný odhadnúť, tak všetky na mňa dokázali zapôsobiť, všetky dokázali vo mne vyvolať reakciu a záverečná scénka so skladbou "I´ll Never Love Again" je pre mňa absolútným vrcholom a všetko k čomu sa smerovali je absolútne dokonalé. Myslím si, že som našiel tohtoročný film mesiaca a pokiaľ chcete vidieť v kine romantický film, na ktorý tak skoro nezabudnete, ktorý ma dobré postavy, má skvelú hudbu a dokáže na vás emocionálne zapôsobiť, tak nenájdete nič lepšie, ako je tento film. A som šťastný, že som ho videl. Ani jeden moment ma nenudil, ani jeden moment som nechcel premrhať. Všetko je tu hodné vášho času aj peňazí. Hodnotenie: A+ ()

Willy Kufalt

Súčasné americké filmy až na výnimky nesledujem, na tento som si však zašiel do kina potom, čo ma zlákal plagátom i žánrom hudobnej drámy. Obsahovo neprináša nič nového, než niekoľkokrát zreycklovaný príbeh a po nečekane (alebo očakávane?) smutnom konci nasleduje samozrejme typický citový doják. Zatiaľ čo film ukazuje vzostup mladej speváčky, ktorá sa z prirodzenej nesmelej žienky vedľa country hviezdy postupne mení na komerčnú superstar s umelým účesom a tvárou plnou líčidiel, u samotnej Lady Gagy možno naopak vidieť, ako sa od dosť provokatívnych piesní (najmä teda videoklipov) dopracovala časom k nejakému tomu veľmi slušnému počinu. V tomto filme rozhodne prekvapila hereckým výkonom i ukážkou svojho prirodzeného vzhľadu. Možno tu sledovať vedľa romantického príbehu drámu alkoholizmu zo strany speváka s upadajúcou slávou i tak trochu kritiku hudobného priemyslu v USA. Avšak uprostred film nielenže až príliš rýchlo a nelogicky preskakuje časové úseky od jedného zvratu k druhému (napr. z ničoho nič po pár týždňov kariéry nominácia Ally na cenu Grammy?), ale v týchto chvíľach začína bohužiaľ nudiť. Taktiež som v rozpakoch, či bolo nutné, aby snáď všetky dôležité postavy vrátane staršej generácie tu používali toľko vulgarizmov v najrôznejších situáciách... Avšak soundtrack obsahuje niekoľko skutočne úžasných hudobných kúskov (hlavne ústredný hit Shallow), vďaka ktorým sa tento film stáva napriek všetkým slabinám i subjektívnym diváckym výhradám nezabudnuteľným. Za posolstvo vypovedať životné pocity piesňou, ktoré skutočne dorazilo, a pár nádherných pesničiek rozhodne 3 silné hviezdičky. (65%) [Kino SterCentury Cinemas, Košice] ()

Slarque

Od čtvrté verze romantického hudebního filmu jsem toho moc nečekal, ale zázraky se občas dějí. Lady Gaga je herecky naprosto famózní a zastiňuje i Bradleyho Coopera a Sama Elliotta. Bradley Cooper se ovšem ukázal být ještě větším překvapením, protože film režíroval celkem suverénně a navíc je i slušný zpěvák a spoluautor povedených folkrockových písní. Pár drobných zaváhání by se sice našlo, ale na jedno z pozitivních překvapení roku to stačí (90%). ()

eLeR

Gaga prirodzená, výborne spievajúca. Bradley veľký fešák. Páčilo sa mi, že to nebolo presladené ... dojemné áno. Vo výsledku priemerná romantika. 3,5* ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz