Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Marsik

Čekal jsem mnohem více. Nedokázal jsem se do toho vůbec dostat. Je to na pomezí 3* a 4*, nakonec díky pěkným písničkám dávám 4, ale příběh mě za srdce absolutně nevzal. Ba i samotný závěr jsem přešel bez většího vzrušení či slzy. 70% ()

ledzepfan

Do plné palby tomu za mě chybí jen malinkatý kousíček... První půlku filmu jsem skoro nedýchal jak sugestivně a citlivě mě Cooper protáhnul skrz ty počátky velké lásky... Potom to chvíli vypadalo jako bonusový materiál k Five Foot Two, což nemusí být na škodu (jen prostě pocitově to tady byla více Gaga než Ally). No a pak přišel konec, který se sice sympaticky snažil nesklouznout do lacině vyděračského melodramatu, ale mě osobně by mnohem více emočně zasáhnul (rozžvýkal/pomlel/odrovnal) happy end... Od Gagy jsem špičovej výkon tak nějak čekal. Cooperovi to celé fakt přeju protože odvedl luxusní kus práce na všech frontách. Zástup vedlejších rolí s Eliottem v čele je téměř kulervoucí..... Prostě je to hrozně dobré a hotovo. ()

hous.enka

Už od prvního setkání obou protagonistů je jasné, že film neskončí dobře. On holduje alkoholu a drogám, ona je naivní děvče, které trochu tápe. Jenže přijde velký třesk a ti dva se zamilují. Chvíli to vypadá, že to zmáknou, ale pak jim život zkomplikuje její úspěch. Já nevím, nebýt Gagy, tak je to prostě takový ten televizní film, kterých je všude plno. Jenže pak přijde poslední písnička a já mám husí kůži a vím, že tenhle song si pustím ještě několikrát. Na rozdíl od filmu. Ten už znovu vidět nepotřebuju. Hvězda navíc pro Gagu, která tu ukazuje, že to není jen blbá pop hvězdička. ()

keddy79

Láska je slepá aneb ženské si vybírají špatně a chlast je sviňě. Zahrané a natočené dobře, ale nechápu, co je příběhu tak kouzelného. ()

Vxxx

Po dlouhé době jsem opět odcházela z kina naprosto ohromená. Breadlymu to za kamerou i před ní fakt sedne. Lady Gaga předvedla skvělý výkon, ale Breadly taky. Jeho ztvárnění zdrogovaného opilce je opravdu věrohodné. Až moc reálné, bolest z celého filmu úplně sálala. Heartwarming AND heartbreaking. To bylo první, co mě po skončení filmu napadlo. Muzika moc pěkná a songy nádherné. Sem tam se tam vyskytuje nějaké to cliche ale nic co by mě otrávilo. Nejvíc mě potěšilo, že vše z traileru se stalo během první půl hodiny a zbylých 90 minut jsem byla překvapená tím, čím se film stal. Šla jsem na hudební romaťárnu a dostalo se mi opravdu silného dramatu. Ráda si film pustí znovu. Možná si na něj zajdu znovu do kina. 5* ()

Lukrecie

Romantiky není v dnešní době nikdy dost, celkem silný příběh, ale 5 dát nemůžu, nevěřila jsem tomu na 100%. Celkový dojem prostě na 5 hvězd není. Jednoho oscárka pro Bradleyho (možná 2) by si to klidně zasloužilo. Herecky velmi překvapili oba hlavní představitelé jak Lady Gaga, tak Bradley Cooper, ten byl famózní. "Když nebudeš zkoumat svoji duši, nebudeš mít budoucnost." Výhrady mám k délce filmu. Vše nad 2 hodiny je strašlivě moc a dle mého se to nedá skousnout. Už jsem si poposedávala. Ideální délka filmu je 1:30 - max. 1:45. Ať žijí šikovní střihači. ;) Pak mám výhrady ke kameře, světlům. Při poslední písni Lady Gagy je na jejích šatech po celou dobu dost velký a nepříjemný stín. Působí to opravdu rušivě. A já jsem si tu krásnou love song pořádně nemohla užít, ten stín mě stále odpoutával pozornost od důležitého závěru a gradace filmu. ()

ArsenalEagle

Neskutečný Bradley Cooper před i za kamerou je tím největším plusem, který film má - mám ho opravdu rád a zde se opět vyšvihl a i režisérská prvotina se mu opravdu povedla. Film je to dobrej, o určitě, ale rozhodně nepatří mezi naprostou špičku roku a celé to halo, které se okolo něj točí není úplně právem. Respektive, nechci to nijak shazovat, je zde spousta opravdu silných scén a Bradley je výbornej, ale někdy je příběh až moc uměle natahován a filmu to dost ubírá. I přes snesitelných 136 minut totiž začne lehce nudit. Nebo ne nudit, ale přemýšlíte, kdy už to skončí. Country sem neuvěřitelně sedí a je škoda, že Gaga je spíš popovka, protože bych si plnohodnotný country-rock opravdu vychutnal. ()

ivishka

Jasný je to romantický. Ano písničky nejsou špatný a Shallow se mi líbilo ještě předtím, než jsem film viděla. Tak nějak si myslím, že mezi hlavními herci opravdu něco je i po zhlédnutí filmu i před ním. Bohužel za mě mi nebyla Lady Gaga vůbec sympatická a nevěřila jsem jí ani ten nos mezi očima. Bradleymu neslušely dlouhé umaštěné vousy a vlasy, ale jednu hvězdu si zasloužil za to, jak se snažil film zrežírovat. Bohužel za mě to je typický vzor toho jak vypadají tyto filmy a jaký mají dopad. Dlouho dopředu se o nich mluví, a jak vyjdou všichni na ně běží do kina. Diváci jsou pak ochotni za soundtrack utratit nemalé peníze (ruku na srdce tyto filmy když do nich nacpete známé tváře musí vydělat majlant-co si budeme povídat, že). Jenže já jsem vždy proti proudu a tento film si už nikdy znovu nepustím. Prostě věčně sjetý a opilý Bradley a nesmypatická hlavní hvězda mi to nějak znechutili hlavně tím, že se snaží snímek zavděčit každému.. A já se na vařené nudli utáhnout nenechám :-). ()

Riddick77

Bradley Cooper si pro svůj režijní debut vybral předělávku romantického hudebního dramatu Zrodila se hvězda, v němž se opětovně pokusil zachytit konflikt mezi slávou, úspěchem, závislostí, lidskou zranitelností a láskou. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů zejména v první polovině šlape jako hodinky, aby následně trošku zpomalil a vjel do předem vyjetých žánrových kolejí. Dramaticko-romantická linka je jistě předvídatelná, avšak těžko Cooperovi právě tohle vyčítat. Dokázal nesčetněkrát odvyprávěný příběh zabalit do atraktivního a svěžího balení, k čemuž mu dopomohl nejen evidentní cit pro režii zkombinovaný s všudypřítomným nadšením pro věc, ale rovněž dokonalý casting, minimálně dva výjimečné herecké výkony a nadupaný soundtrack. Lady Gaga je jako Ally naprosto famózní! Recenze zde. ()

Sidonka

Předevčírem jsem koukala na jiný hudební film a fakt veliký rozdíl. Nevěřím tomuto příběhu ani slovo, natož aby dokázal jen obyčejně zaujmout. Prvních 45 minut civím na nezáživnou telenovelu o tom, jak bohatý zpěvák, hvězda country, uhání uklízečku odpadků Stefani, která ho dlouho odmítá a už nějak nechci sledovat dál... Nic proti slaďárnám, ale tohle nefungovalo v ničem, až na pár písní... No, co říct víc? Jak to asi bylo doopravdy? Určitě ne tak nudně jako tento šedý film. ()

nirvanafan

Po nesmírně slibné první polovině to konec totálně zabíjí. Asi bych i přežila, že je to díky tomu ještě větší limonáda, odpustila bych tomu i fakt, že je poslední část nesmírně uspěchaná. Co mi ale naprosto trhá žíly je totální absence konfliktu. To, že mám před sebou muzikál, přece neznamená, že rezignuju na veškerá další kritéria a budu si jenom říkat "jé, oni si tam tak hezky zpívají". Nehledě na to, že se jedná o vyslovený projev kulturního barbarství. Gaga na začátku tvoří svoje věci, které jsou poslouchatelné a člověk zjistí, že dokonce umí dobře zpívat, aby posléze na vlně úspěchu přešla na tak totální popové odrhovačky, že to sračkovitostí překoná i její reálnou tvorbu. Čekáte, že kvůli tomu bude mít nějaký zásadní konflikt se svým manželem-písničkářem? Čekáte marně. Poté, co se jí něco pokusí naznačit a ta káča se urazí, tohle celé končí a po chvilce skončí i celý film tím nejpatetičtějším možným způsobem. Ale abych nebyla pořád jenom zlá, musím uznat, že herecky je to na jedničku a minimálně první půlka filmu člověka vtáhne do děje úplně bez problémů. O tom, že by si na Oscarech měli vytáhnout hlavu z análního otvoru se radši podrobněji rozepisovat nebudu. ()

GodComplex

Pro podobne hudebni romantiky mam slabost, nicmene si me to chvili muselo ziskavat, hlavne Lady Gaga, ktera mi ze zacatku prisla strasna, ale bud se to postupne zlepsilo, nebo jsem se zacal vic soustredit na Bradleyho Coopera, ktery byl skvely, jak herecky, tak rezisersky. Vyborny debut. 8/10 ()

Laxik

Moje první Zhrosezda, takže nemám s čím srovnávat. Nikdy bych ale nevěřil, že mě dokáže na zadek herecky posadit osoba, která si říká Lady GaGa a ve svým umění nosí blýskavý hadry. Jako Ally je ale dokonalá. Film kupodivu nejlíp funguje v pasážích, kdy jde o romantickou pohádku. Jako drama o vztahu, který má své vzlety a pády je maličko obyčejný. Finále to ale vyšvihuje zas na jinou úroveň, u závěrečnýho songu jsem byl na měkko. ()

Freemind

Oblačno, místy zataženo, pozorování hvězd se nekoná. Obávám se, že úspěch tohohle dokonale standardního, předvídatelného a neinvenčního filmu může do budoucna pohřbít Copperovu režijní kariéru. Tohle fakt není "good enough", Bradley. ()

Makky

Príjemná romantická dráma, ktorá sa na veľa nehrá. Má výborné ústredné duo, Cooperovi upoteného charizmatického notorika uveríte okamžite a Gaga akoby hrala samu seba. Jej postava prechádza najväčším progresom a zmenou a svoj part zvládla podľa môjho názoru vynikajúco. Väčšina piesní nie je príliš zapamätania hodná, niektoré však majú energiu a správny drive. Chýbala mi väčšia interakcia s publikom, zameriavali sme sa až príliš na hlavnú dvojku. Zvraty a konflikty sú klišé za klišé, ide však o príjemný snímok, ktorý stojí za pozretie. 3/4* ()

harfuska

Bohužial pre mňa bezduchý film bez akejkolvek iskry. Herecky neprirodzené, ba až komické, Gaga spevácky neoslnila a Cooper umumlaný. Príbeh by nebol až tak zlý, ovšem na moj vkus nefunkčne spracovaný. Naviac ma nebavili pesničky ani spev a to je pri hudobnom filme problém. Poctivo som to odtrpela až do konca v nádeji, že nájdem aspoň jedno pozitívum, avšak nič. ()

Tony.cs

Hudebně úžasné, herecky skvělé. Bradley se sakra vytáhl. Jako samostatný film to funguje, jako remake to byla trefa do černého. ()

blackrain

Nezlobte se na mně, ale já jsem tenhle filmový příběh dala do konce s velkým sebezapřením. Od půlky jsem měla co dělat, abych to dokoukala. Očekávala jsem něco trochu jiného. Všichni kolem mě o filmu básnili. Tak jse se rozhodla podívat se taky. No, patrně jsem sledovala jiný film než ostatní. Lady Gaga mě mile překvapila. Byla moc hezky civilní. To bylo fajn. ()

italka63

Jen tak stručně, zkrátka skvělé, Bradley i Lady Gaga, která krom velmi slušného zahrání své role krásně zpívá. Cooper, ten zarostlý týpek s kytarou, co si huhňá do vousů, ten překvapil, a příjemně. A Sam Elliott, ten kdysi nádherný chlap s podmanivým hlasem, to byla třešnička na dortu. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz