Pobřežní hlídka

• USA Baywatch (více)

Mitch (Dwayne Johnson) je chlap jako hora se silným morálním kompasem a stoprocentním zápalem pro práci vodního záchranáře. Je to prostě naprostý opak Matta Brodyho (Zac Efron), bývalého úspěšného olympionika, kterému sláva natolik stoupla do hlavy, že si po nekonečné sérii průšvihů musí pod Mitchovým velením jako plavčík odkroutit pár desítek hodin veřejně prospěšných prací. Matt má však ego stejně silné jako bicepsy a ani takové varování osudu nebere moc vážně. Místo bdění nad plážovými povaleči bez uzardění zírá do výstřihu dalšího nováčka v týmu, nádherné ale odtažité Summer (Alexandra Daddario). Za jiných okolností by si ho Mitch asi podal, jenže teď na to nemá čas, protože se mu na pláži začaly kupit problémy. Tu moře vyplaví pytlíček s drogami, tu mrtvolu... A protože místní policie vše bohorovně přehlíží, vydá se parta plavčíků na trestnou výpravu, která nemůže skončit dobře, pokud jeden z jejích členů nepřestane všechno sabotovat. (CinemArt)

Pilda17

Klasická pobřežní hlídka díru do světa neudělala. Kromě koziček Pamely, ty si pamatuje celý svět. Tento snímek má s pobřežní hlídkou společného jen málo, ale pár scén je potěšujících. Zábavná jednohubka, která neurazí a i herecká sestava potěšila .. 6/10 = 60% ()

salahadin odpad!

IQ pod úrovní sprchového koutu se zabudovaným rádiem, přehlídkové molo těch nejnesympatičtějších pipek a pipů. Hned v úvodu, kdy si jde Skála zaběhat, jsem dostal exzém. A na konci filmu mi z kůže nezbyl nic než měsíční krajina. Čekal jsem blbost na odreágování, když člověk žere antibiotika a venku mrzne. Výsledek? K Antibiotikům jsem přidal acylpyrin a otevřel okno. Tohle fakt nešlo. ()

-OverLord-

Naprostá volovina, která je ale docela prča. Takové ujeté béčko, které místy až paroduje samo sebe, se slušným obsazením, několika vážně vtipnými momenty a cameo rolemi. Ale hlavně do letní pohody. ()

misterz

Niečo pre mladšie pipinky, ktoré tu určite budú slintať nad holou muskulatúrou barbienovského Kena Zaca Efrona. Na druhú stranu čo sa týka hereckého obsadenia, mám rád The Rocka, ktorý mi už nie raz dokázal, že vie pobaviť aj v nejakej komédii alebo rodinnom filme. Dejová linka na báze chyťme vinníka ale nestraťme pri tom job síce nie je žiadne terno, no našťastie sa tu vyskytlo niekoľko celkom vydarených vtipných scénok, ktoré vždy aspoň z časti nastupujúcu nudu trocha zahnali. Slabší priemer. 55/100 ()

pornogrind

Kdysi se po pláži (v seriálu nevalné kvality) proháněl Mič Bjúkenen v podání Dejvida Hajzlhófa. Seriál sice nebyl nic moc, ale film , kterej se pokusil obživit pobřežní hlídku je na tom ještě hůř. Nezachrání to ani Mič Bjúkenen v podání Dvejna Džonsna. Příběh nudnej, vtipu pomálu a jako bonus Zek Ufon kterej mě neskutečně sral. To vše ve zbytečně dlouhé stopáži. ()

mzss1

|60%| Původní Pobřežní hlídka mě teda moc nebavila, takže nebudu srovnávat. Od tohoto jsem moc nečekal, jen tak náhodně z nudy jsem si to pustil. Ve finále jsem relativně spokojen. Pobavilo mě to, nenudilo, neurazilo a ani jsem se necítil trapně, protože trapných scén tu moc nebylo. Od poloviny filmu to tedy začalo být trochu ujeté, začalo to mířit do úplné parodie a to hned na více způsobů. Trochu jsem byl z toho na rozpacích, že z toho udělali takové klišé. Zaryté fanoušky původní hlídky to urazit může, ale mě naštěstí ne. Rock je tu fajn, baví mě, stejně jako ostatní postavy mi nepřijdou nejhorší. Jen ta zápletka po druhé půli filmu mi přijde dost ujetá, ale ještě v snesitelné normě dle mého měřítka. Technická stránka je dobrá, scéna, kdy zachraňovali uvízlé lidi v hořící loďce, mi přišla výborná. Takže kdyby ta druhá část filmu se věnovala pouze záchraně lidí a vztahů v hlídce, byl bych možná spokojenější. I tak mě to celkem bavilo, podíval jsem se na pír pěkných bab atd. A cameo dvou hlavních postav z původního seriálu mě absolutně nezajímalo, toť vše. ()

kingik

Hromotluk Dwayne Johnson z pozice producenta naznal, že nadešla ta správná vlna, která by mohla přivalit legendárního Mitche Buchannona a spol. Zatímco zpěvák Jimi Jamison, co nazpíval úvodní odrhovačku ze seriálu, která z éteru dávala povel zastydlým masturbátorům, že se blíží karavana "kejmltous", dovedně i korektně skrytých za proradným červeným kusem látky, už čichá fialky zespodu, jména seriálových postav jsou nesmrtelná. Opět jsou vedle Mitche na scéně C.J. Parker, Summer Quinn, Stephanie Holden a Matt Brody. Na koho se nedostalo, nemusí zoufat. Má to sexappeal i určité seriálové vyznění. Jen je třeba si přivyknout, že se změnou castingu přišly vizuální a nezanedbatelné změny zažitých postav. Asi nikdo by si v devadesátých letech nepomyslel, že vytáhlého "kudrnáče" Mitche jednou bude hrát chlápek s šíleným obvodem bicepsů a plešoun k tomu, Summer bude bruneta sexbomba (původně to byla blondýna Nicole Eggert), nově Alexandra Daddario, a Stephanie bude exotická prsatice (původně ji ztvárnila Alexandra Paul s chlapeckým hrudníčkem), štafetu po Davidu Charvetovi převzal Zac Efron, který ztvárnil problémového plavce Matta Brodyho, který zanedlouho posílí řady plavčíků. Casting je sice mírně bizarní, to ano, určitě ale oproti scénáři není napřesdržku. To za scénář bych moc bodů neudílel. Je natolik triviální a málo rozmáchlý, že to filmu citelně kazí. Zahrnuje distribuci drog, kterou má na svědomí nenechavá a ziskuchtivá podnikatelka (Priyanka Chopra), nicméně celé to zvláštní "detektivní" pátrání vyznívá suchopárně, mrtví jsou koneckonců jen dva. Film je prezentován jako komedie, většinu času jsem jej zrovna komediálním neshledal. Kromě toho, že Mitch svého nezkušeného nováčka častuje nejrůznějšími směšnými jmény i přídomky, nejvíce gagů přijde až se scénou na pitevně, což už bude mít film za sebou přibližně polovinu z dvouhodinové stopáže. Duo Johnson/Efron je velmi funkční, šlape jim to, když se špičkují, sice jejich polarizace bude na nějakou dobu ochromena poté, co Mitch dostane padáka, zrovna ve chvíli, kdy celý film získával na obrátkách, ale jejich duo je super. Filmu by neuškodilo získat na dynamice dobrým střihem. Režie Setha Gordona nepřijde s něčím, z čeho padne huba, určitě se zaskví ve scénách s plameny, zelené plátno je znát, i prohlídkou penisu mrtvoly. Zpomalené záběry mají takřka parodickou rovinu. K vidění je penis, film je ale cudný a skoupý na odhalené ženské vnady. Prostě nic z nich neuzříte, ovšem mužské fantazii se meze nekladou. Nemůžu vynechat camea Davida Hasselhoffa a Pam Anderson, dostatečné opodstatnění jsem v nich neviděl, prostě kdyby zde nebyli, nic se nestane. Film stejně moc legendární seriál nepřipomíná, mluví se zde sprostě, vše je celkem nekorektně pojato, od ratingu R jsem čekal víc, prostě větší nářez. Zdá se, že na diváky už seriálové legendy nezapůsobily, film v kinech komerčně nezabral. Lze konstatovat, že do módy přišly hezčí mladé ženy, než tomu bylo v devadesátých letech. Na "Pobřežní hlídku" se už pozapomnělo. Dwayne Johnson po vzoru kolegů z 21 Jump Street zkusil převést jeden seriálový milník na velká plátna. Ženám to nebývale (prsatě) sluší, on i Zac jsou fajn, jen ten ohlas není silnou vlnou, jen takové prima šplouchnutí, aby se účes nerozdrbal a divák zůstal s pocitem dobře strávených dvou hodin na pláži. 7/10 () (méně) (více)

InJo

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 % ()

Frajer42 odpad!

Ve vzduchu poletoval neskutečný potenciál na vytvoření komedie tak trapné, že by se mohla snad i svým způsobem proměnit v kult. Místo toho tvůrci vytvořili naprostou píčovinu bez nápadu, která velmi brzy zanikne. Dwayna Johnsona mám moc rád, análního průzkumníka Efrona nenávidím. Oba zde byli zasazani do maximálně trapných a odpudivých rolí. Příběh pořádně nikam nesměřuje. Humor zde funguje pouze v kratičkých momentech, když se drží toho nepokleslejšího záchodového dna. Jakmile se tvůrci pokusí zajít o stupínek výš, celé se to boří jako domeček z karet, přes který se projelo tornádo. Jakožto zástupce lepšího pohlaví jsem se těšil i na nějaké ty pohledné a lehce oděné slečny. V pár případech to ušlo, ale jsem si jistý, že se dalo rozhodně najít pohlednější kusy. Camea dvou nestárnoucích legend bývalého televizního hitu jsou těmi nejhoršími a nejnudnějšími, jaké jsem za svůj filmově bohatý život viděl. Snímek se vyplatí vidět snad pouze proto, abyste mohli při dlouhých podzimních večer sdílet svoje zhnusení nad sklenkou dobré lihoviny. ()

predators odpad!

POMO, já myslím, že to je ještě horší! Nepobavila mě ani ta úvodní "vtipná" scéna s dickem! Kolikrát jsme něco takového viděli?! Jinak se jedná o slátaninu ve všech aspektech, které od filmu očekáváte. Veškerá snaha skončila někde na 10% zamýšleného výsledku. Takže nakonec vtipy nejsou vtipné, akce je málo a nenazval bych ji akcí a příběh stojí za starou Bellu. Je to takové polovičaté, možná snad i čtvrteční, řekl bych. Jediné, co tedy opravdu zaujme a na co si přijde jak pánské, tak dámské publikum, jsou hezké křivky plavčic a vysekané figury plavčíků. Pro Rocka asi stejná facka jako pro Vina Naftu v xXx: Návrat Xandera Cage. ()

Yoshitsune

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři. ()

silentname

Nemyslím si síce, že je nutné, aby tento film existoval, no nakoniec to až také hrozné nebolo. Mám pocit, že ľudia, ktorí robia posledné roky americkým komédiám marketing a trailery by mali dostať výpoveď, lebo odtiaľ to pôsobilo oveľa tragickejšie. Dwayne Johnson je opäť vynikajúci a ani Zac Efron nie je najhorší. Chalan sa celkom vypracoval. Fóry zväčša fungujú, no boli aj také, pri ktorých som sa nesmial. A pravdou je, že asi neviem prečo tento film potrebuje aj kriminálnu zápletku. Možno na natiahnutie času, a aby sme mali tím viac pokope. A možno je to miestami otravné a blbé, no v rámci komédií z Ameriky som už videl oveľa horšie kúsky. Na to, že hovoríme o filme "Baywatch", toto nie je najhoršie. A ak by to bolo v telke, možno by som si to pokojne pozrel aj znovu. Viac nepotrebujem ani hovoriť. Celkom som si film užil a toľko asi povedať aj stačí. Hodnotenie: C+ ()

Ratemus

Ztřeštěná, vulgární, béčková komedie, která má vše,co patří k těm blbostem z devadesátých let, který se tváří hrozně vážně, ale je to tak stupidní až to bolí. I když zde je jasný, že jde o komedii a béčko už od začátku. Na to že je to taková blbost, tak jsem se místy fakt bavil, Se sednou více komedie kde je jako doma a Zac už dávno není ta tvářička z muzikálu. Ženský je radost pohledět a musím říct že i Zac je neskutečně nabušenej. Jako asi to už neuvidím. Účel splnilo. ()

nash.

Velký špatný. Malý taky špatný. A když na to přijde, tak vlastně všechno špatný. Úvodních deset minut výborně navnadí na zábavu, která si bude utahovat se seriálového fenoménu devadesátých let “Nezdá se ti, že běží zpomaleně?“ Jenže pak to všechno, zejména humor, spláchne obří vlna nudy, která se pokouší utopit diváka v občas vulgárním, občas fekálním, ale většinou jen dětinským předstírání jakože legrace. Načesaný Efron se nechytá, hostující bollywoodská hvězda Prianka Chopra působí bezradně místy až ochotnicky, a navíc je podivně, téměř k nepoznání, nateklá. Zbytek je křoví, které se ani nesnaží předstírat herecké výkony. Není divu. Zpackaný scénář má všechny vady na které si vzpomenete. Přepálenou délku, špatný timing, žádnou dynamiku a vývoj, jen bezradné přešlapování vyplněné hloupými dialogy. Dokonce i ty okamžiky, které mají potenciál být vtipné, zabije jejich zbytečné a úmorné protahování. Tohle prostě ani Rock se svými bicáky a širokým úsměvem neutáhne. ()

eLeR

Na rozdiel od tvorcov v tom 1989-om, ktorí to hádam mysleli vtedy aj vážne, to títo nebrali ale absolútne vážne. Vďakabohu. Niektoré vtípky síce vydarené, ale ostatné dosť nuda a niekedy celkom trápna. A neviem ako vy, ale ja som to mala miestami strašne spomalené ... muhaha. 2,5* ()

Seriálové rebooty na cestě

31.12.2016

Rock Supermanovým vzorem

Rock Supermanovým vzorem

30.05.2016

Dwayne "The Rock" Johnson patří mezi herecké hvězdy, které přebíhají z jednoho velkého filmu do druhého. Statný Kaliforňan nedávno dotočil Pobřežní hlídku, právě maká na Rychle a zběsile 8 a na… (více)