Živí mrtví - Série 5

(série)
USA, (2014–2015), 11 h 35 min (Minutáž: 42–64 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Steven Yeun, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Emily Kinney, Sonequa Martin-Green (více)

Epizody(16)

Děj páté série začíná přesně tam, kde hrdiny opustila čtvrtá řada, totiž v Terminusu, jenž se namísto bezpečného útočiště ukázal být spíše zajateckým táborem. Závěr předchozí řady vyvolal celou řadu otázek. Proč jsou v Terminusu drženi zajatci? Podaří se skupině ze zajetí uniknout? Pokud ano, kam se vydá? Bude snad doprovázet Eugena do Washingtonu? Podaří se najít zmizelou Beth? Na všechny tyto otázky by mohla tato série přinést odpovědi. (Necrotongue)

IvoB

Bída. Slibně načrtnuté dějové linky jsou naprosto promarněny. Děj zpočátku vlastně nikam nesměřuje. Skupinky postav prostě jen tak cestují z bodu A do bodu B v kruzích... řada tak najednou nabývá takřka epizodní struktury. V druhé polovině už to vypadá zase nadějněji. Faktem ale je, že jsou ustavené postavy vyměněny za naprosto nezajímavé charaktery, které mnohdy akorát otravují. Dojem je podobný 4. řadě... 3* (6/10) ()

Renfield

Série sice slabší, ale posun v psychice postav a vlastně srovnání s obyvateli Alexandrie na výbornou. Nic jiného se po odhalení skutečné tváře Terminusu ani nedalo čekat - výborná epizoda. Další následují, například ta kanibalská a samozřejmě odplata v kostele, při niž je znát, že se skupina dostává tam, kam by se dostal snad každý v tomto světě. Pobyt v Alexandrii a především její pacifističtí obyvatelé vypadají samozřejmě až směšně, ale štěstí není věčné. Nemocnice v první části příliš nezaujala, postavy v ní sice schopné, přesto nezajímavé. Dobře, že tahle část neměla dlouhého trvání, přesto vyústění situace velice dobré. Dění v Alexandrii příliš zajímavé není, je tomu tak i díky tomu, že jediný zajímavý a schopný přeživší tu je Aaron. Vše zachraňují konflikty uvnitř osady, Rick, Abraham, Glenn/Nick. Závěr klasicky silný, dobře sestříhaný. Tady snad více než dění v Alexandrii zaujme výprava Daryla a Aarona... Morgan je zpět a véčkaři řekněme lehce nastíněni, už jen ta výborná úvodní scéna s Morganem. 80% ()

Toka

|| 5. série – 85% Tohle mohla být nejlepší série a překonat i druhou řadu. Bohužel jí úplně uzemnily zhruba tři episody v polovině, kde se v podstatě jenom vyplňovala vata a navíc to z mého pohledu bylo hodně nešťastně zvládnuté.Tohle všechno smete ze stolu bravurní poslední třetina, která dodává skvělý nádech a novou tvář. Navíc je zde vidět větší důraz na vývoj postav. Bohužel, řada se hodnotí jako celek a nad nešťastným středem nemůžu přimhouřit oči. ()

Klajondr

Rozhodně slabší, než série minulé, ale i tak zajímavá a napínavá. Postavy se nám vyvinuly a u některých jsme mohli pozorovat i jejich nečekaný konec. Co však sérii velmi škodí je občas nezajímavý příběh. Zatím se s tím ovšem setkáváme jen zřídka. Snad to tak i zůstane. ()

Najt

Pátá série byla opět povedená. Příběh pokračuje přesně tam, kde skončí série čtvrtá. Dočkáme se tu nových postav, nové osady a také i několik smrtí hlavních postav. Nechybí akce, drsné momenty, tuny zombie a pořádná postapo atmosféra. ()

Catella

Rickova skupina se znovu shledává v Terminusu, odkud ale rychle zmizí a naleznou útočiště v kostele s podezřelým farářem a nakonec zamíří do Alexandrie, satelitního městečka, které je energeticky soběstačné a umožňuje svým obyvatelům život jako před zombie apokalypsou. Hodně se mi líbilo, že se celá skupina semknula dohromady a držela pospolu. Mezi zvraty této série patří smrt Beth, a také zjištění, že Eugene není žádnej vědec a nemá ani šajna jak zachránit planetu, takže hon za pokořením Washingtonu odpadá. V Alexandrii se seznamujeme s mnoha novými a velmi najivními postavami, které se rychle podřídí Rickovi, Michon a celé jejich skupině. ()

Lendak

Prvá epizóda je dačo neskutočné. Lebo po prvýkrát v živote sa mi vyčaroval úsmev na tvári keď som videl ako niekoho zaživa roztrhali zombíci. A zbytok série sa vlečie v podobnom duchu. Prvá polka o uzatvorenej diktatúre v nemocnici je zaujímavá, ale tá druhá polka je to, prečo The Walking Dead milujem. Finále ako vždy je úplný vrchol celej série a diváka poriadne navnadí na ďalšiu sériu. Scéna v točiacich dverách je jedna z top scén celého TWD. Chudák Noah. ()

Jason13

90% Oblíbené postavy: Michonne, Daryl, Rick - Tady na to tvůrci vlítli pěkně zhurta už od prvního dílu (jeden z nejlepších vůbec). Pár následujících dílů bylo soustředěných spíš na menší skupinky postav. Přišel jeden, zásadní a pro mě nejsmutnější odchod postavy a přišlo mi, že byly víc než kdy jindy znát rozdíly mezi jednotlivými režiséry - např. epizoda s Tyresem se povedla.. Příchod do Alexandrie odstartoval zase novou éru seriálu.. Jo a Sasha = první postava v TWD, které jsem opravdu přál pořádnej kousanec... ()

Jandr

Hele já nevím. Ty seasons jsou čím dál více nudnější. Start 5te season byl hodně dobrý, ale potom to byla jedna velká nuda. Poslední díl top, ale na to, že to bylo finále, mohlo to být lepší. 6,5/10 ()

K1K0

5. séria je celkom fajn opäť je to posun vpred o niečo ďalej. Mam však pocit že sa to točí dokola a veľa sa toho opakuje. Pribúdajú nové postavy, nové prostredie, je to celkom v pohode. Po tom ako sa skupina dostane do Terminusu, zistí že nenašli útočisko ale chytili sa do pasce. Preto jedinou možnosťou je ubrániť sa a dať sa na útek. Eugen prezradí tajomstvo že nie je žiadny vedec a že nepozná žiadny liek na záchranu ľudstva, tým sa veci trošku zkomplikuju. Objavuje sa nová nádej po tom ako skupinu úkrytu v stodole nájde jeden chlapík a poskytne im bezpečie vo vybudovanom meste ktoré je blízko. ()