Prochy38

Překvapuje mě zdejší lehká nevraživost vůči tomuto snímku. I když 64% (25.12.2013) není tak zlé. Co se mě týče, já si tuto romantickou jednohubku náramně užil. Romeo a Julie přeneseno o x set let dopředu, možná do jiného světa úplně. Já fakt koukal na dokonalé zpracování kontaktu obou světů. To prostě nemělo chybu a jen tato myšlenka je hodna nejednoho ocenění. Úžasné. Dnes už je těžké přijít s něčím novým a toto, to bylo báječné. Technicky, až třeba na nějaké detaily to bylo fakt zvládnuto parádně. Jen jsem zíral. Do toho příběh jak z červené knihovny, což mi nevadilo ani v nejmenším. Strašně moc se mi to líbilo. J. Sturgess vynikající. K. Dunst je taky moc dobrá, možná by zde bodla mladší herečka, ale taky pořád vypadá na 19... Fakt líbilo. ()

bloodcountes

Já na romantiku nejsem a byla tam, ale tak nějak snesitelně. Jsem na sci-fi a nebylo tam, ale tak nějak snesitelně. Úplně zbytečně byla na začátku dána nějaká fyzikální pravidla, která se potom nedodržovala. Není to první takový film a vždycky se divím, proč vůbec tam ta pravidla tvůrci definují a tím si komplikují život. A komplikují ho i divákům, kteří je vezmou vážně a potom je ty kiksy rušej a rozčilujou. Já jsem se nechala unést vizuálem, velmi zajímvou hudbou a archetypálním příběhem Romea a Julie trochu jinak. Klišovitost mi v tomto případě nevadila, jak říkám, film využívá určitej archetyp, obraz milenců, kteří podle všech pravidel nemohou být spolu a přesto si najdou způsob, jak to dokážou. A takový obraz není klišé. Navíc mám jak Sturgese tak Dunst ráda a dobře se na ně dívá, takže mi tenhle filmeček dneska skvěle sedl. ()

qxkamo

Skvely napad na sci-fi film a netradicne pozostavajuci z romantickeho pribehu. Prave tie sceny vo filme vas nutia cely cas premyslat, preco je toto tak a preco tamto tak a tak sa trochu odputavate od romantickeho pribehu, ktory je hlavnou myslienkou celeho filmu. Prave preto az 3 hviezdicky :). ()

.baris.

Audiovizuální nádhera a úžasný nápad! Slabý scénář však vyzradí všechno hned na začátku, a tak je to potom chvílemi trošku nuda. Konec je sice fajn, ale je dost zkratkovitý, jako kdyby to tvůrci chtěli najednou rychle ukončit, a to je škoda... Jim Sturgess je ale prostě pořád tak strašně krásnej chlap, a já za něj tu hvězdičku přidám, SAKRA! ()

Phorbo

Vzít v potaz to, že by Adam i po pár desítkách minut asi měl bolehlav z překrvené hlavy, sako, kravata a vlasy (které si sice tuží, ale což o to) v jeho down below "padaly" nahoru, a třeba když padá z up top moře do moře down below tak by se asi rozmáznul jako vejce o zem. Fyzicky je to sice na hlavu, ale v rámci možností je to relativně snesitelné. Hned na začátku můžeme pochopit že Eden musí být vzhůru nohama na převisu aby mohla být v Down Below, ale jinak mě to místy příjde jako docela ulítlý. Navíc proč s Bobem vytvořili nějakou hmotu která levituje a nebere v potaz nejakou gravitaci? Není tam ani slovem vysvětleno, co s tím kluci hodlají dělat, nebo jak to vlastně bude fungovat, anebo vlastně jak to funguje i potom na Eden. A že jí těhotenství změní? Pohátkové scifi. S dramatem to moc nemá co do činění, ale shlížitelné to je... ()

Mikino00

Obyčejný naivní romantický příběh zasazený do vizuálně poutavého prostředí, založeném na chatrně vymyšlené fyzice, kterou tvůrci na začátku předloží a následně se ji moc nedrží. Takhle Dunst svou kariéru nerestartuje. ()

Jaro_slav

Čtyřvězda z balkónem, ale vše jen za ten nápad a vizuální provedení (1/2*), za trabanty a žigulíky (1*), za Timothyho zábavný hraní (1*) a za hoďku a půl Kirsten Dunst (3/2*). Kdybych se nicméně rozhodl začít to analyzovat z hlediska logiky děje a dodržení "gravitačních" premis zmíněnych na začátku, a potom hlavně z hlediska nazvučení motoru trabanta, ve čtvrtek by to popeláři odvezli i se zbytkem obsahu naší popelnice (kde se už rok popel nevyskytuje). PS: 3D zde nefunguje, spíš škodí, nicméně NENÍ DABOVANÝ! :) ()

Weyland

Opět jeden ze snímků, u kterých je trailer lepší než samotný film. Děj se drží jen v jedné linii a vůbec se nerozvíjí. Dvouminutové romantické scény natočené z jednoho úhlu kamery, se mi zdály až přehnané a působily na mě dojmem, že tvůrci už nevěděli čím jiným film vyplnit, tak na diváka zkusili city… Ukončení filmu a vyřešení hlavní, a v podstatě i jediné zápletky mi přišlo velice strohé a dosti jednoduché. I zde mohli tvůrci zapojit více fantazie a vymyslet něco smysluplnějšího. Herecký výkon hlavních hrdinů byl průměrný, ale upřímně řečeno - od Kirsten Dunst jsem prostě čekal více. Co mě ale na filmu asi nejvíce zklamalo, byla absence jakékoliv akční scény. Bohužel film si mě nezískal ani hudbou, které dávám také jednu z hlavních priorit. Na druhou stranu musím ocenit velice kreativní a originální nápad vytvořit film o dvou světech s odlišnou gravitací. Film z mého pohledu zachraňovaly jedině 3D efekty a ve většině scén i dobrá kamera a sympatický Timothy Spall. ()

simply

Není to zrovna nejchytřejší film a některé věci mi přišli docela hodně nadsazené. Na druhou stranu nádherná vizuální podívaná, s velmi oddechovým romatickým příběhem... ()

Marys

Zaujímavý námet, no až príliš veľké sústo, ktoré by si zaslúžilo oveľa prepracovanejší príbeh, mytológiu a všetko. Zbúchaný nápad dvoch svetov snažiacich sa niesť odkaz súčasného prehnitého sveta, na ktorom sa ale bez poriadnej prepracovanosti dá veľa vecí pokaziť. K počudovaniu som si až toľko veľa chýb nevšimol, prostriedok filmu bol dokonca dosť zaujímavý, možno tomu chýbalo ešte nejaké filmové meno - Mary Jane a Peter Pettigrew celý film neutiahli, každopádne keby sa ušetrilo na kulisách a pridalo na prepracovanejšom scenári, páčil by sa mi film viac. Už v úvodnom dlhom monológu som sa zľakol, aká patetická hlúposť z toho vypadne, následne som si film celkom vychutnal, no záver mi filmári maximálne pokazili. To bola úplná päsť na oko, ktorá tam nemala čo hľadať. Radšej to mohli useknúť trochu skôr, alebo spraviť otvorený koniec no to, čo prezentovali bolo skrátka nevhodné podľa mňa. ()

gumolit

Zakázaná láska! Dvaja ľudia ktorým rôzne dôvody bránia tomu aby boli spolu koľkokrát toto téma bolo už spracované v literatúre,filmu a divadle??/Romeo a Júlia,Tristan a Isolda,Titanic/.Je možné vôbec vymyslieť pre túto zápletku ešte niečo originálného??Režisér Juan Diego Solanas dokazuje že to ide !Paralelné svety sú vskutku neobyčajný film a poteší všetkých milovníkov fantasy, futuristických a nesplnených snov.Film predovšetkým vsadil na úchvátnú obrazovú stránku a formálna časť víťazí nad obsahom ale už len kvôli pekným obrazom pre oči tvorcom prepáčime všetko.Romantika a napätie sú dávkované v dostatočnej miere lenže vytvárna stránka zamestnáva divákov viac.Z námetu sa dalo vyťažiť trochu viac a ten zrýchlený koniec je trochu neodpustiteľný.Neberte tento film ako sci-fi pretože je to romantická rozprávka , ktorá má svoje vlastné pravidla.Nám chlapom môžem len odporučiť aby sa na to pozerali so svojou polovičkou alebo inou osobou nežného ženského pohlavia a po skončení filmu vás zaslúžená odmena určite neminie!! ()

seko0408

Je dost odvazne si trufnut natocit film zlozeny z dvoch klucovych zanrov ktore sa k sebe hodia ako zmrzlina s kecupom. Romanticke sci-fi je naozaj zaner s ktorym sa bezne nestretavam. J. D. Solanas ma presvedcil ze aj odlisne veci mozu tvorit skvelu kombinaciu. Ocakaval som priemernu oddychovku no film ma milo prekvapil. Tlieskam :) ()

Nethar

Vizuálně možná ok, Kirsten Dunst se hezký usmívá, ale to je tak nějak všechno. A to mi vůbec nevadí fyzikální nesmyslnosti, kterých tam je dostatek, ty se musí brát s rezervou. Velmi velmi slaboučké. Zápletka, co už tu párkrát byla, rychlé nezajímavé vyřešení všech problémů... slabota. Ač nápad to byl vlastně hodně dobrý. ()

Oyer

Né tak často se stává, že se až takto zadívám do romanťárny ! Ty já totiž obvykle až tak moc nemusím. Tato však v sobě nesla svůj osobitý nádech, kdy nepřekonatelnost čehosi byla láskou udolána. Sám o sobě jde o výborný nápad - dva světy proti sobě, každý s vlastní gravitací ... atd atd... Dost jsem se obával, že romantika vtáhne děj do jakési monotonní linie - místy až velmi nudné. Nestalo se tak. Né že byl děj nikterak složitý a extrémně zamotaný, spíše přímočarý, přesto originální a hodnotný. Chválím též doprovodnou hudbu. Slabinou mi přišel ten fakt, že nebylo pořádně domyšleno to, jak se pohybovat po užití zázračného lektvaru. V některých pohybech v opačné gravitaci po jeho požití jsem se trochu ztrácel. ()

janabel

Po všech těch labyrintech, dárcích a jiných novějších sci-fi, které se mi podařilo shlédnout, musím dát tomuto filmu plný počet. Tady mi totiž hrdina nebyl lhostejný. K tomu byl příběh krásně fantastický a navíc nebyl nudný. ()

kritiklon

Překrásné audiovizuální zpracování není všechno! Příběh je nudný a zdaleka netěží ze svých předpokládaných předností. Pro mě osobně to nezafungovalo ani jako sci-fi ani jako romantické drama. Zářný příklad zpackaného potencionálu jenž tento snímek bezpochyby měl. Nezachránila to ani jindy skvělá Kirsten Dunst. Asi nejslabší role i snímek s ní, co jsem měl prozatím možnost vidět. A ke Sturgessovi se radši nebudu ani vyjadřovat. 3* za 57% ()