Když unikne jen jediný, bude to vítězství. Frank Sinatra jako strůjce troufalého útěku za hranice fašistické Itálie... Na sklonku fašistické diktatury Benita Mussoliniho se plukovník letectva americké armády Joseph Ryan ocitá v italském zajateckém táboře. Jako zajatec s nejvyšší hodností se stává vůdcem spojeneckých vojáků, kteří plánují útěk z tábora řízeného italským tyranem Battagliou. Po kapitulaci Itálie se podaří vězňům dostat na svobodu, záhy se ovšem ocitnou v rukou německé jednotky, která jim vystaví jednosměrnou jízdenku do Říše. Plukovník Ryan ale vymyslí plán, jak se zmocnit celé vlakové soupravy pod přísným dohledem vrchního nacistického vedení. Stačí využít vhodné příležitosti k převzetí německého expresu. Začíná zběsilá vlaková jízda za nepřátelskou linii v režii neohroženého Ryana, jehož ztvárnil hvězdný Frank Sinatra. Když se podaří dostat za hranice Itálie alespoň jednomu, bude to představovat vítězství. (Česká televize)

Kryton

Vynikající válečný film, kterému stačí jen jeden vlak a parta věznů. Musím uznat, že Sinatra je opravdu sympaťák! ()

Nos

Akční válečné dobrodružství v podobě útěku z italského zajetí. ... Jen bych z těch Němců nedělal zas až tak velké trotly...Ale hrdý Američan se vždycky někde najde..Zasloužené čtyři akční hvězdy. ()

Thomassi

Krásný válečný film s Frankem Sinatrou v roli plukovníka Ryana, který je sestřelen v Itálii těsně před invazí. Je poslán do zajateckého tábora, kde je společně s Brity svědkem italské kapitulace. Při útěku je ale skupina chycena Němci a ve vlaku poslána do Říše. Jediné řešení je unesení vlaku. Už od začátku mi to přišlo velmi chytlavé, sice to vypadolo jak z Velkého útěku, ale jakmile se děj přenesl kolem vlaku, byla to napínavá jízda až do konce. Chvílemi mi to připomínalo časy, kdy jsem hrál Commandos III. No a ten závěr v apských tunelech, prostě radost pohledět. I když ti němečtí piloti se mi zdáli jako pěkní sráči. A výborné herecké výkony mi říkají, že celkově dávám 90% a plný počet. ()

OG_Swifty

Když pominu ty raketový messerschmitty, tak bych filmu vůbec 60. léta netipoval. Robson mě již v minulosti přesvědčil svým Zemětřesením a Von Ryanův Expres je další z jeho povedených kousků, tentokrát navíc ze zajímavého prostředí. Musím přiznat, že většinu herců jsem dosud hrát neviděl (včetně Sinatry), takže pro mě sympatické herecké výkony byly příjemných překvapením. Vedle charismatického Fantoniho byl ještě povedený kaplan v podání Mulhara - scény, kde se vydává za oficíra, patřily z celého filmu k tomu nejlepšímu. A všechny beztak zachránil mašinfíra Pepíto! ()

(mOnkey)

Naposledy jsem viděl Von Ryanův Expres někdy v roce 1996 nebo 1997 ještě na VHS. Po několika letech jsem bohužel naše video doslova zavařil neustálým sledováním Simpsonů, takže k většině svých véháeskových pokladů jsem se už nikdy nevrátil (respektive ne na tomto formátu). A zatímco například takové Božské relikvie jsem znal i dlouho poté zpaměti scénu po scéně, na Von Ryanův Expres jsem měl pouze útržkovité vzpomínky. Vybavoval jsem si snad jen scénu z tunelu a nálet Messerschmittů. A tak teď po těch letech koukám, po čtyřiceti minutách se objeví vlak a já stále koukám a koukám a žádná scéna mi není povědomá. Už už mě jímá podezření, že jsem si to ve svých vzpomínkách spojil s nějakým jiným filmem, ale ne, nakonec jsem se dočkal. Mnou zmiňované pasáže se mi shodou okolností jevily i teď jako úplně nejlepší ze všech, ale nezapomenutelných (hehe) okamžiků je tam rozhodně víc. Franka Sinatru jsem měl vždycky rád jako zpěváka i jako herce, takže k obsazení hlavní role (ani žádné vedlejší) nemám sebemenších výhrad. Už si nevzpomínám, jestli jsem tehdy viděl film s dabingem nebo s titulky (ale přikláněl bych se k první variantě), jelikož se mi nepodařilo najít údaj o roku vzniku první české verze. Tentokrát jsem měl tu čest s primáckou verzí z roku 2007 a i když s volbou dabérů nemám problém, s provedením už ano. Jedná se totiž o jeden z těch filmů, kde se mluví více než jedním jazykem. A zatímco angličtina je převedena do českého slova, němčina a italština mají místy anglické titulky. Vzhledem k tomu, že tam ty titulky v určitých scénách jsou, dá se předpokládat, že jsou dané dialogy pro děj/vykreslení postavy důležité. Česká verze je ovšem zvesela ignoruje, takže lidé neovládající angličtinu nemají občas vůbec ponětí, co se na obrazovce děje. Jakmile se však objevují v záběru pouze Němci, mluví si kliďánko po našem. S tím, koho tohle napadlo, by měli skoncovat jako se starým slepým ovčákem, který už dosloužil - vzít ho do stodoly s nabitou kulovnicí a odprásknout ho. Ale to jsem zbytečně odbočil, film rozhodně stojí za vidění. ()

Martin741

Slusny vojnovy film o prevoze jednej zajateckej jednotky do neutralneho Svajciarska a o ceste do tejto krajiny. Slusne finale. 80 % ()

MrPierc

Zajímavá vlaková odysea na kolejích s lidským Frankem Sinatrou. Příjemní herci, kvalitní námět a dobré rozhovory. Bohužel, film vyčpěl a triková stránka je už velmi zastaralá. Přesto konec je výborný a diváka tlačí až ke srázu. ()

laik_60

no dobre , zahral si tam aj Sinatra, ale celý film bol hmm .... na tie časy (1965) možno okázalý, diváci ho museli hltať, dnes sa na takéto herecke prejavy už iba zhovievavo usmieva. ()

pakobylka

Poctivé válečné drama ze staré školy, vymezené dráhou dvou kolejí ... a neokázalými činy TĚCH mužů, kteří VŽDYCKY, za každých okolností jednají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí - a pokud se snad zmýlí, bez připomínek nesou následky svých rozhodnutí. Přitom je ani na chvilku nenapadne, že by snad proto měli být považováni za hrdiny. ()

mortak

Vlak ve filmu je sice ještě parní, ale příběh od první minuty nabere rychlost TGV a nesáhne na brzdu po celé dvě hodiny. Skvělé pulpové válečně dobrodružství pro kluky všeho věku. ()

majo25

Ide o jeden z najlepšie natočených vojnových filmov zo 60. rokov. Viac dobrodružný ako dramatický. Pritom neponúka celú plejádu hereckých hviezd, vystačí si z dvomi. O všetko ostatné sa stará rafinovaná zápletka - vlaky ja rád - a príbeh plný akcie a napätia. Sinatra je síce lákadlom, ale mne sa oveľa viac páčil netradičné akčný Howard, ktorý strúha jeden kúsok za druhým. Dokorenené to je vkusnými humornými dialógmi. Aj po rokoch film výborne zabaví a nuda nemá nárok. ()

Mol

Pravděpodobně jeden z nejlepších válečných filmů co kdy vznikl. Viděl jsem ho kdysi jako dítě a pamatoval jsem si z něj do dnes jen tu závěrečnou scénu. Dlouhý léta jsem potom tenhle film hledal, protože jsem si nepamatoval, jak se jmenoval nebo že tam hrál někdo takovej jako je Frank Sinatra a už vůbec né nějakej Howard. Nedivím se že jsem si zapamatoval jen tu poslední scénu, protože ta je opravdu dech beroucí a vy popoháníte kluky ať makaj, páč za prdelí mají celý Německo a vlak stojí. Neuvěřitelnej film a já jsem rád, že se mi ho podařilo najít a znovu shlédnout. Obrovská poklona všem lidem, kteří ho pomáhali tvořit a tvořili. PS: Goldsmith už tady do nás sype Ramba!! ()

andrii

Přes pres trasy, vykolejí rasy, několik stanic jisté smrti, až sám zesiná na pražcích. Na jeho kuráž fatálně zahouká drezína zla. Zafouká nejjedovatější pára na trati. ()

Decker

Vim ze jsem to videl hodne davno, ale o to vic si pamatuju jak neskutecne me tento valecny snimek s Frankem Sinatrou zaujal a bavil. Byl bych velice rad kdyby ho nejaka TV zaradila do programu. Vyslechne me prani nekdo? ;-) ()

eJacques

...Perfektní válečné dobrodružství v podobě útěku z italského zajetí a před německými vojáky (italští jsou neschopní až na jednoho, který stejně přejde k Anglánům)... Výborný Frank Sinatra a příběh, který mě vtáhl do děje... ()

noriaki

V šedesátých letech byla Druhá světová ještě v živé paměti. Myslel bych si že se scenáristé budou chtít ze svých pocitů vypsat a režiséři vypovídat, jenže americké válečné filmy z té doby jsou spíše dobrodružná dramata s trochou nadsázky a špetkou humoru než syrové thrillery. Tenhle se ještě držel zkrátka, ale co naplat, pořád si myslím, že má atmosférou blíž k Stalagu 17 Billyho Wildera , než k Das Boot Wolfganga Petersena. Opravdu drsné je jen napínavé horské finále. ()

Master19

Jeden z těch poctivých a neředěných válečných filmů z 50. - 60. let. Má samozřejmě všechny ty neduhy, jako patetický závěr, nebo nelogické berličky (koneckonců vystopovat a zastavit vlak by podle mě nebyl v nacistické Itálii vůbec žádný problém - to možná někde v širých planinách dalekého Západu...). Druhá věc je ale přesvědčivost herců, která činí tento film nejen koukatelným, ale i zajímavým a napínavým. ()