Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Bigwave

Znatelný propad, opravdu nechápu kde se stala chyba. Ovšem láska k jejímu tetování na zádech, stále přetrvává:) ()

LukaZz

První dílo, kterou byla skvěle udělaná a natočená krimi s velmi zajímavou zápletkou a menšími thrillerovými prvky, je oproti dvojce jednooké dílo mezi slepým pokračováním. Úvod by se dal zařadit ještě do škatulky i docela chvalitebný, jenže když by se to mělo postupně rozjíždět, tak to pořád jede na jedničku, občas dvojku a pak jakoby to začlo podřazovat. Na konci už člověk skoro doufá ve vysvobození v podobě kontrolky out of fuel. Obrovský propad oproti jedniččce. Jestli v tomhle díle není naivita větší než v hlavě Louis Leterriera, který věřil ve výborné natočení Clash of the Titans , tak nevim. Náhoda je někdy ve stjeným kýblu. Na konci už opravdu skoro nezbyla síla na dokoukání, jenže kvůli naději lepších zítřků v podobě trojky se to z povinnosti muselo dokoukat. ()

JardaBauer

Muži, kteří nenávidí byl výborný krimi thriller s hutným dějem a výbornou atmosférou. Toto pokračování však působí, jako kdyby ho o něco zručnější český režisér s většími finančními prostředky, natočil pro nedělní večer s Českou televizí. Celý film je pouze nudně utahaný, zápletka se tváří malinko brakově, až na výjimky je to béčkově natočené a pro spoustu souvislostí člověk zřejmě musí do knižní předlohy. To by však nebylo zas až tak hrozné. K největšímu průseru dojde, když se režisér pustí do nějaké trošku akčnější scény. Většina z nich (s výjimkou souboje s motorkáři a následné projížďce na motorce) působí spíše komicky a jakékoliv pěstní souboje vypadají jak z parodie na filmový souboj. Do toho se v nich většinou kolíbá obrovský blonďák, který necítí bolest a vypadá, jak kdyby nebyl důstojným soupeřem pro Seana Conneryho ve starých bondovkách, tak ho poslali do tohoto filmu. Se změnou režiséra došlo bohužel i ke změně formátu a trilogie byla ve Švédsku odvysíláná jako šestidílný seriál. Škoda, mohlo se jednat o zajímavou a napínavou trilogii. Takhle to pan Alfredson, jak se říká v Tanci s vlky, poslal do tratoliště dějin. ()

otilrak

Podle mě trochu šlápnutí vedle. Kamera a výkony herců dobré, ale scénář se opravdu nepovedl. Ještě vetší zklamání než jednička... ()

DJ Kritik

V druhej časti Lisbeth a Mikael pátraju každý po vlastnej línii. Táto časť je citovo menej emotívna a takisto stratila kúzlo všadeprítomného napätia. Pripomína skôr dejovo prázdne vyplnenie medzi jednotlivými epizódami. Ale i napriek tomu čas pri sledovaní nenudí, len bohužial tento diel je jednoducho slabší. Vtiahnutie do deja: **** Napätie: * Dramatičnosť: * ()

jprmusic

Všichni tady píšou, jakej je to průšvih po prvním dílu, jenže zapomínají, že nenávidící muži byla pecka jako hrom, a natočit dvě takový rány za sebou hned tak někdo nesvede. Zrovna tak je blbost kritizovat Noomi za herecký výkon - hraje dobře a nemám pocit, že by ji Nyqvist nějak extra přejel. Knížku jsem nečetl, ale je pravda, že v tomhle filmu je logických nejasností poněkud více, než by bylo vhodné. Trošku mě mrzí, že ani nemusím znát předlohu abych věděl, o čem tak asi bude "vosí hnízdo", ale i přesto byl tenhle film slušně koukatelnej - alespoň pro mne. ()

pe3czech

tohle, že je pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy? Dvojka(Dívka, která si hrála s ohněm) a trojka(Dívka, která kopla do vosího hnízda), jen těží z vedlejší dějové linky jedničky. Nic nového kromě přehmatů a nesmyslů nepřináší. Ve srovnání s jedničkou Dívka, která si hrála s ohněm velmi nudí... Že by to bylo ve změně režiséra??? ()

Unka

Vzhledem k tomu, že jsem se začala o podstatu celého Milénia zajímat až po zhlédnutí jedničky, která mne totálně dostala, neměla jsem celou dobu tušení, že se jedná vlastně o trilogii, která na sebe navazuje. Vyčetla jsem to až posléze, když jsem začala pátrat - nicméně, v žádných oficiálních textech se o tom, že filmy na sebe navazují, nepsalo. Můžu tedy říct, že mě potěšilo, že tomu tak je, že se nejedná o nějaký další případ, který Mike a Lisbeth vyšetřují díky svým daným schopnostem, ale že vše, co se tady děje, na první díl navazuje. Ano, film postrádá kouzlo prvního, který byl nefalšovaným severským krimithrillerem, kdy se jednalo především o ten extra napínavý příběh jedné divné švédské rodiny. A Lisbeth a Mike a jejich příběh tady byl spíš na okraj. O Lisbeth jsme nevěděli nic, jen tušili - tady se dovídáme všechno. Film tedy logicky postrádá to všudypřítomné tajemno a napětí. Není o vraždách, ale o spiknutí a pomstě, je to tedy dá se říci mnohem klasičtější a méně výjimečný počin. Nicméně! Vzhledem k tomu, že aspoň já jsem Lisbeth propadla, i tak je film pro mě nadprůměrný, protože i když jsem tušila, jak to asi bude a že když hraje ve třetím dílu, asi to nedopadne úplně špatně, stejně jsem se o ni hlavně ke konci bála! Konec byl vůbec zajímavý a přesně v tom drsném a nekompromisně drastickém tónu jako jednička. I když je to vlastně "obyčejný" thriller, který zdaleka nedosahuje na jedničku (ale už jen proto, že se jedná o zcela jiný žánr), přesto si myslím, že skuhrání na to, jak to tvůrci podělali, je neopodstatněné. Ono rozčarování a zklamání pochází prostě z ony změny žánru - jednička byla v tomto směru samozřejmě logicky napínavější a zajímavější. Jakožto konspirační thriller je to ovšem i tak bezva a na švédské poměry myslím zvládnuté perfektně. Postav je tu dost a dost, aby vám zamotalo hlavu, kdo je kdo, ale díky skvělému scénáři se v nich neztrácíte, je tu i dost napínavých scén (hořící stodola, Bjormanův domek a Lisbeth, finále atd.), takže já kromě té změny žánru, která přirozeně zamrzí, nemám co vytknout. ()

Asdas

Veľmi zjednodušené knižné spracovanie u ktorého si množstvo detailov môžme vycucať z prsta a tam kde kniha naberá na intenzite rozprávania obohatenej o skvelé dialógy film prehráva a jedine čo ešte obstojí sú postavy. PS: už viem prečo chcú Američania svoju verziu... ()

Queendom

Nepříliš důstojný pokračování jedničky se spoustou chyb a nedotažeností a hlavně s neuvěřitelně pitomě natočenym koncem, kterej připomíná spíš béčkovej horor. Jinak ale pořád docela slušnej nadstandard. ()

bloody21

no já sem se na to díval tak, že jsem shlédl všecky tři filmy popořadě hned, takže jsem to bral jako jeden film a druhý díl byl prostě sled událostí bez kterých by to nešlo. já jsem byl spokojený se všemi díly, zpracovaní, postavy, jazyk který se jen tak ve filmu nevidí..no a v některých částech jsem pořádně vyletěl z kůže a když se vám to stane třikrát za noc tak pak dobrou noc :). hodnotím prostě celý příběh a ten neměl chybu!! zkažená společnost ve filmu dokazuje, že lidé kteří jsou u moci si ničeho neváží:( ()

Kubi21

Musím jít s hodnocení níž, než u prvního filmu. Částečně je na vině i knižní předloha, která nedosahuje kvalit první knihy a to se odráží i do filmu, který je narozdíl od knihy hodně zjednodušen a veškeré pátrání postrádá napětí a tajemno. Dopředu víme jak se dostaly otisky na pistoli. Chybí větší emoce při nalezení novináře a přítelkyně. V knize jsme k nim získali přece jenom nějaké sympatie. Tady ne. Prostě jsem to dokoukal a nepocítil prostě nic. Mrzí mne to. Mám postavy Mikaela a Lisbeth opravdu rád. Tady se to až tak nepovedlo. ()

Olafsson

Jedničce jsem dal 4 hvězdy, tak tady musím dát 3.. Taky dobré, ale oproti prvnímu dílu trochu dějově ploché.. Jsem zvědav co přinese třetí díl.. ()

vinc_vega

Tvorcovia mali pred sebou ťažšiu úlohu ako pri prvom filme, pretože druhý diel trilógie Milénium je výrazne rozsiahlejší ako prvý diel knihy. Viac postáv a niekoľko prelínajúcich sa dejových línií. Ustrážiť všetky prvky tak, aby dávali zmysel a boli zábavné si istotne vyžadovalo kopu energie, avšak výsledok v tomto prípade za veľa nestojí. Tŕňom v oku, podobne ako pri prvej časti, je zase Michael Nyqvist. Chápem, že by sa ťažko znášalo, keby preobsadili jednu z kľúčových postáv filmu, na druhej strane by sa kvalita filmu bezpochyby zvýšila. Na margo obsadenia, ani ostatná osádka nepobrala veľa hereckého talentu. Zopár výnimiek sa predsa len nájde, predstaviteľ Bublanskeho, napríklad, ale herecky drží, bez pochýb, film nad hladinou iba Noomi Rapace. Stále si myslím, že Mara stvárnila Lisbeth vernejšie, ale v tomto konkrétnom filme je to tá najmenšia výčitka. Švédi to nezvládli, utopili sa v záplave postáv a príbehu. Žiadnej postave nevenujú dostatok času, aby sa s ňou mohol divák zoznámiť, informácií je tak strašne veľa, že človek, ktorý nečítal knihu sa len ťažko zorientuje v príbehu. Navyše sa k mnohým postavy dostávajú nevysvetleným spôsobom, akoby si ich cucali z prstov. Chápem, že sa scenárista musel uchýliť k vynechaniu niektorých častí príbehu a mnohé prepísať. No často vynechal podstatné informácie a tie čo prepísal, prepísal neadekvátnym spôsobom. Neviem si predstaviť ako je možné, že ignorovali dôvod prečo Lisbeth nenávidí Blomkvista (z filmu túto nenávisť ani nepostretnete) a táto skutočnosť sa nesie v pozadí celej trilógie (vo Fincherovej verzii je to evidentné)! Celý film pôsobí ako zlepenec nesúvisiacich a nudne natočených scén. Keby sa režisér vyhral aspoň s detailmi násilných scén (ehm), ale vykašľal sa i na to. Posledná desaťminútovka mohla byť vyvrcholením filmu, pretože faktom je, že samotná kniha veľa akcie neponúka, ale ani tá za veľa nestojí. Akoby ste sa pozerali na tuctovú nemeckú kriminálku. O hudbe sa vám pri tomto filme môže akurát snívať. Myslím si, že aj keby mali k dispozícií o nejaký milión navyše a možnosť to roztiahnuť do viac ako troch hodín, sfušovali by to rovnako. Pretože som fanúšikom Lisbeth a Larssona, dávam lepšie dve. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013