Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

ikilledjenny

Oproti prvnímu dílu tento působí nevýrazně a bez patřičné atmosféry. Ale beru v potaz, že zhustit tak obsáhlou knihu a složitou zápletku do dvou hodin filmu musela být dřina. Mělo by to být pochopitelné i pro lidi neznalé předlohy, což se tady moc nedaří. Lisbeth trošku ztratila na svojí drsnosti, ale ten konec mi vše vyvážil (no jaký normální člověk tohle všechno přežije?). Řekla bych, že je to pořád mírně nadprůměrný film. ()

Forsetino

Oproti prvnímu dílu tomu chybělo to správné napětí. Nebyl z toho cítit ani ten severský chlad... Prostě oproti prvnímu dílu to šlo minimálně o úroveň níž. Nemělo to ten správný říz a bylo to dosti laciné, taková obyčejná kriminálka s nic moc zápletkou. To nejlepší bylo asi přenesení dětského traumatu hlavní hrdinky, jehož pozadí nám bylo servírováno. Pro mě rozhodně zastínilo hlavní děj, který vlastně ani nevím jaký byl (kromě rozpletení již zmíněné zápletky). Za závěrečnou scénu s hrobem jsem měl chuť hodnocení ještě ponížit, ale to by asi nebylo spravedlivé. Přesto si myslím, že hlavní hrdinka může přežít i bez trojnásobného postřelení a bez toho aniž by se musela po několika hodinách postřelená vyhrabat z hrobu, do kterého byla pohřbena atd. Snad mě třetí díl nezklame... Tohle s bídou průměr. ()

Bendiys

Zasranej Kalle Blomkvist. Tohle mi opravdu chybelo. Takhle oklestena predloha. Proto film pusobi lacine a dejove stupidne... ()

nula87

Trochu slabší než jednička, ale beru to jako přípravu na trojku jako vyvrcholení celé série. Opět jako u prvního dílu to schází ta podrobnost a prokreslenost postav, ale holt na to ve dvouhodinové filmu není tolik prostoru. 60% ()

subic

Druhý díl trilogie, tentokrát o tom, jak zjistit, kdo je otec, co všechno udělal, kde je a na několikátý pokus hozabít. ()

Guran

Jestli někdo má radši Lisbeth jako Rooney Mara, nemusí brečet, protože si zvykne na horši Noomi Rapace. Knihu jsem nečet, nevím tedy, která z těchto dvou hereček je více podle knižní předlohy, ale já mám radši výkon Mary. Toto pokračování vás nezklame, Noomi přece jenom nehraje špatně a její kolega Nyqvist svou roli také zvládá. Film je dobrý, ale tenhle díl mi asi stačí vidět jednou. Také mi toto pokračování ukázalo, jak Fincher dějově nezvládl svou verzi, ve které bylo použito pár úseků z tohoto filmu a je již tedy jasné, že vynikající rejža David Fincher již nikdy nenatočí své vlastní verze dalších dílů. ()

Demonn

Moc nechápu ten propad v hodnocení oproti první části. Atmosféra byla možná o něco slabší a napětí nebylo takové jako v první části ale ten rozdíl v kvalitě určitě tak propastný nebyl. 81% ()

wirtr

Ten děj má takový silný potenciál a oni to takhle zpr*sí. Připadalo mi, že kdybych nečetl knihu, asi bych si ani nedal věci do souvislosti. A snad jediní kteří slušně zahráli svou roli byli Noomi Rapace a Micke Spreitz. ()

Carlie

První díl byl napínavou kriminálkou, kterou jsem přečetla a shlédla naprosto bez dechu. Z dvojky už se stal spíš thriller, který v sobě má kriminální vyšetřování, jenomže od prvního dílu se to liší hlavně tím, že zatímco tam jsme hledali "vraha"  a výsledná zápletka byla to, co se v knize odkrývalo, tady odhalujeme střípky z Lisbetiny minulosti a rozuzlení není to, o co nám jde tak moc jako v předchůdci. No ve zkratce už to prostě nebylo tak napínavé (ať už se bavím o knize, či o filmu). Také je mi líto nečtenářů knihy, protože jsem si celou dobu říkala, že bych se v tom bez čtení předlohy nejspíš vůbec, ale vůbec nevyznala. Ve zfilmování Milénia 1 u mě vyhrávají Švédi, zajímalo by mě, jestli by si z druhým dílem lépe poradil Fincher, protože já si myslím, že jo a mrzí mě, že nakonec skončil u Muži, kteří nenávidí ženy (2011)Já ale kritizovat nechci, protože přes všechnu tu kritiku, kterou jsem teď vypsala je to pro mě opravdu dobrý film, který si někdy klidně pustím znova. Stieg Larsson se postaral o opravdu kvalitní čtení (bohužel se chudák nedožil úspěchu) a já se opravdu těšila, až dočtu poslední stránku a podívám se na film (v pořadí film- kniha bych to nedala, takže radši první čtu). Navíc se mi dost zamlouvalo herectví Michaela Nyqvista, který tentokrát předčil Noomi Repace (narozdíl od jedničky, tam byla lepší ona a on ztělesněním nudy). ()

ostravak30

Druhý díl není vyloženě horší než Muži, kteří nenávidí ženy, ale pravda je, že přeci jen šlo o běžnou kriminálka, v níž si hlavní hrdinka řešila svou minulost. A minulost si to hodlala řešit s ní. A na to, že má film více než dvě hodiny, tak tvůrci nepřišli s ničím zajímavým. Snad jen závěr přeci jen stojí za to. Noomi Rapace byla opět skvělá, to je další pozitivum... Právě s motivem minulosti a jejím vlivem na nás pracuje pokračování, které ale spíše působí jako epizoda kdejaké severské kriminálky. Bohužel na tomto filmu nepracoval stejný režisér a scénárista, což je škoda, vzhledem k tomu, jak kvalitní film jednička oproti Dívka, která si hrála s ohněm je. ()

hrumsrt

Pokračování prvního filmu adaptace ikonické švédské knižní série Stiega Larssona, jenž se ale ani jedné samotné adaptace už nedožil.. Konečně výhodu je, že neexistuje žádný americký remake, kterému by mainstreamový divák mohl dát přednost, a tak první setkání s tímhle dalším příběhem nastává pouze v originální severské podobě... Pokud vás jako diváka nejvíce zaujala postava Lisbeth, což byl taky jeden z cílů filmu, dostáváte v tomhle druhém díle ještě více toho samého... Oproti zápletce prvního filmu, která ač nebyla vždycky přehledá a nejkratší, stále byla zajímavá, což se tady říct úplně nedá. Kde se minule řešily rodinné vztahy, tady se jde přímo k minulosti Lisbeth, která se stane podezřelou z několikanásobné vraždy a než by se vzdala nevinná do rukou policie, vydá se na útěk... Ve snaze dokázat, jak celou dobu jde o něco většího, že filmová série má jasnou jednotící myšlenku a směr, se z ní samotné vytrácí její civilnost a jedinečnost. Pořád to má výtečnou Noomi Rapace ve stojí asi nejikoničtější roli, v níž má v rámci celé trilogie asi nejvíc ženských znaků. Jenže jako celek je to o něco víc televizní, napínavé mluvení střídá rutinní akce a bohužel se z projektu vytratilo to něco většího, takže i když jednička končí celkem otevřeným dojmem, i tak bych možná přeci jen radil s ní s celou látkou skoncovat.. Tuctovka s neobhajitelnou stopáží! 60% ()

Efreeti

První snímek "Muži, kteří nenávidí ženy" jsem považoval za řemeslně dobře zpracovanou knižní předlohu. "Dívka, která si hrála s ohněm" má, ale mnohem větší filmový potenciál. Ten se autorům podařilo dokonale zabít. Gratuluji! Na tom filmu je oproti knize špatně úplně všechno. Obsazení Noomi Rapace je tentokrát jediný klad, který stojí za to vyzdvihnout. ()

Lucie27

Druhý díl trilogie Milénium nedopadlo zrovna nejlépe v porovnání s tím prvním (Muži, kteří nenávidí ženy). Na rozdíl od prvního dílu, jehož ústředním motivem bylo nevysvětlitelné zmizení dívky, se druhý díl zabývá minulostí hlavní hrdinky. První díl je nepřekonatelný nejen proto, protože mě v něm Noomi Rapace absolutně oslnila - neuvěřitelně uvěřitelná, tajemná, děsivá, ale také z toho důvodu, že až do konce se nedalo zcela odtušit, jak to dopadne. Druhý díl v tomto ohledu naprosto pokulhává. Příběh je přímočarý a předvítelný... Přes tento scénaristický nedostatek si film získal u mě 3***, a to díky již zmiňované Noomi Rapace, hudby a hlavně kamery a zpracování. Nyní mě už jen čeká závěrečný díl Dívka, která kopla do vosího hnízda, který by měl být mnohem lepší než suchý průměrný druhý díl. P.s. knižní předlohu trilogie Milénium jsem nečetla. Možná to byla chyba, kterou napravím. ()

kivi.shiro

zelený světýlko nad výlezem z kinosálu bylo zajímavé. na záchodě měli černé kachličky. v pisoáru modrou voňavou kotičku. světlou chvilkou byl komicky nezničitelnej ukrajinskej silák:D ()

Cannonball

Prvy diel trilogie bol vynikajuci, takze som sa velmi tesil na pokracovanie. Film je dobry ale ked uz je sucastou trilogie tak to musime porovnat jednotkou a tam prehrava vo vsetkom. Napriek tomu neprestavam drzat palce Lisbeth. Bavil som sa ()

CrazymanM

Opět výborné,je tam sice méně toho tajemna a více akce,než v předchozím filmu,ale nemyslím si,že by to příliš uškodilo.Prostě povedené,i když myslím,že kniha bude určitě lepší,aspoň pro mě to tak většinou je! ()

Ruud36

O něco horší než první díl. Film na mě působil obyčejným, televizním dojmem. Velkým zklamáním byl pro mne závěr filmu - hodně špatně provedený. Jediným plus je fakt, že tento snímek není až tak dlouhý jako ostatní dva. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013