Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

anitae

Lisbeth si řeší minulost, její rodinka - táta po "nehodě" mi hodně připomněl Stoletého staříka a naprosto nezničitelný brácha. A furt si myslím, že jí v knížce vyhrabala liška. ()

Schlierkamp

Pokračování švédského krimithrilleru natočeného podle Larssonova slavného Millenia. V tomto snímku se opět objevují novinář M. Blomkvist (M. Nyqvist) a excentrická hackerka L. Salanderová (N. Rapace), jež je obviněna z vraždy mladého novináře a jeho partnerky, kteří přisli na stopu nezákonnému obchodu s dívkami v Východní Evropy. Lisbeth bylo tedy dopřáno mnohem více prostoru a k pátrání po neznámém pachateli a očištění svého jména se pouští na vlastní pěst. Bohužel snímek tolik neohromí temnou a chmurnou atmosférou, neboť se většinou odehrává ve Stockholmu, avšak ani zde není o mimořádně působivé scény nouze. Skutečným vrcholem dramatu je závěrečné setkání s hlavními záporáky, popáleným ochrnutým starcem a respekt budícím svalovcem s ojedinělou genetickou vadou (M. Spreitz). U této scény si však dovolím pochybovat o její realističnosti, neboť postřelený člověk v mrákotách vstane po několika hodinách z hrobu jen velmi těžko. Druhý díl série nedosahuje tajemnosti a syrovosti prvého dílu, což je dáno zřejmě i změnou režiséra, nicméně přesto zůstává vysoce kvalitní podívanou a takového propastného rozdílu, jaký je tady některými odborníky prezentován si nejsem vědom. ()

arkie

Zlé zlé zlé! A co tam proboha dělá Paolo Roberto? Velké zklamání po prvním díle. A na tohle se celý švédský národ třepal jak na masový kuličky po týdenním půstu. ()

billyador

to si snad nekdo dela legraci.... naprosty souhlas s Larelay a EdaS.... nechapu, kam se podelo vsechno to napeti a finesy, ktere upoutaly v prvnim dilu trilogie... Stejne tak nechapu, proc se scenarista Jonas Frykberg nechopi lopaty a nejde delat neco ,co by mu slo 100% lepe..... naprostej filmovej piece of shit z puvodne brilantniho nametu... jedno z nejvetsich filmovych zklamani za posledni dobu ()

Candid

Oproti zpracování první knížky jsem spokojenější. Z první knihy se dalo vytěžit, sakra, něco extra a vznikl slabý průměr... tady bych ale řekla, se vytěžilo (celkem) co se dalo, i když příběh je samozřejmě slabší, o tom žádná... Kniha obsahuje tolik informací a postav, že to asi moc lehká práce nebyla, přesto u mě film vcelku obstál... s ostatními filmy ho ale spojují věci, které neobstály vůbec... Vizuálně působí skoro až televizně a mám dost problémy s obsazením některých jednotlivců, například se mi vůbec nelíbí Lena Endre jako Erika, kterou jsem si představovala jako rajcovnější ženskou a hlavně silnější a výraznější osobnost. Zpracování charakterů postav vůbec u všech tří filmů pokulhává. Působí to tak, že postavy musí ustoupit do pozadí, aby se to všechno stihlo a to je nejsilnější dojem z celé trilogie. ()

netWoor

poměrně strmý pád po vynikající jedničce. Pravda, neznat tu, asi by bylo hodnocení lepší, ale znám jí a tedy nastoupilo spíše zklamání. Zápletka mi připadá triviálně složitá (možná složitě triviální :)) a otevřený konec ... až příliš otevřený .. být to americké, byl bych přísnější, ale i tak by to na trojku bylo... ()

BDMarty007

Druhý díl trilogie je docela jiný než první. Zatímco první byl poměrně ucelená klasická detektivka, s temným feelingem a trochu mysteriózní, druhý díl je spíše thriller se spoustou akčních prvků. Chvílemi to připomíná spíše detektivní seriál, ale celkem to funguje. Noomi Rapace má silné charisma a táhne to kupředu. Žádná velká filmařina to není, ale má to příběh a spád, děj je napínavý, bez logických lapsů. Trochu mě irituje to monstrum, které necítí bolest. Tohle tu už bylo dvakrát v bondovkách a i tam to bylo spíše ke škodě věci. První díl byl pro mě lepší 4, tohle je trochu slabší 4. Hodně slušná oddechovka. ()

Petulka88

Citelně horší než první díl. Film má příliš pomalý rozjezd a svoje vláčné tempo si vlastně drží celou dobu. A nic na tom nezmění ani jedna lesbická scéna. A navíc mě začíná upřímně děsit podpaží hlavní hrdinky... ()

bakeero

Nejnudnější z celé trilogie. 3* s odřenýma ušima, protože film se v závěru spustí takřka na komiksovou notu a odtrhne se od reality, načež se k ní v závěrečném díle zase vrátí. Tak trochu tápání... ()

Oonika

Chudák Larsson se musí v hrobě obracet... Včera jsem dočetla knihu, dneska jsem neodolala pokušení zhlédnout film. A hluboce lituji, že jsem si kazila tak úžasný zážitek! Neuvěřitelně nesmyslné, kdybych si nepamatovala, co se dělo v knize, tak bych film vypla už během první půl hodiny. Spousta charakterů chybí, ti, co zde zbyli jsou tam naprosto zbytečně. Policie vypadá, jako kdyby celou dobu nic nedělala. Bože, čeho jsem se to dočkala! ()

E lan

Slušný film, stejné herecké obsazení z prvního dílu zaručuje vkusné ztvárnění po trochu zjednudušené dějové lince. Přesto tento film není zrovna dokonalý - sem tam se člověk nudí, dále ho táhne dolů příliš velké množství postav a nějak nepropracované hlavní postavy. Ty se pohybují po celou dobu filmu odděleně a ani jedna nějak divákovi nepřiroste k srdci... ()

Franc1s

Jak to byva čím dál častěji,že druhý díl bývá horší,tak zde je ten stejný případ. Možná je to změnou režiséra, možná "jinou" N.Rapace nebo občasnými scénami, kde zdraví rozum zůstává stát. Netuším.. ()

Henry Morgan

U mě teda ty tři hvězdy s odřenejma ušima. První film,jednoznačně bestseller, kniha-nepochybně taky, ale evidentně to nedává záruku kvality pro další počiny. No, ze sadisticko-sexüálně-deviantního filmu, který byl dle mého naprosto úžasný, drsný a kvalitní, se najednou stává propracovaná zápletka, spiknutí nevídaných rozměrů, které naráží na obchod s bílým masem. Oba hlavní hrdinové jsou do toho překvapivě zapleteni a tak se pomalu rozplétá síť intrik a zvratů. Jenomže film tím nenabral na kvalitě, ale naopak totálně zevšedněl, zůstal pouze fádní fasádou předchozího díla a doufám, že se jedná pouze o nutné zlo v podobě dílu, spojující 1. a 3. film. Uvidím, až si pustím konec trilogie. Zatím jsem zklamán tím volným pádem kvality. ()

Matt007

No oproti jedničce to jde trochu dolů, ikdyž to nemění nic na tom, že je to skvěle natočené. Příjde mi to docela osekané a kdo nečetl knížku tak se v tom třeba může trochu ztrácet. ()

danny_21

Pokračování švédské národní legendy až tolik nezklamalo. Zajímavé, že tohle je asi jediná sága, kterou jsou ještě nečetl a viděl už všechny díly ve filmové podobě - no už se těším na psané slovo, podle ohlasů okolí je to něco vyjímečného .... No ale zpět k Lisbeth č. 2. - oproti pvnímu dílu je vidět ústup kvality a propracovanosti děje, celá ta pointa se příliš brzy sama nabízí, některé scény postrádají smysl, přesto je potřeba pochválit Naomi za opět výborný výkon, charisma má ta droboučká dívenka hodně slušné, stejně jako syrovost některých povedených scén, pěstní bitky Davida s blonďatým Goliášem, těším se na závěrečnou podívanou - 75 % ()

Rawar

I když první část rozhodně nepatří k filmům s krátkou stopáží, nepůsobila její délka tak intenzivně jako zde, u druhého dílu. Je to poněkud vláčnějším tokem informací které dostáváme a méně výrazného Blumkvista, co minule tak exceloval. Proto jsem až dokonce s hodnocením váhal. Nakonec ale slušná thai-box scéna ve stodole a perfektní, až hororové finále nechalo dostát nadprůměrné čtyři. Shledání se starou láskou rovněž zapůsobilo no a poslední díl musí zákonitě kralovat, už se moc těším ()

gemi

Jabčák slabčák. Váhal jsem i nad těmi třemi hvězdami. Nebýt dozvuku prvního dílu, tak bez milosti dvě. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013