Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

B.C.B.P.

Presne tak, kolegovia. Neprehľadne skomprimovaná otupná reprodukcia knižnej predlohy. Po tom, ako sa séria Millenium stala bestsellerom, sa porovnaniu vyhnúť nedá. Čo je zároveň spásou tohoto filmu, pretože samostatne by takáto kriminálka neobstála. Nuž, teda, špaténka. Ako Larssonov fanda, sledoval som s očakávaním ako Švédi „zhmotnia“ príbeh (okamihy na nezaplatenie pre každého fanúšika kniž. predlohy), ktorý ma chytil dokonca viac než v prvej časti, a dočkal som sa sklamania pri (občas) až amatérskom vyznení. Niekedy je režisérov osobný vklad viac na škodu, čo si v tomto prípade (najviac) odnieslo sľubné finále – bez akéhokoľvek napätia, pozbíjané od buka do buka, mal som chuť kričať: K...A! ()

Caan

Filmoví Muži, kteří nenávidí ženy mě nijak neoslnily. A to ani ti švédští, ani ti Fincherovi. Přece jen ale byli v obou případech koukatelní - možná proto, že knihu a film u mě dělilo několik týdnů. Ovšem dnes jsem asi udělal grandiózní chybu, když jsem se na film podíval ve stejný den, co jsem si přečetl knihu. Tuto chybu už jsem udělal vícekrát, hlavně u Harryho Pottera, který vás do děje vtáhne stejně jako Larsson a jeho Milénium. Ale co tady Seveřané u Dívky, která si hrála s ohněm provedli, to mi opravdu zůstala pusa dokořán, protože to jsem opravdu nečekal. Jasně, nejde všechen děj nacpat do jednoho filmu, to chápu. Tak od toho se dají udělat filmy dva, že.. Peníze by vzhledem k reputaci Milénia neprodělali. Ale ani to, že nacpali děj do jednoho filmu neni omluva pro tak mizerný zpracování, který by se hodilo možná tak do dopoledního bloku vysílání komerčních televizí. Kde by se ještě pralo o vysílací čas s obdobnými béčky nebo s Rosamunde Pilcher. Zfušovaná práce, na kterou - doufám - nenavázali ve třetím díle. ()

ikilledjenny

Oproti prvnímu dílu tento působí nevýrazně a bez patřičné atmosféry. Ale beru v potaz, že zhustit tak obsáhlou knihu a složitou zápletku do dvou hodin filmu musela být dřina. Mělo by to být pochopitelné i pro lidi neznalé předlohy, což se tady moc nedaří. Lisbeth trošku ztratila na svojí drsnosti, ale ten konec mi vše vyvážil (no jaký normální člověk tohle všechno přežije?). Řekla bych, že je to pořád mírně nadprůměrný film. ()

Todd_Hewitt

Rozhodně je to slabší než první a originální film, ale ten skvělý detektivní nádech je tu pořád. O trošku slabší zápletka, Dag Svensson a Mia Bergmanová trošku nudí, ze dvojky mě opravdu bavili jenom pasáže s Lisbeth. ()

PamelaJJK

Veškeré ingredience (obsazení, nádherné exteriéry,...) z prvního dílu jsou i ve dvojce, ale něco tomu chybí. Taková ta nervydrásající atmosféra. Je to stále hodně slušný krimi thriller, který vás pohltí, ale přece jen slabší než první díl. Proto ubírám jednu hvězdičku, ale i tak Dívka, která si hrála s ohněm hodně vyčuhuje ze stáda průměrných i nadprůměrných thrillerů a jeho zkouknutí určitě není ztráta času. ()

elanista1

O dost slabsi kriminalny pripad ako predosla Harriet, ale za to vacsi priestor pre sociopaticku Lisbeth Salander a jej zahadnu minulost. Nyqvist a Repace sa v "Muzoch, ktori nenavidia zeny" od seba 90 minut nepohli, a teraz snad spolu neprehovorili jedno slovo a kazdy pátral na vlastnu past.. zhodou nahod isli po tej istej osobe. Okrem opat brilantnej Lisbeth tu je dalsia dobra postava, bondovsky typ neznicitelneho zlocinca, ktory pripomina Flemingovho "Jawsa". Ale ako som povedal, ma to o dost mensi naboj a finale je slabučké. Trojka zaokruhlena nahor. ()

koza3

Dávám 4 hvězdy, stejně jako prvnímu dílu, protože to zřejmě musím hodnotit jako trilogii. Tento díl byl o něco slabší, ale i tak jsme s přítelkyní tajili dech a byli napjatí do poslední minuty. Těším se na poslední díl a fandím Lisbeth k nalezení životního štěstí :-) ()

taft

Asi mou největší chybou bylo, že jsem si přečetla nejprve knížku a pak až jsem koukala na film. Kdybych to udělala opačně, možná bych film hodnotila jinak a více by mě oslovil, ale takhle jsem příšerně zklamaná. Děj absolutně osekaný úplně na tu nejhlavnější linku, některé pasáže ani neseděly a pro potřeby filmu, kdy je prostě nutné zhruba do dvou hodin nahodit celou knihu, tak byly natočeny a vysvětleny divákovi úplně jinak než v knize, což mě taky zklamalo. Samozřejmě chápu a vím, že není možné všechny detaily, vedlejší postavy a příběhy do filmu zakomponovat, ale přesto si myslím, že to šlo udělat lépe. Zvlášt Larson by si zasloužil trochu více pozornosti a lepšího zpracování, klidně na úkor rozdělení na více dílů, vůbec by mi to nevadilo, kdybych věděla, že film tak bude kvalitnější a více knižní. Taky ale vím a chápu, že tohle si může dovolit asi jen Hollywood a ne švédská produkce, proto vkládám velké naděje do druhého nadcházejícího dílu amerického zpracování s D. Craigem, které by se snad brzy mělo začít natáčet? Jsem knihou hodně ovlivněná, takže moje hodnocení asi nebude objektivní, ale nedá se nic dělat. Těžko posoudit, zda se mi první díl líbil více s důvodu, že jsem knihu před filmem nečetla, nebo z důvodu, že první díl je prostě lepší. ()

jendamaty

Jednička byla nelogická nadhodnocená nuda, toto je do puntíku to samé, jen ještě rozbředlejší, nelogičtější a nudnější. Motivaci téměř postav, ať mi prosím někdo vysvětlí! Svolně lezou bez jakéhokoliv vybavení do evidentních pastí a evidentně postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy. Opravdu Larsson musí být mistr, aby to v knize popsal tak, aby to dávalo smysl, protože toto byla opravu občas až parodie. Když chci natočit film podle knihy, musím ten příběh dotáhnout, opečovat a přemýšlet, jestli to dává smysl, ne? ()

harycek

Vcelku poutavá detektivka, jediné je na ní dobré , že je tam vidět jak slavné Švédsko má pěkně zmršený sociální systém a dost tam "pracuje" korupce!! ()

JollerCZE

Dosti solidní pokračování Mužů, kteří nenávidí ženy. Sice to bylo trochu unavenější a méně uvěřitelné, ale i tak je to kvalitní podívaná. ()

blondboss

Druhý diel trilógie v kvalitatívnom ústupe, ale napriek tomu so stále zaujímavým námetom a prevedením. Je škoda, že sa nevyžmýkalo z predlohy viac, lebo dejovo je to síce jednoduchšie a priamočiarejšie, ale chýbalo tam veľa knižných detailov. Tento snímok je trošku premrhaním svojho potenciálu, ale aj samotný námet už obsahoval veľmi ľahko predvídateľný príbeh, ktorý oproti jednotke stratil svoju tajomnosť. 60 % ()

hrumsrt

Pokračování prvního filmu adaptace ikonické švédské knižní série Stiega Larssona, jenž se ale ani jedné samotné adaptace už nedožil.. Konečně výhodu je, že neexistuje žádný americký remake, kterému by mainstreamový divák mohl dát přednost, a tak první setkání s tímhle dalším příběhem nastává pouze v originální severské podobě... Pokud vás jako diváka nejvíce zaujala postava Lisbeth, což byl taky jeden z cílů filmu, dostáváte v tomhle druhém díle ještě více toho samého... Oproti zápletce prvního filmu, která ač nebyla vždycky přehledá a nejkratší, stále byla zajímavá, což se tady říct úplně nedá. Kde se minule řešily rodinné vztahy, tady se jde přímo k minulosti Lisbeth, která se stane podezřelou z několikanásobné vraždy a než by se vzdala nevinná do rukou policie, vydá se na útěk... Ve snaze dokázat, jak celou dobu jde o něco většího, že filmová série má jasnou jednotící myšlenku a směr, se z ní samotné vytrácí její civilnost a jedinečnost. Pořád to má výtečnou Noomi Rapace ve stojí asi nejikoničtější roli, v níž má v rámci celé trilogie asi nejvíc ženských znaků. Jenže jako celek je to o něco víc televizní, napínavé mluvení střídá rutinní akce a bohužel se z projektu vytratilo to něco většího, takže i když jednička končí celkem otevřeným dojmem, i tak bych možná přeci jen radil s ní s celou látkou skoncovat.. Tuctovka s neobhajitelnou stopáží! 60% ()

mouzi

Take dobre, ale prvni dil byl urcite lepsi. Chybi tu to napeti a neni zde tak kvalitni zapletka. Snad to bude tim, ze tento dil ma o celych 23 minut mene, nez predchozi, coz evidentne snizuje moznosti vice rozvinout dej. Skoda, tech par minut navic bych ocenil. ()

tombender

Sorry, ale tentokrát děsná nuda. Když už jsem si myslel, že to konečně začne, byl pomalu konec. A ta hollywoodská licence na závěr (sekyra v hlavě - chlap pořád žije, ženská je zastřelená, zahrabána do země - vyhrabe se máchá kolem sebe sekyrou, načež se pomalu ani nevysouká ze stodoly..). Jsem opravdu zvědav na poslední díl, protože první byl dost originální, měl tempo i spád. Nic co by mohl říct o dvojce. ()

rigby

Sice ještě pořád nadprůměrný krimi thriller, ale s první částí se srovnávat nedá. Jako samostatný film bez jakýchkoli souvislostí bych ho hodnotil o hvězdičku méně, ale hlavní postavy mi jsou velmi sympatické a v tom je podle mne síla tohoto pokračování, ve kterém se podíváme trochu pod kůži tajemné Lisbeth. Jedním dechem ale musím připojit mínus, takže i když se budu hodně snažit, stále mi vyjde 4-. ()

pcarogers

Pokračování, které povinně musíte vidět, pokud jste už shlédli první díl. Jinak ovšem dvojka ztratila temnou atmosféru Mužů, kteří nenávidí ženy a mnohem víc mi formát připomínal televizní film než biják, na který bych chtěl jít do kina. Zápletka je napínavá a má překvapivé vyústění, formě však něco schází a film mě moc nebavil. ()

Davemix

Skvělé pokračování geniální trilogie. Ani dvojce nemám co vytknout a už jsem v podstatě přesvědčen, že i třetí část bude skvělá - pecka ! 85% ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013