Dívka, která si hrála s ohněm

• Švédsko Flickan som lekte med elden (více)

Filmové zpracování druhého dílu slavné knižní trilogie Stiega Larssona.  Novinář spolupracující s časopisem Milénium a jeho partnerka jsou zavražděni krátce před publikováním materiálu o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Lisbeth Salanderové (Noomi Rapace), která se po roce stráveném v zahraničí vrátila zpět do Švédska, aby svému poručníkovi připomněla jejich starou dohodu. Její poručník je ale brzy nalezen mrtvý a Lisbeth je i v tomto případě podezřelou číslo jedna. Policie po Lisbeth zahajuje celostátní pátrání, podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Novinář Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) je ale přesvědčen o její nevině... (oficiální text distributora)

Brejlil

Předloha je velmi komplikovaná, ale jistě se dala natočit lépe. Skoro nic v tomto filmu nefunguje, dokonce ani potenciálně silné scény v závěru. Režie je nenápaditá, občas něco odflákl osvětlovač, hodně odflákl střihač, spousta času je nesmyslně věnována přesunům v autě, na motocyklu. Ani herci, včetně Noomi Rapace, se nijak nevytáhli. Jako by to byl jen film z povinnosti, se kterým se posouváme k třetímu dílu. Snad jen studenti švédštiny ocení slušnou dávku dialogů. ()

ursinko

Vari ani nie 60%. To som nečakal. Televízny film oproti perfektnému prvému dielu. Odpozeral som, len aby som mohol pozrieť aj diel tretí, ale radšej nechcem nič očakávať. ()

kubyno

Knihu jsem nečetl a uznám, že potenciál byl třeba větší, ale pominu-li trochu lacinou dvojku popálený šéf a bolestnecítící bouchač (killbillovské zmrtvýchvstání jsem radši neviděl...), popř. ten konec, tak nemám co bych vytkl. Od začátku do konce jsem seděl přibitý do křesla a chvílemi trnul. To, že jednička byla lepší, neznamená, že tohle je zákonitě propadák. ()

Greg25

Nejméně povedený, ale stále nadprůměrný díl z Millenia. Poněkud hůře uvěřitelný konec a celková absence takové té severské atmosféry, která ve vrchovaté míře byla v jedničce a v umírněnjší podobě i ve trojce srážejí dvojku trochu níž, ale jinak stále skvěle vedený příběh, který lehce trpí tím, že jeho halvním cílem je připravit půdu pro třetí pokračování. 70% ()

petikacka

Pro všechny hejtry filmu mám pouze jeden vzkaz...Přečtěte si knihu vy kokoti...Pak teprve můžete hodnotit něco co jste viděli a čemu nerozumíte...Toto švédské zfilmování je totiž téměř totožné s knihou, která je naprosto geniálně napínavá a naprosto nečekaně překvapující...Za mě 95% ()

ddf76

Dost povedene pokracovani jednicky. V tomto dile se odkryva Lisbethina minulost. Zatim si tato serie udrzuje nadprumernou kvalitu. Uvidime, co se stane ve trojce. ()

barteca

..a co Lizbeth ? nespáchá na konci trojky sebevraždu? Přežít takovou makabrózní family frost je z kategorie zázraků. ()

TaanStari

Velké zklamání oproti jedničce, nadruhou stranu je to pořád solidní film, který ukazuje, že nejen Hollywood na to má. ()

HouseMK

Tak už jsem to udělal zase! Zase jsem dočetl knížku den před před shlédnutím adaptace. Patří mi to. Jak teď nemám srovnávat a hodnotit film, v němž dobrá polovina postav chybí, nebo se jím jen mihnou, některé pasáže jsou značně pozměněné k horšímu (např. jedna ze silných částí je bitka Paola s blonďatým obrem; konečná scéna, kdy obr zcela nelogicky uteče) a některé chybí úplně na úkor rádobyvysvětlujících zbytečných scén navíc (Mikael u Miriam v nemocnici). Vyšetřování policie, které zabírá podstatnou část knížky, stejně jako motiv obchodu se sexem zde prakticky chybí. Ale myslím, že i kdybych ten film viděl bez čtení předlohy, dal bych 3*. Nechci po Švédech nějaké emoční hody, ale aspoň občas by Mikael mohl dát něco najevo. Tři ne zas tak napínavé akční scény, ne moc přehledný děj a naivita některých postav film srážejí na průměr. Nicméně se asi stejně nepoučím... :-) S odstupem času si ještě uvědomuji jednu věc. Vždyť je to vlastně vykrádačka nejméně čtyř filmů: Hvězdné války, Bondovky, Kill Bill a Rocky IV.! Chybí jen Lungren, tak trochu jsem ho tam čekal :-)) P.S. Jak můžou ty ptáci v kině dávat před dvojkou upoutávku na třetí díl, aby každý viděl, jaké postavy se v něm objeví a kdo přežije!? Hanba! ()

Gastovski

Ani jednu knihu jsem nečetl. Nemám proto možnost zesolit tento kvalitní severský krimi thriller. Jistě, pár neduhů v podobě několika nelogičností v chování se tu najde, avšak tento díl mě připadal ještě lepší než předchozí. Více napětí, ani chvilička nudy a tak to má být. Parádní dvojice Noomi Rapace a Mihael Nyqvist - opravdu jim to šlape. Už se těším ná závěr trilogie! ()

gonga

Lépe číst než vidět a to ve všech třech dílech trilogie. Ačkoliv i v psané podobě je vynikající pouze první díl. ()

Pidzey

Prvně chci říct,že to je moje první filmové Milénium.Takže nemůžu porovnávat.Porovnávat však můžu s knihami,takže jak to podle mě švéďáci zvládly?? Noomi Parace zařazuji do samostatné pětihvězdičkové kategorie,ač mám proti castingu mírné výhrady,zde je trefa do černého. Znovu mě švédi přesvědčili že nejsou špatní filmaři.Film má slušnou atmosféru,spád a dokázal mě vtáhnout.Výhrady bych měl k obsazení některých herců.Např.Eriku jsem si představoval hezčí,Miriam jako půl Asiatku a Blonďatého obra mlatšího. CO se děje týče,je správné že film probírá jen kostru předlohy,ale i tak si myslím že to není moc do hloubky.Neznat předlohu nevěděl bych kdo a proč byl vlastně zavražděn,protože začátek je nějak moc útrškovytý.Postupně se však začíná scelovat. Dále mě mrzí pominutí některých knižních pasáží.Př.Boxérský souboj tu trvá pár vteřin,oproti původnímu několika minutovému boji o život.Taky jsem byl zvědav jak tvůrci zpracují moji oblíbenou pasáš,jak se Lisbeth vyhrabává z hrobu.Bohužel tu ani není,škoda. Slušný film,neznat předlohu asi bych se v něm ze začátku ztrácel,ale později bych přidělil vyšší hodnocení,ale i to málo co si z předlohy vzal není dotažené a to je škoda. ()

rgrohol

Bohužel ani do dvou hodin se nedalo nacpat to obrovské množství souvislostí a návazností z knihy. Takhle film působí jen jako klíčové scény naskládané za sebou s celkem zajímavým vizuálem a skvělou herečkou v hlavní roli. ()

edie sedgwic

Na zaciatku som sa potesila, ze sa teme obchodu s bielym masom vo Svedsku da viac priestoru, ale sklamala som sa. Druhy diel bol na tom trochu horsie ako prvy, ale paradoxne, pozeral sa jednoduchsie. Samozrejme, nebolo by to ono bez uzasneho superodhalenia vo finale, ktore vyznelo trochu groteskne. Ale povedzme. ()

Bozvav

První jsem viděla film s Craigem, pak trilogii, pak četla knihu. Kniha je klasicky nejlepší(a ani ta není žádné veledílo), pak film a nakonec trilogie. Film si bere z knihy jen to co potřebuje a o proti první části je tento díl výrazně slabší. Trochu pomotaná taškařice, místy dosti nudná, ale shlédnout se dá bez větší újmy na zdraví, zvláště v rámci žánru severké morbidní patlaniny pořád výrazně nad průměrem. Za mne 55%. ()

hEROic

mne se to proste libi, sice slabsi nez jednicka, ale zato tenrokrat s perfektnima postavama... vykresleni Lisbeth super... sice to s tim hrobem trosku ulet, ale i tak paradni detektivni thriler se super atmoskou... necelejch 80% ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013