Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

ghatos

Kdyby se to zkrátilo...možná by to na tři hvězdy bylo. Pravda, závěr je povedený, jenže aby to mělo požadovaný efekt, muselo by se více vsadit na psychologii a lepší hudbu. Snaživá fádní "zlá" podívaná. 49%. ()

Guzo

Některé maličkosti nebyly dopilovány (třeba mrtvá krysa vypadala na první pohled jako nějaká gumová náhražka), ale jinak to docela sedlo. Hlavní herečka je poměrně sympatická, režie je taky dost slušná a celé je to barevně laděné to takového "thrillerového" odstínu.. Jen ten konec zase nebyl úplně ideální. ()

KASUGI

Exploitation považuju i jako milovník hororů za podřadný subžánr, nicméně co se tedy tohoto týče, konečně jsem se dočkal filmu, kde se oběť svým trýznitelům pomstí daleko víc, naproti jinak běžnému a fádnímu zastřelení, uškrcení, atd. Jinak kastraci má atmosféričtější originál. 50% ()

ABCD Marta

Povedený remake, jenž ovšem obsahuje několik, pro mne klíčových, věcí, čímž se originálu nevyrovná, a tak na vyšší žebřinu nedosáhne. ()

Scar

Nebyť trochu pretiahnutej preťahovacej časi, hodnotil by som plným počtom hviezd. Film chápem ako darček od úchylov pre úchylov, ale prvá jeho polovina a úchylky s ňou súvisiace, mi až tak dobre nerobili. Zato druhú časť o pomste a nenávisti som si užiť skoro nestihol. Inak je to skvelá žánrovka, rozhodne však nie pre všetky povahy. ()

Koryntos

Neviděla jsem první verzi snímku,takže nemám s čím porovnávat. Tenhle film se mi líbil hlavně v tom, že hlavní hrdinka má promyšlenou pomstu, zatím co pánové by pořád jen něco někam strkali, ona je kosí systematicky podle skutků a činů svých, tedy jejich, což v mnoha hororových filmech nenajdeme.Ta cácorka si s těma oplzlejma chlápkama poradila na výbornou, takže scénář se opravdu povedl. Jen mám opravdu výhrady k hlavní představitelce, vadilo mi to, že po celou dobu filmu má prakticky stejný výraz tváře, i když se mstí, tak se pořád tak nějak kouká, prázdným výrazem někam do blba, no spíš to vypadá, že kouká prakticky celý film někam do blba. Navíc vybrat herečku pro film o znásilnění, která vypadá tak asexuálně, to se jen tak někomu nepovede,protože jak už tady někdo psal, mám úplně stejnou představu o tom, že někdo kdo má být oběť znásilnění by měl vypadat nějakým způsobem rajcovně, ale tím že někdo zachrastí žebrama místo plným hrudníkem by nepřesvědčil ani mě, natož bandu vidláků. Načež pomíjím takové technické detaily jako je to, že někdo kdo vypadá, jako když se právě vrátil z Dachau by dokázal unést 120kg chlapa.Jinak se mi ale ta její pomstička velmi líbila, takové Pasti pasti pastičky v brutálnějším podání. ()

Roseinka

V hlavní roli moc pěkná slečna, takže se aspoň bylo na co dívat. První polovina filmu byl docela slušný thriller s dávkou nechutností, druhá část už byla spíš masakr typu Saw. Některé scény byly opravdu odporné. Tři hvězdy dávám za to, že mi přijde trošku nesmyslné, kde pak slečna vzala oblečení (které během masakru střídala) a celkově to, jak najednou byla jakože bezcitná a silná. Nevím, úplně mě to nepřesvědčilo, abych hodnotila lépe. ()

NoFiction

Na zhruba polovinu snímku se budou dívat především pánové a na druhou půlku budou muset raději odejít, protože pak příjde den zůčtování :) ()

Stasz

Trochu napětí, nějaké to znásilnění a pak na závěr je všechny zmasakrovat hahaha. Dobrá zábava na večer. Holka vytvořila rekord v plavání pod vodou a zažila svůj beztak první specianální styg. ()

Kosmik 1

První půlka byla docela nechutná a navíc jsem měl nějakou prodlouženou verzi, kde toho bylo ukázáno ještě o trochu víc. Prostě parta vidláků terorizuje krásnou slečnu z města, která si přijela odpočinout na chatu uprostřed lesa. Dělají jí všemožné zrůdnosti a úchylnosti. Až nakonec dojde i na znásilňování, které ve filmu nevidím moc rád. Od té chvíle jsem tomu už moc nevěřil a kroutil jsem hlavou, co všechno bylo ve filmu ukázáno. Ale druhá půlka už naštěstí stála za to. Nejlepší byla pro mě scénka s očima, nic pro slabší povahy. :D Hlavní hrdinka je ovšem pořádná kost a strašně moc jsem jí fandil, ať je pořádně kuchne a hlavně ať vidláci co nejvíc trpí. To se mi splnilo a tak hodnotím za pět. 85% ()

Autogram

Horor to nebol, na to mu chýbala akákoľvek dávka napätia a moment prekvapenia, keďže všetko bolo jasné už od začiatku. Krimi tiež nie, o vyšetrovanie alebo objasnenie zločinu tu nešlo ani najmenej. Takže to bol thriller s pár nechutnými scénami a, ako to v takýchto prípadoch chodí, s celkom nelogickými postavami, počínaje obeťou. Ale všetko dobre dopadlo, to napätie, čo bude ďalej a "sladká" pomsta ma na čas zaujala. Na riešenie nespavosti by som si takýto film asi nezvolil, snívať by som chcel o niečom celkom inom. ()

MissyRock

Nenávidím násilí ve filmech. Nenávidím násilí páchané na slabších jedincích. Ať už jsou to děti, staří lidé nebo v tomto případě ženy. Ale! Dodívala jsem se a musím říct, že pomsta za ono násilí je vskutku precizní a hodně krvavá. A víte vy co? Já to těm s prominutím ''sráčům'' přála. Moc jsem se vyžívala v brutální oplatě, kterou jim křehká slečinka naservírovala. Aby nezapomněli... Neměli šanci... ()

manonfire

Scény týrání nepůsobí amatérsky, ovšem o sofistikované mučení diváka atmosférou skutečně zákeřného zla adekvátní třeba snímku Funny Games U.S.A., si nechte zdát(nebo radši ne.) SPOILER: Slečnu s nápadně hezkou tváří a hýžděmi napadne banda primitivů, jejichž motiv je zřetelně sexuální, ač vše maskují jakýmsi domnělým povyšováním jejich oběti vůči jejich statutům bodrých venkovanů. Druhá část pak je čistě o dívenčině oprávněné, přec vyzněním reglační pomstě. Zubožená dívka umučená pomalu k smrti, se čerstvě po čtyřnásobném koitu, zachrání skokem do Cidliny, kde na jeden nádech vyčká pod hladinou, dokud její trýznitelé neodpeláší k tradiční modlibě před večeří. Po několika dnech a plachých seznamovacích pokusech aligátorů, vyleze po vzoru darwina na břeh a protože pomsta se má podávat za studena, přežívá několik týdnů sběrem kořínků a bobulí v úkrytu opuštěné vydří nory. O to nečekaněji pak zaútočí, zmáčí zloduchům ksichty v louhu, nechává jim vyklovávat oční bulvy spřáteleným lesním ptactvem atd. Takže tohle ne. 40% ()

latvar

Žádná sláva to nebyla, hlavně v první polovině filmu, pak už to šlo trochu nahoru. Nedivím se, že to bylo v pár zemích zakázáno, protože nějaké scény byly hodně zvrácené. 60% ()

Lottr

Docela slušná vyvražďovačka, ale strašně mi chybělo vysvětlení, proč skočila do té vody, kdy vylezla a kde vlastně vzala ty hadry? Nehledě na to, že bych rád viděl ten přerod z hodné holky na kill machine. Znásilňovačka opravdu slušná, ale pak to chtělo víc rozebrat do hloubky :) Ono teda vidět bylo kde komu dost hluboko :) ()

Akret odpad!

Ukázka kolektivní brutality vystřídaná brutalitou individuální. Nejeden film už pracoval s tématem kolektivní viny, která každého jedince dovede hluboko pod hranici morálního jednání. Ale skutečnost, že by se z oběti stalo vraždící monstrum, je sice pro řadu lidí ospravedlňující s ohledem na ublížení, kterým si musela projít, nicméně pořád nedostačující jako důvod natočení filmu, který nic jiného než brutalitu neřeší. ()

mancika.n

Prvá polovica no hnus a druhá polovica je iná káva „“Oko za oko, zub za zub ! „“. viac asi ani netreba napísať. ()

DeathTheKid

1) Co má u všech znásilněných znamenat ten maďarský překlad? 2) Než se od začátku stihli udělat hlavní hrdinové, mě už na stříkání zbyl jen mozkomíšní mok = mócinky utahané. 3) Fakt, že vendetu vykonávala v riflích, si trochu protiřečí s její párkuchtivou úchylkou...škoda. Kdyby to dělala v těch rozkošných majtkách, možná by ji to prominul i páter Ferda ze sousední vísky a ten s hříšníky nemá slitování. Mě dal minule na vybranou. "Buď mi vyčistíš kadidlo, nebo přeleštíš svícen": řekl. Oh musím přiznat, je to laskavý muž, jeho duše je tu pro více lidí než pro jednu ovečku, ale záleží na tom, jak rychle je hotový v místním závodu na výrobu ovčího sýru. 4) Byl bych všemi deseti pro remake "Kadím na váš hrob", to by mohlo mít šťávu. ()

Jello Biafra

Po viac ako 30 rokoch sa starý hixploitation krvák dočkal remaku a musím priznať že sa jedná o film, ktorý originálu rozhodne hanbu nerobí. Scéna znásilnenia či následná pomsta obsahujú zábery, u ktorých som skutočne zíral s otvorenou hubou. V remaku totiž obeť využívá ďaleko rafinovanejšie metódy než v predlohe a na rad prídu aj zahradnícke nožnice, hladové vrany či brokovnica strčená hlboko v anuse. Veľkým prekvapením je mladá Sarah Butler v hlavnej úlohe, ktorá svoju rolu zvládla dokonalo. Atmosféru dotvára aj depresívna klavírna hudba. Pozeral som tento film neskoro v noci a jeho zážitok z neho vo mne rezonoval dosť dlhú dobu. ()