Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

Hild

Největším mínusem tohoto filmu je režisér Sean McNamara. Neuvěřitelně mi vadila cesta, kterou se režisér rozhodl vydat, mrzelo mě, že zrovna zvolil tu cestu typu klasických amerických teen filmů. Nebylo to vyloženě špatné a jisté cílové skupině se film určitě bude líbit, jenže tento silný a velmi inspirativní životní příběh měl navíc. Ten všude přítomný patos mi nevadil, ale ke konci už ho bylo vážně moc a hlavně to celé vyznělo strašně lacině. Některé pasáže nevyužité, například s pasáží v Thajsku se dalo udělat mnohem více. Nejlepší část filmu je jednoznačně závěrečná montáž videí a rozhovorů se skutečnou Behtany Hamilton, tato montáž na mě zapůsobila mnohem více než celý film. ()

Davies182

Lidská vůle je sice úctyhodná věc, ale jak to s filmem podle skutečnejch událostí přeženete s kýčem, nedělá to dobrotu... Topmodelky na misii v zemích stižených tsunami a srdceryvný chorály na finální vlně mě dorazily úplně. Proč se na to mám koukat, když vím, jak to celý dopadne? ()

Hrabka

Mě to bohužel nějak moc nechytlo. Nebylo to úplně špatný, ale hodnotil bych to zcela průměrně. Surfing nebude moje oblíbená disciplína. Každopádně klobouk dolů před reálnou postavou, podle které je film natočený. 55% ()

juta

Zajimavý příběh o tom, jak surfařce, která miluje surfování víc než cokoliv na světě ukousne ruku jeden nenasytný žralok. Překvapivě tenhle film utekl jako voda, ale že by tu bylo něco extra, to zase né. Je to takový průměrný film, který nikomu neublíží. Navíc se z AnnySophie stává moc pěkná herečka. :-) ()

Pilda17

Pěkný příběh a podle skutečné události. Emoční zážitek s perfektním dějem a hlavně skvělými hereckými výkony.. 8/10 = 85% ()

Cappuccino

Sympatické obsadenie na čele s talentovanou a krásnou AnnouSophia Robb, oddychový i dramatický príbeh plný nešťastia, smútku, ale rovnako aj rodinnej podpory a nádeje. Zápletka filmu nie je naozaj ničím výnimočná, no jej spracovanie sa pohybuje v slušných výškach nadpriemeru. A teraz úprimne, ľudia, hádam by ste na leto nechceli niečo frustrujúceho a pekelne zložitého? Myslím, že súčasné spracovanie bolo najlepšou možnou varientou aká sa dala očakávať. Spokojnosť! P.S. pozerajte v HD kvalite! Tie vlny stoja vážne za to!! __ VIAC TU ()

misterz

Snímku nemôžem uprieť silnejší príbeh, ktorý nenudí a udrží pozornosť celý čas. Všetko ostatné však nadchne iba málo. Príliš veľa účelovej sentimentality, príliš veľa cukríkových nahlúplych dialógov a príliš veľa náboženských traktátov zrážajú tento snímok výraznou mierou smerom nadol. Viem, že je to dosť od veci a úplne mimo, ale počas sledovania filmu ma dosť často napadala jedna absurdná otázka: "Čím sa tam vlastne tí ľudia živia?" Otec celý čas len leští surfy a trénuje dcéru, mama väčšinou v kuchyni alebo s deckami, hlavná hrdinka chodí do nejakej divnej sektársko-náboženskej školy so zameraním na cestovanie po svete za katastrofami, a všetci spolu vo voľnom čase len surfujú a surfujú.... No, niekto si to vie zariadiť. Ale to len tak naokraj, s filmom to nijak nesúvisí, len mi to prišlo trocha čudné, nič viac. 55/100 ()

liskam

Díky Dennisu Quaidovy a Helen Hunt velice příjemný a koukatelný film. Byl bohužel schazován výběrem všech surfařek a jak jsme si všimli, Barbie kult v Americe bohužel stále trvá...:-( Ale díky tomu, že jde o film podle skutečné události, člověk hodně odpustí. Za mě 70% ()

Aknah

Tak to byla síla! V poslední době mě filmy nějak neohromily, ale před tímhle smekám! Naprosto nepopsatelná atmosféra, která zahrnovala rodinnou upřímnost, spojenou s přirozeným hraním hlavních představitelů, sportovními výsledky, hravou hudbou, která se hodila právě na Hawai, dále nelze opomenout herecký výkon Anny Sophie Robb, která tu podle mě jednoznačně září. Všechno jsem prožívala, od úspěšných závodů a velkého zvratu, přes první těžké momenty a jejich překonání až po závěrečnou vlnu! Hodně mě zaujala část v zemi zasažené tsunami a také všechny ostatní scény pro mě byly velký zážitek, protože byly skvěle natočeny a podle mě, tam nebyly zbytečné části, ani prázdné dialogy, nebo snad přehnaný příběh! Fotky a videa o pravé Bethany Hamilton jen prohloubily celkový dojem z filmu, který byl velice dojemný a reálný! Hrozně na mě film zapůsobil a dlouho se mi nestalo, aby mě něco tak zasáhlo... hrozný osud, ale krásný příběh! ()

IQ Tiqe

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád. ()

Dzeyna

Třetí snímek o surfování, který jsem viděla. Můžu říci, že zatím nejlepší, jelikož mě vážně dojal a po celou dobu jsem měla na krajíčku a "husinu" po celém těle. Všichni herci podali skvělé výkony, samozřejmě, že nejtěžší roli měla AnnaSophia Robb, ale zvládla ji naprosto skvěle. Rozhodně můj pohled na celý film umocňuje více i to, že je podle skutečné události a hlavně fotky a záznamy na konci snímku, jsou také rozhodující. Rozhodně obdivuji pravou Bethany Hamilton, jelikož takovouhle odvahu, kuráž a sílu nemá téměř nikdo, obzvlášť v jejím věku. ()

MikeCool

Klasický, typicky americký hrdinský teenage film v "twillight-ovém" obalu. Nechyběl ani klasický a pro americké filmy typicky přeslazený happyend. Chápu, že je to film podle skutečné události. A s filmy s takovýmto tématem, podle skutečné události, hodně soucítím, ale takovéto filmové zpracování si Bethany Hamilton podle mého názoru nezasloužila. ()

teutates

Začátek... Bethany smyslný pohled na moře, cca 20.min. Bethany opět vážný pohled na moře (obzvlášť na jednu vlnu). Aaaaa žralok aaaa, chybí ruka, co teď?! Beznaděj, smutek, utrpení a opět smyslný pohled na moře. Možná to má silný biografický podtón, no ne v podání McNamary. Hodně slabé, takže nechápu tady ty opičí mozky, co se vyžívají v šestém smyslu surfistů a podobných gagech, co tady padly. 3/10 a to 2* jen za Hawai jako... ()

DwayneJohnson

Film, natočený podle skutečné události, ani zdaleka nesplnil moje očekávání. Pravdivý příběh o surfařce, které žralok ukousne celou ruku, je sám o sobě skvělým námětem na zfilmovaní, ale tady se to očividně moc nepovedlo. Už jenom atrapa žraloka ve mně vyvolala spíše smích a to nemluvím o strašné spoustě klišé, která se táhla skoro celým filmem.Možná je na světě nějaká taková ideální rodinka, kde se manželé po dvaceti pěti letech stále milují jako za mlada, mají tři vzorné děti, ale já osobně žádnou takovou neznám. Ale abych film jen nehanil, líbila se mi hudba, to rozhodně a představitelka hlavní role Anna Sophia Robb podává myslím slušný výkon. A naprosto musím souhlasit s uživatelem Flipperem, že asi dvou minutový dokument po skončení filmu se mi líbil mnohem víc než celý samotný snímek, což je určitě obrovská škoda. ()

Ant

Na jednu stranu silný příběh, u kterého si uvědomíte, jak malicherné jsou vaše problémy. Na druhou stranu je to film, který občas až moc tlačí na pilu(pasáž v Thajsku, postava C. Underwood atd.). Nicméně mě bavili herci v čele s AnnouSophií Robb a celý ten tropický vizuál, díky kterému jsem si pro jednou připadala jako na Hawaii. Navíc je surfing úžasný sport a každý film o něm je příjemným zpestřením. 3,5* ()

mil@n.fanatik

Nádherný film o surfařce, pro kterou je surfování v podstatě celý její život. Jednoho dne, jak při tréninku na moři, jí žralok napadne a ukousne celou jednu ruku, asi nikdo by nevěřil, že by se dokázala ke své životní zálibě vrátit. Ale stal se pravý opak, nevzdala to a pokračovala. Co je pikantní, že je film natočen podle skutečné události, čímž stoupá na atraktivitě a zajimavosti. Tento snímek jen dokazuje, že nikdy se člověk nemá v životě vzdávat, ať už ho potká jakákoliv nepříjemná/tragická nehoda... 75% ()

predators

Luxusní podíváníčko a teď nemyslím ty holky, co se proháněly na prknech! I když ... Ale vlastně mám namysli dramaticky vynikajícně zpracovanou nešťastnou událost mladé nadějné surfařky, která prostě chtěla bojovat. Chválihodný casting známých tváří nepůsobil vtíravě, buď se jen mihly, nebo si zahrály malé roličky, zato obstojně! Nutno podotknout, že o lítostivé a zároveň povzbuzující momenty není nouze a jsou doprovázeny úžasnou hudbou! Kde k tomu ten McNamara po všech těch seriálových sračkách přišel?! Takhle "beatnout" 127 hodin?! 75% ()

nascendi

Filmy so športovou tematikou nie sú mojou parketou. Ich jediný zmysel vidím v pozitívnom príklade pre ľudí s vôľovým deficitom. A keď sú nakrútené podľa skutočnej udalosti, ich účinok sa znásobuje. Podmienkou je, aby takýto silný príbeh dostal k dispozícii dobrý režisér. To sa v tomto prípade nestalo. Výsledkom je potom nesúrodá zmäť objektívne silného príbehu, premiešaná s gýčovitými zábermi, citovým vydieraním, náboženským blúznením, v ktorej jedni nachádzajú krásne zábery z exotického športu, iní ostanú pri dojemnom príbehu a ja pri troch hviezdičkách. ()

01.01.2012

01.01.2011