Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

Rocky62

Lehce nadprůměrný blockbuster, který i přes svůj otřepaný námět zaujme netradičním závěrem a zajímavou vizuální stránkou. B. Cooperovi byla role ambiciózního Eddieho šitá na míru a malá rolička De Nira taky potěšila. Pokud už má někdo NZT na prodej, ať napíše do pošty. Díky. ()

Happens

Máte zkouškové, jste plní beznaděje z nadcházejících zkoušek a ztratili jste důvěru ve svůj mozek? Tohle je film, který umí vytvořit sugestivní pocit, že limity mozku opravdu jsou stanovené jen námi samotnými. Tedy o tom film samozřejmě není, nicméně je to nejutkvělejší pocit, který mi zůstal. Thriller o opravdových možnostech člověka. ()

LoLaa

Skvělý nápad i zpracování, kamera a atmosféra... Tímto filmem mě Bradley donutil pozměnit své oblíbené herce, mezi nimiž on už nesmí chybět ani vteřinu! :)) ()

Lenny.M

Chtěli byste takovou pilulku? Já ano :D Film s úžasným nápadem, dobrým příběhem i herci, ale do 5* měl daleko.. ()

klerik

Podobne svieže ako SPRÁVCOVIA OSUDU. Trochu jednoduché, ale dobre natočené a má to spád. Sympatickí herci, sem-tam dobrá pesnička. Podľa mňa trochu lepšie ako ZDROJOVÝ KÓD... ()

iamek

Možný spoiler ! - Geniální námět. Už za tohle si film zaslouží nějakou hvězdičku, ale Všemocný si zaslouží rovnou plný počet a to nejen díky skvělému Cooperovi, kterému tahle role solidně sedla, ale taky za naprosto vražedné tempo, které se bohužel v dnešní tvorbě už moc neobjevuje a když už ano tak stojí to za nic. A závěrečná pointa mi taky hodně sedla i když možná trošku škoda happy endu. ()

Chrustyn

Nápadem zajímavý a originální, herecky slušný, vizuálně působivý ale ve výsledku "jen" velmi dobrý. Opravdu hodně nápaditý a vizuálně koukatelný snímek, jehož hlavní problém spočívá v tom, že nevydrží s dechem až do konce. Další z řady titulů, které skvěle začnou, kvalitně pokračují a pracně končí. Trochu škoda. ()

mcb

Neil Burger je precizní filmař a těším se, až se "naplno" předvede v dalším filmu. Všemocný vypadá jako ukázka jeho netušených možností a filmařského umu, který hýří nápady jak ve vizuální stránce (schválně kolik dalších tvůrců okopíruje originální způsob zoomování), tak ve scénáři. Ten si sice hraje s brilantní premisou, ale k opravdu inteligentním thrillerům se zařadí jen těžko. Na to, že hlavní hrdina využívá mozek na sto procent, je jeho vychytralost a inteligence jen neskutečně povrchně nastíněna, což se dále projevuje v příběhu. Film má přesto drive, energii, sympatické obsazení (Bradley Cooper by konečně mohl zavítat do nějakého blockbusteru), ale na to, jak vypadá chytře, je až příliš jednoduchý. Svým způsobem mi to připomnělo nedávné Správce osudu, kteří kdyby chtěli, tak mohli být mnohovrstevnatým sci-fi o příčinách a následcích, ale zůstali jen u poctivé žánrovky. Stejně jako Všemocný, který měl potenciál na "fightclubovskou" podívanou se společensko-kritickým přesahem, ale vydal se raději jinou, méně ambiciózní cestou. Což vůbec nevadí, ale už kvůli tomu se jedná o další výborný film, u kterého další shlédnutí není nevyhnutelné. 7/10 ()

Scalpelexis

Přiznejme si to: Kdo by nechtěl nakonec spolknout moudrost celého světa, hm? O tom tak trochu pojednává snímek Limitless, ale v naštěstí trochu volnějším duchu, než bývají dramata s drogovými závisláky. Nápad se mi líbí a je poměrně zručně zpracován, jenže ouha, scénáři dochazí velmi brzy dech anebo byl naopak nešikovně zkrácen. Přijde mi, že hlavnímu představiteli dochází první várka pilulek nějak brzo a jak to pak zdramatizovat, co vymyslet? Co takhle do toho vložit..třebááá..mafii? Špatný nápad. Na rozdíl od trapného Iluzionisty Burger nevymýšlel žánou rádoby dojemnou romantiku a vyzkoušel si svojí kreativitu, což dopadlo o něco líp. Bradley Cooper se poměrně snaží, hazí jendu grimasu za druhou, ale moc bych si přál větší roli pro de Nira, který by určitě vytáhl film výš. Tentokrát mě trochu zklamala hudba a určitě triky by si zaloužili větší zasponzorování. Za první půli 4*, za druhou 2*. ()

heyda

Skvělý a velmi originálně pojatý film s dobrými herci a především vynikajícím scénářem. Jako celek působí krásně vyrovnaně. Přesto maximum hvězdiček nedám. Nedám, protože jsem očekával konec úplně opačný než ve skutečnosti byl. Tímto, jakoby režisér chtěl říct: hurá do drog! :-D Ale jinak paráda. 85% ()

mat.ilda

Trochu jiný soudek drogové závislosti a nutno říct, že zajímavý. Vše je naopak - ze ztroskotanců, socek a gaunerů dělá NZT úspěšné spisovatele, finančníky a posh gaunery a mně se to líbí :-) Příjemným překvapením je mně dosud málo známý Bradley Cooper, kterému pan Niro jen tak hvězdně přicmrduje. Film má spád a dost dobrý konec, inu, kdo má zhůry dáno a v apatyce přikoupí, ten rozhodně neprohloupí :-) ()

Flego

Technicky nápaditá kamera, dobrá hudba, zaujímavý scenár a neopozeraný Bradley Cooper - to sú silné devízy tohto filmu. Od úvodných minút je jasné, že sa jedná o veľmi zaujímavé dielo ako námetom, tak i spracovaním. Škoda poslednej štvrtiny filmu, pripadala mi trochu odfláknutá. ()

Roman.Ticka

Moc mě zajímalo, jak si tvůrci poradí s tak zvláštním a nereálným tématem. (rozuměj člověk na využití plné kapacity mozku není stavěný, nepřežil by to) Instinkt mě nezklamal stejně jako film. Zábava, nápaditá kamera, dobrá hudba, vychytané vizuální detaily (šedá střídá zlatavou zář), Cooperovo charisma, opravdu dobrá zápletka (chytrý se poučí a posune, hajzl zůstane grázlem) a překvapivá pointa. Kdo tady zapře, že by využil svůj raketový potenciál ke stejně rychlému finančnímu zisku, ať hodí kamenem... Závěr opravdu překonal moje očekávání - proč si nesplnit svůj dávný sen naučit se třeba cizí jazyk nebo dva? Proč neukázat lepší stránku lidského já a dát ostatním naději, že chytrý neznamená mocný ani všemocný, ale jiný, svůj a nad věcí!! ()

anais

Chytrý, originální příběh, nápaditá vizuální stránka. Něco málo tomu ale chybí - štval mě Cooperův znuzený voiceover (jakoby voiceovery obecně pomáhaly tam, kde se to neumí říct obrazem), nebo až příliš dokonalá výtvarná stylizace brání přirozenějšímu diváckému zážitku (jako by ta chladná promyšlenost jednotlivých záběrů škodila postavám)... I tak ovšem nadprůměr. ()

rikitiki

Na to, že hlavní linkou je, jak je důležité být chytrý, je to vlastně dost hloupý snímek. Až na kameru, která dlouhými jízdami i zvláštními úhly navozuje v divákovi pocity, které při proměnách vědomí zažívá hlavní hrdina. Obrazová stránka je nápaditá natolik, že jsem s nadšením sledovala první polovinu filmu a skoro si nevšimla chyb v ději. Ale ve druhé chvíli mě nelogičnost příběhu dohonila a otrávila. KOUSEK DĚJE O. K. beru, že s inteligencí přichází v tomhle případě i lepší sociální dovednosti a hrdina dokáže jako nic sbalit každou holku (nakolik funguje v reálu přímá úměra mezi inteligencí a atraktivitou posuďte každý podle svého). Ale to ho fakt tak dlouho nenapadlo, že mu pilule jednou dojdou? Bezstarostně je jí jak lentilky a až za drahný čas si najde laboranta, aby mu je vyrobil. On? Chlapík, kterému po zázračném léku mozek přímo jiskří, svěří tak důležitou věc někomu jinému? A sám dělá co? Hledá si jenom hračky - ženský, slávu, prachy, moc - patrně nastoupil cestu ke kandidatuře na prezidneta USA. ______ A ve chvílích ohrožení se zavře v bytě připomínajícím pevnost (takže jsou z něj dost omezené možnosti úniku), ale přitom na chodbách není kamerový systém. Tudíž se k němu můžou přes ocelové dveře bezstarostně prořezávat naštvaní mafiáni. ___ A ještě ke všemu je hrdina chladná zrůda, která někoho zabije a ani necítí výčitky svědomí (odbyl si je jedním hozením šavle).______ V příběhové rovině mě štval povinný milostný motiv, který byl naprosto nadbytečný - ostatně se hlavní ženská postava i na dost dlouho vytratila, aniž by někomu chyběla. Stupidní byla i půjčka od ruské mafie - to fakt nesvědčí o hrdinově vysoké inteligenci. ___ Potěšující ale bylo, jak si i ruští mafiáni považují inteligence. /28. 1. 13./ ()

poz3n

Ač nemůžu Všemocného označit za špatný film, nebylo v něm nic, co by mě nějak hlouběji připoutalo a vnořilo do děje. Originální záběry a ztvárnění psycho pocitů bylo fajn, nevyrovnají se ale Aronofského schýze či Boylovské paranoie z let minulých. A ano, bohužel měl na můj zážitek jistě dopad i dabing, jelikož ČT2 opět proplouvá pomalu ale jistě do středních vod a bere nám tak zážitky z nočních filmových klubů. 6/10 ()

honajz

Ok, průlety kamery jsou úžasné. Nápad už je ale vykradený z Růže pro Algernon, a ve chvíli, kdy dojde prvotní vykradený nápad, už jen nastavujeme kašičku. Nehledě na to, jak zde píše více lidí - nejlíp hobbitko -, pokud by člověk měl tyto schopnosti a možnosti, vážně by šel jen po babách a penězích? Když mu vše zapadá, mohl by udělat třeba nějaké velké objevy, vynálezy, dokonce si tu pilulku kurnik sám namíchat! S jeho inteligencí mu sakra muselo dojít, že zásoba není věčná, ne? Takže sorry, nebyl chytrej, ale blbej jak puštok, a celé to je prostě o ho... o ničem. Navíc chybějí i nějaké zajímavé zvraty. ()

PF 2017

PF 2017