Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

drake31

Tak tomuto sa hovorí komédia. Plné ohraných momentov, "posratý" začiatok ale napriek tomu vynikajúca komédia. Veľa, veľa momentov pri ktorých som sa trhal smiechom, a potom ďalšie a ďalšie situácie ktoré vyvolávali úsmev na perách. Casting perfektný - Bateman & Reynolds sú úžasná dvojka, Leslie & Olivia - aj napriek digi trikom - Thumbs Up!. Špičková zábava od začiatku až do konca. V dnešnej dobe sa točí veľa komédii, ale väčšine niečo chýba, alebo sú celkom zlé. Táto to niečo mala a nič tomu nechýbalo. Komédia roka ? Je tu čo zvažovať ... ()

Danny F.

Tohle téma už tu bylo. Zpočátku velice zábavný a šíleně svižný film, který se zničeho nic změní v pomalejší a víc romantičtější komedii. Je sice přisprostější a dítě mláticí hlavou o postýlku a mimčo kádící Batemanovi do pusy byli velice vtipnými okamžiky, ale prá vě ta změna co povolí tempo zničila celý film. Kdyby celý film byl jako celá jeho první větší polovina, bylo by i hodnocení vyšší. 60% ()

Mishqo

ono to nebolo bohvieaké originálne alebo prelomové ale bolo to vtipné, emócie boli tam kde mali byť, postavy boli nesmierne sympatická a ešte aj hudba sadla...no ja som si tento film príjemne užil :) ()

VasaX

Bateman je v pohodě a Raynoldse mám rád rád, a to i když mi mrví Green Lanterna. Ale hodit je do šablonovky s nadpisem "Body-swap" mě opravdu nepotěšilo. Jako jo, je to sranda, drží se to při zemi a nezachází to do laciného až fekálního humoru. Ale je to takové klišé, a oba hrají tak šablonovité archetypy, že scénárista tohle musel vyplodit, když měr pozdě večer v baru dva drinky do vytuhnutí. Dvě hodiny na komedii je odvážný čas, protože často se přesvědčujeme že vše nad hodinu a půl je navíc, zbytečné a rozkládá děj a v podstatě celou konzistenci filmového zážitku každou přesluhující minutou. Sám nevím, co s The Change-upem dál, a tak si vypíchněme pár bodů: proč se na to nedívat: A) jste přecitlivělí na kýčovitá klišé omílaná dokola; B) dráždí vás ploché archetypální charaktery; C) váš humor je vytříbený a komediální nároky vysoké; D) pohled na Reynoldse jako herce, který se zaseknul v meziprostoru mezi Ačkovými a Bčkovými filmy, vás irituje; E) dvě hodiny prvoplánovité průhledné komedie u vás vedou k zvýšené spotřebě Valia. ______________ Ale proč se podívat: A) vyzkoušíte si že dvě hodiny komedie, tzn o půl hodiny déle, než by bylo zdrávo, se občas s trochou odvahy dá ustát; B) najdete zde přinejmenším tucet povedených fórků plus výplňovou zábavu mezi nimi; C) v dnešní době se hodí další podivně nereálný šťastný konec k pozvednutí morálky; D) Olivie Wilde a její... lícní kosti. A to si zaslouží jednu hvězdičku navrch! :) ()

Pump

Ideální pro maminky s dětmi nebo tatínky, kteří mají doma batolata. Parádně jsem se bavil a viděl sebe při péči o kojence, kteří ječí, že vás z toho může trefit šlak a rozkrájíte se, jen aby přestali. Naopak tradiční omleté 100x jinak téma záměny, které však svým zpracováním dokáže vykouzlit úsměv na vašich nakyslých ksichtech :-D. S chutí do toho a The Change-up je hotovo! ()

sskrblik

(DOCH - volně přeloženo z německého jazyka:) " Ale jo".. na jedno podívání to stačí a pokud máte rádi ujetej americkej humor, tak se třeba i zasmějete. Bonus navíc jsou dámy Oliva Wilde a Leslie Mann, kterým to sekne... ()

s.e.p.p

Šel bych s hodnocením i níž, protože tenhle film je neskutečná zhovadilost plná fekálního humoru, vykrádající už stokrát použitý nápad. Přihlédnu ale k tomu, že jsem se párkrát od srdce zasmál. Například Reynoldse je mi ovšem upřímně líto, protože podobné role jsou hluboko pod jeho úrovní a pokud hodlá pokračovat v kývání na filmy, jako je tento (nebo např. katastrofální Green Lantern), skončí to s ním hodně špatně. 30% ()

V.Silver

Čekal jsem víc - 3. hvězdičku dávám jenom kvůli svému oblíbenci Ryanu Reynoldsovi. Jo, smál jsem se, ale že bych ten film musel vidět podruhé... zbytečně moc fekálního humoru na mě. A teď nemyslím super scénu s lornem, ale začátek s kadícíma miminama (to jako fakt ještě někoho baví dívat se na tyhle s*ačky?), manželka na záchodě atd. - no běs. 50% s odřenýma ušima. ()

R1CH1E

Já nechápu, jak mě mohl tento absolutně výplachový děj, kde si ústřední dvojice vymění těla, tak šíleně bavit. Každopádně - povedlo se to. Film mi byl sympatický, rychle utíkal a herci perfektně sedli do rolí. No a pátá pomyslná * za Olivii.. :) ()

blackJag

Co se týče fekálního humoru, mám to jako šmoula Mrzout - nemám ho rád!! Tady jsem ale na vážkách (bzzz) - dětské výkaly v ksichtě, nechutná realita rodiče nebo prvoplánový humor? Krásná ženská (leč ty kozy Leslie Mannové jsou fake) popustí uzdu svému svěrači, nechutná realita partnerského soužití nebo prvoplánový humor? Děcka serou jako ptáci, kde to na nich zrovna přijde. Ženy serou taky, i když to chlapi neradi (ta zdravá většina z nás) promítají do svých úvah a někdy prostě partnerský zvyk přeroste v "něco víc"... Jak říkám, jsem na vážkách (bzzz), je tohle jenom prvoplánově fekální shit nebo je to (samozřejmě až na tu kouzelnou výměnu identit) celkem ze života? 60% ()

strelenaL

Některé scény mě dostali...Opravdu moje bránice měla co dělat, aby to vydržela. Spoiler: Každodenní Davyho rutina starání se o dětičky a fakt hustá porno scéna z natáčení :-)) ()

HomeAlone

Aj napriek tomu , ze podobnych filmov o zamene je viac , tak ani jeden nebol tak zabavny ako prave tento . Dvojica Reynolds a Bateman hrali vyborne . Necakal som az tak uleteny pribeh , no potesil ma viac nez dost . Skvela zabava , nemam co vytknut ()

LexBarker

Je pravda,že námět je otřepaný,nijak originální,je také pravda,že to bylo možná zbytečně moc dlouhé,ale přesto se podařilo tvůrcům filmu udržet zábavu na slušné úrovni.Hrají tu hezcí lidé,zvlášť Olivia W.,zasmějete se také,hlavně na začátku a co víc si vlastně od oddychovky přát,že? ()

slovan1

Vděčná zápletka, která byla už vícekrát zfilmovaná, ale tohle je asi její nejlepší verze. Reynolds - Bateman jsou skvěle vybraní a na tuto výměnu se hodí jak hrnec na prdel. Celý film je plný hlášek, místy i záchodového humoru, ale komu tenhle styl nevadí, je na správném místě. Olivia Wilde je hot jak snad nikdy!! Scéna, kdy si Dave v Mitchově těle užívá den se songem od Coldplay (Every teardrop is warerfall) je boží. ()

sedm.1

No konečně. Po dlouhé době zas komedie, která si nebere za cíl nic jiného, než prostě jen pobavit a mě to v tomto případě nebývale sedlo a fakt jsem se výtečně bavil. Ano, těžko tu budu popírat celkovou primitivnost snímku, pramenící ať už z tuctové a jednoduché zápletky, nebo humoru, skládající ho se převážně jen z vulgarit, vyměšování, šukání a podobných chuťovek, což pak ve výsledku samozřejmě znamená, že je to zkrátka komedie, při které se o členy KND (klubu náročného diváka) budou pokoušet mdloby, ale na ostatní může celý film poměrně spolehlivě zabrat, neboť zde v rámci žánru prakticky skoro vše funguje a šlape na maximum a dokonce je to i párkrát dost neortodoxní, což je též fajn. Má to i spád, pořád se něco děje, hluchých míst minimum, závěrečné nezbytné moralizováníčko je snesitelné a samozřejmě tu nelze opomenout ani velký přínos hereckého obsazení, kde k mému obrovskému překvapení všemu kraluje, mnou jindy jinak velmi neoblíbený a mdlý, Jason Bateman, který se tu nevídaně rozjel, hláškuje, držkuje a řádí jak ze řetězu utržený a já se nestačil příjemně divit. Ryan Reynolds tu pak odvádí klasický sympatický výkon, naopak Leslie Mann působí opět otravně a odpudivě zároveň, ovšem hodně to naštěstí vyvažuje Olivia Wilde, to je samozřejmě třešnička na dortu, neskutečný kotě. Takže, když to shrnu, V cizí kůži je zkrátka velice hrubozrnná, povrchní komedie, bez hloubky, bez nápadu a vlastně i bez soudnosti, a nejspíš proto jsem se u ní tak kurevsky pobavil. Prostě skvělá zábava. ()

herr_carter

Chachacha - pokud tohle dokážu u komedie v klidu tvrdit, pak se jedná o dobrou komedii..Jakkoliv klišovité se to zde může zdát, tak navzdory tomu jsem se usmíval/případně vyprsknul smíchy téměř celou filmovou stopáž. Reynolds a Bateman tu fakt působí jako kamarádi, co se znají celý život a poslední dobou mě hodně začíná bavit i Leslie Mann, která se umí výborně šklebit a její afektované rodinné výstupy patří k tomu nejlepšímu, co film vůbec dokáže nabídnout, fakt sranda to byla.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

JADIM

Filmy o zamenení tiel sú špeciálne tým, že ma zaujmú aj vtedy, keď neprinesú nič nového a The Change-Up nie je ani tento prípad, keďže priniesol naozaj zaujímavý štýl humoru, ktorý aj napriek svojej jednoduchosti dokázal byť vtipný. Rozdielnosti životov Mitcha a Davea a ich svojské vysporiadanie sa so zámenou prinieslo veľa zábavných situácií, ale niekedy to vyzeralo tak, že si navzájom robia zle, pri čom to mysleli dobre, čiže naozaj zvláštne. Mám pocit, že som to prvýkrát videl, keď som mal asi 10, to som asi všetko nepoberal :D 8/10  ()