gustaw

Představte si že je Silvestr 2017 a vy se nudíte jak prase... Pustil jsem si TO! Podle mého je TO nejlepší horror poslední doby. Pustil jsem si to krásně do sluchátek takže jsem slyšel každý šramot a musím říct že jsem se z TOho málem pos..l. Těším na dvojku ()

lineker

Jakýkoliv pokus o zfilmování Kingových knih je těžká řehole, ale z předešlých pokusů si nevybavuji nic, co by z mého pohledu dopadlo lépe. Ty dvě hodiny utekly nebývale rychle, a ani jednou mne hlavou neproběhla myšlenka "to je teda pěkná blbost". A to je co říci. Zpočátku se It tváří spíše jako dramatický kousek o jedné typické dětské americké partě. Strachu a nějakého strašení tam moc nepohledáte. Sotva je však personální nastavení dokončeno.A my již víme, kdo je kdo, co má za problém, obavy, začnou se dít slušné hororové věci. Tempo se stupňuje a graduje ve slušném hardděsivém módu. A navíc...lodička v kanále také byla. Mne tedy nic nechybělo. ()

tommco

Nečítal som knihu, možno preto som bol aj s TV počinom z 90teho roku spokojný. Nové "To" však predčilo všetky moje očakávania. Ide o nezabudnuteľný zážitok a aj keď som sa ani raz nezľakol ide o pôsobivý film, ktorý má viac rozmerov ako len ten hororový. Strašne dobre sa na to pozeralo. Keby bola hotová aj druhá časť bez váhania by som si to pozrel naraz. ()

milaninoo odpad!

Zhovadilost roku film z vypatlanymá mentalně postiženymá neherci.Ti scénaristé to asi napsali zrovna když se vratili z psychyatrické léčebny.V americe asi nemají pod umyvadlem sifony ale odpad ústi přímo do kanalizace,ve školach mají na wc pytle plné sraček a misto plavek nosí bíle bombarďaky,kola parkujou volně pohazené po silnici,bydlí po tmě ve starých barabiznách a spousta dalších debilit! Chce se mi blíííít!!!!! ()

justaboy

Bohužel nic pro toho, kdo četl knihy. Spousta věcí, jako stavění hráze chybí a film se ani nedrží předlohy - jako že George našli hned po urvání ruky v rameni. Plus nelogičnosti jako nerozdělujme se, protože společně jsme silnější a pak jde každý sám. ()

kekebreke

Řemeslně natočené, dobrá výprava, herecké výkonu fajn, ale jinak dějově mě toto dílo minulo, nikterak nezaujalo a zítra o něm nebudu vědět. ()

DanteSK

Skvelý námet. Po zhliadnutí som ihneď dostal chuť si prečítať knihu. Atmosféra bola úžasná, len škoda toho delenia na dve časti. Jeden z mála remakov, ktoré sa naozaj podarili. ()

Minikax

No ze by som sa nejak extra bala a bola napata by som nepovedala. Asi z klaunov proste nemam ziadne strasidelne pocity a nebolo to ani nejak napinave a chybali aj lakacie sceny. Jedine co ma prekvapilo bol zaciatok ked odhryzol chlapcovi ruku to som necakala 😂 viac ma beru a strasia proste ducharske horrory ()

Kinepa

3 -, Pro mě hodně nudný film bez nápadu ... Musím říct, že jsem se na něj docela těšil a nechápu, že může někdo horory (knihy jiného žánru jsou skvělé číst ... ()

perteus

Film je pěkně natočený, ale jinak je to vlastně nuda. Zdlouhavý a člověk až skoro usínal u toho. Když už se na scéně objeví klaun, tak to stálo za to, ale bylo toho žalostně málo. Prakticky jsem se vlastně nelekl. Což je už co říci. ()

Patin

Moje vyjadrenia k tomuto filmu vlastne už zazneli v komentároch iných používateľov, takže súhlasím s väčšinou názorov. Jediné čo mne na tom filme prekážalo, a veľmi ma žralo, bol ten nezáujem zo strany rodičov, polície a obyvateľov.. Deti im tam mizli ako na bežiacom páse a jediné na čo sa dospelí zmohli bolo nalepiť plagát s fotografiou? Stratil sa malý chlapec a nevšimol som si žiadnu emotívnu situáciu, kde by to niekomu okrem jeho brata vadilo. Neviem, ale mne sa zdá že napríklad v seriáli Stranger Things bolo cítiť aj zo strany polície, rodičov a aj príbuzných ľudí, že sa stala hrozná vec a obyvateľov vrátane rodičov a polície to trápilo a snažili sa pátrať, pomáhali si. Tu to na mňa pôsobilo skôr štýlom "Miláčik? Nechýba nám doma jedno dieťa? Nevadí, nevolaj políciu, vylep plagát a ak sa nenájde ľahko si spravíme ďalšie" (obrazne povedané). Celý dej bol zameraný len na deti, akoby len oni v tom meste žili, a ako bonus medzi dospeláckymi zrúdami ešte väčšími ako TO, ktorí im len ubližovali a absolútne nič iné ich nezaujímalo ani netrápilo. ()

piskoteka

Od knížky odlišné, ale když To budu hodnotit jakožto film samotný, tak hodně dobré. Zatáhne do děje, napínavé, pěkně udělané. Klaun opravdu děsivý :-) ()

cmeldova

Film zaujal, dobré zpracování a málokomu nepohnou žlučí ztracené, ba dokonce požírané děti. Je to klasický horor, kde se sem tam objeví nějaká příšera a děti požírající klaun. Pokud nemáte bůh ví jak vysoké nároky na horory a nevadí vám předvídatelné, pak budete s tímto spokojeni. Já dávám za tři a to je díky zpracování. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vrazil jsi mi, musel jsem kvůli tobě chodit ve sračkách, vzal jsi mě do domu, kde bydlí feťáci...vzal jsi mě do domu, kde bydlí feťáci. A teď? Teď musím zabít tohohle posraného klauna!" Na devadesátkového předchůdce s Timem Currym zapomeňte! Bylo to zase něco úplně jiného, než co jsem doposud viděl. Skupina děti začne během prázdninových her v městečku Derry řešit neustálá zmizení dospělých i dětí. Rasismus, xenofobie, školní šikana, domácí násilí i sexuální zneužívání. Všech těchto témat se film dotýká. Spoustu lekaček které děsí potoky krve, křikem a hrůzou. S postavami nejen, že soucítíte, ale hlavně je chápete a fandíte jim. Bill Skarsgard se role vraždícího klauna Pennywise zhostil na výbornou. Adaptace Kingova románu To je po všech ohledech originální dílo a chytrý horor s vynikajcími efekty. "Pojď za klaunem Eddie! Budeš se zde vznášat. My se zde všichni vznášíme." - 90%. ()

floppy4

Pekne režírované, ale akosi tam niekde po polke chýba napätie lebo už viete, čo od toho šaša môžete čakať. Inak decká hrajú super, celkovo však priemer a horor to určite nie je, keď tak hororový thriller. ()

JerryPilsen

Pocta Kingovi dopadla na výbornou.Žádné trapnosti a žánrová klišé na běžícím pásu.Vše logicky plynulo a i malí herci byli skvěle vybraní. ()

baronGrga

Nové IT je IN a in je horor přecpaný lekačkami atakujícími ušní bubínky v konjunkci s odpudivým vizuálem, od gejzírů tělních tekutin, přes odhalené tkáně až po nejrůznější hnilobné výstřednosti. Nenapadlo by mě, že budu někdy nostalgicky vzpomínat na devadesátkové It, ale po Muschiettiho adaptaci musím. Ty tam jsou pozvolna gradující scény zakončené děsivě znamenitým číslem švihlého klauna, jenž zve své oběti k návštěvě kanálu. Ta tam je dokonce i myšlenka přátelství, které dokáže zahnat neexistující běsy, protože tady se hrdinové rozdělují při první možné příležitosti a přeludy se střílí jateční pistolí a mlátí baseballkami. Devadesátková verze byla špatně zahraná a mnohdy, hlavně v druhé části, i nesmírně hloupá. It 2017 je zahrané skvěle a po řemeslné stránce mu nelze nic moc vytknout, ale jako horor se opírá o ty nejlacinější prostředky ke strašení a ztrácí tak potenciál vystoupit z lepšího průměru k výšinám. 65 % ()

Slash_Flash

"Když dva dělaji to samé, neni to to samé". Tohle se mi honilo hlavou při závěrečných titulkách. Je docela rozdíl mezi dělaní horroru v 90. letech kdy horrory byli opravdu horrorové a mezi dělání remaku horroru z 90. letech, protože proč ne?. U mě remaky starších horrorů nemají dobrou pověst. Vždycky když takový vidím, chce se mi plakat. Například u nového To mi vadilo... ehm... všechno. Například hlavní záporák To. Komu v dnešní době příjde creepy klaun, který má účes za dvacku, vykulené oči jak po kalbě a úsměv od ucha k uchu? Mi rozhodně ne. Nekecám. Ani jednou jsem se u filmu nelekl a nezacítil ani sebemenší kapinku strachu. Možná tak jedna z prvních scén, kdy Pennywise ukousne prckovi ruku, to jsem se lehce otřásl, protože to bylo trošku Au. Mám pocit, že to jedna z nej scén filmu. Zbytek je vtip. Ale ne každej vtip se povede nebo je vtipný, že? Správně. A to je přesně ten který se nepovedl. Horrory mají mít atmosféru. Tak kde je? Z filmu nevychází ani špetka kvalitní atmošky. Ani lekačky nepomáhají. Všechny jsou předpovídatelné a stojí za prd. A příběh je taky něco strašného. Sledujeme partu vypatlaných puberťáků, kteří stejně celej film se snaží před slečnou schovávat jejich stojící frajírky a trošku si vyšlápnout ego. Sorry, ale jde o horror a nebo o nějakou rádoby vtipnou televizní show? Takže celé dvě hodiny jsem koukal na něco, co mě extrémně nebavilo. Nebavilo mě to natolik, že jsem si udělal z filmu seriál, protože jsem neměl nervy na to koukat celé. Udělám petici "Stop remakům!" ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi