Polda a polda (TV seriál)

The Good Guys

Bad Boys

Komedie / Krimi

USA, 2010, 20x45 min

Bradley Whitford, Jenny Wade, Colin Hanks, Alex Fernandez, Andrew Divoff, Mykel Shannon Jenkins, Michael Shanks, Derek Webster, Lola Glaudini, Monet Mazur, Gary Teague, David Dayan Fisher, Nia Vardalos, Kevin Sussman, Donny Boaz, John McIntosh, Brett Brock, Scott Jefferies, Farah White, Emma Fuhrmann, Brian Thornton, Everett Sifuentes, Shane Land, Wendy Wells-Gunkel, Lee Thompson Young, Guri Weinberg, Hemky Madera, Brina Palencia, Randy Frank, Ginger Gonzaga, Spencer Garrett, Charles Baker, Todd Stashwick, Angela Sarafyan, Lauren Stamile, Sue Rock, Diana Maria Riva, Christopher Berry, Paul Schackman, Brett Rickaby, RonReaco Lee, Henri Lubatti, Matt Winston, Josh Ridgway, David Hickey, Anthony A. Kung, Paul Gutrecht, Malcolm Barrett, Todd Waring, Adam Dietrich, Dana Wheeler-Nicholson, Lee Trull, Burton Gilliam, Rodger Boyce, Tina Parker, Joe Nemmers, Marcus M. Mauldin, Lawrence Varnado, Ramsey Williams, Ken Thomas, Matthew Posey, Marco Bottiglieri, Edgar Arreola, Grayson Berry, Christina Childress, J.P. Manoux, Roland Ruiz

Po několika dílech musím říct, že Polda a polda je daleko lepší jak kdejaká rádoby-cool-drsná-vážná kriminálka Ňůjork nebo Majami. Vždy se bavím skvělým mixem humoru a dobře dávkované akce. A tak charismatickou dvojici poldů jen tak někde neuvidíte. Pokud se chcete nezávazně pobavit, rozhodně by vám tento dobře zvládnutý seriál neměl uniknout.(4.11.2011)

• IQ Tiqe

Oldstylovka o policajtech, kteří mají nekovenční přístup a problémy s pravidly. Špatný to není, ale podobných tu před 25 lety bylo dost a popravdě mi nic nového nepřináší. Mně pilot stačil. Ale umím si představit, že se na to bude leckdo dívat odpoledne v televizi jako třeba na Hardcastla a McCormicka, Knight Ridera apod.(2.4.2012)

Vyloženě ujetý seriál,který se pokusil o rádoby drsný a přehnaný buddy styl,jenže místy je to zoufale nevtipné.Hlavní kámen úrazu je hlavně nesympatické obsazení snad každého herce od komparzu až po hlavní dvojici.Seriál je přílíš jednoduchý a to hlavně co se dramatičnosti týče což je u komediálních seriálů sice normální,tak zase ale potom čekám že se budu u jejich eskapád válet smíchy a to se bohužel neděje.Díl po díle utíka čím dal pomaleji a pár dobrých gagů a jedna přestřelka vždycky na konci to z šedivého průměru nevytáhne..čekal jsem víc. 55%.(2.11.2011)

Dobře vydařená oddechovka v podobě kombinace krimi-komediálního žánru. Téměř u každého detektivního seriálu po pár dílech či celé sérii styl a prostředí omrzí - tedy pokud vás tedy už dopředu neomrzel samotný krimi žánr tak jako mne již před mnoha lety. Poldu a Poldu jsem viděl v TV jen náhodou a o to více to bylo pro mne příjemné překvapení. Především seriál člověka nenutí tolik přemýšlet a většinou se rád nechá vést dedukcí samotných hlavních postav tj. detektivů, kteří tvoří zajímavou komediální dvojku jenž je v počátcích hodně kontrastní. Vesměs se k velmi zajímavým případům dostávají pomocí jiných drobných případů, které jsou jim přiděleny jakožto detektivům břídilům - zkoumající majetkovou trestnou činnost. V tomto seriálu není téměř nic špičkové - krimi zápletky, humor, vztahy, efekty, leckdy herci.... ale dohromady to tvoří velmi zajímavý celek u kterého je fajn se jen tak natáhnout k TV či PC a skoro vypnout mozek. Velká škoda, že seriál v USA moc popularity nenašel - jinak nevím proč by měl tak rychle končit. Ale jak už tady psali druzí, možná je to i dobře - kdo ví zda by do druhé série byli schopni přijít s něčím výrazně jiným aby to neskončilo jako u většiny jiných detektivek.(4.12.2013)

Jeden z případů, kdy pozlacená castingová ruka vyhmátla skutečně brilantní duo hlavních představitelů. Bradley Whitford, který se zde za každou cenu stylizuje do old school poldy, sází jednu hlášku za druhou, a to naprosto neodolatelným způsobem! Hanksův synek k němu tvoří skvělýho parťáka a oba dohromady jsou jasným důvodem pro zhlídnutí tohoto seriálu. Úvodní horké nadšení (jeden z nejlepších pilotů, co jsem kdy viděl!) sice postupem času malinko vychladne, přesto jde bez debat o jeden z nejvtipnějších počinů poslední doby. 75-90%(23.9.2012)