Polda a polda (TV seriál)

The Good Guys

Bad Boys

Komedie / Krimi

USA, 2010, 20x45 min

Bradley Whitford, Jenny Wade, Colin Hanks, Alex Fernandez, Andrew Divoff, Mykel Shannon Jenkins, Michael Shanks, Derek Webster, Lola Glaudini, Monet Mazur, Gary Teague, David Dayan Fisher, Nia Vardalos, Kevin Sussman, Donny Boaz, Jonh McIntosh, Brett Brock, Scott Jefferies, Farah White, Emma Fuhrmann, Brian Thornton, Everett Sifuentes, Shane Land, Wendy Wells-Gunkel, Lee Thompson Young, Guri Weinberg, Hemky Madera, Brina Palencia, Randy Frank, Ginger Gonzaga, Spencer Garrett, Charles Baker, Todd Stashwick, Angela Sarafyan, Lauren Stamile, Sue Rock, Diana Maria Riva, Christopher Berry, Paul Schackman, Brett Rickaby, RonReaco Lee, Henri Lubatti, Matt Winston, Josh Ridgway, David Hickey, Anthony A. Kung, Paul Gutrecht, Malcolm Barrett, Todd Waring, Adam Dietrich, Dana Wheeler-Nicholson, Lee Trull, Burton Gilliam, Rodger Boyce, Tina Parker, Joe Nemmers, Marcus M. Mauldin, Lawrence Varnado, Ramsey Williams, Ken Thomas, Matthew Posey, Marco Bottiglieri, Edgar Arreola, Grayson Berry, Christina Childress, J.P. Manoux

Po pár episodách mi ti dva přitostli k srdci. Buranský Stark a idealista Bailey se spolu snaží řešit případy, jeden nevědomky ovlivňuje druhého a mají toho společného víc, než by tušili. Grilovací omáčky, sympatičtí herci, cynický humor a řešení ze staré školy mi sedí a je to naprostá pohodička, má to tempo a hlavně - na nic si to nehraje. Zábavný seriál, který si jede v 80's stylu a jakých je málo.(2.9.2011)

Jeden z případů, kdy pozlacená castingová ruka vyhmátla skutečně brilantní duo hlavních představitelů. Bradley Whitford, který se zde za každou cenu stylizuje do old school poldy, sází jednu hlášku za druhou, a to naprosto neodolatelným způsobem! Hanksův synek k němu tvoří skvělýho parťáka a oba dohromady jsou jasným důvodem pro zhlídnutí tohoto seriálu. Úvodní horké nadšení (jeden z nejlepších pilotů, co jsem kdy viděl!) sice postupem času malinko vychladne, přesto jde bez debat o jeden z nejvtipnějších počinů poslední doby. 75-90%(23.9.2012)

Po několika dílech musím říct, že Polda a polda je daleko lepší jak kdejaká rádoby-cool-drsná-vážná kriminálka Ňůjork nebo Majami. Vždy se bavím skvělým mixem humoru a dobře dávkované akce. A tak charismatickou dvojici poldů jen tak někde neuvidíte. Pokud se chcete nezávazně pobavit, rozhodně by vám tento dobře zvládnutý seriál neměl uniknout.(4.11.2011)

Dva detektivové z oddělení majetkových trestných činů Bailey a Stark (Colin Hanks & Bradley Whitford), mezi nimiž je téměř generační rozdíl patrný už na první pohled, se každý den potýkají s podsvětím a chytáním darebáků, přičemž používají neortodoxních metod, užijí si i nějakou tu legraci, akci, při níž jde o život a případně schytají kritiku nebo pochvalu od své sexy šéfové (Jenny Wade). S dvojicí Colin Hanks & Bradley Whitford se seriálový divák nemusí vůbec nudit, pokud akceptuje fakt, že seriály o policistech už stěží přinesou kopec originality, ale zajímavé spojení výše zmíněných herců přece jen má něco do sebe, včetně jejich originálního špičkování či hláškování. V seriálu je prostor pro celou řadu až absurdních situací, kdy chytání zločinců neprobíhá v až tak vážném duchu a děj občas nechronologicky přeskakuje do nedávné minulosti, aby v probíhající přítomnosti ukázal, co se přihodilo té které postavě, případně co ji vedlo k tomu, že se zachovala právě tak, jak se zachovala. Tenhle postup je například dobře známý z filmů Quentina Tarantina a jistou inspiraci tímto tvůrcem lze spatřit i zde s tím rozdílem, že není kladen důraz na krvavé scény. Z mé strany důrazné pokárání směřuje především k technickému provedení akčních scén. Určitě není potřeba ještě v současnosti vidět u automobilových honiček rušivou zadní projekci. Akční scény jsou tak nějak svojí atraktivitou celkově chudé a nijak precizně vycizelované. Seriálový divák, jenž neklade přehnané nároky na technickou preciznost akčních scén a vybroušené dialogy, by měl být s originální dvojicí poldů a jejich případy nadmíru spokojený. Jednotlivých epizod se ujali protřelý seriálový režiséři, jako například Chechik, Frakes a další a většinu běžných diváckých požadavků se vesměs podařilo naplnit. 80%(28.12.2013)

Detektiv Bailey a Stark. Bailey je mladý šprt, který chce vše dělat podle předpisů. Jeho kolega Dan Stark je jeho přímým opakem a z toho právě vyplívá humor. V každém díle je nějaká geniální nezapomenutelná scénka, která vás donutí se nahlas zasmát. V jedné epizodě jim nechtěli půjčit sledovací zařízení, tak do kufru auta zavřeli hlídaného svědka. :-D :-D Zkrátka tendle seriál mi padnul do noty a spolu s perfektním soundtrackem nemám důvod k horšímu hodnocení! 5* Co se českého dabingu týče - obsazení hlavních postav je dobré (Bouček a hlavně pan Oliva je boží), vedlejší role opět pokulhávají kvůli opakujícím se hlasům v každé epizodě. ;)(23.7.2011)