Reklama

Reklama

Polda a polda

(seriál)
všechny plakáty
Trailer
Komedie / Krimi
USA, 2010, 14 h 32 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Hrají:

Bradley Whitford, Colin Hanks, Jenny Wade, Diana Maria Riva, Kimberly Lynn Campbell, Jenna Burris, A.C. Hensley, Alex Fernandez (více)
(další profese)

Epizody(20)

Na policejním oddělení majetkových trestných činů v Dallasu slouží detektivové Jack Bailey a Dan Stark. Jack by byl rád úspěšný a chtěl by pracovat v oddělení vražd. O tom však jeho nadřízená poručice Ana Ruizová nechce ani slyšet. Starší Dan je samorost, bydlí v karavanu, rád se napije, potrpí si na ženy a má neortodoxní metody vyšetřování. Když jsou přivoláni k případu ukradeného zvlhčovače v domě Eileen, Dan využije čas a sblíží se s ní. Jack najde stopy krve. Ukáže se, že zloděj je v trestním rejstříku za loupeže a jmenuje se Julius Grant. Mezitím se dealer Javier Escalante, který vozí zboží od drogového bosse Romera z Peru, rozhodne, že zmizí i se čtyřmi miliony za kokain. Jede za plastickým chirurgem Bradem Kalfusem, aby mu změnil tvář. Operace se nezdaří a Kalfus si myslí, že je Escalante mrtvý. Naloží ho do kufru vozu a poprosí známého Julia, aby auto odvezl do Mexika. Zaplatí mu deset tisíc dolarů a daruje zamčený golfový pytel, který přivezl Escalante. Když Romero zjistí, že Escalante uprchl, vyšle za ním zabijáka Pedra, vycvičeného CIA… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

ladynka 

všechny recenze uživatele

The Good Guys je velmi chytře resuscituovaná parťácká kriminálka, težící z protikladných povah hlavních postav. Detektiv Bailey ze všeho nejvíc připomíná snaživého šprta (když se chce na počátku vyhrabat z oddělení pro majetkovou kriminalitu), drží se předpisů a rozumí si s moderní technikou. Stark je něco mezi zchátralým seladonem a Big Lebowskim až na tu maličkost, že občas i pracuje. Buranským chováním a vyšetřovacími metodami zamrzl v 80. letech 20. století. Samotné případy jsou často natočeny s flashforwardy, které výborně pracují s prvkem očekávání a následných situací, které díky tomu nastávají. Pak je tu samozřejmě skvělý humor včetně Starkových geniálních vyšetřovacích metod, ať už se honí za kradeným zlhčovačem, údajným úchylákem, nebo jen trousí po pozemcích zabavené zbraně či roznáší mezi podezřelými chřipku... Na jednu stranu je mi líto, že seriál prožil jen jednu sezónu, ale alespoň mu nehrozí rozpliznutí do vícero sérií a rozmělnění toho, čím jsou The Good Guys tak originální a chytlaví. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 24.6.2011 (R: PRIMA COOL = 6.1.2013)+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ Plus = 4.7.2013, réžia českého znenia (PRIMA COOL 2011) = ZUZANA TABERYOVÁ - Každá epizóda sa drží pevnej "mustry". Parťáci idú vyšetrovať nejakú banalitu a tá sa postupne vyvrbí do zásadného a nebezpečného prípadu. Toto však rozhodne nie je na škodu, pretože scenáristi dej prešpikovali vražednými hláškami detektíva Starka, ktorý má pomerne svojrázne vyšetrovacie metódy a jediné čomu dôveruje je vlastný inštinkt. :-) Mimochodom upútavky na PRIMA COOL sú "boží". (13.6.2011) - Z neznámych pravdepodobne načisto zcestných dôvodov premenovala JOJ tento seriál namiesto obligátneho POLIŠ A POLIŠ na BAD BOYS. Chvalabohu ako som zistil podľa ukážok, ponechala pôvodný - absolútne dokonalý - český dabing. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Dva detektivové z oddělení majetkových trestných činů Bailey a Stark (Colin Hanks & Bradley Whitford), mezi nimiž je téměř generační rozdíl patrný už na první pohled, se každý den potýkají s podsvětím a chytáním darebáků, přičemž používají neortodoxních metod, užijí si i nějakou tu legraci, akci, při níž jde o život a případně schytají kritiku nebo pochvalu od své sexy šéfové (Jenny Wade). S dvojicí Colin Hanks & Bradley Whitford se seriálový divák nemusí vůbec nudit, pokud akceptuje fakt, že seriály o policistech už stěží přinesou kopec originality, ale zajímavé spojení výše zmíněných herců přece jen má něco do sebe, včetně jejich originálního špičkování či hláškování. V seriálu je prostor pro celou řadu až absurdních situací, kdy chytání zločinců neprobíhá v až tak vážném duchu a děj občas nechronologicky přeskakuje do nedávné minulosti, aby v probíhající přítomnosti ukázal, co se přihodilo té které postavě, případně co ji vedlo k tomu, že se zachovala právě tak, jak se zachovala. Tenhle postup je například dobře známý z filmů Quentina Tarantina a jistou inspiraci tímto tvůrcem lze spatřit i zde s tím rozdílem, že není kladen důraz na krvavé scény. Z mé strany důrazné pokárání směřuje především k technickému provedení akčních scén. Určitě není potřeba ještě v současnosti vidět u automobilových honiček rušivou zadní projekci. Akční scény jsou tak nějak svojí atraktivitou celkově chudé a nijak precizně vycizelované. Seriálový divák, jenž neklade přehnané nároky na technickou preciznost akčních scén a vybroušené dialogy, by měl být s originální dvojicí poldů a jejich případy nadmíru spokojený. Jednotlivých epizod se ujali protřelý seriálový režiséři, jako například Chechik, Frakes a další a většinu běžných diváckých požadavků se vesměs podařilo naplnit. 80% ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Vyloženě ujetý seriál,který se pokusil o rádoby drsný a přehnaný buddy styl,jenže místy je to zoufale nevtipné.Hlavní kámen úrazu je hlavně nesympatické obsazení snad každého herce od komparzu až po hlavní dvojici.Seriál je přílíš jednoduchý a to hlavně co se dramatičnosti týče což je u komediálních seriálů sice normální,tak zase ale potom čekám že se budu u jejich eskapád válet smíchy a to se bohužel neděje.Díl po díle utíka čím dal pomaleji a pár dobrých gagů a jedna přestřelka vždycky na konci to z šedivého průměru nevytáhne..čekal jsem víc. 55%. ()

IQ Tiqe

všechny recenze uživatele

Oldstylovka o policajtech, kteří mají nekovenční přístup a problémy s pravidly. Špatný to není, ale podobných tu před 25 lety bylo dost a popravdě mi nic nového nepřináší. Mně pilot stačil. Ale umím si představit, že se na to bude leckdo dívat odpoledne v televizi jako třeba na Hardcastla a McCormicka, Knight Ridera apod. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama