Superman/Batman: Apokalypsa

• USA Superman/Batman: Apocalypse

Když se do gothamskému přístavu zřítí vesmírná loď, Batman a Superman narazí na záhadného Kryptoňana se schopnostmi stejně mocnými, jakými oplývá Superman. Když to zvětří Darkseid, Kryptoňana unese a dostane ho pod svou kontrolu na Apokolips. Supermanovi a Batmanovi tak nezbývá nic jiného, než Kryptoňana zachránit. Toho však mohou dosáhnout pouze infiltrací darkseidova nepřátelského světa, kde hrozby nesmírné moci číhají za každým rohem. Režie snímku se opět chopila Lauren Montgomery, která stála již za filmy Green Lantern: První let, Wonder Woman, či Superman: Soudný den. (Caszidy)

L3G1ON4R

Další do řady animované kooperace Batmana se Supermanem, nyní i se superdívkou. Ačkoli příběh je po předchozích filmech poněkud zavádějící a fádní, animátoři nezaháleli aspoň s obsahem. Po efektní stránce pěkná pohádka v tomto případě tak pro jedno shlédnutí. ()

Pharlap

V rámci příběhu slabé, 3*. V rámci žánru jednoznačně nadprůměrné, 4*. V rámci akce, která k superhrdinům patří, 5*. Proto je celkové hodnocení takové, jaké je. Rozhodně mne pokračování celé animované filmové série neurazilo, nenudilo; opět velice kvituji, spojení Supermana s Batmanem, resp.s ostatními hrdiny. A zajisté se těším na další pokračování, tentokrát s dalším členem týmu, Supergirl. ()

zuzanara

Animace je poměrně plochá a obvyklá, ničím zvláštním neuchvátí. Zlosyn je také průměrný a vlastně dost snadno porazitelný. Místy film působí spíše jako japonské anime. Nicméně celkově snímek za jedno podívání určitě stojí, hlavně pokud jste fandy kulturistek v podprsenkách a zmutované anatomie, se kterou by se vlastně Superman v reálu asi převrátil a nikdy by bez přídavných koleček nevstal. Snad jen díky přítomnosti Supermana, Darksidea a Batmana to není čistě "ženský" film. Nudný příběh, ale fajn oddechovka a objevují se hned tři klasičtí hrdinové - tři hvězdičky a už to nemusím vidět. ()

savatage

příjemný oddechový komiksový příběh, který bohužel ničím novým nepřekvapí, ale ani neurazí. Animace velice pěkná i když samotný příběh, už o něco méně. Ale stále to je za tři hvězdičky. ()

only_serials

Musím říct že jsem docela rád že to mělo jenom 78 minut, popravdě mě sledování docela nudilo. Na druhou stranu příběh docela dokázal zaujmout, ale přestože hodně velkou část filmu zabírá akce, tak se to vše nějak zvláštně vleče... Navíc i ty všudypřítomné souboje po chvíli trochu nudily, prostě tam na sebe jen všichni skákali, zadupávali se do země, smažili se laserama, vyhazovali se mimo atmosféru, probourávali se sebou navzájem zdi, fackovali se, škrábali se, nechali se sežrat mechanickým psem nebo na sebe házeli kusy zemské kůry a při tom jediný důsledek který to mělo, bylo trochu roztrhané oblečení... ale o tom prostě komiksový kult zkrátka asi je.. ()

gpx

Název je trochu zavádějící, takže jsem byl nemile překvapen sekvencí, který se věnuje dívčím zálibám Supermanovo sestřenky. Nuda na druhou. Zbytek filmu je ale celkem stravitelný díky několika Batmanovým hláškám a dostatku bezhlavé řeže. ()

Omegaboy

Nebejt celkem povedený finální bitvy s Darkseidem, tak bych možná šel i na dvě *. Film upadá na faktu, že je v něm až příliš mnoho hrdinů a žádný z nich nedostane tolik prostoru, aby jakkoliv zazářil. Batman hraje za supermanem minimálně druhý housle a vůbec je těžký říct, co mělo bejt hlavnim těžištěm filmu, protože Super Girl sama o sobě nijak děj netáhne. Prostor mezi akčními scénami je vyplněn nebývale nudným patosem. Celkově by filmu prospělo sem tam někam střihnout. Nakonec ale za tři s odřenejma ušima. ()

Lubess.Knopp

Rozjezd tohoto filmu byl dost pomalý , avšak jako fanoušek komiksáren tak mi to bylo jedno. Skvěle nápaditá Batman/Supermanova podívaná se vzdálenou sestřenicí a skvěle udělaného Darkseida....80% ()