Superman/Batman: Apokalypsa

• USA Superman/Batman: Apocalypse

Když se do gothamskému přístavu zřítí vesmírná loď, Batman a Superman narazí na záhadného Kryptoňana se schopnostmi stejně mocnými, jakými oplývá Superman. Když to zvětří Darkseid, Kryptoňana unese a dostane ho pod svou kontrolu na Apokolips. Supermanovi a Batmanovi tak nezbývá nic jiného, než Kryptoňana zachránit. Toho však mohou dosáhnout pouze infiltrací darkseidova nepřátelského světa, kde hrozby nesmírné moci číhají za každým rohem. Režie snímku se opět chopila Lauren Montgomery, která stála již za filmy Green Lantern: První let, Wonder Woman, či Superman: Soudný den. (Caszidy)

liquido26

Další ze série skvělých animáků. Možná, že není tak dobrý jako třeba S/B: Public Enemies nebo Under the Red Hood, ale pořád to je skvělá akční zábava. Akce rozhodně nechybí, na nudu není čas a některý momenty jsou zase hodně vtipný (třeba, když se Kentovi vrátí domů anebo ta hláška s tím novinářským platem). Takže celkově velká spokojenost a už se těším, co nám přichystají příště. ()

DEXTER099

Nějak jsem se dal v poslední době na animáky. Ne dělám si srandu,děti to chytlo a tak koukám s nima :-) .Další příběh z DC,tentokrát o vzniku Supergirl.Musím říct,že i když má film nižší hodnocení než jiné animované filmy z tohoto vesmíru tak já byl nadmíru spokojen.Hlavně příběh je na hodně dobré úrovni a klidně by to mohlo být natočeno i jako klasický film.Příběh je hodně dobře udělaný a není to nějaká tupa vata k akci,spíš naopak.Akce je i tak dost a celkově je to dobrý koktejl nejen pro fandy těchto superhrdinských filmu.Podle mě určitě neuděláte chybu když si to pusíte,protože já jsem taky netušil co dostanu a nakonec jsem opravdu spokojený.Jen škoda,že v hraných filmech vévodí Marvel,který já nemusím,působí na mě oproti dc hodně dětsky a jako takové omalovánky.Celkově tedy 90% a pět hvězd ()

Kryton

Po minulém crossoveru je tu ledová sprcha a jedna otravná superbloncka. Batman, Superman a i Wonder Woman jsou zde jen okrajové postavy a vše se točí kolem Supergirl. Bohužel mě však přes hodinu omáčka kolem nechutnala. Kromě boje ke konce bych se na to ani nedodíval. Celé to totiž působí ve stylu - nudné kecy, hodíme tam pár minut mlácení, nudné kecy a zase dáme mlácení o ničem...čekal jsem daleko daleko více a v porovnání s původním Public Enemies je to průměr. Nějak mě ani moc nerajcoval pohled na tolik ženských. ()

ledzepfan

NJn-Logika comicsového světa občas zaskřípe, zápletka se Superholkou je přecejen trošku zvláštní...Ale jinak je to kvalitní akčňák ve kterém s Batman a Superman hezky charakterově doplňují, diváka potěší pár vtipňějších momentů, fandové WonderWoman si taky příjdou na své......A i kdyby nic-tak tam běhá spousta ženských v úplých oblečcích :D ()

SonGokussj

Krátce: Povedený film, povedené postavy, "zkrocení zlé ženy" také vydařené, hlavní záporák nemá konečně vizi destrukci světa, ale unese dívku, aby se stala jeho generálem, takže taky plus, no, mně se to líbilo :-) (Konečně taky šlo poznat, že si superhrdinové něco dělají, teče krev, modřiny.... V ostatních toto dost chybí. Superman/Batman: Veřejní nepřátelé -> zde se mydlili a nešlo vidět, že by se někomu něco stalo... Zde ano :-) Líbilo. 70% ()

PKD

Tady musím hodnotit přísně,neb mám předlohu a je tam Kara. Se spoustou změn vůči předloze dost nesouhlasím. Pokr.tohoto filmu je už o dost lepší. ()

kaylin

Pro koho je tohle vlastně určené? Asi vážně pro puberťáky, kteří ocení, že se tu druhořadá hrdinka objeví jen v ručníku, i když je to v dané scéna naprosto zbytečné a mohla být oblečená. Superhrdinský komiks je neskutečně sexistický a ani v téhle animované podobě mě to dvakrát nebavilo. ()

Kaluž

Závěrečné mydlení Darkseida se Supermanem a jeho sestřenicí na Kentovic farmě je zdaleko to nejlepší z celého filmu. Zbytek má velice blízko k odpadu, slabý (a často i hloupý) scénář, tuctová animace a vůbec, vypadá to jako narychlo spíchnutý superhrdinský animák zaměřený na dámské publikum. Tohle se paní Montgomeryové nepovedlo. ()

easaque odpad!

pokusil jsem se nahlédnout do aktuálního komiksové žánru a musím uznat, že mi rozhodně nechybí a v klidu tento animák můžu zařadit k braku. Superhrdinové měli kdysi své kouzlo, ale tahle vyčpělá a tisíckrát obehraná písnička bez nápadu na mě vůbec nefunguje a nevybočuje od běžných televizních akčních animovaných seriálů, které do mladé generace hustí velké h***o. Navíc se toto tváří docela vážně, tak si s ním neužijete moc legrace … a nebo je problém u mě :) [ PŘÍBĚH: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

JasonCZ

Dalsi vynikajici film od DC comics, akorat misto tech stovek klonovanych Doomsday bych tam radeji videl jen jednoho skutecneho Doomsday a byl by to daleko vetsi narez. ()

Joe321

Na hoďku a čtvrt celkem nahuštěný děj. Montgomery doručila pro mě další zábavný animák. Líbily se mi trošku víc rozepsané rozdílné charaktery hlavní dvojky. Superman kope za absolutní dobro a životy, zatímco nedůvěřujícímu Batmanovi nevadí si ruce zašpinit. Tak to má být. Konečně tedy nejsou dva stejní dobráci od kosti. Batman baví hláškama a ten jeho lítající skůtřík mě pobavil. -"Well, did you come here to sightsee of fight?" ()

Chen

Mám slabost pro amazonky, Darkseid je jeden z nejvýraznějších záporáků v Supermanovském universu, souboje byly vynikající. Celkově byly Public Enemies o drobek lepší, ale o vážně malý drobek. ()

DrBuznička

Jediným bodem zvedajícím se z kalné laguny dcčkovské animované průměrnosti je kontroverzní moment, kdy Darkseid vzdá obdiv Batmanově chladnokrevné vypočítavosti, s níž se Batman rozhodne držet jako rukojmí celou planetu Apokalips, aby s ní mohl jeho panovníka Darkseida vydírat. Jinak lze ocenit jen několik mlátiček (které ovšem nejsou dramaturgicky ukotveny ve struktuře příběhu) a animaci ženské anatomie během souboje šestice žen v Darkseidově aréně. Film by měl každopádně nést spíše název "Superman/Wonder woman: Rise of the Supergirl" ()

bartias

Více akce, méně příběhu. Dá se to prominout, protože je to kreslený film z bohatého komiksového světa, u kterého se předpokládají aspoň základní znalosti reálií. Kromě titulního Supermana a Batmana nechybí ani Wonder Woman, Barda, armádá klonů Doomsdaye a Darkseid. Hlavně je to ale příběh o tom, jak se z Apokalypsy stala Super Girl. Ještě sledujete? Pak vězte, že svižné tempo nasazené na začátku se v závěru trochu unaví, i když bojovat se nepřestane. 7/10 ()

Liznic

Tento film není ani tak o Batmanovi a Supermanovi jako spíše představovačka Supergirl. Batman se ve snímku objevuje velmi málo. Apokalypsa obsahuje jen jeden hezký akční souboj (Famale Furies vs. Wonder Woman a Big Barda). Záporák Darkseid je poměrně nevýrazná a nezajímavá postava. Navíc popisovat to jako "pokračování Public Enemies" je celkem zbytečné. Jediná spojitost s PE je v prvních pěti větách, kdy se vzpomíná na předchozí film, takže o návaznosti nemůže být řeč. U DC animáků se nikdy nějaký návaznost mezi jednotlivými filmy neřešil, tak mi nějak uniká, proč se to řeší zrovna zde. ()

neoBlast

Myslím, že jsem viděl skoro vše co si na nás jak Marvel i DC Comics připravili v posledních letech na poli direct-2-dvd, a tak mohu oprávněně říci, že si DC šáhli až na samotné dno odpadu (štěstím je jim snad jen těsný souboj se strašlivým Hulkem v Planet Hulk). Hrozný scénář s debilními dialogy (ano, ještě více debilními než jsme u podobného žánru zvyklí) je doprovázen i bohužel naprosto nedostačující animací, která vypadá jak minimálně 30 let zastaralá. 20 % ()