Americké vojnové námorníctvo poverilo úlohou nájsť nejaký efektívny prostriedok, ktorý by bol účinný v boji so somálskymi pirátmi, spoločnosť Blue Water, špecializujúcu sa na genetické inžinierstvo. Produktom ich výskumov je tvor, ktorý vznikol skrížením bieleho žraloka a chobotnice. Ako to už býva, objaví sa malička chybička a tento netvor sa dostane na slobodu a okamžite sa začne predvádzať v plnej kráse ... (beso74)

Campbell

Corman má už v produkci a i v režii dost kravin a asi mu to bylo málo tak přidal další. Shakrtopus je neuvěřitelná kravina která si to ale naštěstí uvědomuje a tak si dělá občas srandu sama ze sebe. Já si myslím že kdyby film režíroval někdo jiný než průserář O´brien dopadlo by to lépe. Takhle mám jen směsici scén kde stejnak každý čeká kdy se objevý žralok. Scény s ním jsou nejlepší jsou zábavné a překvapivě i krvavé. Roberts odvádí svůj špatný standart a ostatní herci tu jsou jen kvůli vzhledu. Scéna s Cormanem byla hodně divná, ale celkem úsměvná. Já film řadím do průměru. ()

darkrobyk

„Ale ne, takhle ne....uááááá!" Jistě, když už si vybrat smrt, tak rozhodně ne v podobě chapadel a žraločích zubů. Napínavý příběh o honbě za laboratorním zabijákem, jenž byl navíc upraven tak, aby byl agresivnější, nepostrádá škopíky krve, řev trhaných a požíraných obětí, hrůzu a děs. Kamera také zprostředkuje nádherné lokace v Mexiku (Puerto Vallarta, Jalisco) - moře, pláže, útesy, džungli, tamější zábavu i adrenalinový bungee jumping. Samozřejmě největší slabinou jsou efekty, které jsou občas až příliš laciné, s čímž se ovšem u těchto snímků musí počítat. Film má i řadu komických scén a takových, kdy víte, jak dopadnou, a máte radost, že jste se nespletli. „Ne, nic takového neexistuje, neboj se. Áááááá!" Eric Roberts je standardní slizký padouch, a i když je hvězdičkou béčkových filmů, tak jako jediný zde skutečně hraje. Pro fanoušky podobných snímků příjemná sci-fi komedie se slušnou kamerou a pěknou hudbou, ostatní by se měli poohlédnout po něčem onačejším. Za mě očekávaná spokojenost. ()

SOLOM.

Eric Roberts a Roger Corman se na stará kolena snad zbláznili. Absolutně nechápu jejich spolupráci se společností Syfy, která se zřejmě v posledním roce rozhodla začít konkurovat Asylum. Novým hitem se staly přerostlá a zmutovaná monstra, které díky otřesným digitálním efektům stojí za h...o. I Sharktopus vypadá hodně k smíchu zvláště pak, když vyleze z vody a za pomoci svých chapadel si to šněruje po břehu. Asi nejzajímavější jsou holky v bikinách, kterých je tu opravdu hafol a tak se je alespoň na co dívat. Jinak je to ovšem podprůměrná tragédie, u které se musím smát už jen z povinnosti. Občas se tu však vyskytly docela zajímavé gore scény, které rovněž zvedly mé hodnocení. 3/10 ()

Hrabka

Nebylo to zas až tak hrozný, abych dal odpad. Ten nápad se "Žraloknicí" bych hned neodsuzoval. Kdyby to bylo víc uspořádané a ne jen jednotlivé útoky tohoto mutanta, bylo by to ještě lepší. Efekty samozřejmě hrozné, ale to podobnému výtvoru nemůžeme moc zazlívat. Některé scény stály za to a i děj nebyl nudný. Nesmí se to brát moc vážně, na vyzevlené odpoledne se to celkem hodí. 30% ()

Mi Nü-Chai

Tohle by si zasloužilo nějakou zvláštní cenu za střih. Skoky mezi (pravděpodobně) záběry z dovolených různých členů štábu a filmovým dějem byly velmi humorné. A ano, po chapadlech samozřejmě lze chodit, jednoho dne chobotnice v bojové pohotovosti vystoupí na povrch a kdyby ho v závěru ten blboun bez trička neodpráskl, možná by je vedl Sharktopus. První Trololo ♥ ()