Florence je vzdělaná mladá žena, jejíž rodiče zemřeli po útoku lvů v Africe, když byla ještě dítě. Sama byla zachráněna jedním vesničanem. Po studiích se zabývá odhalováním šarlatánství a "lovením duchů", na něž nevěří. Roku 1921 přijíždí do chlapecké internátní školy, kde panuje strach kvůli duchovi, který zabil jednoho z žáků. Nejprve vše racionálně vysvětluje, avšak postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak se zdá, a že ve školní budově už kdysi dávno byla. (Bolldar)

veverysiak

Napriek mojej favoritke Rebeke ma to nezobralo, dal som sa nachytať na žáner, ale vôbec nejde o horor, skôr o dosť zamotaný psycho rozbor jednej detskej traumy, v podstate ani neviem, ako sa to vlastne skončilo, lebo takéto kúsky balansujú medzi fantasmagóriou a realitou a slúžia hlavne na rozvoj predstavivosti pozerajúcich, mne sa dáko popustiť uzdu fantázii nechcelo, veď predsa skoro dve hodiny išla Rebeka, takže 40%. ()

fabregas1

The Awakening mě určitě nezklamal,U tohohle kousku jsem nic nečekal,takze pro mě zlatý střed.Akce z domečkem byla velmi povedená.Film není megapecka, ale tady kritizovat nebudu.U mě dobrý. ()

nakamura

Po přečtení komentářů k tomuto filmu jsem získala pocit, že se jedná o velice mírný horor (nehoror), u kterého se rozhodně bát nebudu... Nevím, zda je to tím, že se nechám vystrašit téměř každou prvoplánovou lekačkou, strašidelným zvukem či gradujícím hudebním doprovodem, ale každopádně mohu říci, že jsem se místy bála celkem dost. Takže já bych ho opravdu beze vší pochybnosti zařadila mezi horory. To, že závěrečná pointa už z tohoto žánru mírně vybočuje, mi nijak nevadilo, musím se přiznat, že podobně konstruované konce se mi celkem zamlouvají, protože mi po shlédnutí filmu nezůstane takový ten tíživý pocit, jaký se dostavuje po shlédnutí hororu se špatným koncem. Také atmosféra filmu, zejména v jeho začátcích, byla velice slušná. Prostředí i herci se mi také zamlouvali. Toto jsou tedy pozitiva filmu, kterých nebylo málo a mohl to být opravdu velice slušný horor, kdyby nebylo dvou nejzákladnějších chyb, které celý film o hodně shodily dolů - a to překombinovanosti a nelogičnosti. Film si mohl vystačit s mnohem jednodušším příběhem a přesto mít velký úspěch, ale místo toho se zde snaží vrstvit spoustu dějových odboček od hlavní linie příběhu (romanticko-neromatické sblížení hrdinů, záporák z masa a kostí, který nemá blíže vysvětlené motivy, odbude si v celém filmu jednu akční scénku a jeho postava se do příběhu nějak vůbec nehodí...) které celkovému dojmu vůbec neprospívají, místo toho působí přeplácaně a jsou tam prostě jaksi "navíc". A pak největší slabina filmu je nelogičnost, která prostupuje téměř celým filmem a dojde vám tak nějak až po vyslechnutí pointy... SPOILER :Jako příklad stopy, které vedly někam, odkud se to dítě prokazatelně nemohlo bez povšimnutí dostat, přesto tam není nalezeno, ve většině rozhovorů figurují všichni aktéři (tedy hrdinka mluví i na Toma, o kterém ale hlavní hrdina dle všeho celou dobu nevěděl, tak jak by mohl ignorovat, kdyby k němu najednou promlouvala přímo před ním? (například scéna před tajnou skrýší s hrající panenkou, kde pak Florence říká Tomovi, aby se ničeho nebál, přitom je u toho i ředitel školy, to mu nepřišlo divné, na koho to mluví? Konec SPOILERU. Takže když to tak vezmu, musím souhlasit s těmi, kteří říkají, že zde byl vyplýtván skvělý potenciál filmu, což mě dost mrzelo, proto jsem se o tom více rozepsala. Nebýt těch dvou základních chyb, které jsem jmenovala,byl by tu další úspěšný horor na úrovni. Místo něj ale v tomto případě pouze průměr. Velká škoda. ()

90125

Nonsens je prvé slovo, ktoré ma napadá po dopozeraní tohoto filmu. Pritom prvých 40 minút bolo skvelých. Vzdelaná žena na základe vedeckých poznatkov vyvracia existenciu duchov. Čo sa ale deje poslednú tretinu filmu som sa nestíhal diviť. Z vedátorky je cvok s totálnou stratou pamäti a na koniec duch. Teda ak som ten zaverečný zmätok správne pochopil. Nonsens, slovensky povedané totálna kravina. Jedna hviezda za peknú kameru a za Rebeccu Hall. 40 %. ()

AmunRa

Po výborném rozjezdu a solidním vybudování atmosféry a vykreslení charakterů páru hlavních hrdinů se film rozpadává do nesmyslnné změti rodinného dramatu a traumat z dětství. Atmosféra jde do kytek a závěr už jen nasadí korunu sbírce použitých klišé. Škoda Rebecca Hall hraje výborně a na svou roli se skvěle hodí, Dominic West snaživě přizvukuje, ale z ubohého scénáře pod mizernou režií toho moc nenadělají. ()

Accuphose

Rozmýšlel jsem, zda dát 4 nebo 5 hvězdiček, ale film přesahuje hororový žánr a hlavní hrdinka hraje opravdu výsostně. Má to atmosféru, napětí, není to prvovplánové. Trošku jsem měl z toho podobný pocit, jako po shlédnutí Hereditary :-) ()

RISOvonVODKA

Po zhruba dňovom doznení musím povedať, že si sotva pamätám jednu scénu, ktorá by vo mne zanechala nejaké hlbšie dojmy. Psychologické/Ghost horory sú jednoznačne moja šálka kávy. Aj keď sú všetky na jedno kopyto. To ma, len tak mimochodom, privádza k niečomu čo som dnes postrehol. Myslím, že v každom jednom z týchto filmov je hlavnou predstaviteľkou mladšia žena, ktorá prv popiera, že sa niečo deje, neskôr pripúšťa, že by sa niečo mohlo diať. Nasledovne sa posiera strachom a celé to konči absolútne „šokujúcim“ záverom. Film bol, koniec koncov, dobrá poobedňajšia jednohubka a rozhodne sa mu nemusíte vyhýbať alebo sa ho inak strániť. Neočakávajte však zázraky. ()

JimmyMcNulty

Awakening rozhodně není dokonalý film, ale 58%? Co se ale divit, když třeba takový verbal dokáže hodnotit tak objektivně, že dá jednu hvězdičku. Přitom herci ve filmu výborní, kamera skvělá, hudba taky ujde. Příběh také není špatný až na naprosto zbytečnou postavu Judda. A závěr? Není překombinovaný, nepřehledný, překvapivý a určitě není špatný. Celkově film lehký nadprůměr, za mě 65 - 70%, ale vzhledem k nespravedlivým hodnocením některých zdejších uživatelů dám za 5 hvězdiček, ať se to celkové hodnocení aspoň trochu srovná. ()

Vampirosa

Začátek se mi strašně líbil a navnadil mě na (minimálně) nadprůměrný film. Nadšení mě bohužel během první třetiny opustilo a celý příběh pomalu sklouzával dolů a ztrácel na hodnotě. Místy byla navozena pěkná strašidelná atmosféra, ale ve výsledku člověk není nadšený ani uražený. Hodnotím průměrem a je škoda, že to má nevyužitý potenciál. ()

poppy75

horor urcite nie,skor taky psychologicko-ducharsky filmik...riadne dlhy na to,ze tam bolo vela hluchych miest..napriek tomu pozeratelny,hlavne kvoli rebecce a dominicovi westovi :D ()

Dalajlada

Ze začátku to vypadalo moc dobře. Atmosféra byla příjemně tajemná a děsivá a člověk se těšil, že se zase jednou pěkně zabojí. Jenže pak se to celé začalo měnit a jeden začal mít pocit, že se to přestalo mít hlavu a patu. Rozuzlení nebylo až tak zlé, ale celkově už to filmu moc nepomohlo. ()

lineker

Prima film. Alespoň do poloviny. Pak se to začne samo do sebe zaplétat a rozuzlení se nakonec stane zauzlením. Fakt jsem nepobral kdo nakonec byl duchem a kdo reálným člověkem. ()

__:krux:__

Hlavní protagonistka mi sice na začátku připadala jako převlečenej chlap, ale na konci už mě měla v hrsti. To se o samotným filmu bohužel říct nedá. Začíná docela dobře, pak je to ještě nadějnější a nakonec je to.. No.. Něco jako převlečenej chlap :-) Škoda, protože vizuál je opravdu hezkej. ()