Epizody(4)

„Vedlejší produkt“ filmu „Tohle je Anglie“ z roku 1986 s dějem zasazeným o tři roky později, se zaměřuje spíše než na subkulturu skinheads na scénu modernistů (mod revival). Stejně jako ve filmu „Tohle je Anglie '86“ je hvězdou Thomas Turgoose jako Shaun, ačkoli Lol (Vicky McClure) a Woody (Joe Gilgun) hrají ještě významnější role.Příběh se odehrává během Světového poháru FIFA 1986. Když Shaun složí poslední školní zkoušku, uvědomí si, že bude muset najít svou cestu ve světě. Jeho přátelé, ke kterým patří Woody, Lol, Smell, Gadget a Meggy, jsou stále kolem, hledají lásku, zábavu a práci. (Filmbox)

LabySo69

Nespokojenost. Film mám moc rád, ale tohle... Fakt mi to připadalo, jako bych se koukal na telenovelu, protože se tam jen hysterčilo a š*kalo :). Už se tu vůbec neřeší skinheadství... Z toho totálního borce Woodyho se stal jakejsi hňup, z Lol je kráva, která neví, co chce, Shaun se s nima nestýká a celkově se mi zdálo, že ta parta spolu nedrží tolik jako předtím. Spokojenej jsem asi jen s Kel, která zde dostala víc prostoru a je snad ještě hezčí :-)). Takže většina postav je nudná, ovšem pak se objeví Combo a seriál je najednou o třídu lepší. To te je ten důvod, proč nehodnotím hůř. ()

GTS_PUNK

Uplynuli tri roky od udalostí v This Is England a u hlavných hrdinov sa toho veľa zmenilo. Zo skinheadov sa stala už len klasická "working class" predierajúca sa životom v Anglicku ´86, kde je každý rád, ak vôbec prežíva. Aj keď sa niekoľkokrát spomenie slovíčko "skinhead" či zaznie typické "oi!", skôr divák sleduje viac hlbší pohľad na každú postáv, ako na celok filozofie "skinhead". Ale to prekvapivo vôbec nevadí, dráma je to stále a veruže viac než pozerateľná. Partia dospela a mládežnícke myšlienky vystriedala krutá realita rannej dospelosti so všetkým, čo k tomu patrí. Prvými životnými skúškami, ľahšími či ťažšími, prechádzajú okrem Shauna, ktorý práve skončil školu, aj všetci ostatní z partie, ku ktorej si práve hlavný hrdina hľadá opäť cestu. Medzi Woodym a Lol to iskrí, do čoho sa navyše primieša Milky, ktorý po filmových udalostiach prežil bez vážnejšej ujmy. Do dynamického mini-sériového spádu, na ktorý som bol namotaný už počas prvého dielu, sa zrazu vracia aj Combo, berúci na svoje plecia vážnu zodpovednosť kvôli okolnostiam, ktoré zistíte, keď si túto kvalitnú anglickú produkciu pozriete. This Is England ´86 je fantastická dráma s ešte lepšie zakomponovanými prvkami britského humoru dotvárajúceho kulisu diania tejto mini-série. This Is England ´86 je príbehom ľudí, ktorých sme si zamilovali vo filme (btw, Kelly tu má skvelé ružové číro a nejeden by si dal povedať). This Is England ´86 sú životné problémy ľudí, od ktorých pozornosť odvrátila "Božia ruka" Diega Maradonu. ()

ShortyIC

Takže najprv chcem poznamenať niečo pre všetkých, ktorí sa chystajú pozrieť si tento seriál: Nečakajte že to bude ako film! Film bol plný násilia a pravých skinheads, no seriál je veľký opak filmu. Nasilie SKORO žiadne, so skinheads to má spoločné veľmi málo. This Is England '86 nakúka viacej do súkromia postáv, a je to vlastne skoro všetko o vzťahoch medzi postavami a samozrejme nechýba veľa sexuálnych scén. Keď som si pustil prvú časť This Is England '86 mal som chuť vypnúť to, pretože film This Is England ma neskutočne oslovil a seriál sa na to vobec nechytal, no pozdejšie sa to kus rozbehlo, objavilo sa dosť humorných scén a seriál ma dostal do super pohody a začal ma baviť. Teším sa na This Is England '88, dúfam že budem spokojný rovnako ako s týmto... P.S = Čo to mal kurva Woody na hlave? ()

lister_dave

Tento seriál mě zasáhl stejně silně jako původní film. Všechny postavy zestárly a trpí procitnutím z mladické bezstarostnosti, kterou musely vystřídat za krutou realitu života. Ponurou atmosféru dokresluje Anglie druhé poloviny osmdesátých let. ()