Taková je Anglie (festivalový název)

This Is England

Takéto je Anglicko

(festivalový název)

Drama / Krimi

Velká Británie, 2006, 100 min

Silný film. Má náboj, tempo, super soundtrack(!), slušně napsané dialogy a uvěřitelné postavy. Ovšem co z tohoto filmu dělá velice nadprůměrný film, je brilantně napsaná a zahraná postava Comba. Jeho vyrovnávání se s pocity méněcennosti, ztracenou láskou, potřebou zapadnout, ale zároveň být vůdcem...to vše se nám postupně rozkrývá a rozuzluje do brutálního finále, z kterého mi šel mráz po zádech. Stephen Graham roli zahrál mistrně!(12.11.2012)

V první řadě bych chtěla vyzdvihnout herecký výkon Shauna. Nemyslím si, že ve filmu bylo nějak zvlášť vidět rozdíl mezi hodnýma a zlýma skinheadama nebo jejich styl oblékání apod. Ani si nemyslím, že to měl být účel filmu. Kdyby to někoho zajímalo ať se podívá na dokument Být skinheadem. Nebýt závěrečné scény asi bych hodnotila o hvězdu méně, ale ta scéna byla tak brutální až mi z toho bylo špatně od žaludku.(7.9.2012)

Zlinfest 2008: Tak to byla fakt síla! Velmi věrohodný pohled do hlubin skinheadské duše. Dvanáctiletý Shaun je terčem posměchu svých spolužáků. Jednoho dne potká "zajímavou" partičku lidí, která mu pomůže zbavit se trablů...Velmi emotivní snímek, při některých drastických scénách spojených s působivou hudbou mě až mrazilo...(4.6.2008)

Nadprůměrné drama s dobrým nápadem ohledně přijetí malého kluka mezi partu skinheadů. Překvapením je pro mě velmi dobrý herecký výkon hlavního představitele, kterému jsem jeho roli opravdu věřil. Zajímavé téma a vykreslení tehdejší doby, po nudnějším začátku mě to chytlo a pustilo až na konci, který mi přišel trochu nedořešený a ustřihnutý. Pak fajn hudba, vhodně použité dokumentární záběry, sem tam něco k zasmání (imdb nakonec nezklamalo jak jsem se obával), takže spokojenost. Jinak chápu, že má někdo problém s důvěryhodností ohledně toho přijetí Shauna, ale myslím si, že to opravdu viděli jako takový malý nábor výborně tvárného a ovlivnitelného chlapce (vztah s o dost starší holkou nebo až překvapivě tolerantní matka mi už sedly méně).(11.8.2012)

Tak ako u Kultu Hákového kríža tu nejde len o skinheads.Je to film o priateľstve, rodinného (ne)porozumenia, smrti aj láske.Sociálny film o dobrých aj zlých veciach, o dobrých aj zlých ľuďoch.Neukazuje svetlé, či zlé stránky tohto hnutia, neobviňuje ho ani neomlúva, len ukazuje križovatky osudov, že tú správnu cestu je niekedy ťažké nájsť...Navyše film mán skvelý soundtrack!(10.11.2011)

• - Film je věnován matce Thomase Turgoose, Sharon, která zemřela v roce 2006. (don corleone)

• - Thomas Turgoose nikdy předtím nehrál, byl dokonce vyloučen ze školního divadelního kroužku. Za účast na konkurzu si vyžádal 5 liber. (don corleone)

• - Film je silně inspirován mládím režiséra Shane Meadowse, který vzhlížel ke staršímu skinheadovi, jako malý kluk. Ten ho přizval do své party a staral se o něj jako o svého syna, hodně scén je inspirováno životními zkušenostmi režiséra. (don corleone)