Osmnáctiletý Zack Siler je oblíbeným studentem střední školy v Los Angeles. Po jarních prázdninách se s ním rozejde přítelkyně Taylor. Seznámila se totiž s hercem Brockem Hudsonem, který je hvězdou úspěšného sitcomu Skutečný svět. Naštvaný Zack tvrdí, že se Taylor stala královnou školy jen díky němu, a kdyby chtěl, dokázal by královnu plesu udělat z kohokoliv. Jeho kamarád Dean využije situace, vyprovokuje ho k sázce a sám mu vybere dívku, ze které má během šesti týdnů udělat novou královnu. Tou by měla být neatraktivní, nepraktická a uzavřená Laney. Zackovy první pokusy ji zaujmout končí fiaskem. Mladík se však nemíní vzdát, a když neuspěl přímo, rozhodne se na to jít oklikou. Seznámí se s jejím otcem a také s mladším bratrem Simonem, kterého ve škole zachrání před spolužáky. Tehdy u Laney zaznamená první známky zájmu. Že by mohla být vážnou konkurencí v boji o korunku královny plesu, to si uvědomí i Taylor poté, co jí Zackova sestra pomůže radikálně změnit vzhled. Okouzlen je i Zack, kterého přemýšlivá dívka začíná zajímat nad rámec uzavřené sázky. Nečekaně se s Laney sblíží, když ji navštíví v ateliéru, kde pracuje na obrazu matky, která zemřela na leukémii. Uvědomí si, že se do Laney zamiloval. Jenže právě v tu chvíli jí zákeřný Dean prozradí pravdu o jejich sázce a důvodech, pro které se o ni Zack začal zajímat. (TV Nova)

bolf!k

Na jednu stranu to je směšný, na druhou ale vlastně docela příjemný pokoukání se sympatickým obsazením. 60% ()

Kingjiri

"Tak kdo je ta šťastná trucbuchta?" "Trucbuchta?" "Máš přece někoho na truc, ne?" První čtvrtina je docela slušně nahláškovaná, pak už však všechno najíždí do klasických kolejí typických pro romantické komedie: On se vsadí, že udělá královnu plesu z kohokoliv, vyhlídne si průměrnou a ničím nezajímavou Lancy, ze který se jako na potvoru stane sexy žába, on se do ní zamiluje a pak se to jako vždy trochu zkomplikuje. Jedno klišé za druhým, ale přece jenom měla tahle komedie něco do sebe. Docela mě potěšilo, že se tu v jedný z větších vedlejších rolích objevil začínající Paul Walker. No, nakonec to byl vcelku obstojný (nikoliv však nezapomenutelný) zážitek, když vezmu v úvahu jednoduchost příběhu a tak dávám tři hvězdy. ()

Carreen

Mám celkem ráda filmy, v nichž se mladé "ošklivé" a zakřiknuté dívky, které jsou ve škole outsidery, stávají najednou hvězdami a získávají lásku největšího frajera školy. Nevím jestli je to tím, že už jsem jich viděla hodně, ale tenhle film mi přišel strašně moc hloupý, s neuspořádaným dějem, s mnoha nedostatky ve scénáři a plný toho nejtrapnějšího, co se může v americké romantické komedii vyskytnout - od až strašlivě chápajících rodičů po přehnaně pitomou tradiční trojici "barbienek". Musím říct, že to i ten Deník princezny mě dojal víc;o) ()

haWranka

Člověk má občas snít nad pitomoučkým pohádkovým příběhem. A tenhle je k tomu jako stvořenej. Nemusíte přemejšlet - jenom se usadíte a usmíváte se nad naivním příběhem a klišoidním scénářem. No bóže, je na tom něco špatnýho?! ()

josieaddms

Odporný děsný film který už si nikdy nechci zopakovat! Nesnáším Americké filmy o skvělých středoškolácích, kterým záleží na tom, že se stanou královnou maturitního plesu. film byl strašně trapný a nechutný. Jediný důvod že jsem dala jednu hvězdičku a ne odpad, bylo to, že si tam střihl malou roli -mladšího bratra- Kieran Culkin, který je bez ohledu na věk vždy perfektní. ()

Psycho.R

Průměrný film na často zpracovávané téma. Deník princezny mi přišel o třídu lepší, ale jedno zkouknutí se dá. Pokud se Vám Rachael líbí tak, jako mě, přidejte si hvězdičku. ()

src

U filmu jako je tento neni dulezity cil, ale cesta ktera k nemu vede. Tato cesta je sice velmi prima a proslapana desitkami starsich titulu, ale hlavni hrdinka nastesti neni zadna Popelka. V souladu s modernim trendem jde o nezavislou a emancipovanou divku, o ktere si nastesti nikdo nemysli, ze je oskliva (pouze divna) a tudiz neprojde promenou z ropuchy v princeznu pouhym sundanim bryli. Jak by taky mohla, kdyz ma telo i tvar Rachael Leigh Cook. Cele podbarveno neutralnim popikem. Takze podtrzeno, secteno prijemna oddychova komedie. ()

raneczech

Vypněte mozek a sledujte předvídatelně se odehrávající příběh plný klišé, ovšem velmi příjemně podaný a navíc s rozkošnou Rachael (přiznávám, ona svým charismatem přidává v mých očích filmu aspoň hvězdičku a půl). Ničeho víc se vám nedostane - hledáte li originalitu, výpoveď, drama, běžte jinam, tady nedostali zboží. ()

Suzie1

I přes to, že jsem si během prvních pěti minut filmu dokonale představila, jak to skončí (a taky to tak bylo), stejně mi to v hlavě neutkvělo jako ta úplná kýčovitá sračka, jakou filmy tohoto stylu bývají. Nutí to napsat, že by to mohlo být horší, ale vlastně nevím, co by mohlo být horší. Ale dojem úplný ztráty času to ve mě nenechalo a když si představím jiné filmy na tenhle způsob (a že jich není málo), je tohle ještě docela dobrý. ()

dj_kure

Já ten film mám prostě rád :) Když jsem ho viděl jako teenager poprvé, moc se mi líbil, ale bohužel jsem si nepamatoval název. Druhý shlédnutí přišlo asi o pět let později a já si to užíval pořád stejně :). Není to nic světoborného, ale patří mezi mé oblíbenější komedie. Hvězda navíc je vzhledem nízkému celkovému hodnocení. ()

Judy24

Na první pohled obyčejná romantická komedie o ošklivce a princi ze střední školy, ale na ten druhý jsem zjistila, že si dali tvůrci docela záležet na tom, aby se vyhnuli aspoň polovině klasických klišé téhle kategorie. Hlavní hrdinka není obyčejná holka, kterou by filmaři co nejvíc zošklivili, ale moc hezká dívka, která se to jenom snaží ukrýt a uzavírá se před světem. Její proměna není tolik fyzická, jako psychická. Její princ není na začátku namyšlený, je vlastně hned docela fajn a má vážně skvělou starší (?) sestru, která mu umí pomoct a usměrnit ho v ten pravý čas. Konec maturitního plesu je také jiný, než obvykle a film tak působí aspoň o malinko realističtěji. Hlavní hrdinové jsou skvělí a překvapivě jsem film viděla s docela slušným dabingem, takže kašlu na triviálnost scénáře, kašlu na kýčovitou pohádku a s klidem lehce nadsazuju své hodnocení. EDIT: Tak jsem si to s odstupem pustila ještě jednou a ne - pořád se mi to líbí, ale půlka kýčů, která tam zůstala je příliš a zas tak tenhle film nevyčuhuje. 60% si nicméně rozhodně zaslouží. ()

Pampa

Typická americká teenagerská komedie s humorem (chlupy, chrchle) hodícím se tak na mejdan s příchutí trávy. ()