kajda.l

Dědci sobě. Vše co mi tak moc chybělo na prvním díle se mi vrchovatě dostalo tentokrát. Akční osmdesátky v plné polní, s nadhledem servírované smrtící hlášky (Gunnar, Trench), nečekaně kvalitní hlavní záporák a sebeparodující Chuck. Tahle akční nálož musí potěšit každého třicátníka vyrůstajícího na ošuntělých VHSkách. Je krásné vrátit se díky filmu o několik let nazpět. "Odpočívej na kousky". Nadsazená, ale radostná pětihvězda. ()

JASON_X

Zatímco jednička zůstala někde na půli cesty, tenhle Slyův majstrštyk dorazil s plnou parou a velkou parádou až do cíle. Perfektní oldschoolový akčňák, kterému snad není co vytknout. První film, kde mi byl Chuck Norris sympatický. Guvernér Černočerný se vrátil, jak slíbil, a to na plné koule, jeho nastupování do autíčka k Willisovi bylo efektní a tu jeho roztomilou držtičku v akci se sapíkem jsem si řádně vychutnával. Van Damme coby záporák správně zlý a krutý, skvělý výkon. Kulisy bezútěšné, zdevastované a bohy opuštěné země, kde lidé hovoří nějakým záhadným dialektem na bázi bulharštiny a ukrajinštiny (sic), se ke snímku taky báječně hodily. Jen mě tak napadlo, jaká je to škoda, že roli kung-fu Asiatky nedostala moje oblíbená Zhang Ziyi, ale to už bych chtěl asi opravdu moc. ()

SLOTH

jedničku jsem neviděl tak nemohu srovnávat . Tenhle film krásně vystihuje jedna věta : " To už snad patří do muzea" "to my všichni....." ()

Bauer

Kdo by se netěšil na akční řežbu, jako je film Expendables?! Společně s filmem Temný rytíř povstal jsou Expendables 2 nejočekávanějším filmem roku 2012. Zatímco jednička se (co se akce týče) držela při zemi, tak dvojka nasadila akční laťku hodně vysoko. Vysoko a tak strašně přehnaně, že akční scény nejsou vůbec reálné (vlet letadlem do dolu)! Ale to je mi celkem fuk. Já jsem šel do kina na akční film a přesně to jsem dostal. Akční scény jsou velmi dobře natočeny. Krev krásně stříká a sem tam je ustřelená nějaká ta hlava. Děj filmu je klasické béčko plné klišé. Hlavním lákadlem jsou především všechny ty akční hvězdy z minulého století. Posádka z minulého dílů zůstala stejná, jenže navíc přibylo pár hvězd navíc. Hlavně Jean Claude Van Damme, který je bezpochyby hlavní hvězdou filmu a stále ukazuje, že patří na velká plátna kin! Jen se ho ujmout nějaký kvalitní režisér. Film se může pochlubit několik skvělými hláškami a podle mě nejvtipnější scénou roku 2012. Chuck Norris vnesl do snímku velkou dávku humoru a celé kino se smálo nahlas. Po TDKR druhý nejlepší film roku 2012. Skvělá zábava!!! Těším se na další díl(y) a doufám, že budou stejně vydařené, jako tento! ()

luka4615

Komu se líbil první díl, tomu se musí zákonitě líbit i tento podařený kousek. Celou dobu filmu jsem byl přilepený očima na plátno a jenom se kochal tím zástupem hvězd let dávno minulých a parádní akcí. Sly a spol ve výtečné formě! PS: Cameo Chucka Norrise je skutečná lahůdka! „Why is it that one of us who wants to live the most, who deserves to live the most dies, and the ones that deserve to die keep on living? What's the message in that?“ ()

Beastmaster4

Kroutím hlavou nad tím nadšením kolem téhle akční "šaškárny". Jednička byla perfektní, prosáklá Stalloneho akčním řízem. Bitky, akce, to všechno mělo šťávu. Dvojka už je ale trošku úlet. Jako akční film je to sotva průměr a všechno ostatní kolem je dost silnej podprůměr. Ve výsledku tu máme akční film, který není ani tak o akci, už vůbec ne od příběhu (což ale akčňáky nejsou z 90% nikdy, takže odpouštím), ale o jménech a tvářích. Všechny ty hlášky, gesta atd. jsou zbytečnou vložkou. Díky tomu film vypadá jako výstavní molo zašlých hvězd, které už neví jak zapůsobit, tak to zkouší alespoň nostalgickými hláškami odkazujícími na časy minulé. Jedinej, kdo pořád umí hrát je Stallone a tady zejména vynikající Statham (jinak ho moc nemusím). Překvapil i Jean-Claude Van Damme, který se role záporáka ujal hodně dobře, role mu sekla. Všichni ostatní tu prostě jenom byli a zahráli si to své dědečkovské divadlo. Lundgren jako vágus, Jet Liho bylo vidět jen v úvodu. A kapitola sama o sobě byl Arnold, jestli měl nějak zaujmout, tak možná nějaký čtyřicátníky, který jako kluci slintali nad jeho trháky. Ti si nyní mohli cáknout do trenek nad jeho třemi větami a hláškou "a teď přijde ještě Rambo ne?!"....spíš vypadal jak děda, kterýho pustíte v tramvaji sednout, než drsnej hrdina. Willis celkem v pohodě pořád stejnej, ale měl málo prostoru a úplná bomba byl pak Chuck Norris :-D Jednoduše je to film o prdu a jen o jménech a ty ho podrží nad vodou zuby nehty. Všichni, co jste dali ten ranec hvězd, zkuste si vyhodit pár staroušků z 80. let a schválně jestli by ten film přestřelkama, bitkama a dějem stál za něco. Závěrečná bitva mezi Stallonem a Van Dammem byla ubohá fraška, dokonale završila už tak domršenej film. Van Damme si asi 2x zkusil svůj kop z otočky ve vzduchu a pak ho Stallone utlouk a prošpikoval. Jako vyvrcholení honby za největším lumpem ve filmu SLABOTA!!! 2 hvězdy tedy hlavně za Stathama a občas Stallloneho, jinak brrr fuj. ()

mm13

O jednotke som sa vyjadril, že sa chlapčiská zo sídliska hrajú na záchranu sveta (a že je to celkom v pohode). V dvojke vystupujú deti z pomocnej školy, ktoré sa snažia napodobniť tie chlapčiská z jednotky. Zúfalo retardovaný výkon, skoro odpad! ()

Novalinda

Je sympatické,že si stárnoucí akční herci dokážou dělat legraci sami ze sebe,ale zase taková pecka to podle mě není. ()

Lucasion

- „I'll be back. - You've been back enough. I'll be back. - Yippee-ki-yay.“ Barney Ross (Sylvester Stallone) a jeho gang plný vyšinutých magorů je zpátky. A je na čase znovu přebít! Ex 1 měli parádní intro, ovšem Ex 2 ho mají ještě výbušnější a ostřejší. Po luxusním rozjezdu Jet Li mizí ze scény. Nastupuje Kostelník (Bruce Willis) aby si vyžádal práci po „Postradatelných“. Jenže pří téhle obvyklé práci jim přijde do cesty Vilain (JCVD) a tak skončí jeden ze členů s kudlou v srdci a jízda za pomstou může začít. Vilain však není jen tak nějaký zlořád od vedle, a tak má v plánu vykopat a rozprodat tuny plutonia. No to by dokázalo se světem trošku zamávat. Oblíbená dvojice Sly a Statham se opět špičkují. Do toho se přidává další dvojice, a sice Schwarzenegger a Willis. Jakmile začnou na plátně parodovat a hláškovat svoje kolegy, je o humor postaráno. Navíc návrat na stříbrné plátno Van Damma je prostě parádní. Postava Vilaina mu padne jak vyšitá a samozřejmě se dočkáme pár jeho legendárních kopů. Expendables 2 vzdává hold akčním filmům 80.let a tak se všechny nejslavnější hvězdy pro tentokrát spojili. Hlášky padají celý film a tak v tomhle ohledu není o zábavu nouze. Co se týče akce, tak se nedrží tvůrci moc zkrátka a krev lítá stejně často jako stovky vystřílených kulek. Expendables 2 je případ, kdy dvojka překoná jedničku. Ať už to bylo řečeno nebo ne, nikdo z nich nepatří do muzea ani do starého železa. Naopak je vidět, že tvrdé železo je stále tvrdé železo. Finální střet mezi Stallonem a JCVD je jedna z nejlepších scén, co jsem kdy na plátně viděl. „Going back down!“ (96 %) ()

Sawy

Nemůžu si pomoct,ten film jde dolů s každým dnem od zhlédnutí.Těsně po něm jsem byl relativně spokojený z dalšího meetingu akčních legend,který už ztratil výjimečný lesk prvního dílu,ale opět dal fanouškům přesně to,co od něj požadovali.Navíc vidět Bruce,Slye a Arnieho v jedné řadě kropit padouchy je momentka,na kterou se nezapomíná. Jenže jak začal vyprchávat okamžitý dojem,začal jsem si nepříjemně uvědomovat,že tentokrát jsme místo plnohodnotného akčního filmu dostali samoúčelnou,mizerně napsanou a místy velmi špatně zrežírovanou přehlídku akčních velikánů,ve které nakonec pořádný prostor nedostane nikdo,ale hlavně že se do ní podařilo procpat dostatečné množství kultovních hlášek a fanboyovských pomrknutí.I ten nejzavilejší fanda ovšem musí uznat,že když Chuck Norris recituje jeden ze vtipů o Chucku Norrisovi,je to opravdu hodně cheesy a ne zrovna tím nejzábavnějším způsobem.Zatímco v jedničce jsme dostali partu postav,ze které čišela týmová chemie,každý dostal svoji chvilku na slunci a feeling oné velké akční události se povedlo vystihnout naprosto perfektně,tady skutečně vynikne jen několik charakterů (Sly samozřejmě,Statham si zařádí v kostele a Lundgren si užívá svého maniaka i na minimálním prostoru) a to je pro mě veliké zklamání.Jet Li jen v jedné scéně,Couturea jsem si vlastně nevšiml,Arnie je tak moc mimo,že se začínám hodně obávat jeho sólového návratu,Adkins se jen jednou pobije a JCVD je jako záporák nejen nevyužitý,ale především chabý.I ten Eric Roberts si to v jedničce dával víc.Celý film jede na strašně proměnlivé kvalitativní vlně,kdy se člověk chvíli velmi dobře baví a chvíli vyloženě zívá nudou.I první díl měl své mouchy,ale nuda se mezi ně rozhodně neřadila.West navíc na špatně napsaný scénář (ten film NEMÁ děj) nedokázal navěsit odpovídající akci (i když úvod je zatraceně ostrý a slibuje toho možná až příliš) a nebýt toho,že se zde opět sešlo tolik akčních legend a napumpovalo se do toho sto milionů,člověk by to stěží rozeznal od videosraček,které někteří ze zdejších borců točí sólo.Ono to tak občas vypadá i takhle.Patina akční události roku se odloupla a zatímco první díl před dvěma lety ukázal,že zázraky se dějí a představoval ve svém žánru dokonalou zábavu,kterou jsem si neskonale užil,tady musím opatrně mluvit o jednom z letošních zklamání.Hype je kolem druhých Postradatelných obrovský (viz. těch 88 %) a chápu,že mnoho lidí si to jistě dokáže vyloženě užít,vždyť ten film má své momenty.Kouzlo se ale vytratilo,v konceptu se objevily trhliny a nevím jestli chci třetí díl.Leda opět se Slyem na režijní sesli a pokud si někdo dá tu námahu a sepíše scénář.Ten jsem tady postrádal asi nejvíc. 50 % ()

Morholt

Dvojka mě vyloženě nezklamala, ale přesto se ve mě zahnízdil kyselý pocit z toho, že to mohlo být lepší. Teď tím nemám na mysli akci, která byla špičková ,ani perfektní obsazení doplněné o neméně perfektního záporáka v podání JCVD a vlka samotáře, božského Chucka. Stěžovat si nemůžu ani na vtípky a sebeironizující hlášky, které pánové pronášeli. Toho všeho tam bylo akorát. Bylo tam prostě něco navíc a pokud pominu nepatřičné hraní na slzopudné city, tak je tu ještě jméno Hemsworth, jehož role byla debilní, hloupá, tupá, na hovno a já nevim co všechno ještě. Fakt nevim, proč se tohle jméno musí objevit v každém blockbusteru, který se dostane do kin. Nebýt tohoto kašpara, bylo by to za 100%. Takhle jen 80. ()

prome

Ach jo, možná jsem až příliš přísný. Kdybych přimhouřil obě oči, tak by to na ty čtyři hvězdičky možná vyšlo. Možná díky velkému očekávání nebudu. Bohužel dopadlo to hůře jak první díl i přes výborné herecké obsazení. Ano scény s Chuckem, Arnoldem a Brucem jsem si užíval, jenže zbytek je už takový nemastný neslaný a hlavně předvídatelný. Do příště lepší režisér, aspoň trochu lepší scénář a Mel Gibson s Danym Gloverem na place. ()

Sprite

Lepší než první díl a se všema těma narážejícíma hláškama jako "A kdo příjde teď? Rambo?" se to fakt povedlo. ()

TheJokerCZ

Parádní podívaná, která předčila i první díl. U toho filmu jsem se opravdu nenudil a hlavní hrdinové hláškují snad na každém kroku. Hlavně Norris mě opravdu rozesmál. Jsem opravdu zvědavý s čím a hlavně kým přijde třetí díl. 8/10 ()

Genero

Buch, buch, buch...Kdo tam?… Zde Jean...Claude...Van...Damme…Tak mě moc neserte, nebo vám dam přes píču všem čtyřem! Kdyby Sly při psaní scénáře úzkostlivěji dbal, aby byl příběh ještě více o hovně, cítil bych se paradoxně uspokojenější. Bohužel se děj někde uprostřed zadrhne, dobrou půlhodinou se Postradatelní protlachají a tak nějak to plýtvání životními moudry připomíná konverzaci na školním výletě třídy pro retardy v Bulharsku. Ale chápu, že se postavy musí nějak přemístit od výbuchu k výbuchu, nejsem dement. Když už se zdá, že je všechno úplně v prdeli, vždycky se objeví Chuck z Chuckovic a všechny zachrání. Ovšem při poslední dvacetiminutovce, kdy je Guvernátor opět bek a začne se čadit z jeho hlavně, Bruceova lebka se leskne jako čerstvě naolejovaný velbloudí šourek a Sly spustí koutek úst až na prsa, draly se mi slzy do očí, úsměv jsem měl široký jako kocour Felix a málem jsem si ho u těch sběrných surovostí vyškubnul. ()

ScarPoul

Rovnako potešujúce ako predchádzajúci diel. Nech si hovorí kto chce, čo chce Expendables v súčasnosti ponúkajú divákovi dychčiacom po poriadnej akčnej rezanici všetko čo by ho mohlo uspokojiť. Oproti jednotke tu máme viacej mŕtvol aj sofistikovanejších zabití. Objavujú sa tu ďalšie ikonické figurky akčného sveta a okrem hláškovania, tak typického pre drsných chlapov si dokážu zo seba spraviť aj poriadnu srandu čo je asi najviac viditeľné v postave Arnolda. Príbeh je znova jednoduchý, ale tentokrát prenesený do trocha atraktívnejšieho prostredia ako tomu bolo v predošlom diely. Dokonca aj záporák v podaní Van Dammeho je o trocha drsnejší ako ten v predchádzajúcom diely. Jediné čo ma mrzelo je Jet Li, ktorý sa vo filme nezohrial moc dlho. Film ale išiel viacej do postáv a ponúkol omnoho viacej možných alternatív kto všetko sa objaví v pripravovanom 3 pokračovaní. Inak mi nedá nespomenúť že návratom akčných ikon na pole akčného filmu sa akosi viacej teším na jednoduché ale efektné rezanice, ktoré sa k nám čoskoro dovalia. ()

Bowser

Opravdu velký pokrok oproti 1. dílu, mnohem více akce a hlavně Arnold tomu dodává neskutečný šmrnc. Jsem velice zvědavý na třetí díl, protože dle mého názoru tito borci zatím do muzea rozhodně nepatří!!! ()

Lacike

Prakticky len zopakujem to, co trefne vystihol Cervenak. Dvojka funguje perfektne behom prvych asi 20 minut. Paradoxne sa dockame najlepsej akcnej sceny hned v uvode. Je kvalitne prevedena a aj prehladne natocena. Obsahuje rôznorode zabavne vychytavky. R-kovy rating je sice ocividne dorobeny dodatocne, ale ako ukazala trojka, tak aj to je lepsie ako PG-13 prestrelky bez krvi. Postuchovanie medzi postavami este v tychto scenach stale funguje a tych par dialogov medzi Lundgrenom a Lim stoji za to. Lenze po uvodnej akcii sa ma rozbehnut hlavna zapletka a naplno vynikne, ze tento diel nemal ziadny scenar. Hlavny hrdinovia doslova bludia z bodu a do bodu b. Obcas nahodou narazia na celu skupinu zaporakov v lese v totalne absurdnej scene behom ktorej aspon zabiju otravneho noveho clena timu. To je vlastne jeden z mala plusov. Ked uz tu ma otravovat zbytocny a nesympaticky mladik, tak je to len na chvilu. Bohuzial vdaka tomu sa snazi Sly rozohrat dejovu liniu s pomstou nasledkom coho su extremne trapne monology ako sa Van Dammovi pomsti. Mozno keby zabili Stathama, tak by som mu tie mizerne kecy zozral. Ale ten blbec mi bol ukradnuty. Akcne sceny sa v nasledujucich minutach tiez dost zhorsili. Pred finale sa dockame este prestrelky v dedinke a bitky v kostole. Na prvy pohlad su tieto sceny aspon velkolepejsie a drahsie ako v jednotke. Dokonca vyzeraju aj prehladnejsie. Ale to len preto lebo su statickejsie. Proste na jednej strane neohrozene stoja nasi hrdinovia a na druhej padaju ako muchy no name kaskaderi a statisti. Aj s mnozstvom digikrvi to je dost nuda. A moznost zaziarit v akcii alebo v nejakej scene tentoraz tiez vsetci nedostanu. Crews a Couture su v tomto diely uplne zbytocni. Lundgren, ktory mal tak skvelu liniu v jednotke je tentoraz za hlupu komicku figurku, ktora nevie odpalit ani sulok dynamitu. Jet sa mihne len v uvode ale zato ma najlepsiu bitku v celom filme. Statham tu ma 2 bitky ale obidve su bleskovo zostrihane a po choreografickej stranke tuctove. Najviac zamrzi jeho duel s Adkinsom, ktory sluboval velke divadlo ale pritom to je dost odflaknute. Sly musel byt tentoraz za velkeho borca s velkou finalnou bitkou s Van Dammom. Choreograficky nieje nic extra, ale aspon pôsobi brutalne a ma urcite grady, takže som s nou este celkom spokojny. Parodiu na finalnu bitku Sly predvedie az v trojke. Arnie a Bruce sa tentoraz zucastnia aj akcie. V traileroch to vyzeralo paradne. Videli sme sceny v ktorych strielaju a ja som si s nadsenim predstavoval ake peklo rozputaju. Ale vysledok je zase fadny. Proste anonymni statisti padali monotonne ako muchy k zemi. Ziadne prepracovane a vygradovane akcne sceny behom ktorych by sa nasi hrdinovia museli kryt a prekonavat nejake neprekonatelne prekazky sa nekonaju. Je tu len jazda v aute. Ale pri nej znova iba nudne padaju na zem statisti. To sa tyka aj vsetkych Norrisovych scen. Co ma nastvalo najviac bolo, ze ked uz sa vsetky tie hviezdy poriadne nepredviedli v akcnych scenach, tak ani nezaziarili v dialogovych. Väcsina vtipov bola na urovni parodie a vo filme pôsobili ako päst na oko. Norrisov vtip s hadom môze byt vtipny pre divakov, ale postavy vo filme si museli pomysliet, ze Norrisovi asi jebe, ze hovori taku chujovinu. Rovnako aj vymenene Arnieho a Brucove slavne hlasky su dost WTF a nechapal som preco by to v tej chvili mali tie postavy hovorit. Len aby sa nenarocny divak zasmial na hlaskach z ich starych filmov. Tak to mohli okopirovat vsetky, aby sa nemuseli namahat. Takze nielen scenar ale aj hlasky stoja za hovno. Jedina ktora ma vzdy rozosmeje je, ked banda nasich pristahovalcov zahlasi, ze su americania. Dalej ma sklamalo, ze jednotlive hviezdy tu maju minimalnu interakciu. Chcel som vidiet aspon par postuchnuti medzi Lundgrenom a Arniem alebo par zlych pohladov medzi Adkinsom a Slyom. Alebo nejake dalsie kombinacie. Ale Adkins sa tu stretne len so Stathanom, Van Damme so Slyom, Norris prehodi par slov so Slyom. Proste to nevyzera ako jeden film s megahviezdnym obsadenim ale niekolko kratasov v ktorych sa zakazdym mihne nejaka ina hviezda. Tiez nechapem preco sa pekne exoticke exteriéri nahradili za Bulharsky hnus a odporny modry filter. Pochvalit musim aspon hudobny motiv, ktory ma grady. Takze vysledkom je pokracovanie, ktore nema poriadnu zapletku, motiv s pomstou nefunguje, väcsina hlasok je trapnych a akcia je monotonna. Nebyť toho skveleho uvodu, tak dam 2 hviezdicky, ale vdaka nemu a dodatocne prirobenej krvi dam tesne aj tretiu. Nenarocni divaci, ktorym k stastiu staci, ze je vsetko na prvy pohlad velkolepejsie a tlaci sa na parodicku strunu budu spokojni, ale trochu narocnejsi divak odhali, ze je to vsetko ovela horsie prevedene po kazdej stranke. 5/10. () (méně) (více)

ProjectAlice

Tak tempo bolo teda svižné. Človek si ledva stihol spraviť pukance a už bežali titulky. Ale vôbec nenarážam na čas. Akcia, akcia, akcia. Najviac moje oko potešil Norris. S tým jeho "one hand shooting" mi to pripomenulo jeho filmy, na ktorých som vyrastal. Tiež som rád, že sa k zbrani tentokrát dostal už aj Willis. No a samozrejme Arnie. Neviem, kde sa počas filmu stratil Li. Hemsworth kvalitami nesklamal, bolo fajn vidieť novú tvár, ale aj u neho som čakal, že si zahrá dlhšie. Niečo mi tam chýbalo z jednotky, bolo vidieť, že sa do toho pustil iný režisér a dokonca mi tam chýbal aj Rourke. Fakt to ubehlo a Van Damma som si tiež nejako neužil, ale samozrejme bol perfektný. Nesklamalo. 100% ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky