Superhvězda Superman

Animovaný / Akční

USA, 2011, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)
  • DrBuznička

Příjemně civilní výtvarné pojetí. Ale ten scénář... Ten mohl klidně vzniknout za jedno odpoledne. Poslepené 4x20ti minutové epizody, které se většinou ani tématicky nevážou k tomu, že Superman umírá. A často se na ten fakt dokonce úplně zapomíná. (Každopádně to je ale aspoň o něco dotaženější než třeba Prometheus.)(17.6.2012)

Od chvíle, co jsem pochopil okultovní původ legendy o Superchlapu, nahlížím na něj asi jako po nabytí rentgenovýho zraku;) Přesto jsem zatím žádnej jeho film (narozdíl od komiksů) neohodnotil "superhvězdně"... samozřejmě kdo by nefandil i komiksácký verzi geniálního pseudointelektuála LeXe, kterej tu dokonce dosáhne osvícení! Ovšem, místy nevyzrálá naivita s intimní zavostalostí, jako když Kal uloží totálně vytuhlou Lois do postele, přitom svý velký lásce ani nezuje kozačky a minimálně nevožužlá prstíky:) ALE prostě představivost JE nejvíc, co díky SLUNCI máme, páč bez ní by se opice nestaly LIDMA!(27.2.2016)

Komiksovou předlohu jsem bohužel nečetl, ale musím říct, že to byl velice zvláštní a originální pohled na Supermana. Příběh docela vážný byl odlehčován vedlejšími zápletkami, které už zmiňoval ve svém příspěvku solid. Ne všechny se mi zdály dětinské - např. ten nápad, že Lois dostala superschopnosti na 24 hodin mi přišel docela fajn, ale oproti tomu objevení Samsona a toho druhýho týpka anebo to děsný monstrum ve vězení to mi přišlo docela trapný a zbytečný. Od tohoto filmu jsem zase až tolik nečekal (přeci jenom Doomsday asi těžko něco předčí), ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapen a potěšen.(16.2.2011)

Superman je superhvězda. A tento kousek vůbec není špatný. Kresba tak jak má být, scénář nebyl nudný, i když se film tváří dost vážně. Jen mi trochu vadil chaos v ději, takže sem musel víc přemýšlet nad tím co se vlastně stalo, než sledovat co se děje právě teď. podle mě se tento animák řadí k těm hodně dobrým.(10.7.2011)

Lex Luthor otrávil Supermana, a teď čeká, až zemře. Než se s ním ještě jednou naposledy utká (?!?), musí si Clark Kent potykat s mnoha komiksovými zloduchy a vyřešit nejednu lapálii. Takže ten snímek mohl mít klidně 25 minut, místo toho je ale uprostřed několik příběhů, které dokládají, jak moc bude Zemi muž z oceli chybět. No co si budeme říkat, špatné to nebylo...(19.6.2012)

• - All Star Superman je dvanáctou sérií comicsu od společnosti DC Comics představujícího Supermana, která vycházela od listopadu 2005 do října 2008. (JasonCZ)