Superhvězda Superman

Animovaný / Akční

USA, 2011, 73 min

Sam Liu

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Aneb vsechno na co jste se chteli zeptat o Supermanovi ale po serii divnych serialu jste se bali zeptat. Je vcelku jasne ze uzivatele kteri hodnotily tento povedeny animak a pri slove Superman se jim vybavi podivin v cervenych kozackach s podezrelym usmevem na tvari jsou tu trochu mimo. Superman ma totiz dnes uz v nasi historii praktycky stejne misto jako treba recti titani. Az na to tenhle chlapik je proste trochu vic cool a kasle na modni trendy. Allstar je stejne jako Doomsday natocen podle komiksove miniserie. Ale tahle se proste pro animak vic hodi. Doomsday byl krome bitvy diky nevhodne delce uplne o nicem a chvilemi pusobil az komicky. Allstar ne. Tvurci komiksu meli diky tematu ruce uplne volne a je to znat. Superman zde diky prudkemu dipingu slunecnimi paprsky je silnejsi nez kdyz driv az tedy na to ze umira. Ocekaval jsem hory patosu a kyksy logiky ale na morem v zemi kde praktycky nikdy nevystrizlively ze svrzeni atomove bomby a sedesatych let,sedmdesatych let osmdesatch atd atd chapou cosi jako symboly a popkulturu. Nejze se tedy divit kdyz S. narazi treba na podzemni jestery mnoho z vas by to necekalo. Ae byl to prave on kdo se s podobnymi bytostmi utkaval mezi prvnimi. Divak si naopak uvedomi ze pokud jste superychly,vladnete supersmysly,jste superinteligentni a muzete byt praktycky kdekoli a kdykoliv, vidite casoprostor trochu jinak nez vetsina vasich spoluobcanu. Neni proto divu ze jako obvikle je jaho nejvetsim nepritelem lidska zavist,konkretne Lex Luthor. Po strance idei a odkazu skutecne epicka zalezitost natocena prekvapive poctive a s nadhledem.(6.9.2011)

• JJ.Gibson

Jeden z nejslabších animovaných supermanů, které jsem prozatím viděl. Příběh je neuveřitelně roztrhaný na spoustu částí: (spoiler) Miluju tě Lois, ale umírám, dám Ti na 24 hodin mé schopnosti a poučím Tě o celém vesmíru a mezi tím odpálkuju flirtujícího Samsona a jeho teplýho kámoše a prohodím pár slov s ještěrama, co žijou v jádru naší planety a taky odpovím složitou otázku Sfingy, aby mě potom mohli terorizovat astrologové z kryptonu, které nakonec nějak zachráním a ano zapomenul jsem na Lexe Luhora, který se spřahnul se Solarisem, ale ty taky všechny dám, protože prostě můžu. Pak dáme párty u mě v jeskyni, kde mám Titanic a další haraburdí a pořád při tom budu poučovat Lois o životě. Jo a pak chcípnu, protože mě Luthor otrávil sluníčkem. No co se dá dělat?? Co to je sakra za příběh??? Za ty jeho žvásty, bCh ho taky nesnášel jako Luthor. S odřenýma ušima dávám dvě hvězdy za Lexe, pěkně nakreslenou Lois a extrémního nekňubu Claka Kenta...(16.2.2014)

Adaptace komiksové série Granta Morrisona vystihuje podstatu nejslavnějšího superhrdiny. Příběh sice chvílemi vypadá jako pokračování animovaného seriálu. Ale i když Superhvězda Superman není vyloženě super, je zábavný, odpovídá předloze a v záplavě spřízněných podívaných ukazuje zase trochu jiný pohled na Muže z oceli. 7/10(20.11.2011)

Samotnej hranej Superman mě nikdy moc nebavil, teda kromě toho seriálu. U animovanejch filmů se Supermanem jsem se vždycky bavil a ta zábava nemizí ani u tohohle filmu. Neni to tak akční, neřikám že tam neni žádná akce, to ne. Akce je tam celkem dost, ale film si tak v pohodě utíká. Hezkej příběh. Navíc konec, je fakt úžasnej. 80%(11.9.2012)

Nový "supermanovský animák" je v mých očích bohužel značně rozporuplný. Na jedné straně je geniálně jednoduchá a zároveň emocionálně silná myšlenka filmu a vlastně hlavní kostra příběhu, skvělá hudba a v určitých momentech povedený scénář a na druhé straně zcela zbytečná intermezza a vedlejší dějové linky(Samson & Atlas a celé to jejich "nadbíhání" Lois; podivný vězeňský souboj/nesouboj Lexe Luthora s "otesánkem"; Lilo-El & Bar-El a jejich krátká tyranie, promtně vystřídaná prozřením nad Kal-Elovou dobrotou; a vlastně i supermanova sbírka "hraček") spolu s podle mne ne příliš povedenou animací. Zkrátka a dobře, Superhvězda Superman mohl sesadit z pomyslného trůnu "supermanovských animáků" dosud nepřekonaný Soudný den a dát zapomenout na průměrnou Apokalypsu, avšak bohužel uspěl pouze napůl.(15.3.2011)

• - All Star Superman je dvanáctou sérií comicsu od společnosti DC Comics představujícího Supermana, která vycházela od listopadu 2005 do října 2008. (JasonCZ)