Superhvězda Superman

• USA All-Star Superman
Ukázka z filmu

Lex Luthor, plný hněvu a žárlivosti, spřádá rafinovaný plán, jak zabít muže z oceli – a ten plán funguje. Superman je otráven sluneční radiací a umírá. V týdnech, které mu zbývají, chce naplnit své životní sny, především odhalit svou skutečnou identitu Lois Laneové. Pak ale Luthor vyhlásí svůj konečný plán na ovládnutí světa, v němž mu žádný hrdina nemůže zabránit. Supermanovy síly slábnou, přesto se ale dává do strhující a smrtící bitvy s Luthorem, která může znamenat konec největšího ochránce země. Tento ohromující a napínavý původní animovaný film DC Universe je provázen hlasy Jamese Dentona, Anthonyho LaPaglii, Christiny Hendricks a Eda Asnera. (oficiální text distributora)

gpx

Přišlo mi to jako edice Supermana pro holky. Sladký, dojemný, tak trochu na pobrečení následovaný objímačkama s kámoškama a pusinkama na tvářičky. ()

Hall900

Aneb vsechno na co jste se chteli zeptat o Supermanovi ale po serii divnych serialu jste se bali zeptat. Je vcelku jasne ze uzivatele kteri hodnotily tento povedeny animak a pri slove Superman se jim vybavi podivin v cervenych kozackach s podezrelym usmevem na tvari jsou tu trochu mimo. Superman ma totiz dnes uz v nasi historii praktycky stejne misto jako treba recti titani. Az na to tenhle chlapik je proste trochu vic cool a kasle na modni trendy. Allstar je stejne jako Doomsday natocen podle komiksove miniserie. Ale tahle se proste pro animak vic hodi. Doomsday byl krome bitvy diky nevhodne delce uplne o nicem a chvilemi pusobil az komicky. Allstar ne. Tvurci komiksu meli diky tematu ruce uplne volne a je to znat. Superman zde diky prudkemu dipingu slunecnimi paprsky je silnejsi nez kdyz driv az tedy na to ze umira. Ocekaval jsem hory patosu a kyksy logiky ale na morem v zemi kde praktycky nikdy nevystrizlively ze svrzeni atomove bomby a sedesatych let,sedmdesatych let osmdesatch atd atd chapou cosi jako symboly a popkulturu. Nejze se tedy divit kdyz S. narazi treba na podzemni jestery mnoho z vas by to necekalo. Ae byl to prave on kdo se s podobnymi bytostmi utkaval mezi prvnimi. Divak si naopak uvedomi ze pokud jste superychly,vladnete supersmysly,jste superinteligentni a muzete byt praktycky kdekoli a kdykoliv, vidite casoprostor trochu jinak nez vetsina vasich spoluobcanu. Neni proto divu ze jako obvikle je jaho nejvetsim nepritelem lidska zavist,konkretne Lex Luthor. Po strance idei a odkazu skutecne epicka zalezitost natocena prekvapive poctive a s nadhledem. ()

ELDoctorow

Zatiaľ asi najhorší DC animák, čo sa ku mne dostal. Je to extrémne hlúpučké, naivnučké a skratkovité až to bolí. Postavy prechádzajú absolútne nevierohodným vývojom, ktorý sa často bez zjavných príčin odohrá v priebehu sekundy, len preto že to tak chcel scenárista a nie preto, že by to dávalo logiku. Tentokrát je to ešte aj dosť odporne animované (Superman vyzerá, že trpí Downovým syndrómom), má to nezaujímavú hudbu a aj ten dabing pôsobí akoby hercov budili uprostred noci nech nahovoria tých pár viet, kým opäť upadnú po náročnom dni do kómy. Po 45 minútach som prekvapujúco zistil, že môj pocit, že na to čumím už hodinu a pol a snáď sa to blíži ku koncu, je žiaľ nesprávny mňa čaká ešte pol hodina nezaujímavých Supermanových dobrodružstiev. Vhodnejší názov filmu by teda bol Supernuda Superman. ()