Superhvězda Superman

• USA All-Star Superman
Ukázka z filmu

Lex Luthor, plný hněvu a žárlivosti, spřádá rafinovaný plán, jak zabít muže z oceli – a ten plán funguje. Superman je otráven sluneční radiací a umírá. V týdnech, které mu zbývají, chce naplnit své životní sny, především odhalit svou skutečnou identitu Lois Laneové. Pak ale Luthor vyhlásí svůj konečný plán na ovládnutí světa, v němž mu žádný hrdina nemůže zabránit. Supermanovy síly slábnou, přesto se ale dává do strhující a smrtící bitvy s Luthorem, která může znamenat konec největšího ochránce země. Tento ohromující a napínavý původní animovaný film DC Universe je provázen hlasy Jamese Dentona, Anthonyho LaPaglii, Christiny Hendricks a Eda Asnera. (oficiální text distributora)

SonGokussj

Můj druhý animovaný Superman v pořadí. První byl Doomsday, který se povedl opravdu úžasně. Tento příběh však neoplývá akcí, neoplývá napětím, je tam každou chvíli zařazena jiná episoda a je to rozkouskované, jak už Hellboy popsal. Celkový dojem tedy docela slabý a ... podivný. Nic moc. 40% ()

JJ.Gibson

Jeden z nejslabších animovaných supermanů, které jsem prozatím viděl. Příběh je neuveřitelně roztrhaný na spoustu částí: (spoiler) Miluju tě Lois, ale umírám, dám Ti na 24 hodin mé schopnosti a poučím Tě o celém vesmíru a mezi tím odpálkuju flirtujícího Samsona a jeho teplýho kámoše a prohodím pár slov s ještěrama, co žijou v jádru naší planety a taky odpovím složitou otázku Sfingy, aby mě potom mohli terorizovat astrologové z kryptonu, které nakonec nějak zachráním a ano zapomenul jsem na Lexe Luhora, který se spřahnul se Solarisem, ale ty taky všechny dám, protože prostě můžu. Pak dáme párty u mě v jeskyni, kde mám Titanic a další haraburdí a pořád při tom budu poučovat Lois o životě. Jo a pak chcípnu, protože mě Luthor otrávil sluníčkem. No co se dá dělat?? Co to je sakra za příběh??? Za ty jeho žvásty, bCh ho taky nesnášel jako Luthor. S odřenýma ušima dávám dvě hvězdy za Lexe, pěkně nakreslenou Lois a extrémního nekňubu Claka Kenta... ()

Kaluž

Tady Morrison těžce ustřelil, ten scénář je příšerný. Quitelyho statické obrázky ještě ujdou, ale jejich rozhýbaná kopie stojí leda tak za odplivnutí. ()

Joe321

Mě se tenhle urychlený Superman líbil. Příběh je takový epizodní, ale každá samostatná část se liší od dalších. Některé jsou trošku kurioznější, ale stále zajímavé. Celý melancholický nádech je asi hlavní pozitivum. -"Give it back. I saw everything. I saw how to save the world. I could have made everyone see. If it wasn't for you, I could have saved the world." -"If it had mattered to you, Luthor, you could have saved the world years ago." ()

DrBuznička

Příjemně civilní výtvarné pojetí. Ale ten scénář... Ten mohl klidně vzniknout za jedno odpoledne. Poslepené 4x20ti minutové epizody, které se většinou ani tématicky nevážou k tomu, že Superman umírá. A často se na ten fakt dokonce úplně zapomíná. (Každopádně to je ale aspoň o něco dotaženější než třeba Prometheus.) ()

Rocky88

Sup chytne jeho verzi raka z ozáření (díky, Lexi), a tak se před smrtí rozhodne zavázat pár přetrhnutých uzlů a vyklopit Lois, co je vlastně zač. Záchrana Země samozřejmě nechybí. Ze stereotypu vytrhne netradiční konec spolu s Lexovým pochopením a procitnutím. Meh. ()

bartias

Adaptace komiksové série Granta Morrisona vystihuje podstatu nejslavnějšího superhrdiny. Příběh sice chvílemi vypadá jako pokračování animovaného seriálu. Ale i když Superhvězda Superman není vyloženě super, je zábavný, odpovídá předloze a v záplavě spřízněných podívaných ukazuje zase trochu jiný pohled na Muže z oceli. 7/10 ()

Liznic

Nuda na entou. Superman se zde utká se dvěma svými nejnebezpečnějšími protivníky. V první polovině s ženskou (Lois) a následně se svou úhlavní Nemesis (Luthor). Ani na jedno se ovšem dobře nekouká. Jediná dobrá pasáž snímku, jsou asi 4 minuty odehrávající se ve vězení. All-Star Superman Nebrat! ()

filmmovier

Komiks jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale film, přestože byl pro mě spíše zklamáním, prostě na tři hvězdy nemá, takže jsem tomu zase přilepšil. Zápletka s umírajícím Supermanem rozhodně není originální, ale tahle je zase obohacená o to, že Lois dostane jeho schopnosti, navíc je tam Lex Luthor a akční scény jsou opravdu parádně zpracovány, takže ve výsledku se na to koukat dá. Navíc se mi i hodně líbilo obsazení českého dabingu, takže po této stránce jsem spokojen. Když tam ale není akce a spíš se mluví, tempo je mnohem pomalejší a už to prostě tak nefunguje. Navíc ani ta Supermanova blížící se smrt na mě nepůsobila tak jak asi působit měla, což rozhodně nepovažuju za klad. Ale vzhledem k tomu, že jsem to viděl dost rozkouskovaně tomu zase nechci ubírat, takže si myslím, že vzhledem k tomu, co všechno se tam děje je 70% adekvátních. Vidět už to nepotřebuju, ale jsem jen rád, že mi tohle neuniklo. Naopak bych teď radši předlohu i když Grant Morrison mi do Supermana moc nesedí. Ale to už patří jinam... ()

neoBlast

No žádná výhra tento Superman není, ale po dlouhé době na nás hodili z DC něco koukatelného na direct-2-dvd. Největším problémem byla velká roztříštěnost a epizodičnost, kterou jsem opravdu nepobíral (prý pozůstatek "rozkapitolování" v papírové předloze). Pár soubojů naštěstí nebylo úplně směšných a tak se občas dalo na tento animovaný skvost dívat se zájmem. 50 % ()

Danny F.

Umírající superhrdina? Je to o něčem jiném, neobvyklém a taky trochu slabší v příběhu. Takový dost romantičtější Superman. 75% ()

VanTom

Netradiční pohled na největšího ze superhrdinů. Superman totiž umírá a příběh v melancholickém oparu, s minimem krátkých soubojů, sleduje několik posledních epizod jeho života, hlavně smiřování se s osudem a vypořádávání se s láskou Lois Laneové a nenávistí Lexe Luthora. Možná příliš fragmentovitý, rozvláčný a filosofující, ale rozhodně zajímavý animák určený pro trochu odrostlejší komiksové publikum. ()

KoRner

Krásna animácia a toľko dejových línií a nesúvisiacich príbehov, že vyznať sa v tom môže iba znalec DC univerza. ()

HiddenDragon

Napoprve se mi tento Superman moc nelibil. Neorientoval jsem se, neznal jsem postavy (pribeh je defacto slepenec epizod z asi 12ti sesitu)... Ale napodruhe jsem zjistil, ze to neni tak podstatne, a zacal si vsimat spolecne linky, tedy vedomi toho, ze Superman umira od sameho zacatku, a vyloupl se prede mnou vpodstate dost smutny film, na pomery animaku. Pribeh o hrdinstvi, odpusteni, nenavisti i prozreni. Pokud prekousnete tu "asijskou" animaci, kterou DC nevim proc porad preferuje a je videt hlavne na monstrech a tvarich, zjistite ze je to jeden z mala Supermanu, ktere maji fakt emotivni presah. Akce tu sice je, ale neni to jen o ni. A to jsem pochopil prave az napodruhe. ()

iXtr3m3

Tak toto chcelo odvahu, vložiť myšlienku, ktorú doteraz nikto vo filmoch nielenže nespomenul, ale ani nedotiahol do konca a kvitujem aj Supermanove technické zázemie, ktoré v komixoch malo predčiť kohokoľvek vrátane Green Arrowa alebo Batmana, či Iron Mana od Marvelu. ()

Milan25

Hromada WFT scén jako Ultra Sfinga nebo "Fialový pohlcovač" a mnoho dalších dělají z tohoto filmu totální nesourodý maglajz. Vystříhat nesmyslné scény, tak to má sice 30 minut, ale bylo by to o něčem... takto je to směska podivných na sobě nezávislých epizod, které drží pohromadě snad jen díky gravitačním zákonům. ()

Hanys_

Nikdy mi ten chlápek, který si bral elastický kostým pod košili, nic neříkal. Po tomhle animáku se to teda rozhodně nezmění. Když si vzpomenu na pár měsíců starou záležitost "Batman: The Dark Knight Returns, Part 1", tak hraje netopýří muž úplně jiný sport. ()