Alf a Toke sú spolužiaci, ktorí žijú trošku inak ako ostatní. Alf tancuje balet - Toke je obézny, posadnutý hmyzom a svojim králikom. Preto sa stávajú terčom šikany silnejšieho Mathiasa a jeho bandy. Rozhodnú sa spojiť svoje sily a vrátiť im to aj s úrokmi. Inšpiráciu nájdu v Niccolovi, komiksovej postave, ktorá všetko stratila, avšak našla v sebe odvahu a chuť pomstiť sa. Žiaľ, nie vždy končí všetko tak dobre, ako v komikse (alebo žeby predsa?). Navyše sa do ich kamarátstva zamieša spolužiačka Tilde a Alf musí odolávať svojmu čoraz sebavedomejšiemu "komplicovi". (ricci.s)

janesX

Neviem čo chcel týmto básnik povedať, lebo nakoniec sa mu podarilo nepovedať nič: Alf je chytrý chlapec, asi taký aký by mal byť každý z nás (snáď až na ten balet). Jeho "chybou" je len to, že sa učí kadiaľ vedú hranice, a tak sa nejak stane, že je nakoniec bitý z oboch strán... Takže film napokon neponúkne mladším teenagerom (ku ktorým by mal mať najbližšie) ani len žiadnu víziu. Sú tu ale aj ďalšie mínusy, ako je trebárs nedôverihodnosť postáv, to už ale nechám tak. No a absencia dospelých by ani neprekážala (je to predsa len svet teenagerov), teda až na jednu - Kim Bodnia, pre mňa ako hlavné lákadlo, sa vo filme objaví tak nanajvýš ako hosť na pár sekúnd, a tak neviem - nechal som sa básnikom oklamať? ()

mrart

Jde rozhodně o zdařile vystupňovaný film na téma školní šikany, prioritně zřejmě orientovaný na středoškolské publikum. Stojí za zmínku, že se mi hned několikrát připoměl Klub rváčů. Mám rád, když mě film donutí přemýšlet o něm, a dostane se mi svým způsobem pod kůži, škoda jen těch příliš zjevných nonsensů v dějové lince. ()

Rathalos

Danska drsna drama o sikane,ktora urcite zaujme a cloveka nenecha chladnym,no na druhej strane je to nerealne a pritiahnute za vlasy,prave preto moje hodnotenie klesa na priemerne,skoda,ze reziser to nenatocil v realnejsej rovine,ale za pozretie to stoji...:-) ()

Carver4

Trošku drsnější film o dětech, které přestanou být dětmi, neboť jejich nevinnost je rázem pryč po tom všem, co spáchali. A co se týče závěru, z toho člověka bude právem mrazit v zádech a jen těžko na něj zapomene, ostatně možná jako na celý snímek. ()

Vicco

Lze zlo porazit pouze ušlechtilými ideály, nebo je k jeho zničení nutné stát se stejní jako to, co nenávidíme a proti čemu bojujeme? Tahle otázka mě trápí už dlouho. Snímek Můj nejlepší nepřítel toto téma uchopil velmi nadějně a hru o zlu a jeho mstění rozehrává v prostředí nevinných mladých dětských duší. Tedy, nevinných alespoň zpočátku, dokud se neukáže, že umírněnost je v této hře projevem slabosti, a ta nezůstane nepotrestána. Ale jak nadějně film začal, tak nepochopitelně skončil. Nepochopitelně pro mě, protože jsem čekal nějakou odpověď a žádnou jsem nedostal. Ona možná ani žádná odpověď neexistuje, ale film skončil tak náhle a nijak, že si říkám, jestli jsem v něm nakonec neviděl něco, co v něm ani není. Možná nemá žádné hlubší poselství a je jenom filmem o partách kluků, co si dělají naschvály. Asi jo. Je to škoda. ()

Homerking

Tento film je o dvou chlapcích Alfovi a Tokeovi, oba chodí do šesté třídy a jsou neustálým terčem šikany ze strany svých vrstevníků. Alf se později nechá inspirovat svým oblíbeným japonským komiksem ( o mladém farmáři který přísahá pomstu poté co byla zabita jeho rodina ) a začně spřádat plán pomsty. Oba chlapci naverbují pár dalších spolužáků a začnou se svým trýznitelům mstít pomocí velmi rafinovaných akcí povzoru Alfova komiksu. Určitě doporučuji, špičkové výkony dětských herců. ()

Naghavi

Dobře rozjetý příběh, ale konec je nesmysl...Nulový zásah rodičů, když mu málem umlátí syna golfovou holí ? Nereálné... ()

petros25

Ale jo tak dobré to bylo. Vítězem filmu je Alf, který když si uvědomí jak daleko to zašlo je schopný zařadit zpátečku. Ten druhej kluk prostě měl sen že se to otočí a teď si zase užívá, že je vrchní šmejd on. Takže hlavní ten z toho filmu vychází jako hlavní poraženej. 4* ()