Orel Eddie

• Austrálie

Životopisný / Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA / Německo, 2016, 106 min

• Kaka

Přihlouplá rodinnná story o tom, jak si retard šel za svým snem. Těžko se dá pochopit, co tohle vlastně dělá v áčkové filmařině, protože šablonovitější příběh letos jen tak nedostanete. Jackmanova postava je předvídatelná od A do Z a hlavně těžce nudná a nezajímavá. Edgerton hraje cosi co má být sympatické a máme s tím soucítit, ale neděje se tak. Snaha přiblížit se svým nekonfliktním postojem a odlehčenou dramaturgií např. Kokosům na sněhu je okatá a nepříjemná, protože tahle patlanina nemá ani šarm, ani nenudící příběh. Totální ztráta času, navíc s digitálními skoky ala Simír v Kobře 11. Jediné, co to zachraňuje od totálního kolapsu je pár dobrých momentek a opravdu neotřelá tématika skoků na lyžích. To tady totiž dlouho nebylo.(11.6.2016)

Dojemné až běda. Jak zrecyklovat mustr Kokosů na sněhu a nenatočit propadák? Přesně takhle. Je neuvěřitelné, že se tyhle dva příběhy odehrály na jedné a té samé olympiádě. Orel Eddie je z těch filmů, u kterých znáte od první minuty celý jejich průběh. O to víc cením celé zpracování, které je odlehčeně zábavné, ale i setsakra dojemné a přitom nikdy levné. Krásný oddechový film. 8/10(23.8.2017)

Nejsem optimista. Očekávám vždy to nejhorší. Člověk se pak nezklame. Co ale předvedl Eddie to byla nádhera. Celou dobu jsem se usmíval a připadal jsem si opravdu spokojený. Film je klasické poselství že když se chce tak jde všechno!(18.4.2016)

Taron Egerton výborný. Jinak je to klasický klišé dojemný příběh o cestě jednoho loosera na vrchol díky tomu, že se nevzdává. Podobných sportovně motivačních filmů jsou desítky. I tak se na to ale skvěle kouká, hlavní postava je uvěřitelná a zábavná no a jelikož jsem looser co se na vrchol nikdy nedostal, protože jsem všechno vzal, tak se na podobné filmy vždycky rád podívám, že jo.(2.9.2016)

Tenhle typ sportovních filmů mám dost ráda. Tady mi ale bohužel něco chybělo. Možná mi taky tak trochu vadilo, že je to pojaté životopisně. Mile mě překvapilo prostředí, ve kterém se děj odehrával (skoky sleduju a miluju už od dětství). Potěšil mě hlavně můstek v Ga-Pa a restaurace, kterou jsem dokonce měla možnost navštívit. Film dějem nebyl nějak převratný, ani moc věrohodný a taky mi moc neseděl výběr hlavního herce. 55%.(11.8.2017)

Film vysloveně na pohodu a dobrou náladu. // Febiofest 2016(31.3.2016)

Rozhodně top 10 sportovní film, ůžasný dojemný příběh s konečnýma slzama.(10.10.2016)

Jasně, že jsme zvláštní přátelství naivního dychtivce, který touží dobýt svět a okoralého cynika, který chce už jedině na svět zapomenout, sledovali už nesčetněkrát. Ale spojení otráveného Jackmana a dojemného nešiky Egertona, který nakonec dokáže každého udolat, je okouzlující a funguje na sto procent. Tahle dvojice si neskutečně dobře sedne. ____ Je pak jedno, že skutečný příběh Orla Eddieho byl trochu jiný, rozhodně nebyl takový jeliman. Jenomže to tehdy diváci u televize a v Calgary taky nevěděli, ti viděli jen nemotoru, co se při každém skoku málem zabil a přesto se zase postavil na odrazový můstek, aby doplachtil daleko vzadu za ostatními. Pro mě je film hlavně zprostředkováním právě tohoto diváckého pocitu a nikoliv skutečným životopisem.(21.11.2016)

Tak tohle mně udělalo radost jako dlouho nic! Již po pár minutách mi bylo jasné, že to musí být přibarvené a občas to nemělo daleko ke kýči, ale co naplat, když snímek na diváka MAXIMÁLNĚ přenese pozitivní energii a emoce? Navíc je to ještě k tomu kvalitně natočeno a hudba dojímá, jakmile začne hrát (vážně, vážně skvělej soundtrack!). Eddie Orel ztělesňuje vše, co miluji na filmech. Celou dobu jsem byl šťastnej, vděčnej a plný radosti. Je super, že pořád vznikají filmy mající jen a jen tuhle ambici.(22.4.2016)

80%. Kokosy na sněhu po britsku. Na můj vkus až moc imperialistického patosu, ale jinak tenhle tolik oblíbený žánr feel-good pohodových komedií Britové umí lépe než kdokoliv jiný. Z výpravného hlediska téměř bezchybná životopisná exkurze, která sice sleduje konzervativní mustr, jehož body obratu jen málokoho překvapí, ale představa, že je to příběh inspirovaný skutečnou událostí s snad ne významně překroucenou realitou, pak ta neschopnost překvapit nebo dokonce šokovat ani nevadí; i to, co čekáte, je tak pozitivní a nadějeplné, že budete - i s tím americkým patosem za zády - celkem dojatí. Vesměs neambiciózní projekt, za jehož pojetím humoru a přístupem k nadhledu jako lidské vlastnosti znatelně svítí osobitost Matthewa Vaughna. Fajn film, víc takových.(2.5.2016)

Kašli na to, co o Tobě říkají ostatní a soustřeď se jen na jedno. Je úplně fuk, kolikátý budeš, o to Ti vážně nikdy nešlo. Důležité je užít si závod, pobavit sebe a lidi, to je pro Tebe určitě to nejdůležitější.....Děkuji Ti mnohokrát, můj Orle Eddie, opravdu to stalo za to.(18.5.2016)

Pozitivní příběh skokana ,kterému nikdo nevěřil a dobrý příklad ,že někdy stačí chtít a neohlížet se, jaký bude výsledek,ale důležité pro něj je, něco udělat.Navíc dobře zahrané jak od Tarona Egertona, tak i od Hugha Jackmana coby jeho mentora a člověka co se v Eddiem vidí.Za mě celkově 85% a pět hvězd...(12.7.2017)

Přestože se to s realitou ne úplně shoduje (reprezentoval například Velkou Británii už na Turné čtyř můstků 1986/87), je to velmi sympatický a pohodový film/příběh, který mi sedl do nálady. Mimochodem, sekundový záběr ze zahajovacího ceremoniálu OH v Calgary ukazuje square dance - tanec, který dělám a který jsem tehdy v roce 1988 viděl v televizi vůbec poprvé.(28.5.2017)

HBO HD - 77% (with J.)(17.9.2017)

Miluju sport, ale nesnáším sportovní filmy. Všechny na mě působí tak nějak trapně, když se berou moc vážně a není tam trocha srandy. Orel Eddie se mi líbil. Je to správný sportovní film, který dokáže pobavit a přitom zahřát u srdce. Na tohle se dalo prostě koukat, přitom skoky na lyžích mi nic neříkají.(11.3.2017)

• Sawy

Vážně je ten film tak mohutná propagace hlouposti a naivity, nebo jsem to celé jen nepochopil? 50 %(21.8.2017)

Jednou vidět stačí..ale celkově je to natočeno a pojato moc pěkně =)(8.11.2016)

Oslava sportu v té nejryzejší podobě. Neskutečně příjemný a motivační snímek, který pohladí po duši. Výtek bych měl opravdu pouze pár. Tou největší byl Taron Egerton, který retardovaně prostě nepůsobil, ačkoli se maximálně snažil. Druhou a poslední výtkou by bylo to, že zde nefungovala struna humoru. Zasmál jsem se opravdu pouze sporadicky. Kdybych takové momenty měl sečíst na prstech jedné ruky, tak bych zdaleka nepoužil všechny. Naopak hrozně dobře zněla dramatická a sportovní struna. Její zvuky v mých uších doznívaly i dlouho po zhlédnutí filmu. Neskutečně intenzivní citová ždímačka. Hugh Jackman zde celkem zaválel při britsko-americké spolupráci. Postavy bývalých legend, které se dnes topí v alkoholu bývají značně populární. Opravdu vynikající příběh, který byl dokreslen skvělou hudbou a velice precizní kamerou, která mi mnohokrát způsobila zimomriavky. Zřejmě už se nebudu na skoky na lyžích dívat tak jako dřív. Vynikající záležitost. V Calgery tenkrát byly napsány krásné příběhy. Ať už se jednalo o retardované skokany na lyžích či o černé bobisty. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel FFilipCZ.(3.2.2017)

Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit plný počet hvězd, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí....80%.(2.5.2016)

"A nelez na sedmdesátku !! Nechci to po tobě uklízet, až si zlomíš vaz.." ;)(11.11.2017)

Krásný film. Vážně, nepamatuji si, kdy naposledy mě nějaký film tak moc nabil pozitivní energií. Eddie the Eagle je totiž skvěle natočeným životopisným filmem, jehož výjimečnost je podtržena skvělými hereckými výkony v podání Tarona Edgertona a Hugha Jackmana, což jde také v ruku v ruce se skvěle zvoleným soundtrackem, jenž Vás do "devadesátek" vtáhne ještě o něco více. Je to také poutavá ukázka nezdolné touhy stát se součástí fenoménu Olympijských her a toho, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Také potěší malá role Christophera Walkena. Skvělá práce! „I've been kicked off every team before I even got a chance to prove myself.“ (11.5.2016)

1 2 3 4 5 6 7 9 17 25 33