Hobby naší doby

(pořad)
Publicistický
Česko, 2010, 22 min

Účinkují:

Jiřina Bohdalová, Věra Martinová, Valérie Zawadská, Simona Postlerová, Petra Černocká, Kamila Špráchalová, Yvetta Blanarovičová, Dáda Patrasová, Marcel Vašinka, Naďa Konvalinková (více)

Svět se nám mění před očima v jakousi centrální ústřednu, kde budeme všichni dokonale evidováni. Místo občanky budeme mít na krku psí známku a označeni čipem budeme snadno k nalezení, stejně jako černí čápi v Africe. Přístroje zaevidují, zda jsme v Alpách na lyžích nebo se opalujeme u Šeberáku, zda jsme v nemocnici nebo už na hřbitově. Možná ještě více budeme vysedávat u přístrojů všeho druhu, abychom my sami věděli a zjistili, kde vlastně jsme. Přes internet budeme navazovat virtuální a imaginární vztahy, které v reálném životě ztrácíme. Setkávat se budeme jen v obchodních centrech, případně na různých demonstracích. Jenže to bude ve spěchu, protože všichni máme málo času. I nadále nebudeme znát sousedy, co bydlí nad námi či pod námi ? a přátelské vztahy budeme hledat pomocí psychologů a po čase psychiatrů. Takový se nám rýsuje svět.
Jenže je tady ještě jedna kategorie lidstva, která má snahu žít normálně a netouží po robotizaci a totální centralizaci. Ti lidé kupodivu čas mají, věnují se zájmové činnosti, nacházejí relaxaci a životní sílu na zahrádce nebo ve sběratelství, něco pěstují, objevují, vytvářejí, uplatňují svou fantazii, která pak potěší tvůrce i obdivovatele. Jsou to lidé, kteří žijí v pohodě, přátelství a dávají přednost klidnému rodinnému životu, aniž by museli vědět, že nějaké celebritě v Las Vegas ulítly včely nebo dokonce manželka. (oficiální text distributora)

Neklan006 odpad!

nastydlej Rákosníček nám cpe řadu banálních a nezajímavejch příběhů kutilů a sběratelů = s přimhouřenejma vočima dávám VODPAD ()

ESNYR

To je fakt hrozný pořad. Paní J.B. (a není to J.B. Flečrová) to mrví už jen tím jak furt mele pantem. Snad jednu slabou hvězdu za pár zajímavostí. Kdo ty zajímavosti ale ocení je velká neznámá. ()

GeminiK

Jednu hvězdu dávám z úcty k šikovným a kreativním lidem co v pořadu vystupují. Jinak bych dala odpad. Z ohledem na moderátorku do budoucna navrhuji reportáže na téma údržba mramoru, nákup a pěstování mrazuvzdorných rostlin, vlastnosti tvrdého a měkkého dřeva, řezba a reliéfy, tryzna a vše co o ní potřebujete vědět a přidala bych právní poradnu kde by se mohlo probrat téma jak sepsat závěť a neopominetulní dědic. ()

jan.ziemba odpad!

Paní Bohdalová má IQ tykve nebo to jen tak dobře hraje? Další hobby pořad, kterých je milion a všechny jsou o tom samém... o hovně. ()

stenrik

Nervózní a uslintaná Bohdalka která chce vše neustále míchat a ochutnávat je komická. Jinak je tenhle pořad skvělý. ()

Mistr119

Musím dát alespoň jednu hvězdičku za kutilské rady, nicméně jinak mi přijde, že je pořad spíš o egocentrismu Bohdalové... :-/ ()

Sara007 odpad!

Vždycky nadávám, když si tento "publicistický pořad" mamka v sobotu odpoledne pustí, zrovna když celá rodina rodina obědváme. Nevěřila bych, jak otravná může být jinak dobrá herečka. ()

kratajirka odpad!

Jiřina a její kšeft na stáří. Pořad o tom, jak jsou lidi šikovní, ale moderátorka naprosto vůbec. Na Jiřině je už z 2 kilometrů vidět sešlost, ale těch důchodců, kteří se na to s chutí podívají, je v této republice ještě sakra dost. ()

Trucker odpad!

Opravdu má paní Bohdalová zapotřebí zakončit svou dlouholetou zářnou kariéru skvělé herečky takovouhle sračkou? Je to opravdu smutné. Nemůžu si pomoct, ale v tomhle příšerném pořadu na mě působí jako naprosto senilní Rákosníček. ()